zamknij

Wiadomości

Plaga włamań do samochodów

2010-04-26, Autor: ww
Dzisiejszej nocy w Rybniku nieznani sprawcy okradli 10 samochodów.

Reklama

Złodzieje grasowali na ulicach: Karłowicza, Pod Wałem, Zawiszy Czarnego i Platanowej. Sposób działania rabusiów w każdym przypadku był podobny: wybijali szybę samochodu i kradli z pojazdu radio lub nawigację satelitarną. - Okoliczności w jakich doszło do włamań pozwalają podejrzewać, że dopuściły się ich te same osoby – komentuje Aleksandra Nowara – rzeczniczka prasowa rybnickiej policji.Straty właścicieli w większości przypadków szacowane są na kilkaset złotych. Jeden z poszkodowanych stracił sprzęt o wartości 2 tysięcy złotych.

 

- Właścicielom pojazdów, którzy nie posiadają garażu trudno wskazać jedną skuteczną metodę obrony przed włamywaczami. Na pewno zalecamy parkowanie swoich pojazdów w widocznyc, dobrze oświetlonych miejscach – mówi Aleksandra Nowara.

 

 

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (48):
 • ~zorza54 2010-04-26 11:48:06

  Skuteczny sposób to są patrole piesze w tych rejonach droga pani komisarz. Niestety ale prawda jest taka, że w okolicach Rynku widać często po trzy patrole zmotoryzowane. Na osiedlach rzadko przejedzie radiowóz o patrolu pieszym nie wspomnę bo takich nie ma wcale. Odpowiedzialność za te włamska spoczywa tylko na rybnickiej Policji i na nikim innym. Przecież, żeby włamać się do tylu pojazdów to złodzieje musieli mieć dużo czasu na to i nie byli przez nikogo niepokojeni w szczególności przez policję.

  0 0
 • ~tymonn 2010-04-26 12:26:11

  Zorza zgadzam się z tobą! Pani komisarz powinna się raczej wytłumaczyć z bezczynności policji niż wskazywać sposoby parkowania pojazdów. Dla policji najlepiej jakby nikt nie miał samochodu a ludzie w ogóle po zmierzchu nie wychodzili z domu?! No niestety... Jeśli natomiast jednej nocy jedne i te same osoby dokonują kilkanaście włamań w różnych miejscach na małym obszarze Rybnika to coś jest nie tak. Albo policjanci śpią w nocy albo zajmują się nie tym czym powinni. A może wyznają zasadę, iż jeśli nikt by się nie włamywał oni nie mieliby później co robić, kogo wykrywac i za co brać premie??! Też możliwe! Jendo jest pewne! W Rybniku trudno w godzinach późno nocnych albo wczesno rannych dostrzec patrol policji. Szczególnie na parkingach osiedlowych. Co wtedy robią nie trudno zgadnąć! Wystarczy tylko podjechać pod komendę i zobaczyć ile stoi tam jednocześnie radiowozów?! Najczęściej jednak w nocy patrol policji można spotakać w... rybnickim lesie co jako grzybiarzowi nie raz mi się udało. Co tam patrolują i kogo pilinują aż strach się domyślać?! Zasada jest więc taka: JEŚLI KOTA NIE MA TO MYSZY HARCUJĄ!

  0 0
 • ~werkk 2010-04-26 13:13:46

  W dzielnicach Rybnika poza Boguszowicami osiedle i Śródmieściem nie ma żadnych patroli należało by zapytać co robi Straż Miejska? bo pilnowanie to ich obowiązek. To Straż Miejska została powołana aby pilnować porządku, jak pilnuje to wszyscy widzą. Za komuny milicjant był codziennie w dzielnicy robił obchód pieszo, wiec wszystkich znał w swoim rewirze. Teraz połowa dzielnic swoich dzielnicowych ma w Boguszowicach 30 km. od swojej dzielnicy więc co tu pisać o pilnowaniu jak z dojazdem miałby problem jak by go wezwano.No ale tak to wygląda w Rybniku i trudno winić policję.

  0 0
 • ~mao 2010-04-26 13:21:38

  prosze, moje osiedle...

