zamknij

Wiadomości

PiS dopina swego. Sejm za wyborami korespondencyjnymi

2020-04-06, Autor: bf

Dzisiaj w Sejmie zapadła decyzja co do formy najbliższych wyborów prezydenckich. Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 230 posłów, 226 było przeciwko a 2 wstrzymało się od głosu. Co zawiera przegłosowana właśnie ustawa?

Reklama

Koalicja rządząca chce przeprowadzenia w tym roku wyborów prezydenckich. Swoje zdanie wyraziła w dzisiejszym głosowaniu. Przegłosowana ustawa zakłada zmianę formy wyborów. Prezydenta RP mamy wybierać korespondencyjnie.

Zgodnie z nową ustawą, jeżeli występuje w kraju stan epidemii, marszałkowi Sejmu przysługuje prawo do zarządzenia zmiany wcześniej już ustalonego terminu wyborów. Ten termin musi być jednak zgodny z Konstytucją. To oznacza, że wybory prezydenckie mogą się odbyć najpóźniej 23 maja.

Jak wyjaśnia Onet.pl, Prawo i Sprawiedliwość chce w ten sposób dać sobie więcej czasu na przygotowanie wyborów korespondencyjnych.

- Senat, w którym większość stanowią członkowie opozycji, najprawdopodobniej będzie starał się zatrzymać ustawę jak najdłużej w Izbie wyższej. Tej na zajęcie stanowiska przysługuje 30 dni – czytamy.

To nie wszystko. Podmiotem odpowiedzialnym za dostarczanie pakietów wyborczych będzie Poczta Polska, która ma dostarczać obywatelom przesyłki pod ich adresami wg spisu wyborców. Poczta zobowiązana będzie, by to uczynić w terminie od siedmiu dni do dnia poprzedzającego dzień wyborczy. Ta sama zasada obowiązuje w drugiej turze wyborów.

Ustawa zakłada, że głosowanie będzie odbywało się od godziny 6.00 do 20.00. W tym czasie wyborcy muszą samodzielnie lub za pośrednictwem drugiej osoby umieścić kopertę zwrotną w przygotowanej do tego wydarzenia skrzynce pocztowej na ternie danej gminy.

- W kopercie ma być karta do głosowania z podpisanym oświadczeniem o osobistym i tajnym oddaniu głosu – dowiadujemy się na gazecie.pl.

Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 230 posłów, 226 było przeciwko a 2 wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Oceń publikację: + 1 + 70 - 1 - 167

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (80):
 • ~frbro 2020-04-06 23:25:48

  Mordercy.

 • ~Arteks 2020-04-06 23:33:46

  Większość społeczeństwa jest przeciwko wyborom w maju i mam nadzieję, że uda się senatowi zatrzymać szaleńców, a jak się nie uda to może społeczeństwo ich zatrzyma. Końcówka epoki Gierka doprowadziła do masowych protestów i powstania Solidarności - a historia kołem się toczy.

 • ~zak 2020-04-06 23:44:53

  Demokracja i konstytucja wygrała !!! może w końcu opozycja zacznie myśleć o kraju , a nie o przejęciu rządów.
  frbro - za to określenie powinieneś iść siedzieć .
  @arteks - społeczeństwo ich zatrzyma , czyli kto ? ty i KOD ? no wybacz:)))

 • ~hoym 2020-04-06 23:47:31

  "Najlepsze" w tym wszystkim - za niegłosowanie lub za nie zwrócenie karty do głosowania grożą 3 lata więzienia.

 • ~Arteks 2020-04-06 23:48:36

  @zak - tym razem JK przegiął. Ja nie mam nic wspólnego ani z KOD ani z KO - przymykałem oko do tej pory na różnego rodzaju gierki ale te wybory w środku pandemii to znak - że rządzą nami szaleni ludzie i tacy jak ja się obudzą. Takich ludzi jak ja którzy do tej pory byli obojętnie - jest w naszym kraju sporo. Chciałbym ci przypomnąć, że JK wystraszył się zwykłego strajku kobiet - a teraz może się mu postawić całe społeczeństwo. Z sondaży wynika, że tylko 20% popiera wybory w maju - jesteś razem z Kaczyńskim i politykami PiS w tej mniejszości. Jest też szansa, że szansa, że senat obali te pseudowybory i zabawa krasnala się skończy.

 • ~frbro 2020-04-06 23:53:08

  @zak z tą demokracja to chodzi ci o pierwsze czy o drugie głosowanie? Na szczęście się udało, co? Kiedyś i ciebie dopadna skutki tej "demokracji". I to prędzej niż myślisz.

  Demokracja zamordowana.

 • ~zak 2020-04-07 00:05:35

  @ arteks - to w końcu jak to jest ? w maju się wybory korespondencyjne nie mogą odbyć bo pandemia jest , stanu wyjątkowego nie można wprowadzić - bo państwo zbankrutuje . Przesunąć wyborów jak chciał Gowin też nie można , bo opozycja się nie zgadza . No to co zrobić ?
  A co do tego , że 80% nie popiera , to zobaczymy . Myślę , żę frekwencja będzie powyżej 50 % bo społeczeństwo chce mieć w końcu spokój , a nie ciągłą kampanie wyborczą podsycaną przez oszołomów z opozycji .

 • ~zak 2020-04-07 00:09:14

  Jak widzę Budkę latającego w tej masce i rękawiczka , to dziękuję Bogu za Morawieckiego. Bo widząc Budkę i Kidawę , czuję tylko litość.

 • ~polk 2020-04-07 00:31:17

  Przyznam szczerze, że nie rozumiem tego piszczenia o wyborach jednych i drugich.
  Od razu mówię, że nie jestem sympatykiem popisu, poko czy innych lewaków a jedynie tak się zastanawiam.
  Jak rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się (nie mówimy czy są mądre czy nie) to przeciwnicy krzyczą, że to zamach na wolność, że nielegalnie itp.
  Ale ci sami co krzyczą o ograniczeniu wolności wzywają, żeby odwołać wybory bo przecież to wyjście jest niebezpieczne i naraża na utratę zdrowia i życia, nawet tu na forum ktoś wyskoczył z "mordercami".
  Czemu tak samo nie nazywa tych, którzy wbrew zakazowi wychodzą pobiegać dla kaprysu?
  Zakaz wyjścia bez celu to według jednych ograniczenie wolności (jakby nie było to tak jest), a dla drugich konieczny środek ostrożności.
  Jednak dziwne jest to, że zarówno jedni i drudzy zmieniają zdanie co do wyjścia na wybory.
  Dla jednych to wręcz zamach na życie, gdzie wcześniej im nie przeszkadzało wyjście bez celu, a dla drugich oczywista oczywistość, gdzie wcześniej zabronili wyjścia do parku czy lasu tłumacząc to dbaniem o zdrowie.
  Czy tylko ja dostrzegam tu hipokryzję obu stron?!

