zamknij

Biznes

Płatniku! Od 1 stycznia zmienia się sposób przesyłania dokumentów do Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Rybniku informuje, że z dniem 1 stycznia 2015 r. wejdzie w życie zmiana ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw. Będzie ona miała zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r.

Reklama

Zgodnie ze zmienionymi przepisami, jeżeli dokumenty PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1 oraz PIT-40 są sporządzane za dany rok za więcej niż 5 podatników, lub są składane przez biuro rachunkowe, należy przekazywać je właściwemu urzędowi skarbowemu wyłącznie za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

- Złożenie wymienionych wyżej dokumentów w formie papierowej możliwe będzie w sytuacji gdy są one sporządzane za nie więcej niż 5 podatników i czynności tych nie wykonuje biuro rachunkowe – informuje Urząd Skarbowy w Rybniku.

W znowelizowanych przepisach ustawodawca przewidział dwa terminy do złożenia deklaracji (informacji):
- do końca stycznia roku następującego po roku podatkowym - dla dokumentów: PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1 oraz PIT-40 - sporządzanych i przekazywanych w formie papierowej;
- do końca lutego roku następującego po roku podatkowym - dla dokumentów: PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1 oraz PIT-40 – sporządzanych i przekazywanych w formie elektronicznej.

Więcej informacji na temat tego rozwiązania można znaleźć na stronie www.portalpodatkowy.mf.gov.pl

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~ 2014-12-29 21:27:26

  mam ważne zapytanie: w jaki sposób przebiega wysyłanie opisanych dokumentów drogą elektroniczną, z jakich programów należy skorzystać, jakie aplikacje są do tego przygotowane, jak wygląda sprawa podpisu elektronicznego przez e-puap? liczę na wyczerpującą odpowiedź bez ogólników bo nie jestem informatykiem. Mam nieciekawe doświadczenia z wysyłaniem dokumentów do różnych instytucji często nieskuteczne. szukając informacji nigdzie nie trafiłam na instrukcję jak to zrobić krok po kroku. nie zamierzam, tak jak większość wydawać pieniądze jak podpis kwalifikowany który kosztuje bagatela od 200 zł w górę - kolejne zdzieranie kasy z ludzi. ciekawe czy urzędnicy urzędu skarbowego na czele z Naczelnikiem są w stanie rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie.

  16 0
 • ~ladniutka22 2014-12-29 23:10:35

  przemek1978,
  http://www.mf.gov.pl/administracja-podatkowa/e-deklaracje/informacje-ogolne

  3 0
 • ~msiwica 2015-01-01 17:33:06

  wybieram się jutro do urzędu skarbowego z podobnym zapytaniem. wszelkie informacje na temat elektronicznej wysyłki dokumentów do US są szczątkowe i wzajemnie się wykluczają - spędziłam kilka dni na testowaniu różnego rodzaju instrukcji zamieszczonych na stronach ministerstwa finansów. o skutkach mojej wizyty poinformuję na forum. spodziewam się jednak wielkiego zamieszania związanego ze zmianą formy przesyłki dokumentów. mam cichą nadzieję że natrafię na kompetentnych pracowników US w Rybniku. na ZUS-ie się nie zawiodłam i z systemem e-płatnika i płatnika oraz wysyłki elektronicznej ta instytucja publiczna sobie całkiem nieźle poradziła. niestety nie mogę tego powiedzieć o systemie obsługi dofinansowań PFRON który szwankuje. jestem ciekawa po której stronie znajdzie się Urząd Skarbowy. Ładniutka22 - podany przez ciebie link jest pomocny ale dotyczy systemu, który dopiero jest wdrażany i znajduje się w fazie testowej, za późno notabene - podobnie jak było z systemem liczenia głosów podczas wyborów.

  1 0
 • ~ 2015-01-04 11:06:34

  ~przemek, nie musisz wydawać 200zł na podpis elektroniczny, możesz sobie założyć a ePUAPie profil zaufany, wygląda to tak, że zakładasz sobie konto przez internet i w ramach potwierdzenia że ty to ty ;) musisz udać się do odpowiedniej placówki która może uaktywni twój profil zaufany, w Rybniku jest to US i ZUS. Jesteś wtedy 200zł do przodu, aaa no i warto to zrobić teraz, póki nie ma tam wielkich kolejek.
  taka rada gdybyś w tym celu szedł do urzędu skarbowego, idź od razu na dużą salę po lewej stronie, okienko nr.1. :)

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1283