  0 0
 • ~ 2010-04-26 13:23:46

  wasze płonne gadki aż mnie słabią. Skoro ta policja jest taka zła, to się do niej zaciagnijcie, wtedy napewno się poprawi stan bezpieczeństwa.
  Nie pracowałeś nigdy na ulicy, to sie nie wypowiadaj, gdyby ludzie nie dzwonili z głupotami to by policja miała czas na jeżdzenie po osiedlach, a niestety niektórzu nawet dzwonią ze zjesc obiadu w kuchni nie mogą.

  0 0
 • ~tymonn 2010-04-26 15:23:34

  Ziuta to nie żadne płonne gadki tylko prawda a ty jak na policjant(kę)a piszesz... bzdury! Po pierwsze to, że ludzie dzwonią z głupotami to nie znaczy, że tam musi od razu jechać policja?! Jeśli natomiast jedzie to tylko świadczy o samej policji! Po drugie wątpie, że nawet jeśli tak jak piszesz "niektórzy dzwonią ze zjesc obiadu w kuchni nie mogą" to na pewno nie o 3 w nocy czyli wtedy kiedy jest dokonywanych 90% włamań, zniszczeń i kradzieży na osiedlowych parkingach?! Wtedy to telefony milczą, wszyscy na komendzie śpią a na mieście można włamać się gdzie się tylko chce. Nawet do stojącego pod komendą radiowozu! Ciekawi mnie tylko jak te nasilenie włamań ma się do ostatniej hucznie ogłoszonej w mediach akcji http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,bedzie-wiecej-patroli-w-dzielnicach,wia5-3266-10732.html Niby patroli więcej a włamań też więcej?! Coś tutaj jest nie tak?! Prawda jest taka, że policja woli wypisać 10 mandatów pijącym w parku piwo staruszkom albo wjeżdzającym pod zakaz normalnym obywatelom niż zatrzymywać prawdziwych przestepców?! Poza tym w policji wyznaje się zasadę, iż lepiej zatrzymać takich włamywaczy jak będa mieli na koncie kilkadziesiąt włamań niż zawczasu zapobiegać kolejnym. Wtedy będzie się można pochwalić większym sukcesem i znów na łamach tutejszego portalu przeczytamy nius : "Rybnicka policja rozbiła gang notorycznych włamywaczy"! Nikt jednak nie napisze, iż wcześniej przez swoja nieudolność i bezczynność policja tych włamywaczy sama wyhodowała!

  0 0
 • ~qwerty 2010-04-26 16:36:52

  sposob patrolowania rybnickich ulic przez policjantow to rzeczywiscie problem. Odkad jezdza nowymi KIAmi, nawet w lecie "bujaja" sie po miescie z kompletnie zamknietymi szybami (i pewnie jeszcze sluchajac radia), bo przeciez maja klime. Nie sadze, aby byloby to dobry pomysl na realizacje patrolu. Siedziac w zamknietym aucie, jeszcze pewnie z wlaczonym adiem nie maja pelnego kontaktu z otoczeniem, a po to wlasnie jezdza, zeby miec jak najwiekszy kontakt.

  0 0
 • ~ 2010-04-26 17:16:51

  Od kiedy za włamania odpowiada policja? Coć takiego mógł napisać tylko człowiek pozbawiony inteligencji, rozumu rzekłbym idiota. Za włamania odpowiadają włamywacze.....tyle w temacie. Następna sprawa...tak policja musi jeździć do najbardziej bzdurnych interwencji, bo takie jest prawo. Jak ktoś zgłosi że pies sąsiada za głośno szczeka, to oni muszą tam przyjechać. Przyjadą pod blok gdzie nie ma miejsca do zaparkowania na interwencję, parkuja na chodniku, a jakiś dzieciak robi zdjęcie -daje je na internet z podpisem "TAK PARKUJE POLICJA". Mąż bije żonę i ona to głosi, muszą tam przyjechać,skuwaja gościa w kajdanki i słyszą bluzgi od żony" co wy mu robicie - to dobry człowiek jest. Poza tym jak wy chcecie patrolu na każdej ulicy, skoro ilość etatów jest ograniczana? A skoro powiedzmy 15 policjantów patroluje Rybnik na jednej zmianie, z czego 13 jest na tych bzdurnych interwencjach "do szczekającego psa sąsiada" to jak maja byc na ulicach? następnie - tak mają radiowozy to w nich jeżdżą - bo według co niektórych na tym forum, powinni postawić ten radiowóz na parkingu i chodzić sobie piechotą. Po to jest patrol zmotoryzowany żeby jeździł. Poza tym śmiać mi się chce ze szczeniaków , którzy nosza na koszulkach hasła typu"CHWDP" i JP 100%. Bo to oni w piewrszej kolejności biegną z płaczem z mamusia na policję że ich koledzy z "gangu" pobili i ukradli telefon i 5 zł.....