  93 43
 • ~master4k 2020-04-07 00:47:47

  PiS nie przestaje mnie zaskakiwać, bo komuś wyraźnie rozum odjęło, a do tego kompletnie poza skalę.

  Pierwsza kwestia, to bezpieczeństwo. Wiem, wiem. Zaraz ktoś napisze, że przecież wybory korespondencyjne, to bezpieczniejsza forma głosowania niż zwykle (zaraz po e-voting). Tylko, że wybory same się nie przeprowadzą i pozostaje jeszcze kwestia organizacji, a właściwie jej kompletnego braku, ale tym się rządzący kompletnie nie martwią. Alleluja i do przodu.

  Druga kwestia. Rządzący nie mają wyników ostatnich sondaży dotyczących chęci partycypacji w wyborach? Marzy im się scenariusz taki sam, jak z pomysłem Komorowskiego na referenda? Finał takich zagrań chyba każdy zna. Najbardziej przekorny naród świata ma być do czegoś zmuszany wbrew swojej woli? Życzę powodzenia.

  Trzecia kwestia, to faktyczna pomoc państwa, a właściwie jej brak. Ciekaw tylko jestem czy gdy ludziom głód zajrzy w oczy, to bardziej będą chcieli wybrać nowych-starych, czy raczej rozliczyć starych-nowych przedstawicieli władzy. A co dzisiaj widać było w Sejmie? Zmarnowaną sesję połączoną z tradycyjnym głosowaniem do satysfakcjonującego skutku. No, ale pełnia władzy ma swoją cenę. A że wysoką, to trudno. Koszty uzyskania przychodu.

  Czwarta kwestia. Uznanie tych wyborów na arenie międzynarodowej. Serio ktoś myśli, że kraje Europy, albo USA machną ręką na taki cyrk? Już kilka raz dostaliśmy ostrzeżenie z zewnątrz (np. Departament Stanu), że przeginamy strunę. Finał będzie taki, że o pomocy finansowej krajów Zachodu będziemy mogli sobie pomarzyć, a sami pieniędzy nie mamy. Kto normalny będzie się pchał z pomocą dla Białorusi 2.0?

  Tak czy siak chociaż zapowiadają się bardzo ciężkie czasy, to jak widać władza ma zupełnie inne priorytety. A co do samych wyborów, to cytując klasyka. "Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy.". Dobrze, że jest ten cały TikTok. Tego nam teraz najbardziej potrzeba.

  @ zak

  "stanu wyjątkowego nie można wprowadzić - bo państwo zbankrutuje"

  Abstrahując od tego, że jedno z drugim nie ma żadnego związku, to państwo już jest bankrutem, tylko jeszcze o tym nie wiesz. A jak mi nie wierzysz (bo nie przecież nie wierzysz), to zobacz sobie jakie były wpływy z podatków za marzec 2020. Kuchnia się sama nie wyżywi.

  @ polk

  Bieganie to odpowiedzialność jednostek, wybory to odpowiedzialność państwa. Jeden oszołom mi nie zawadza, bo jest relatywnie niegroźny. Zorganizowany maraton oszołomów już tak.

 • ~Dawid Kowalczuk 2020-04-07 01:03:48

  Żart, nie artykuł. 230 za, 266 przeciw i ten błąd jest powielony dwa razy, zatem ktoś nie ma pojęcia ilu jest posłów w Sejmie.

  W dodatku należy nakreślić sytuację, że pierwsze głosowanie PiS przegrał i na siłę i zgłosili drugi raz, by tym razem przegłosować.

  PiS uprawia już nie tylko polityczny kryminał, bandytyzm, przekroczenie wszelkich norm.

 • ~Markus96 2020-04-07 01:19:53

  Jedni głupsi od drugich.. mam nadzieję że #Bosak2020 utrze nosa wszystkim.

  22 98
 • ~majster86 2020-04-07 01:24:11

  Ja czegoś tu nie rozumiem Polska konstytucja którą kaczyński "codziennie podciera sobie tyłek " mówi: (art. 96 ust. 2, art. 97 ust. 2 i art. 127 ust. 1 Konstytucji RP – ustanawiają tajność głosowania w wyborach do Sejmu, Senatu oraz w wyborach Prezydenta RP
  Jakim cudem wybory mają być tajne skoro każdy kto taki głoś będzie liczył, będzie wiedział że człowiek o konkretnym numerze pesel imieniu i nazwisku oddał głoś na konkretnego kandydata? Nawet jeżeli numer nie będzie bezpośrednio na karcie do głosowania tylko na oświadczeniu to przecież całość jest w jednej kopercie i co nie da się tego powiązać? A co jeżeli ktoś świadomie lub nie wpisze inny numer pesel na przykład osoby nieżyjącej jak to sprawdzić i zweryfikować?
  To co obecnie robi PIS to jest ewidentne łamanie konstytucji.

 • ~kosc88 2020-04-07 01:40:36

  Należy przeprowadzić referendum, czy głosowanie powinno się odbyć;)

  29 54
 • ~rosthost1 2020-04-07 05:51:28

  Ja nie mogę. Ludzie zagłosować korespondencyjne jak w Niemczech i zająć się zdrowiem i życiem. Unia Europejska pokazała jak spóźniona była jej reakcja na koronawirusa. Niech więc KO i PO zajmą się Unia no tam rządzą. Arteks pisząc "i zabawa krasnala się skończy." widac że szacunku do drugiego człowieka nie masz. Przypomnę że Tusk nie ma 1.7m i też jest krasnalem?

  55 93
 • ~rosthost1 2020-04-07 05:54:37

  Borys Budka chce stanu klęski. Który inny kraj w Europie ma ten stan? Zaś mamy być odmieńcami??

  57 78
 • ~ 2020-04-07 06:19:19

  Ludzie to są wybory korespondencyjne głosujecie w domu i nic wam nie grozi czego jeszcze nie rozumiecie?

 • ~Jan R. 2020-04-07 07:28:44

  Widać kaczor znalazł swoją kałużę. Dzisiaj zaczynają się ewangelie o Judaszu., a Judaszów ci u nas dostatek.

  61 49
 • ~tf2 2020-04-07 07:41:06

  Wiele państw przeprowadza teraz wybory korespondencyjnie i tam nikt nie ma/ nie miał z tym problemów, nie histeryzuje, ale tam nie ma nadreprezentacji obcych państw w mediach i marionetkowej "opozycji". Tam nikt jakoś nie krzyczał "ludobójstwo" i nie próbował odwlekać wyborów poprzez stan wprowadzanie stanu nadzwyczajnego. Małpoludy z PO mieszają wam w głowach - nie jesteście głupsi od Niemców, dacie radę wrzucić list do skrzynki.

