Piłkarze ROW-u wyszarpali remis w ostatnich minutach. „MKS zmusił nas do ciężkiej pracy”

2018-05-04, Autor:

W ramach 29. kolejki II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zmierzyli się na stadionie przy ul. Gliwickiej z MKS-em Kluczbork. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu wydawało się, że piłkarze ROW-u 1964 Rybnik podtrzymają dobrą passę w meczu z walczącym o utrzymanie MKS-em Kluczbork. Tak się jednak nie stało. Na stadionie przy ul. Gliwickiej drużyny z Rybnika i Kluczborka podzieliły się punktami.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w pierwszej połowie wykazywali więcej chęci do gry. Efektem tego był gol Donatasa Nakrosiusa w 11. minucie. Rybniczanie przycisnęli po przerwie. Zaraz po zmianie stron Marek Krotofil strzelił głową, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Kilkadziesiąt sekund później w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Sebastian Musiolik, ale trafił prosto w Kacpra Majchrowskiego. W 75. minucie Przemysław Brychlik uderzył głową, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz MKS-u. Podobnie było przy kolejnej główce Krotofila. Wyrównanie padło dopiero w 86. minucie, w której rzut karny na gola zamienił Mariusz Muszalik. Bohaterem spotkania mógł został Paweł Jaroszewski, ale w doliczonym czasie trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. Warto dodać, że dla rybniczan był to już trzeci mecz bez porażki.

Przed ROW-em trudny wyjazd do Wejherowa na mecz z tamtejszym Gryfem (9 maja). Kolejne spotkanie przed własną publicznością rybniczanie rozegrają w niedzielę 13 maja o godzinie 17:00. Na stadion przy ul. Gliwickiej zawitają wtedy Błękitni Stargard.

Jan Furlepa – trener MKS-u Kluczbork

Piłka nie jest sprawiedliwa. Szkoda, że mając tyle sytuacji, dostajemy rzut karny i tracimy gola. Strata dwóch punktów powoduje, że nasza sytuacja robi się bardzo nieciekawa. Kolejny mecz ucieka nam spod kontroli. Ciężko będzie poskładać zespół, bo jesteśmy osłabieni po kolejnych kartkach. Zawodnicy włożyli w mecz dużo serca. Gdybyśmy zachowali więcej uwagi, to druga bramka uspokoiłaby mecz.

Marek Koniarek – trener ROW-u 1964 Rybnik

MKS zagrał dobrą piłkę. Był agresywny i zmusił nas do ciężkiej pracy. Drugą połowę zagraliśmy lepiej i wyciągnęliśmy na 1:1. Tego meczu nie mogliśmy przegrać. Jesteśmy zadowoleni z remisu. W trzech ostatnich meczach mamy 7 punktów i taki był nasz cel. Gramy dalej o utrzymanie.

ROW 1964 Rybnik - MKS Kluczbork 1:1 (0:1)

0:1 - Donatasa Nakrosiusa (11), 1:1 - Mariusz Muszalik (86 - rzut karny)

Składy wyjściowe:

ROW 1964 Rybnik: Rosa – Krotofil, Jary, Kujawa, Kalisz, Spratek, Wasiluk, Tkocz, Muszalik, Brychlik, Musiolik. Rezerwowi: Łubik, Janik, Dudzik, Jaroszewski, Zganiacz, Siwek, Koch

MKS Kluczbork: Majchrowski – Orłowicz, Brodziński, Klepczyński, Nitkiewicz, Baraniak, Deja, Nakrośius, Zaradny, Antkowiak, Jonkisz