  0 0
 • ~ 2010-04-26 19:24:31

  wreście ktoś kto ma zielone pojęcie i tym jak działa policja i co robią ludzie w naszym kraju.Brawo JOSEPH... Ale coż się dziwić najlepiej się narzeka, a jak przyjdzie co do czego to nawet pomóc innym nie umią tylko patrza

  0 0
 • ~ 2010-04-26 19:47:02

  Kto zostawia nawigację w samochodzie :O

  0 0
 • ~tymonn 2010-04-26 21:06:39

  Joseph twoje przykłady policyjnych interwencji są rodem z Super Expresu albo... opowieści moherowych beretów! Rzeczywistość jest zgoła inna. A jeśli rybniccy policjanci ciągle "jeżdzą" tak jak piszesz do szczekających piesków sąsiada i nie mają czasu ani ochoty patrolować w nocy parkingów osiedlowych to widocznie ktoś kto ich nadzoruje pomylił sie z powołaniem. Jeśli tak pisząc jesteś policjantem to współczuję społeczeństwu i sobie takiego stróża prawa. Oby nie! Nocny stróż kurnika ma chyba trudniejszą rolę i odpowiedzialność?! Co jednak najważniejsze! Za włamania a już na pewno za ich takie nasilenie właśnie odpowiada policja! Jej rola jest prewencyjna i ma im zapobiegać. Jeśli natomiast potencjalni włamywacze widzą co ci policjanci (nie)robią i że nikt niczego w nocy nie patroluje to sobie pozwalają na co chcą. Hulaj dusza piekła nie ma! Jeśli uda im się raz i nikt ich nie złapie to pójdą na nocne łowy kolejny raz i kolejny... biorąc ze sobą nowych, zachęconych łatwymi łupami kolegów. Zanim ich ktokolwiek ustali i złapie zdołają skraść mnóstwo sprzętu, którego i tak nikt nigdy nie odzyska.

  0 0
 • ~ 2010-04-26 21:24:13

  Tymon naprawdę jesteś ograniczony umysłowo. Policja odpowiada za włamania:) HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAH. Śmiech na sali. Tu nie chodzi o to że ktoś nie chce czegoś patrolować. Uwierz mi, znam trochę temat.Może zostaniesz komendantem policji i pokażesz jak należy organizować pracę policji. Jak chcesz patrolować kilkaset miejsc parkingowych w mieście za pomocą kilkunastu policjantów? Masz na to pieniądze? Nie masz - bo kasa z podatków idzie na księdza proboszcza, katechetów w szkołach, na kształcenie takich osób jak ty, na służbę zdrowia, na marmury w zusie. Na szarym koncu jest policja od której się wymaga ścigania piratów w 250 konnych samochodach, a sami mają jakies 100 konne radiowozy. Wymaga się ściagania bandytów, ale za użycie broni w stosunku do bandziora policjant w tym chorym kraju ma same problemy(zawieszenie świadczeń typu trzynastka, itd itp...aż do wyjaśnienia sprawy. Co do interwencji, nic nie zrobisz z tym ,że zidiociali obywatele będą dzwonić z durnymi sprawami , a policja będzie musiała tam jechać. Jeśli nie pojedzie to będzie zadyma że policja nie reaguje na głosy obywateli o zakłócaniu porządku, spokoju itd itp . Oczywiście że są priorytety i jeśli akurat jednocześnie jest napad a w innym miejscu pijak drze mordę na pół osiedla to dyżurny wyśle ich na napad. Ale praca policjanta to jednak w zdecydowanej większości interwencje na pijackich mordobiciach, awanturach rodzinnych - i tak jest dlatego że taki jest procent tych zdarzeń, tego jest najwięcej