  61 68
 • ~gruba 2020-04-07 07:49:02

  Kukułka czego tu nie rozumieć? POKO chce przejąć władzę i tyle a że widzą, że teraz ze swą kidawą nie mają szans to koniecznie chcą wybory opóźnić. Przecież totalna opozycja może też głosować i wygrać. Proste. Ale totalsi mówią "nie bo nie dla wyborów " Zawsze się na Niemców powołują. W Bawarii (i nie tylko) były wybory i nikt nie płakał.

  53 61
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-04-07 08:01:34

  @masterak, @fibro

  Najsmieszniejsze jest to, ze zaden europejski kraj nie planuje przesuniecia wyborow i kazde wybory sie odbywaja podczas pandemii :))))

  Trump rowniez zapowiedzial, ze wybory w jego kraju sie odbede i nie beda to wybory korespondencyjne :)))

  Nom, tak smiesznie jest na swiecie :) a w PL g..wno burza..

  ludzie chca isc do spaceru do lasu, ale nie chca wyborow.

  Ludzie jezdza na rowerkach, ale nie chca wyborow.

  Idioci zachecaja do lamania zasad kwarantanny, nie przyjmowania mandatow - ale glosno mordami szczekaja, ze nie chca wyborow.

  i w druga strone - zwolennicy kwarantanny chca isc do wyborow :)))

  Coronavirus to najpiekniejsze co moglo nas spotkac.

  Coronavirus to najlepsze lekarstwo na glupote. Szkoda, ze smiertelnosc jest tylko tak mala.

  42 58
 • ~Franz Kawka 2020-04-07 08:02:29

  Do zobaczenia wszystkim w MOPSie .... tylko nie zapomnijcie o przyniesieniu świeczek bo prądu już nie bedzie. Wiem coś o tym bo pracuję dla energetyki.

  50 44
 • ~PewienRybniczanin 2020-04-07 08:05:39

  Dlaczego nie potrafimy raz na zawsze wykopać ich z rządu aby miejsce zajął kto inny? Nowy! PRZYPOMINAM, że są inne partie niż pis i po!
  Potraficie wszyscy tylko wybierać pomiędzy tymi dwiema?!
  Wiecie dlaczego nasza gospodarka tak wygląda? Bo obie partie nie powinny nigdy być u władzy. Ale większość tego nigdy nie zrozumie. Niestety powiedzmy sobie jasno, że większość jest po prostu głupia.
  Jak nie zaślepieni pieniędzmi z 500+ to Bóg wie jeszcze czym. Szkoda, że mądrze nie spojrzą na to jak bardzo ktoś sobie podciera tyłek Konstytucją. Naród już jest na szczycie zbiorowej głupoty.

  50 36
 • ~Franz Kawka 2020-04-07 08:14:50

  ~PewienRybniczanin Ameryki nie odkryłeś. Niestety ludzie u nas sa na tyle nieświadomi, że zawsze ida za populistami, którzy im obiecują wiecej. Teraz z pisem moze wygrć jeszcze większy populista, który obieca więcej gruszek na wierzbie

  42 29
 • ~arkussinus 2020-04-07 08:22:19

  ~Dawid Kowalczuk napisałeś :
  "Żart, nie artykuł. 230 za, 266 przeciw i ten błąd jest powielony..." ???
  Dokładnie tak samo będą wyglądały "wyniki" wyborów!!!
  Np. p .Duda będzie miał jeden milion głosów, p .Kosiniak . otrzyma półtora miliona ważnych głosów, ale prezydentem i tak zostanie p.D !!!
  Młodzi ludzie uczcie się stalinowsko-bierutowych czasów, bo właśnie plewy, tylko sprzedajne plewy z arteksowej Solidarności-on zaczął(prawdziwy był tylko sam ruch i część PRAWDZIWYCH SZEREGOWYCH CZŁONKÓW-niestety zmanipulowanych dla prywatnych korzyści- co najwyraźniej teraz widać w obozie władzy, bo dla bycia przy korycie zrobią każde s k u r w y s y ń s t wo) od kilkunastu lat rządzą tym krajem

  27 28
 • ~master4k 2020-04-07 08:24:33

  @ PogromcaSzkodnikow

  "Najsmieszniejsze jest to, ze zaden europejski kraj nie planuje przesuniecia wyborow i kazde wybory sie odbywaja podczas pandemii :))))"

  Albo celowo kłamiesz, albo jesteś kompletnym ignorantem. Tak czy siak piszesz bzdury. Wybory odwoływane są na całym świecie z powodu koronawirusa i na chwilę obecną już się nie dobyły się lub się nie odbędą w co najmniej 20 krajach:

  Austria – 12 marca – wybory lokalne
  USA – 17 marca - 26 maja – prawybory prezydenckie w 11 stanach
  Francja – 22 marca – II tura wyborów lokalnych
  Indie – 26 marca – wybory parlamentarne
  Kolumbia – 29 marca – wybory lokalne
  Argentyna – 29 marca – wybory lokalne
  Peru – 29 marca – wybory lokalne
  Portoryko – 29 marca – wybory prezydenckie
  Włochy – 29 -31 marca – wybory lokalne
  Szwajcaria – marzec - maj – wybory lokalne
  RPA – marzec - maj – wszystkie wybory uzupełniające
  Hiszpania – 5 kwietnia – wybory regionalne
  Macedonia Północna – 12 kwietnia – wybory parlamentarne
  Syria – 13 kwietnia – wybory parlamentarne
  Iran – 17 kwietnia – wybory parlamentarne
  Sri Lanka – 25 kwietnia – wybory parlamentarne
  Serbia – 26 kwietnia – wybory parlamentarne
  Brazylia – 26 kwietnia – wybory uzupełniające
  Cypr Północny – 26 kwietnia – wybory prezydenckie
  Wielka Brytania – 7 maja – wybory lokalne
  Paragwaj – 12 lipca – prawybory
  Paragwaj – 8 listopada – wybory lokalne

  Źródło: natemat.pl

  A my mamy mieć wyboru w szczycie zachorowań. Trudno to skomentować.

  "Coronavirus to najpiekniejsze co moglo nas spotkac.
  Coronavirus to najlepsze lekarstwo na glupote. Szkoda, ze smiertelnosc jest tylko tak mala."

  Lepiej uważaj, czego sobie życzysz, bo gdyby ten wirus wykańczał tylko głupich, to byłbyś w grupie podwyższonego ryzyka. Powspominasz sobie własne słowa w kolejce po "Kuroniówkę".

