Piłkarze ROW-u wygrali z Gryfem

2012-10-05, Autor:
W 11. kolejce grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik wygrał z Gryfem Wejherowo 2:0.

Piłkarze z Wejherowa przyjechali do Rybnika wywalczyć przynajmniej 1 punkt: – Remis by nas zadowolił – mówił trener gości, Grzegorz Niciński. Gryf nastawił się na obronę, a rybniczanie rzadko i z dużymi problemami stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. W 19. minucie mocnym strzałem z dystansu popisał się Jarosław Wieczorek, ale piłkę nad poprzeczkę wypiąstkował bramkarz gości. W 38. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Tomasz Kasprzyk. Pomocnik ROW-u z kilku metrów strzelił jednak obok bramki. Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie kibice nie zobaczą goli, celną główką popisał się Roland Buchała. Tym samym w 44. minucie rybniczanie objęli prowadzenie i w dobrych humorach udali się do szatni.

W drugiej połowie bliski wyrównania był Rafał Siemaszko. Napastnik gości z kilku metrów trafił jednak wprost w bramkarza ROW-u. Bardziej dokładny był Marcin Grolik, który w 66. minucie podwyższył wynik na 2:0. Chwilę później trzecią bramkę dla ROW-u mógł zdobyć Rafał Kurzawa, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. W końcówce spotkania goście odkryli się, co stwarzało dobre okazje dla rybniczan do kontrataków. Po jednym z nich Szymon Jary idealnie obsłużył Marka Gładkowskiego, ale ten kilka metrów przez bramkarzem gości nie  trafił czysto w piłkę. W kolejnej akcji  ten sam zawodnik wychodząc na czystą pozycję został pociągnięty za koszulkę przez Jarosława Felisiaka. Obrońca Gryfu otrzymał czerwoną kartkę, a jego koledzy w ostatnich minutach musieli sobie radzić w dziesiątkę. Ostatecznie gospodarzom nie udało się już strzelić więcej bramek i pokonali oni wejherowian 2:0.

Pomimo zwycięstwa trener ROW-u, Ryszard Wieczorek, nie był zadowolony z postawy swoich zawodników: – Gdybyśmy grali płynniej z przodu, to wygralibyśmy wyżej. Być może w głowach moich piłkarzy siedzą nasze ostatnie wysokie porażki – mówił Wieczorek, który pochwalił jednak blok defensywny: – Dobra postawa w obronie była dziś kluczem do zwycięstwa. Dzięki temu nie daliśmy się wyszaleć przeciwnikowi.

Warto dodać, że w meczu z Gryfem zabrakło dwóch ważnych dla ROW-u graczy. Pierwszy z nich, Mariusz Muszalik, w dniu meczu miał wysoką gorączkę. Z kolei Daniel Kajzer nadal odczuwa skutki kontuzji, jakiej nabawił się podczas spotkania z Zagłębiem Sosnowiec. Bramkarz ROW-u ma problemy z kolanem. Szczegółowe badania przejdzie on w przyszłym tygodniu. W meczu z Gryfem jego miejsce w bramce ROW-u zajął Mirosław Kuczera: – Cieszę się, że stanął on na wysokości zadania i zachował czyste konto – dodał trener Wieczorek.

W kolejnym meczu rybniczanie zmierzą się na wyjeździe z Rozwojem Katowice: - Chcemy przełamać złą passę meczów wyjazdowych. Naszą grą nie zasłużyliśmy na tak wysokie porażki, jak te w Sosnowcu i Polkowicach. Jedziemy do Katowic po zwycięstwo – zapowiedział napastnik ROW-u, Roland Buchała. Mecz z Rozwojem zostanie rozegrany w Katowicach w sobotę 13 października o godzinie 15:00.

Energetyk ROW Rybnik - Gryf Wejherowo 2:0 (1:0)

1:0 - Roland Buchała (44), 2:0 - Marcin Grolik (66)

Energetyk ROW: Kuczera, Grolik, Szary, Kutarba (90' Semeniuk), Jary, Kasprzak (63' Szatkowski), Krotofil, Kurzawa (69' Staniczek), Kostecki, Wieczorek, Buchała