  0 0
 • ~ 2010-04-26 21:32:52

  Jeśli państwo polskie będzie stać na postawienie na każdej ulicy kilka patroli, to może będzie spokój, ale tacy jak ty TYmon będą pierwsi krzyczeć ,że jest państwo policyjne i nic nie można robić bez wiedzy policji. Kiedyś w Polsce był taki ustrój, że za obrazę milicji dostawało się kilka razy pałą po nerkach i był spokój, żadnych zadym na stadionach i na ulicach. Zresztą ty Tymon jestes chyba człowiekiem typu "KIBOL". Jak policja stoi gdziekolwiek to jest to prowokacja, ale jeśli tobie dzieje się krzywda to pierwszy lecisz na posterunek ze sprawą "ukradli mi z piwnicy kompot-dlaczego nie wezwaliście 20 śledczych i antyterrorystów.
  Jestem ciekaw jak ty sumiennie pracujesz? Bo wnioskuje ,że chyba jeszcze gimnazjum nie skończyłeś... Następna sprawa, jak policjant ma kilka razy zamykać tego samego menela za włamania i kradzieże a sąd za każdym razem wypuszcza go na wolność ze względu na niska szkodliwość czynu to jaką oni mają mieć motywację do pracy? Syzyfowa praca. tak więc jak chcesz żeby było więcej policji, muszą albo podwyższyć podatki albo zabrać służbie zdrowia przykładowo. Ale wtedy też będziesz darł japę że ci pieniądze kradną.......nie dogodzisz

  0 0
 • ~tymonn 2010-04-26 23:23:24

  Joseph po twoich postach widać dobitnie, że jesteś sfrustrowanym i wypalonym zawodowo policjantem, którego wszystko drażni tym bardziej krytyka i który w dziecinny sposób tłumaczy ludziom nieduolność swojego i swoich kolegów działania. Trudno mi tu z toba polemizować bo musiałbym się zniżyć do twojego poziomu używania obraźliwych epitetów. Nie zamierzam! Prawda jest natomiast taka, iż jeśli przy obecnym systemie pracy i wymogach jakie się im(wam) stawia, policjantów byłoby więcej to jeszcze bardziej by sie rozleniwili i każdy inydwidualnie bardziej by pozorował swoją pracę. Ilość niekoniecznie idzie w parze z jakością a już na pewno nie w policji co widać obecnie na ulicach. Policjantów jest wystarczająco dużo, mają nowoczesne i nader widoczne radiowozy ale niekoniecznie są tam gdzie być powinni i robią to co robić powinni. Ich priorytety są delikatnie mówiąc lekko zachwiane. Wykonują to co jest dla nich wygodniejsze i wolą wypisac 10 mandatów spokojnym ludziom niż narażać się w trakcie zatrzymywania nieobliczalnego przestępcy. Rozliczani są podobnie. Prawo mamy też takie a nie inne, trzeba je tylko umieć odpowiednio stosować. Ja osobiście mam wrażenie, iż kpk częściej czytają i wykorzystują zaprawieni w boju gangsterzy niż sami policjanci?! Oby to było tylko wrażenie. Swoją drogą ciekawy też jestem czy te nowoczesne radiowozy mają gps a jeśli mają to ile godzin podczas nocnej słuzby "miga" on w jednym i tym samym miejscu np w lesie??!:)))

  0 0
 • ~sfobodny dżordż 2010-04-27 00:26:54

  .... dobre.... powiedziała co wiedziała, już to sobie wyobrażam, latarnia a w koło pełno samochodów żeby na każde troszeczkę swiatła padło to go nie obrobią . A tu świnia sąsiad tak stanął beemką że całe światło zabrał a może mój matiz jeszcze gdzieś się wciśnie .... choć promyk z latarni - plissss !!!! Ale jest wyjście .... dostawić latarni ile wlezie co 5 m wszędzie w całym mieście , zrównać dzień z nocą to przestępczość spadnie, zredukować policję i będzie na rachunki za światło z latarni.... Idąc tokiem rozumowania w/w . Jak zaczną nawigację dodawać do chipsów to preceder się skończy bo wtedy młodzież ruszy na markety żeby tam znów plądrować paczki z chipsami ....

  0 0
 • ~buchu 2010-04-27 07:20:54

  Wypowiedź pani rzecznik jest absolutnie śmieszna. Nawet mając garaż nikt nie zmusi mnie żeby w nim chować auto na noc. Od zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom są służby mundurowe t.j. Policja i to jest ich główne zadanie. Jak ktoś nie wie dlaczego to odsyłam do lektury Konstytucji RP. Joseph interwencje, które opisujesz powinny być kierowane przez Policję do Straży Miejskiej bo po to SM została powołana, ale do tego trzeba dialogu pomiędzy KMP a UM co naszemu Panu Prezydentowi ciężko przychodzi bo nie ma w tym żadnego "interesu".