  50 34
 • ~Trop leminga 2020-04-07 08:33:32

  Konstytucja której tak PO broni jasno określa kadencję ,czas wyborów i okoliczności w jakich mogą być przełożone. 10 maja to termin konstytucyjny a Kidawa powiedziała, że Konstytucja jest ważniejsza niż życie ludzkie.

  41 48
 • ~Trop leminga 2020-04-07 08:34:05

  Nawet Hiszpanii , Włoch czy Wielkiej Brytanii , nie stać na wprowadzenie stanu klęski żywiołowej....bo to zrujnowało by ich gospodarczo - a u nas, zaKODowani zdrajcy, na czele z Kopertą, reprezentujący interesy obcego kapitału, chcą doprowadzić do wyciągnięcia z naszych kieszeni miliardów dolarów, euro dla zagranicznych korporacji. Polacy Słowianie,

  NIE MOŻE BYĆ NA TO ZGODY, bo zostaniemy dziadami

  43 49
 • ~Trop leminga 2020-04-07 08:35:12

  Think tank PO zachwala zalety głosowania korespondencyjnego
  Jest alternatywą dla osobistej wizyty w lokalu wyborczym, poprawia frekwencję, jest rozwiązaniem najmniej kontrowersyjnym” – przekonywał Instytut Obywatelski w 2014 r., wymieniając zalety powszechnego głosowania korespondencyjnego.

  34 47
 • ~Lahcim 2020-04-07 08:36:50

  Rzygać się chce. Władza i politykierstwo, nic więcej się nie liczy.
  W 2015 prawie całkowicie ograniczyli głosowanie korespondencyjne, bo niedemokratyczne i możliwe oszustwa. W 2020 nagle im to nie przeszkadza, bo Adrian może poźniej mieć problemy z wygraniem. Dwie kadencje konstytucją i prawem sobie podcierają dudy a teraz nagle nie można inaczej bo konstytucja i prawo.
  Jak lekarze prosili o zwiększenie finansowania służby zdrowia to takie ~tropy leminga czy ~zak czy ~kazo krzyczeli, że złodzieje i na mercedesy potrzebują, teraz nagle lekarze to bohaterzy.
  I tak za każdym razem, RZYGAĆ SIĘ CHCE.

  51 27
 • ~Trop leminga 2020-04-07 08:39:38

  TARGOWICA : głosowanie korespondencyjne NIE! W ogóle głosowanie NIE ! Odłożenie wyborów i zmiana konstytucji NIE! Normalne głosowanie NIE ! Wszystko u tych bałwanów na NIE! Nikt tak nie podzielił Polaków jak współczesna targowica.

  43 43
 • ~Trop leminga 2020-04-07 08:40:53

  Jest dziesiątki krajów bardziej dotkniętych niż Polska, a nikt jeszcze nie wprowadził stanu wyjątkowego. Mało tego dopiero co odbyły się wybory regionalne we Francji . W Korei Południowej w kwietniu są wybory parlamentarne. W Niemczech odbyły się wybory samorządowe metodą korespondencyjną. PO twierdzi że głosowanie korespondencyjne jest przejawem dyktatury, wobec tego PO twierdzi, że w Niemczech jest dyktatura?

  34 48
 • ~Trop leminga 2020-04-07 08:41:48

  Przecież głosowanie korespondencyjne to świetny pomysł! PO powinno się cieszyć, bo wystraszone lemingi i stare UB bedą mogły oddać głos na Kidawę albo Biedronia bez wychodzenia z domu!

  31 51
 • ~Trop leminga 2020-04-07 08:42:50

  A ja proponuję odroczyć wybory o 5 lat. Opozycja powinna być zadowolona. Dostanie więcej niż chciała.

  31 45
 • ~Lahcim 2020-04-07 08:46:13

  5 min szukania i lista krajów, która już wprowadziła stan wyjątkowy. Ale PISowcy twierdzą, że to jakiś ewenwment opozycji się zażyczył. Może problem z tym, że z językami obcymi na bakier? I w sumie z polskim często też?

  Countries with the state of emergency:
  EU: Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czechia, Estonia, Finland, Hungary, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Portugal, Romania, Slovakia, Spain (15)

  non-EU: Albania, Bosnia and Hercegovina, North Macedonia, Serbia, Switzerland, Ukraine

  Countries without the state of emergency (but with emergency measures):
  EU: Austria, Croatia, Denmark, France, Germany, Greece, Ireland, Malta, Netherlands, Poland, Slovenia, Sweden (12)

  non-EU: Belarus, Iceland, Kosovo, Montenegro, Norway, UK

  34 27
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-04-07 08:47:49

  Masterak,

  natemat.pl jest tak samo prawdomowne jak fronda.pl.

  a teraz poszukaj, gdzie sie wybory odbyly..

  Miedzy innymi odbyly sie we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i odbeda sie w Szwajcarii.

  Mozesz szukac dalej - ale nie klam ludzi jak opozycja i kaczynski.

  Coronawirusa przezyja odpowiedzialni ludzie - powiedzmy to sobie szczerze :)

  17 40
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-04-07 08:49:27

  p.s.

  I zaglosuje na dude - nie dlatego, ze go popieram..

  ale dlatego, ze mam dosc mord moich znajomych, ktorzy „walcza o demokracje”, zachecajac ludzi do lamania kwarantanny.

  29 37
 • ~Lahcim 2020-04-07 08:51:30

  Idealne: "Czyta Krystyna Czubówna:
  Dziś, drodzy Państwo, widzimy istotę PiS-u, PiS w swojej formie najczystszej.
  To rzadki widok, tak bez pudru, ale puder opadł w wirze walki.
  I to niesamowity i cudowny widok.
  Cały PiS patrzy oto przerażony jak ich szef, wku*** i przyparty do muru, gra już tylko czystą desperacją: szarżuje w stronę przepaści planując rozszerzone samobójstwo, a oni biegną za nim, zdając sobie ze wszystkiego sprawę, ale bojąc się też pisnąć ❤
  I biegną, patrząc na siebie wzajemnie przerażonymi oczyma. Mózg piszczy ze strachu, ale ciało samo niesie. Jak te słynne lemingi, którymi to podobno tak bardzo nie są :)
  Może i my spadniemy z tego klifu razem z wariatem, ale nom nom nom popcorn pycha.
  No cóż. Każdy ma takiego Voldemorta i śmierciożerców na jakich zasłużył. My widocznie nie zasłużyliśmy na więcej:)" Ziemowit Szczerek

  32 21
 • ~master4k 2020-04-07 09:00:56

  @ PogromcaSzkodnikow

  No tak. Wszyscy kłamią, tylko Ty masz monopol na prawdę*.

