Edukacja

Piłkarze z ZST na etapie wojewódzkim

2012-05-22, Autor: dk
Drużyna ZST Rybnik, po sukcesie na szczeblu miejskim, zagrała w półfinale wojewódzkim Licealiady 2011/2012 w piłce nożnej.
W półfinale wojewódzkim znalazły się cztery szkoły: z Rybnika, Bielska-Białej, Jastrzębia-Zdroju i z Raciborza. Rybniczanie w rozgrywkach wypadli bardzo dobrze – wygrali z zawodnikami z Jastrzębia (3:1) i tym samym otworzyli sobie drzwi do finału.

W finale uczniowie ZST spotkali się z piłkarzami z Bielska-Białej. Wszystko wskazywało, że mecz zakończy się remisem i rzutami karnymi, jednak w przedostatniej minucie zawodnik z Bielska zdobył bramkę z rzutu wolnego. Przesądziło to o porażce rybniczan. Jednakże drugie miejsce dla młodzieży z ZST to duży sukces.

Drużynę tworzyli: P. Kogut, P. Kasprzak, B. Marszolik, M. Forajter, A. Ucher, M. Stawinoga, A. Paprotny, R. Redas, K. Orłowski, P. Sepioło, Ł. Lis, K. Gorzyński, a także J .Zając. Opiekunem i trenerem drużyny jest Adam Roezner.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 1