  0 0
 • ~ 2010-04-27 08:23:08

  Tymon , mimo logiczniejszej ostatniej twojej wypowiedzi, nadal uwarzam że zdanie "za włamania odpowiada policja" świadczy o ograniczeniu umysłowym wypowiadającego te zdanie :)

  0 0
 • ~jarekbarcaaa 2010-04-27 12:43:52

  za komuny było lepij

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-27 14:09:36

  Zapytajcie Pani komisarz ile patroli wystawia rybnicka komenda w normalny powszedni dzień na nocną służbę?? Max trzy co moim zdaniem jest kpiną. Trzy patrole nie są w stanie zrobić nic jeśli jest trochę interwencji to nikt nie pilnuje parkingów a powinno być ich tyle aby obsłużyć i interwencje i upilnować parkingi osiedlowe. Pani komisarz zamiast bzdecić o parkowaniu samochodów pod latarniami lepiej sama włożyłaby mundurek i w rejon ruszyła. Za dużo takich mądrali w Policji a za mało ludzi do policyjnej roboty.

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-27 14:12:02

  Joseph Policja odpowiada, za bezpieczeństwo publiczne i za tzw. prewencję czyli zapobieganie. Przeczytaj pierwszy pkt. Ustawy o Policji. I konia wali jak to zrobią.

  0 0
 • ~ 2010-04-27 14:53:58

  Zorza, idąc twoim tokiem rozumowania postępuje większość pracodawców w Polsce. Prywaciarz ma powiedzmy piekarnie , zatrudnia piekarza którego obowiązkiem jest piec chleb. Po czym mówi mu- masz codziennie wypiekać chleb dla stutysięcznego miasta ale sam. Nic mnie nie obchodzi jak to zrobisz, to twój obowiazek żebyś sam napiekł do jutra rana chleb dla 100 tys ludzi. TO jest sens twojej wypowiedzi, czyli postawa obywatelska typu "DAJ DAJ DAJ". A większość ludzi siedzi na zasiłkach, bierze lewe renty, chorobowe, zasiłki socjalne i wymaga wszystkiego "bo im się nalezy". Skąd więc na to brać kasę? Najłatwiej napisać ustawę i wymagać.......

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-27 15:36:16

  Od zapewnienia odpowiednich sił i środków dla zapewnienia porządku jest komendant jednostki. Dostaje za to 6000 zł miesięcznej pensji o nagrodach i dodatkach nie wspomnę. Ma za mało ludzi?? Niech ruszy zabiurkowców w rejon a jak tego jest za mało to pismo do KWP o zwiększenie ilości etatów. Tylko po co jak i tak włos mu z głowy nie spadnie czy będzie 10 włamań czy sto. po co się wychylać i narażać w KWP jak się ma taką fajną i ciepłą fuchę. A później słychać idiotyczne rady (niedo)rzeczników, żeby parkować pod latarniami bo włamań bez liku. Są miast na śląsku i w Polsce gdzie sobie z tymi problemami radzą. Szkoda, że to nie Rybnik.

  0 0
 • ~ 2010-04-27 15:40:57

  Zorza zostań komendantem, bo widzę że masz predyspozycję. To rzeczywiście takie proste, wysłać zabiurkowców w teren, papiery będą leżeć, spraw w sądzie nie będzie bo papiery nie wypełnione. Wykrywalność wzrośnie, napisze się do komendanta wojewódzkiego pismo z prośbą o 30 etetów więcej dla Rybnika, komendant wojewódzki z pewnością wyśle pismo do komendanta głównego , który po naradzie z ministrem SWiA, z radością znajdzie pieniądze na 30 etatów dla Rybnika. Wszystko rzeczywiście jest bardzo proste zorza, że nikt na to wcześniej nie wpadł. JESTEŚ GENIUSZEM :)))

  0 0
 • ~norton 2010-04-27 15:46:56

  Zawsze mozna odpoczac w parku na starym cmentarzu, fajke zapalic, bulke zjesc - sloneczko tam fajnie przygrzewa, widac w kazda strone wiec nikt nikogo nie namierzy...
  A na Ligocie znowu kilka domow wyczyszczonych w nocy - sprawcy nadal nie ujeci...

