zamknij

Wiadomości

Piotr Masłowski w "Dziękuję, nie słodzę"

2020-10-12, Autor: Redakcja

Wiceprezydent Piotr Masłowski był dziś gościem Wacława Wrany w programie "Dziekuję, nie słodzę".

Reklama

W programie nie zabrakło pytań o najbardziej gorący temat ostatnich dni w Rybniku: władze Rybnika zamierzają wstrzymać dotacje do organizacji pozarządowych>> Oglądajcie nagranie rozmowy:

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 22

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~kir76 2020-10-12
  14:13:04

  57 25

  ... Pan Masłowski poprzez swoje wypowiedzi udowadnia, że jest osobą niekompetentną... lub prowadzi gry polityczne ?... i dobrodusznie w odpowiednim czasie zmieni zdanie... licząc na profity polityczne i uznanie dla swojej osoby?

 • ~znawca 2020-10-12
  15:23:57

  34 37

  Wysłuchałem i napiszę tak: mówił całkiem sensownie i w punkt. Faktycznie wyglada na to, że za rządowe pomysły płacą samorządy i banki. To są dwa obszary z których PiS drenuje środki.

 • ~frbro 2020-10-12
  16:33:57

  15 36

  Bardzo merytorycznie. Doceniam.

 • ~tf2 2020-10-12
  18:00:38

  39 16

  Czerwone pasy, granitowe pomniki, finansowanie prywatnego biznesu z kasy miasta, to pomysły... rządowe?

 • ~Arteks 2020-10-12
  20:16:50

  13 10

  Panie Masłowski takie dobre rady - nie wychodźcie za bardzo przed szereg. Bo faktycznie kryzys finansów dotrze/dotarł do wszystkich miast. Ale nie słyszałem aby w Katowicach zakręcano fontanny, a w Zabrzu czy Bielsku aby podnoszono ceny biletów. Widocznie zaoszczędzą na czymś co nie jest tak spektakularnie widoczne.
  Tu już wyraźnie wyszliście przed innymi, szkodząc przy okazji wizerunkowi i biznesowi miasta, a także transportowi publicznemu, a przez to własnemu planowi mobilności. Odnośnie sportów niszowych - jestem przekonany, że przy poczynieniu jakichś oszczędności - dobry prezes i dobry klub przetrwa nawet bez grantów więc nie widzę w tym jakieś katastrofy. Bardziej się obawiam o żużel czy piłkę nożną - sporty bezwzględnie potrzebne i widowiskowe, a zarazem drogie. Tu miejska pomoc jest bezwzględnie potrzebna, co nie znaczy, że kwoty muszą być równie wysokie co w zeszłych latach. Skupcie się też na czymś co mogłoby poprawić sytuację finansową miasta i inwestycjach które poprawiałyby urbanistykę i estetykę miasta. Bo to będzie zauważalne nawet przez największych sceptyków czy waszych przeciwników. Zmieńcie osoby odpowiadające za urbanistykę i inwestycję w naszym mieście bo wyraźnie tematu nie czują. Sprowadzajcie tu inwestorów deweloperskich którzy chętnie chcą budować w miastach. A one nie tylko spowodują wzrost wpłat podatku od nieruchomości ale też dadzą prace ludziom na budowach, pracę ludziom w handlu związanym z remontami i wyposażeniem mieszkań, a co najważniejsze zatrzymają mieszkańców (podatników!) w mieście, a być może sprowadzą innych. Skupcie się na poprawie wyglądu i remontach w Śródmieściu - które dla miasta jest kurą która znosi złote jajka, a mogłaby ich znosić więcej. Wstydem napawa, że deptak Kościelna z wieloma lokalami handlowymi i gastronomicznymi w taką pogodę jak dzisiaj tonie w kałużach... Podpowiadam też z czego można zrezygnować. Zrezygnujcie ze ślizgawki - która jest droga w utrzymaniu, nie sprawdza się w przypadku słabych zim, czasami nawet naraża na śmieszność, a za kilka lat może ktoś postawi jakieś normalne, prawdziwe lodowisko. Wszyscy zwracają uwagę niespójność waszej polityki i ja też to widzę. Podam przykłady. 1. Obiecaliście uporządkować i zagospodarować plac na Hallera i... wybudowaliście tam parking. A gdzie obiecane inne obiekty w tym mieszkaniówka - coś co miało być najważniejszą częścią całego planu? 2. Kuczera obiecywał nową politykę parkingową po oddaniu do użytku wielopoziomowca. Nie ma jej i można uznać ten wydatek sięgający aż 20 mln za... bezsensowny. 3. Rower miał być pełnoprawnym środkiem transportu. Owszem, w pierwszej kadencji sporo dobrych tras się pojawiło. Nadal nie ma jednak ani jednego(!) ciągu rowerowego łączącego duże miejskie dzielnice np. Nowiny czy Chwałowice, Smolna z centrum miasta.

 • ~bikerek 2020-10-12
  20:39:43

  25 9

  Czy Pan redaktor zadał pytania:
  1. "Czy miasto poniosło jakieś wydatki w związku z koncertem zorganizowanym na rybnickim rynku podczas finału kampanii kandydata Rafała Trzaskowskiego. Jeśli tak to jakie kwoty wydano"
  Jako mieszkaniec pracujący i płacący podatki w Rybniku mam prawo wiedzieć na co są wydawane w mieście pieniądze.
  2. "Dlaczego zlikwidowano lekcje pływania dla uczniów klas trzecich, decyzje podjęto jeszcze przed wybuchem pandemii - luty 2020"

 • ~6Cas4ju 2020-10-12
  20:49:57

  17 5

  Panie bikerek-PO to są te programy aby NIE zadawano takich pytań.:)))
  Pozdrawiam.

 • ~donia96 2020-10-12
  22:41:44

  18 1

  Panie Masłowski tylko obsługa szkół czeka na to żeby pan prezydent dał granty na 2021 rok . A obsługę i pomoc nauczyciela przedszkola zwolnić bo nie ma pieniędzy na nich .A co już teraz jest w szkołach śmietniki pełne sprzątaczki nie mają gdzie dawać śmieci bo kubły są zapewnione do pełna i odbiór co miesiąc w placówkach jak juz wszystko śmierdzi i nasze dzieci to wszystko muszą wdychać wstyd panie kuczera zeby na szkołach pan oszczędzał

 • ~waldus 2020-10-13
  03:30:29

  9 4

  Od 30lat miasto walczy ze smogiem,a on jest tylko wiekszy. Juz Fudali dotowal tzw solary i efekt znanykazdej zimy. Misto zareklamowalo 1.5roku temu swietny pomysl,czyli zwolnienie z podatku od nieruchomosci po zastapieniu instalacji gazowej na miejsce kopciucha. Co wyszlo? Kwoty pomijalnie male przy inwestycji. Smog bedzie sie zmniejszal,bo ludzie sami finansuja instalacje. Niestety przy wyborach politycy oglasza sukces w walce ze smogiem,kiedy faktyczny udzial miasta w redukcji pylow bedzie w skali mikro.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2317