  POSTPONED ELECTIONS DUE TO COVID-19 (by idea.int)

  Africa

  All by-elections and voter registration activities in South Africa (originally planned for March-May 2020)
  Municipal in elections in Hassi El Ferid, and Jbeniana, Tunisia (originally scheduled for 28-29 March 2020)
  By-elections for senatorial district in Bayelsa, Imo and Plateau, Nigeria (originally scheduled for March 2020)
  By-election in ward 16 of Chiredzi rural district council, Zimbabwe (originally scheduled for 4 April 2020)
  Niamina West Constituency by-election, Gambia (originally scheduled for16 April 2020)
  Parliamentary election, Ethiopia (originally scheduled for 29 August 2020)
  By elections, Kenya (originally scheduled for April 2020)

  Americas

  Primary elections in 14 states across the USA and several local elections around the country (originally scheduled for March – May 2020).
  Single constituency referendum, Falkland Islands, British overseas territory (originally scheduled for 26 March 2020).
  Elections for the community action board, Colombia (originally scheduled for 26 April 2020)
  Local municipal elections in Chipao, Ayacucho district, Peru (originally scheduled for 29 March 2020)
  Municipal elections in the Cordovan City of Río Cuarto, Argentina (originally scheduled for 29 March 2020)
  By-elections, City of Victoria, Canada (originally scheduled 4 April 2020)
  Supplementary election for the position of senator in Mato Grosso Brazil (originally scheduled for 26 April 2020)
  Constitutional referendum, Chile (originally planned for 26 April 2020))
  General elections in Bolivia (originally scheduled for 3 May 2020)
  Local (departmental and municipal) elections, Uruguay (originally scheduled for 10 May 2020)
  Primary elections in Paraguay (originally scheduled for 12 July, moved to 2 August 2020) and Local (Municipal) elections in Paraguay (originally scheduled for 8 November, moved to 29 November 2020)
  Local elections in Coahuila and Hidalgo, Mexico (originally scheduled for 7 June 2020)

  Asia

  Rajya Sabha elections, India (originally scheduled for 26 March 2020)
  By-elections, Pakistan (originally scheduled for March 2020)
  Local council elections, Maldives (originally scheduled for 4 April 2020)
  Local elections in Kyrgyzstan (originally scheduled for 12 April 2020)
  Parliamentary elections in Syria (originally scheduled for 13 April 2020, moved to 20 May 2020)
  Second round of parliamentary elections in Iran (originally scheduled for 17 April 2020, moved to 11 September 2020)
  Parliamentary elections in Sri Lanka (originally scheduled for 25 April 2020)
  Regional (local) elections, Indonesia (originally scheduled 23 September 2020)

  Europe

  Municipal and mayoral elections in Vorarlberg, Austria (originally scheduled for 15 March 2020)
  Referendum on abortion, Gibraltar, British Overseas Territory (originally scheduled for 19 March 2020)
  Second round of local elections in France (originally scheduled for 22 March 2020)
  Senate by-elections, Teplice Czech Republic (originally scheduled for 27-28 March & 3-4 April 2020)
  Local elections in Hessen and Saxony, Germany (originally scheduled from April-October 2020)
  Referendum on changes to the constitutional court, Armenia (originally scheduled for 5 April 2020)
  Regional elections in Euskadi and Galicia, Spain (originally scheduled for 5 April 2020)
  Parliamentary elections in North Macedonia (originally scheduled for 12 April 2020)
  Constitutional referendum in Russia (originally scheduled for 22 April 2020),
  Local Authority Elections in the Isle of Man, Self-governing British Crown dependency (originally scheduled for 23 April 2020)
  Local snap elections for city council in Riga, Latvia (originally scheduled for 25 April 2020)
  General elections in Serbia (originally scheduled for 26 April 2020)
  Turkish Cypriot leadership election in Cyprus (originally planned for 26 April 2020, moved to 11 October 2020)
  Local elections in the United Kingdom (originally scheduled for the first week of May 2020, moved to May 2021)
  Federal vote, Switzerland (originally scheduled for 17 May 2020) and several local (municipal) elections in the cantons of Neuchâtel, Ticino, and Luzern (originally scheduled for April-June 2020).
  A referendum in Italy to reduce the number of seats in parliament (originally scheduled for 29 March 2020), in addition to numerous regional and local elections

  Oceania

  Local government elections in New South Wales, Australia for a year (originally scheduled for September 2020)
  By elections for Central Honiara and North East Guadalcanal Constituencies, Solomon Islands (originally scheduled for June 2020)
  Government General Elections, Autonomous Bougainville Papua New Guinea (originally scheduled for June 2020)

  * trzecia prawda według Księdza Tischnera.

  30 14
 • ~gruba 2020-04-07 09:13:07

  Chyba dopadł mnie koronawirus bo całkowicie się zgadzam z PogromcaSzkodników. He he. Opozycjoniści! Czy Wy jesteście jakieś niedołęgi? Przynoszą wam kopertę do domu. Robicie krzyżyk na kidawą i tyle. Wygrywa kidawa wybory i tyle. He he. Do sklepów to umiecie chodzić codzienie a krzyżyka pod nosem nie umiecie zrobić ?

  24 37
 • ~gruba 2020-04-07 09:16:31

  Master4 k ! Ale twoje Niemcy w których opozycja jest zaślepiona to umiały zrobić wybory? Tak jak Szwajcaria czy Francja

  22 33
 • ~Franek7 2020-04-07 09:22:59

  Kaczyński to obłąkany człowiek... Władza, władza, władza jest dla niego najważniejsza. Nie wiembjak wy ale ja nie zamierzam brać w tej farsie udziału.

  41 23
 • ~Franek7 2020-04-07 09:25:40

  ~rosthost1 2020-04-07 05:54:37
  Borys Budka chce stanu klęski. Który inny kraj w Europie ma ten stan? Zaś mamy być odmieńcami??

  Mamy postępować zgodnie z prawem. Konstytucja przewiduje takie sytuacje i wystarczy postępować zgodnie z jej zapisami. Ta ustawa jest oczywiście sprzeczna z konstytucją ale co to Kaczyńskiego obchodzi. Konstytucję respektuje jak mu jest to akurat na rękę ale jeśli nie jest to mu nie przeszkadza na nią nasikać.

  30 28
 • ~rzyt 2020-04-07 09:25:51

  @Arteks, nie wiedziałem, że ze względu na posadę trzeba zawieszać przynależność partyjną? Chyba, że nie KOD, KO a PO,; też miałbym dylemat po ostatnich wyborach gdy PO zblatowała się z KOD i PZPR /przepraszam Lewicą/. Wstyd związany z Kałużą to było nic z tezami głoszonymi obecnie przez kandydatkę. Następne parę lat z dala od rzeczki, po której pływają statki z ośmiorniczkami.?