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-27 16:07:35

  Powiem prosto. Komendant naszej jednostki niedawno kupił sobie dobrej marki drogi samochód ( wiem bo mieszkam na jego osiedlu ) i co ciekawe parkuje go na zamkniętym parkingu komendy w Rybniku. Nie zostawia go na przyosiedlowym parkingu na noc. W tym samym czasie rzecznik KGP pan Mariusz Sokołowski mówi o skuteczności Policji i poprawie bezpieczeństwa. Nie mam pretensji do Policji bo siły i środki są skromne ale po co okłamywać społeczeństwo? Powiedzmy im prawdę to z pewnością nikt po zmierzchu z domu nie wyjdzie jeśli będzie znał potencjał rybnickiej Policji. Jest poniżej zera. I druga sprawa Joseph. Powiedz mi kiedy ostatnio kryminalni czy dzielnicowi pełnili nocne służby ?? Pamiętam jak w zeszłym roku z pod jednego bloku na Orzepowickiej ( Parking 10x2 m2 ) w jednym tygodniu ( średnio co drugi dzień ) kradziono samochód. I co?? I nic, kryminalni w weekendy i w nocy mają wolne i wszystko gdzieś. Żadnej zasadzki, obserwacji nic. I co Ty na to >??

  0 0
 • ~sznupciu 2010-04-27 17:19:07

  zorza54 pisze: "Zapytajcie Pani komisarz ile patroli wystawia rybnicka komenda w normalny powszedni dzień na nocną służbę??". Pójdźmy dalej - zapytajmy Pana Prezydenta, ile patroli wystawia komendant rybnickiej Straży Miejskiej w normalny dzień powszedni na nocną służbę.

  0 0
 • ~ 2010-04-27 20:32:38

  Zorza . Czyli rozumiem ,że też chętnie byś pełnił służby nocne w soboty i niedziele w czynie społecznym? Dodatkowe patrole i ponadnormatywny czas pracy wymaga zgodnie z kodeksem pracy ekstra zapłaty. No i znowu sprawa drogi kolego rozbija się o kasę której nie ma. Czy ty też chciałbyś pracować za przysłowiowe "Bóg zapłać?" Nie wydaje mi się.

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-27 21:08:55

  Kolego Joseph, policjanci nie pracują na podstawie Kodeksu Pracy tylko Ustawy o Policji ( proponuję zapoznać się z przepisami resortowymi ). Żaden dodatek za pracę w święta czy godziny nocne im nie przysługuje. Nawet jak będą pracować ciągle w nocy to dostają taką samą wypłatę. A za to odchodzą wcześniej na emeryturę. Więc nie siej fermentu bo z tego by wynikało, że rybnicką policję stać ochraniać obywateli tylko w dzień bo na ochronę nocną to już nie starcza ?? :) A co do tego co ja bym chciał/a to ci odpowiem. Ja bym chiał/a nie obawiać się o pozostawienie mojego życiowego dorobku pod blokiem wiedząc, że na Policję mogę liczyć i nawet w nocy jest bezpiecznie. Czy to tak wiele ??

  0 0
 • ~brutus1 2010-04-27 21:11:14

  zorza54 jesteś pałą bo wiesz o takich rzeczach o jakich inni ,nie pały, nie wiedzą , nie lubisz kryminalnych i dzielnicowych więc kim jesteś, tak samo jak oni za to odpowiadasz a jeszcze bardziej nie lubisz przewodnika sfory , wypisz sie z psiarni i działaj na własna rękę bedziesz najlepszy. A imię twoje to J czy T? Idz do swego kierownika i poproś ze chcesz tylko w patrolu pieszym po co wozisz sie w nowej Kijance? Za to co sie dzieje w mieście odpowiadamy my , mieszkańcy bo tolerujemy chamstwo, huligaństwo i takich jak ty zap.... To dobrej nocy.

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-27 21:17:59

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~brutus1 2010-04-27 21:22:57

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-27 21:42:43

  Taa ?? Fajnie. Ty normalnie Columbo jesteś. Pomóż Policji, wypałuj się sam.

  0 0
 • ~brutus1 2010-04-27 21:52:07

  Nie, Columbo nie jestem pało, ale dla ciebia właśnie znalazłem, posłuchaj bo to coś o tobie Hemp Gru " Reprezentuję JP" śpij dobrze.

