zamknij

Wiadomości

Płatności załatwisz na miejscu. Wydział komunikacji z terminalem

2018-05-21, Autor: bf, źródło: UM Rybnik

Koniec problemów z płatnościami w rybnickim wydziale komunikacji. Jeśli jesteś posiadaczem karty płatniczej, zapłacisz nią przy stanowisku obsługi.

Reklama

Dotychczasowe problemy z płatnościami w kasie, szczególnie w okresach terminu płatności podatków lokalnych, za sprawy załatwiane w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Rybnika powinny przejść do historii. Od 15 maja br., obok tradycyjnych kas, pojawiła się dodatkowa możliwość płacenia kartą przy stanowisku.

- Nowe rozwiązanie wspomagające tradycyjną kasę ma ułatwić sprawne załatwianie spraw w Wydziale Komunikacji. Osoby dokonujące rejestracji pojazdów lub załatwiające odbiór uprawnień do kierowania pojazdami mają teraz możliwość dokonania opłaty za pomocą karty płatniczej już przy okienku – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku.

- To sprawi, że obsługa powinna być szybsza. Obsługiwany mieszkaniec nie musi odchodzić od okienka i iść do kasy znajdującej się na pierwszym piętrze. Wystarczy, że zapłaci przez terminal – tak samo, jak robi to płacąc za zakupy w sklepie. Dlatego, udając się do Wydziału Komunikacji w celu załatwienia sprawy wymagającej uiszczenia opłaty, warto mieć ze sobą kartę płatniczą. To z pewnością usprawni obsługę i skróci wizytę w urzędzie – tłumaczy Jerzy Wróbel, naczelnik Wydziału Komunikacji rybnickiego magistratu.

Od 15 maja 2018 roku w Urzędzie Miasta Rybnika opłaty za sprawy załatwiane w Wydziale Komunikacji można realizować w następujących formach:

- Gotówką i kartą płatniczą w kasach (pierwsze piętro UM),
- Kartą płatniczą na stanowisku obsługi klienta w Wydziale Komunikacji,
- Za pomocą platformy InfoCar
- Przelewem
 na rachunek bankowy Urzędu Miasta Rybnika

Do opłaty administracyjnej i ewidencyjnej dokonanej kartą płatniczą lub przelewem na platformie InfoCar, doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 2 zł.

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~Jedynie Prawdziwy Polak 2018-05-21 08:46:48

  Nie, no niesamowite !!! Każda kioskarka ma to od 15 lat, a UM w drugiej dekadzie XXI wieku w końcu udostępnił łaskawie tysiącom miesięcznie petentów stojącym średnio w 4-godzinnej kolejce tak innowacyjne rozwiązanie! To się nazywa postęp. I to jak szybko - już w 2018 roku !

  55 4
 • ~Adrian Sobik 2018-05-21 09:50:15

  ~Jedynie Prawdziwy Polak wyjąłeś mi ten txt z ust haha. Mało tego nawet tzw "przekupki" na targu mają od kilku lat terminal.

  22 3
 • ~Janusz_Cebularz 2018-05-21 12:01:40

  Za to, że mogę zapłacić bezgotówkowo muszę jeszcze uiścić daninę w wysokości 2zł. Tylko 2zł?! Toż to prawie tak dobrze jak za darmo!!! Ale nas te państwo rozpieszcza!!

  22 3
 • ~THE Bill 2018-05-21 12:09:39

  A za co te 2 zł? Co to za ukryta opłata? To ja pójdę do tej pani na piętrze. Niech ma pracę, dwa etaty więcej. To albo ma być łatwiej, albo chcecie na tym jeszcze zarobić?

  21 3
 • ~Majster Awes 2018-05-21 17:33:22

  no padne, 2zł za dokonanie łaskawie płatności. to brzmi tak dobrze jak wprowadzenie w rybniku opłaty klimatycznej

  10 3
 • ~Adam Szymiczek 2018-05-22 08:40:35

  https://youtu.be/xGdDX730wwg

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował 10 maja w wyborach prezydenckich?
Oddanych głosów: 5606