  Sorry taki mamy klimat /gdzie autorka tych słów, o której rybniccy działacze pieszczotliwie mówili "Ela.?/

  22 19
 • ~Franek7 2020-04-07 09:32:03

  A co z zasadą że wybory są tajne? Teraz władza będzie wiedziała na kogo Kowalski zagłosował i pewnie prędzej czy później to wyciągnie Kowalskiemu. Te wybory będą nielegalne i nie wierze że Sąd Najwyższy potwierdzi ich legalność. Co wtedy? Kto za to zapłaci ?

  32 23
 • ~ka22 2020-04-07 09:34:30

  Jak tu dyskutować z debilami, którzy nawet nie wiedzą, ze stan wyjątkowy jest np w sąsiednich Czechach.
  A tak w ogóle, skoro mamy zrównoważony budżet, miliardy z karuzel VAT i najlepszy rząd od dziesiątek lat, to dlaczego nam grozi bankructwo ?
  I o jakim przejęciu rządów bredzicie co niektórzy, boicie się, że opozycyjny prezydent będzie kurduplowi wetował wszystko, jak jego brat wetował premier Kopacz wszystkie sensowne reformy ochrony zdrowia ?

  36 20
 • ~zak 2020-04-07 09:45:48

  Franek7 cos tu piszesz o zachłanności PISu na władzę , a jasno widać , ze totalsi są w stanie każde świństwo zrobić i każdą doopę wylizać , żeby te władzę odzyskać . Uwielbiam słuchać jak kwiczycie.

  26 31
 • ~zak 2020-04-07 09:50:54

  @Franek 7- doczytaj sobie zasady głosowania korespondencyjnego , są takie jak w Niemczech . Ich też posądzasz o fałszerstwa i brak tajności ?

  27 31
 • ~majster86 2020-04-07 10:29:12

  Trzeba być totalnym ignorantem aby pisać że takie wybory są bez wychodzenia z domu. Kartę dostaniesz do domu ale po wypełnieniu MUSISZ ISĆ DO WYZNACZONEGO MIEJSCA I JĄ TAM WRZUCIĆ. tam będą pielgrzymki. Po za tym do każdej karty trzeba dołączyć oświadczenie w którym podajesz PESEL i imię i nazwisko. Chyba trzeba być kompletnym tępakiem żeby sądzić że takie wybory są tajne.

  21 17
 • ~Arteks 2020-04-07 10:39:03

  @rosthost1 - tak samo jak UE - tak samo nasz rząd znacząco opóźnił reakcję i popełnił wiele błędów. Przykładowo o epidemii w Chinach dowiedzieliśmy się 1 I (rząd być może wiedział o tym już wcześniej np. dzięki służbom specjalnym), a loty do Chin z Warszawy zawieszono dopiero 31 I? Dlaczego nie poddawano wszystkich przyjeżdżających obowiązkowej kwarantannie, ograniczając się jedynie do badania gorączki? Czyżby z tego powodu, że nasza elita polityczna musiała wykorzystać swoje zimowe urlopy wraz z rodzinami i chcieli uniknąć reżimu kwarantanny? Nie jest żadną tajemnicą, że minister Szumowski też bawił we włoskich Alpach w czasie kiedy we Włoszech trwała już epidemia. A dlaczego mamy mieć szacunek dla JK który chce narazić społeczeństwo na utratę zdrowia? Nawet w czasach PRL nikt nie z rządzących nie byłby tak bezduszny. Nie szanuje nas - my nie będziemy szanować jego. A jeśli chodzi o wybory to niech sobie je przeprowadza jak chce - wierzę, że społeczeństwo się postawi - tak jak postawiło się wielokrotnie kiedy władza przegina.

  17 18
 • ~zak 2020-04-07 10:48:40

  @Majster 86 - i tobie też się nie chce czytać , jak będzie wygladać to głosowanie korespondencyjne . Pełna anonimowość , ale ty będziesz dalej swoje gadał. Doczytaj , ze będą 2 koperty w różnych kolorach do jednej dasz kartę do głosowania(bez swoich danych i tę otrzyma komisja licząca głosy ) a do drugiej kartę ze swoimi danymi ( ta jest do weryfikacji na liście wyborczej ) do sklepu chodzisz , to do skrzynki też możesz zajść . Chyba , że nie pójdziesz i olejesz wybory .
  @Arteks - ty pewnie pójdziesz w pierwszym szeregu w tym proteście przeciw rządowi i pewnie z granatem ;)

  16 19
 • ~Lahcim 2020-04-07 10:55:17

  Polecam jednak przestać dyskutować z PISowcami na tym forum. Dzbanoza chyba powinna być jednostką chorobową.

  17 17
 • ~zak 2020-04-07 11:05:31

  @Lahcim - jak brakuje argumentów , masz rację , to trzeba zrezygnować . Ale was totalsów jest na tym forum o dużo więcej .

  14 15
 • ~rzyt 2020-04-07 11:08:54

  Jak będę widział, że jest "zagrożenie życia", a nie strach przed przegraną w wyborach to będę głosował lub nie. Takie mam prawo, podobnie jak wszyscy. Nie biorąc udziału w wyborach pozbawiam się argumentów na przyszłość i z tym muszę się zgodzić.

  Z argumentów przeciw wyborom nic nie rozumiem; bezpośrednie nie bo koronawirus, mieszane czyli bezpośrednie i korespondencyjne też nie, całkowicie korespondencyjne - jeszcze bardziej nie. To jak?

  Jedynym logicznym argumentem opozycji są słabe wyniki w sondażach. Ciekawe jaka byłaby reakcja opozycji na przyśpieszone wybory parlamentarne obecnie?

  16 12
 • ~Arteks 2020-04-07 11:24:31

  @rzyt - ale co tu jest do zrozumienia? Mamy dziwny czas czy nie? Studenci nie chodzą na zajęcia, uczniowie do szkół, większość sklepów pozamykana, nie można się zgromadzać, chodzić do lasu czy parku, wielu pracuje zdalnie, a inni są na wypowiedzeniu lub wkrótce stracą pracę, wiele biznesów zamkniętych - a politykom w głowie wybory, zamiast troszczyć się o kraj i obywateli. W polskim prawie nie ma czegoś takiego jak wybory korespondencyjne za to jest coś takiego jak szargana przez PiS konstytucja która umożliwia ogłoszenie stanu wyjątkowego. Gdyby ogłoszono stan wyjątkowy tacy przedsiębiorcy jak ty mogliby otrzymać odszkodowania, a wybory byłyby przesunięte. Nikt nie ma możliwości prowadzenia normalnej kampanii wyborczej - co jest nieodłącznym atrybutem demokracji. Ja w tej szopce na pewno nie wezmę udziału, natomiast tak jak wspomina @zak chętnie wezmę udział w demonstracjach jak minie epidemia bo nie chcę tu Białorusi, a dziwoląg z Żoliborza musi wreszcie być zastopowany.