  0 0
 • ~tymonn 2010-04-27 21:54:17

  No i doszliśmy do wniosku, że włamaniom jest winna... noc! Gdyby było wszędzie jasno nikt by się nie włamywał?!:)) Jakie to proste?! Trzeba więc zmienić prawo i ustawowo wprowadzić JASNOŚĆ przez cały dzień albo... płacić Vattenffall'owi większe rachunki żeby rozświetlał wszystko i wszędzie a tym bardziej... umysły policjantów z Panią Rzecznik na czele!;) Zorza widzę, że ty przynajmniej jesteś gliną trochę bardziej... "światłym" od większości kolegów!:) Uważaj tylko jak piszesz tu o swoich komendantach bo przypuszczam, że nie będzie dla nich problemu cię ustalić i odpowiednio rozliczyć! Może boleć?! Sporo się można dowiedzieć od takich "szczerych i lojalnych" pracowników jak ty ale lepiej się tutaj nie narażaj aż nadto! Chyba nie warto! Widzę jędnak, iż wewnętrzne konflikty targają policją i to baardzo?! Nie wróży to niczego dobrego dla poprawy naszego bezpieczeństwa... Joseph! A ty pomyliłeś się najwidoczniej z powołaniem i powinineś zostać... piekarzem?! Chyba masz w tej działce spore doświadczenie jeśli policję porównujesz do piekarni?! Chcoiaż muszę przyznać podobieństwo jest bo efekty pracy i piekarza i policjanta widać po nocnej zmianie! Coś mi się jednak wydaje, że "wypieki" policji są... tylko na twarzach kiedy muszą się tłumaczyć ze swojej nocnej bezczynności?! Ups...

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-27 21:57:10

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-27 22:02:40

  Tymonku piszę jak jest i mam gdzieś co ktoś sobie o mnie myśli. Policja to kolos na glinianych nogach. Instytucja ta zatrzymała się w rozwoju na 1989 roku. Gdyby nie to, że ma monopol na swoje "usługi" już dawno by upadła i dziś nikt by nawet o niej nie pamiętał. A tak, trwa bo musi. Scenariusze rodem z "Killera" czy"13 Posterunku"to nie fikcja.

  0 0
 • ~brutus1 2010-04-27 22:07:52

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~anty_absurd 2010-04-27 22:15:03

  Oj Zorza, a może wolisz Panie młodszy aspirancie? Wiesz co mówią o ptakach, które srają we własne gniazdo?? Brutus napisał, ze nie lubisz kryminalnych i dzielnicowych i to prawda, a może napiszemy dlaczego tak jest. Dobrze wiesz, że zarówno kryminalni jak i dzielnicowi robią nocki bo sam też najczęściej pracujesz w nocy. Tylko, że nie pamiętam kiedy sam ostatnio miałeś patrol pieszy, którego takim zwolennikiem jesteś?? No cóż niespełnione zawodowo osoby stają się zgorzkniałe i mają pretensje do wszystkich tylko nie do siebie. A skoro razi Cię w oczy samochód komendanta to oszczędzaj i może też sobie taki kupisz czego Ci oczywiście życzę. Swoją drogą to jeszcze go nie zauważyłem ale postaram się być bardziej spostrzegawczy.

  0 0
 • ~tymonn 2010-04-27 23:14:19

  Zorza widzę, że jesteś szycha w tej policji?! Młodszy aspirant to brzmi poważnie nonoo! I kto by pomyślał?! Jak na kogoś z tak ostrymi poglądami to wysoko awansowałeś?!:)) Widzę, że dyskusja toczy się w iście przyjacielskiej policyjnej atmosferze?!:) Tylko pogratulować gentelemenstwa. Miało być o poprawie bezpiecześntwa w Rybniku a skończyło się na... nowym samochodzie jakiegoś komendanta i prywatnych wycieczkach panów policjantów! Ach szkoda słów...:((

  0 0
 • ~visa 2010-04-28 07:08:59

  ~zorza54 jest byłym policjantem wypierdzielonym z pracy za jazde na podwójnym gazie , nie dyskutujcie z nim

  0 0
 • ~buchu 2010-04-28 07:26:35

  I jak my Polacy mamy mieć zaufanie do Policji, która na forum obrzuca się mięsem. Panowie więcej szacunku dla samych siebie a my obywatele też będziemy was szanować. Prosiłbym także abyście zrozumieli, że służba w Policji do czegoś was zobowiązuje i służba ta nie jest karą ale waszym własnym wyborem.

