zamknij

Wiadomości

Place zabaw skontrolowane. W ruch poszedł wykrywacz metali

2018-07-17, Autor: bf

Na placach zabaw musi być bezpiecznie. Z takim przesłaniem wyszła Straż Miejska w Rybniku, która wraz z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej i Zarządem Zielenie Miejskiej przeprowadziła kontrole 86 takich miejsc na terenie miasta.

Reklama

Jak podkreśla Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku, o ujawnionych usterkach, które mogły wpływać na bezpieczeństwo bawiących się tam dzieci oraz mających wpływ na estetykę miejsca, informowani są niezwłocznie administratorzy.

Do najczęstszych usterek urządzeń zainstalowanych na placach zabaw należą: kompletność urządzeń, braki w elementach ogrodzeń mające wpływ również na bezpieczeństwo przebywających w ich otoczeniu dzieci, korozja poszczególnych urządzeń, czytelność regulaminu placów zabaw, nieporządek na terenach placów zabaw, niewłaściwy stan nawierzchni.

Do dziś sprawdzono 86 placów zabaw. - Warto wspomnieć, że kontrole były prowadzone przy wykorzystaniu wykrywacza metali. W ten sposób strażnicy sprawdzali, czy w piaskownicach nie ma niebezpiecznych, metalowych elementów takich jak kapsle, igły, czy fragmenty blach, gwoździ wkrętów itp. - dodaje Dawid Błatoń.

Jeżeli stan techniczny urządzeń na placu zabaw w Twojej okolicy budzi wątpliwości, poinformuj o tym straż miejską, a strażnicy sprawdzą zgłoszenie i o nieprawidłowościach powiadomią administratora.

Wszelkie uszkodzenia można zgłaszać bezpośrednio do dyżurnego Straży Miejskiej w Rybniku pod tel. 986 lub 32 4227254 oraz przez e-mail: interwencja@sm.rybnik.pl.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 27 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (12):
 • ~ 2018-07-17 11:32:08

  pytanie do straży miejskiej jak bym chciał posprzątać kilka miejsc z zalegających tam śmieci to czy muszę mieć zezwolenie na użycie detektora bo słyszałem że jest to przestępstwem

  38 7
 • ~buchu 2018-07-17 11:34:19

  W sumie akcja ok ale od kiedy SM ma uprawnienia Urzędu Nadzoru Budowlanego. Place zabaw są obiektami małej architektury i do kontroli uprawnienia mają GINB oraz terenowe organy nadzoru budowlanego. Poza tym czy wykrywacz metali jaki został zastosowany jest dopuszczony przez GUM do takich celów. Czy ma wszystkie certyfikaty i legalizacje dopuszczające do takich działań. Ktoś powie co za maruda ale nie o to chodzi w moim komentarzu. Inteligentni zrozumieją z resztą nie ma co polemizować.

  53 15
 • ~buchu 2018-07-17 11:39:24

  Chciałbym dodać, że na zdjęciach są przedstawieni raczej przebierańcy bo nie są w pełnym umundurowaniu SM.

  40 17
 • ~Pavel Kolop 2018-07-17 11:39:46

  @buchu
  Bardzo trafne spostrzeżenia.

  23 14
 • ~jajko 2018-07-17 13:05:23

  Chyba w Rybniku niczym nie można dogodzić. Założę się, że gdyby na jakimś placu zabaw wydarzyłby się wypadek to w tym miejscu hejt w pierwszej kolejności poszedłby na SM.

  Nie macie już czego hejtować?! To czepiacie się munduru, atestów, pozwoleń! Co jeden z drugim zrobił dla społeczności Rybnika? Lepiej siedzieć na dupie przed kompem i negować pracę, wysiłki innych. ŻAl czytać powyższe wypociny. Tragedia.

  41 27
 • ~buchu 2018-07-17 13:45:48

  ~jajko SM nie jest od sprawdzania stanu technicznego takich instalacji jak plac zabaw. Jakiekolwiek ich pismo skierowane do administratora lub zarządcy takiego obiektu może posłużyć tylko i wyłącznie jako srajtaśma bo nie ma żadnej ale to żadnej mocy prawnej. Poza tym SM złamała prawo odnośnie używania wykrywacza metalu chyba że mieli na to stosowne uprawnienia wydane przez Skarb Państwa bo a nóż-widelec mogli natrafić na monetę z czasów Bizancjum. Niestety ale SM to nie Pan Henio z sąsiedztwa i każdej jej działanie musi być zgodne z literą prawa bo w innym wypadku działają wbrew prawu co nie powinno mieć miejsca.

  27 15
 • ~siarzewski 2018-07-17 14:14:12

  O tak.... Czytelny regulamin kluczowym elementem wpływającym na bezpieczeństwo......

  20 3
 • ~THE Bill 2018-07-17 14:26:03

  @~jajko - a ja sie nie dziwię zgryźliwym komentarzom. Sam pierwsze co pomyślałem to czy pracownicy SM są jakoś specjalnie przeszkoleni do oceny stanu technicznego urządzeń? Akurat jest to taka instytucja, która słynie z czepiania się. Odpukać nie miałem z nimi nigdy negatywnych doświadczeń, ale aczkolwiek uważam ich za czepialskich.

  21 4
 • ~jajko 2018-07-17 16:50:29

  Widać ze nie chodzicie na place zabaw. Wiele z nich było tragicznych. Wystawaly śruby, były niestabilne. Aby zobaczyć czy sa bezpieczne nie trzeba mieć specjalnych zdolności. Ocena wizualna wystarczy by wskazac plac zabaw do kompleksowego przeglądu.

  15 13
 • ~artur.rybnik 2018-07-17 20:42:20

  *buchu.ty byś musiał chyba mieć uprawnienia na zamieszczanie komentarzy,znaffco od siedmiu boleści.

  4 9
 • ~buchu 2018-07-18 08:01:19

  ~jajko ty mieszkasz w Polsce czy gdzieś daleko za górami i lasami w krainie baśni. Tu nie chodzi o specjalne zdolności a o specjalne uprawnienia. Dlaczego na przegląd samochodu musisz jechać do SKP a nie do Pana Henia, mechanika za rogu aby podbił przegląd. Nie mówię, że tak było by źle ale tak mówią przepisy. Jeżeli funkcjonariusz publiczny ma gdzieś przepisy to nie jest dobrze. Jeżeli władza ma gdzieś przepisy to jest fatalnie.

  10 4
 • ~Kacper Szczawinski 2018-07-19 23:09:38

  Sztyca niepoprawnie zmontowana. Polecam poczytać najpierw straznikom o podstawach a dopiero pozniej brac sie za poszukiwania czegokolwiek. Po 2 proxima jest za slaba na "igły".

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 856