  15 14
 • ~darekrybnik 2020-04-07 11:54:20

  zak mam konkretne pytanie do ciebie . Dlatego do ciebie bo widzę tutaj ze jesteś bardzo pro pisowski czyli znasz się na rzeczy co do pomysłów tej partii.Wytlumacz mi
  proszę , bo nie rozumiem czy mój głos oddany na kandydata na prezydenta będzie tajny, o czym mnie zapewnia konstytucja . Wg tego co pisze oddaje głos z moim imieniem nazwiskiem i nr pesel . Wiec pytam ciebie jak ty to rozumiesz co do tajności ??? Dodaje ze nie jestem anty PiS

  10 12
 • ~Jacek Kamiński 2020-04-07 12:03:53

  do rosthost 1:
  Zapytujesz które państwa wprowadziły stan klęski. Wymienię tylko członków UE: Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Węgry (Orban!), Włochy. Są to informacje powszechnie dostępne, więc po co zadawać tak głupie pytanie?

  15 10
 • ~Jacek Kamiński 2020-04-07 12:11:10

  Do trop leminga:
  Dzięki za przypomnienie Targowicy, która na rzecz Rosji działała. Obecnym celem tego kraju jest skłócenie, rozbicie UE. "Wyimaginowana wspólnota', "pieniądze wystarczyły na chodnik", zrównanie Brukseli z zaborcami... Włącz myślenie to dowiesz się kim jest współczesna Targowica.

  14 10
 • ~zak 2020-04-07 12:14:18

  @ darek rybnik- do jednej koperty wkładasz kartkę do głosowania
  ze skreślonym kandydatem i zaklejasz . Tę zaklejoną wkładasz do drugiej koperty , do której też wkładasz kartkę z danymi i zaklejasz . W pierwszej komisji otwierają tę główną i wyciągają twoje dane i notują , ze oddałeś głos , a tę drugą bez danych (anonimową ) z karta wyborczą oddają drugiej komisji , ktora liczy głosy . Gdzie tu widzisz brak tajności . Dane są tylko potrzebane do sprawdzenia , tak jak przy każdym głosowaniu , a liczenie głosów w osobnej komisji , już bez danych .I tak samo robią to w innych krajach .

  15 18
 • ~zak 2020-04-07 12:19:15

  @ Jacek Kaminski - UE rozbija właśnie Rosja wprowadzając do niej swoich zwolenników i agentów . Cała wierchuszka UE to lewacy i socjalisci . Polska walczy tylko o swoją podmiotowość . Dopiero w dobie koronawirusa okazuje się jak ważne , są pastwa narodowe ,które ta twoja cudowna unia chciała i chce nadal stłamsić .Większosć Polaków i olała Tuska.

  15 14
 • ~Jacek Kamiński 2020-04-07 12:26:03

  Do trop leminga:
  Primo: nie kłam - Hiszpania i Włochy wprowadziły stan klęski.
  Secundo: jeśli już musisz być gospodarczym nacjonalistą, to bądź dobry dla własnego kraju ( mądry). Otóż brak odszkodowań uderzy w te firmy, które maja mały kapitał (polskie). Cios w zagraniczne tez uderzy, ale one przetrwają. I w przyszłości wykupią upadające polskie. Ekonomia jest bardziej skomplikowana niż Tobie się wydaje.

  15 14
 • ~rzyt 2020-04-07 12:27:44

  @Arteks, Ty naprawdę wierzysz, że po ogłoszeniu jakiegokolwiek stanu "KTOŚ" wypłaci wszystkim odszkodowanie? Przecież po chwili banknoty służyłyby do podpalania nie cygar ale .... dachów co niestety obecnie już się dzieje. Z tym zamykaniem bym nie przesadzał; szczególnie cmentarzy w Rybniku, które potraktowano jako bulwary czy parki. Stan wyjątkowy to wpierw wyłączyłbym telefonię komórkową i internet, a wtedy to by dopiero było ujadanie, że zamach na demokrację. Chyba że opozycji o to chodzi. Ja bym się obecnie nie pchał do władzy, bo to będzie zarządzanie permanentnym kryzysem, z którym nie da sobie rady Duda, Kaczyński i Kidawa...zostawiłbym ten stan wyjątkowy na czas kiedy będzie naprawdę potrzebny.
  Zarazić może się wielu, ale głodni mogą być wszyscy.

  13 13
 • ~Trop leminga 2020-04-07 12:33:28

  do Jacek Kamiński - Jako zaKODowany wszystko odwracasz do góry nogami. Kłamiesz wciąż, notorycznie/natrętnie i z premedytacją!!

  15 15
 • ~Jacek Kamiński 2020-04-07 12:35:36

  do zak:
  W czasach zimnowojennych, takich jak Ty na Kremlu z politowaniem nazywano pożytecznymi idiotami. Wykonywali bezpłatnie robotę korzystną dla ZSRR. Teraz celem Rosji jest rozbicie UE i takie zachwalanie państw narodowych jest jedną z dróg ku temu. Wyjaśnienie: małe państwa europejskie są łatwym celem dla Rosji, Chin i od czasów Trumpa USA. Tylko w jedności i solidarnosci mamy szansę coś znaczyć na świecie.

  16 11
 • ~Jacek Kamiński 2020-04-07 12:36:36

  do trop leminga:
  Pomówiłeś mnie o kłamstwo. Brzydko to. Konkret proszę.

  14 12
 • ~Trop leminga 2020-04-07 12:44:14

  mówiąc, że obecny rząd to targowica. Targowica to PO, wraz z przystawkami. Czy przypomnieć np. kto donosi do Brukseli ? Czy Ty wiesz w ogóle co to znaczy targowica?

  12 18
 • ~Jacek Jędrzejewski 2020-04-07 12:46:37

  Zapomnieliscie dopisac, ze oswiadczenia dolaczone do kopert trzeba bedzie podpisac swoim numerem pesel, a sprawdzac bedzie komisja powolana przez Sasina, ktory rowniez jest w pis, wiec te wybory to kpina.
  Totalitaryzm pelna geba, ale przeciez rzad dobry i kochany bo BOMBELKOM BYNAJMIEJ DALY 500+, 15 wyplat dla gornikow, utrzymywanie nierentownych kopaln i haldy wegla, ktorych nikt nie skupuje.
  Wy sie z Rosji/Chin/Korei Płn. smiejecie, a w panstwie Polin bedziecie mieli dokladnie to samo.
  Dalej glosujcie na kaczynskiego, ktory jest odiebany od rzeczywistosci i jedyne co sie liczy dla niego to wladza a bedzie zrec gruz i liscie, taka prawda.