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-28 07:31:28

  Dla kierownictwa KMP nie mam dobrych prognoz. Zbliżają się wakacje więc ilość zdarzeń wzrośnie znacznie. Zobaczymy jak ta nowo przyjęta i niedoświadczona młodzież w radiowozach sobie poradzi. Jak narazie czarno to widzę.

  0 0
 • ~brutus1 2010-04-28 07:51:38

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu dodawania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~zorza54 2010-04-28 07:55:11

  UWAGA!!!UWAGA!!!Komunikat z ostatniej chwili:W nocy będzie ciemno:-)))

  0 0
 • ~dorian78 2010-04-28 10:58:09

  ANTYABSURD! Nie wiem jaki są twoje intencje ale zanim dojdziesz tą swoją błędną sztuką dedukcji kto jest kim na tym forum i kto w imieniu kogo wyraża tutaj opinie to się wpierw dobrze zastanów! Myślenie nie boli! Jak na takie stanowisko w policji, które zajmujesz to nie przystoi ci pisać takich insynuacji. Ja bynajmniej sobie tego nie życzę! Jeśli natomiast nadal myślisz, że jakiś zorza jest mną i wyraża tutaj moje opinie to pamiętaj, że istnieje w polskim kodeksie karnym taki art. 212 i jakbyś nie wiedział to nazywa się przestępstwem pomówienia! Taki "wyuczony" w przepisach glina jak ty powinien być tego świadomy. Zanim więc się narazisz na zarzuty przemyśl sprawę i nie wstukuj w klawiaturę kretyńskich oskarżeń! Twoje dotychczasowe wnioski świadczą tylko o tym jakie masz prawdziwe pojęcie o swoich "kolegach", o tym czym się kierują w swojej pracy i tym jakie naprawdę mają poglądy. Jeśli natomiast chcesz mi coś powiedzieć prosto w oczy to zaproś mnie do swojego "gabinetu" i tam szczerze porozmawiamy. Ja bynajmniej tutaj nie muszę ukrywać się pod tajemniczym nickiem a jakie mam naprawdę poglądy moższe usłyszeć ode mnie bezpośrednio bądź przeczytać na ifp. Tam wszyscy wiedzą kim jestem i... co myślę o takich jak ty szczególnie! Nie pozdrawiam!

  0 0
 • ~dorian78 2010-04-28 11:16:32

  I jeszcze jedno! Dyskusja w temacie jaki tutaj prowadzicie świadczy tylko o tym jakie są prawdziwe relacje pomiędzy policjantami w KMP Rybnik. Myślę, że to nie są odosobnione przypadki. Może się warto zastanowić z czego to głównie wynika, jakie są tego przyczyny i do czego to w przyrzłości doprowadzi?! Odpowiem! Do niczego dobrego a policja poprzez swoje wewnętrze konflikty będzie co raz słabsza i mniej skuteczna. Na pewno nie skorzysta na tym rybnicka społeczność. Ważniejsza będzie (zresztą jest) rywalizacja wewnętrzna niż walka z jakąkolwiek przestępczością. Przestępczość to tylko tło służący jedynie co poniektórym do robienie policyjnych karier, które mimo braku ku temu odpowiednich kompetencji dają... pełnię zadowolenia i życiowy sukces. Sukces, którego nigdzie indziej nikt by nie osiągnął a który w policji jest na wyciągnięci ręki! JSz.

  0 0
 • ~asienka 2010-05-08 16:03:14

  ma Mikołowską też dzisiaj w nocy dotarli.Tak zwani tajniacy przyjechali jakieś 3 godziny po zgłoszeniu zdarzenia.Jak był poszkodowany zdarzenia to spisali protokół a jak kogoś nie było to ma się oczywiście zgłosić na policję.I co zrobią z tym dalej??Pewnie nci, umorzą sprawę, a poszkodowany zostanie poszkodowanym bo nikt mu pieniedzy na poniesione szkody nie da.

  0 0
 • ~kattaryna 2013-03-01 21:04:15

  do tej pory niewiele się zmieniło...

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno zrezygnować z udzielania dotacji organizacjom pozarządowym?
Oddanych głosów: 466