  16 13
 • ~zak 2020-04-07 12:46:45

  @ Jacek Kamiński - a takich jak ty nazywano kiedyś "V kolumną "
  ludzi szkodzących swojemu państwu.
  Nie chce mi się już pisać , bo to koniec wątku i czytają , to już tylko nieliczni . Ty nie przekonasz mnie , ja ciebie . Niech tak już zostanie .

  12 18
 • ~zak 2020-04-07 12:49:28

  @ Jacek Jędrzejewski - też możesz liczyć te głosy , zapisz się tylko do komisji (mało chętnych , to się załapiesz) PISowcem nie jesteś , to pewnie uczciwie będziesz liczył . Ale o to akurat cię nie posądzam.

  12 16
 • ~Jacek Kamiński 2020-04-07 12:57:32

  do zak
  Czyżby dążenie do pomyślności własnego kraju i do przestrzegania prawa była działalnością V kolumny? Bardzo nietrafne porównanie.

  14 11
 • ~Jacek Kamiński 2020-04-07 13:02:57

  Do trop leminga;
  Widzę, że traktujesz Brukselę jako wroga, skoro zgłaszanie wątpliwości do organizacji, do której należymy z własnego wyboru i z poparciem 90% społeczeństwa traktujesz jako "donoszenie".
  Gdy Rydzyk, Waszczykowski, Duda, Morawiecki, Kaczyńska to czynili, to było też "donoszenie" ?
  Czy może lepszemu sortowi wolno więcej?

  15 14
 • ~Franek7 2020-04-07 16:00:30

  Zaku zapoznałem się z projektem ustawy. Na karcie do głosowania obok znaku x jaki postawimy przy swoim kandydacie będzie nasz numer pesel. Tak więc będzie wiadomo kto jak głosował. To jest kpina a nie wybory bo konstytucja mówi, że wybory nają być tajne. To znaczy nikt nie może wiedzieć i moc ustalić kto na kogo głosował a tu tak nie będzie. Te wybory będą nielegalne. To jest zamach na demokrację. A to tylko jeden z przykładów na niezgodność tych zapisów z konstytucją. Nie będą to wolne wybory. Kampania się nie może odbywać co to za wybory?A wszystko dlatego, że Kaczyński chce mieć zdalnie sterowanego prezydenta na następną kadencję...

  11 11
 • ~Trop leminga 2020-04-07 16:11:32

  do franek lat 7 - Jesteś uwięziony w mentalności anty-PiSu i niezdolności realistycznej oceny nowej sytuacji.

  12 16
 • ~Franek7 2020-04-07 17:11:49

  A czy system PEGASUS zakupiony przez CBA będzie wykorzystywany w trakcie wyborów do inwigilowania obywateli czy nie?

  12 10
 • ~Franek7 2020-04-07 18:46:30

  Ta determinacja do przeprowadzenia wyborów wynika nie z chęci władzy tylko ze strachu. Oni się boją że jak przyjdą inni to wyjdą na jaw wszystkie przekręty i skala złodziejstwa. To jest paniczny strach. A czas rozliczeń się zbliża. Te wybory będą nieważne. Powinnismy masowo nie głosować. Niech frekwencja wyniesie kilka, kilkanaście procent. Duda nie będzie miał mandatu społecznego i nie będzie żadnym prezydentem...

  12 6
 • ~Jacek Jędrzejewski 2020-04-07 18:46:33

  @Franek7 rozwin skrot CBA i bedziesz wiedzial kto jest targetem. Ich nie interesuje to, ze bedziesz auto rejestrowal na kogos z rodziny zeby miec znizke na OC.
  I nie wykupili programu, tylko licencje na jego uzywanie. Pegasus jest autorstwa NSO, wiec gdyby mieli go kupic nie zaplaciliby 25 milionow PLN, tylko wieeele wiecej, i nie w PLN a w USD.

  2 5
 • ~Franek7 2020-04-07 21:01:53

  Kolego Jacku, Pegazusa kupili nie po to aby tropić korupcję bo gdyby tak było to połowa rządu siedziała by w areszcie. Kupili go żeby inwigilować przeciwników politycznych. A te twoje bajki to się nadają do TVP Info zamiast dobranocki...

  4 6
 • ~Jacek Jędrzejewski 2020-04-08 00:03:15

  @Franek7 Odpocznij od internetu bo mozg Ci sie lasuje.
  Po co to ironiczne pytanie o kupnie licencji do pegasusa (ktora kupili w 2019) skoro sam sobie odpowiadasz, ze do wyzbywania sie przeciwnikow politycznych.
  Piszac o targecie CBA w kontekscie tematu artykulu mozna wywnioskowac, ze rowniez po to, lub zeby miec haki na ludzi, bo za pomoca pegasusa mozna wykradac rowniez dane z urzadzen.
  A PEWNIE TEZ PO TO, ZE SA AGENCJA RZADOWA DO WALKI Z KORUPCJA, WIEC TAKIE NARZEDZIA SA IM NA REKE, CHOCIAZBY PO TO, ZEBY MIEC DOSTEP DO ZAMKNIETYCH SIECI (jesli istnieje podejrzenie, ze taka jest) GDZIE MOGA SPRAWDZIC KTO GDZIE PIERZE PIENIADZE. BO NAD CBA JEST TEZ KNF, KTORE TEZ SIE TYM ZAJMUJE.
  Mozna samemu na to wpasc. Wystarczy tylko myslec troche szerzej i nie tak szablonowo, ale tego to sie nie spodziewam po kims, kto tak zazarcie dyskutuje na stronie miasta w artykule na temat formy wyborow, a jednoczesnie wprowadza temat kompletnie z dupy i niepotrzebny, bo taki jest watek pegasusa. Pisano o tym jak wyzej wspomnialem w 2019, zeby otrzymac zlota lopate to musisz jeszcze z pare lat poczekac, bo lekko ponad pol roku to za krotko, zeby dostac takie odznaczenie.

  4 2
 • ~Jacek Jędrzejewski 2020-04-08 00:05:50

  @Franek7 Aaa i bym zapomnial - ich swiat w przeciwienstwie do Twojego nie kreci sie tylko wokol pisu, pamietaj.

  6 2
 • ~ 2020-04-15 15:20:48

  ~zak jaki ty jesteś tępy ,wszędzie cię pełno w każdym temacie siejesz prostactwo,kłamstwo i nieuctwo Konstytucja jest dla Ciebie za trudna .

  2 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2845