Piłkarze ROW-u rozdawali prezenty

2010-04-03, Autor:
W XVIII kolejce III ligi (grupa opolsko-śląska) Energetyk ROW Rybnik przegrał na własnym boisku ze Skalnikiem Gracze 1:2.

Mecz ze Skalnikiem rozpoczął się dla rybniczan bardzo dobrze. Już w 4. minucie drogę do bramki rywala znalazł Grzegorz Dzięgielowski. Później piłkarze Dariusza Widawskiego mogli podwyższyć, ale zawodziła skuteczność. – Początek był niezły. Mieliśmy kilka dobrych sytuacji, których nie wykorzystaliśmy – mówił popularny „Dzięgiel”. Zmarnowane sytuacje zemściły się po przerwie, kiedy w odstępie trzech minut Andrzej Skrocki dwa razy wyciągał piłkę z siatki. - Od początku drugiej połowy nie wyglądało to dobrze, ale mimo wszystko można było ten mecz mieć pod kontrolą. Niestety zaczęliśmy rozdawać prezenty – komentował trener Widawski. Pierwszą bramkę sprezentował gościom Skrocki. W 62. minucie po wysokim dośrodkowaniu Piotra Hałaja piłka zaczęła zmierzać w światło bramki. Bramkarz ROW-u miał już futbolówkę w rękach, ale w ostatniej chwili wypuścił ją i ta wpadła do siatki. Trzy minuty później Skalnik już prowadził. Po stracie w środku pola szybki atak gości strzałem głową wykończył Zygmunt Bąk. Rybniczanie próbowali wyrównać, jednak ich ataki kończyły się na dobrze ustawionej obronie Skalnika. Na domiar złego drugą żółtą kartkę, za dyskusję z sędzią, otrzymał Mateusz Szatkowski. Napastnik ROW-u musiał opuścić boisko. Ostatecznie rybniczanie przegrali ze Skalnikiem 1:2 i tracą coraz więcej punktów do lidera ze Zdzieszowic. Piłkarze Ruchu pokonali dziś Rozwój Katowice 1:0 i mają już 7 punktów przewagi nad ROW-em.

Energetyk ROW Rybnik - Skalnik Gracze 1:2

BKS Stal Bielsko-Biała - Pniówek Pawłowice (14 kwietnia)

Pauza: Skałka Żabnica

Komentarze (5):
  • ~sponsor1 2010-04-03
    18:41:26

0 0

Co to miało być? Może mi ktoś wytłumaczyć? bo ja nie ogarniam. Komu oni chcą zrobić na złość? kibicom? mi? Janikowi? no nie wiem... Może to Janik chce komuś zrobić na złość? To ma być piłka nożna? Dwa, trzy sezony temu to było śmieszne, teraz już przestaje być. To jest żałosne. Już pomijam błąd bramkarza, nawet najlepszym się zdarza, oczywiście zawalił, nie ma co ukrywać. To co się działo w polu przechodziło ludzkie pojęcie. Podania do nikogo, albo przeciwnika. Janika to moja półtoraroczna siostrzenica by powaliła gdyby szła z nim bark w bark. Grolik mocny chyba tylko w gębie, bo jak przychodzi do kopnięcia w piłkę to ma jak było widać problemy. Szatkowski kim Ty jesteś? co? Jakiś Ronaldo? Messi? masz oczy? to jest gra zespołowa. Myślisz, że przelecisz sam całe boisko i wpadniesz z piłką do bramki? Farsa, kabaret, dno, żenada. Ja jestem zdegustowany. Wstyd by mi było ''grać'' tak jak oni gdyby na trybunach siedzieli moi rodzice, żona czy dziewczyna. Normalnie spaliłbym się ze wstydu. Po meczu z Bogdanowicami Janik mówił, gramy o najwyższy cel, awans. Tylko, że jak się chce awansować to się kupuje piłkarzy z co najmniej ligi wyższej a nie z klubów typu Nędza. Bycie prezesem to nie jest dyrektorowanie szkołą. To nie jest siedzenie w ławie poselskiej (choć i to się Janikowi coraz rzadziej zdarza) tutaj trzeba być mobilnym, z pensji posła klubu się nie utrzyma. Jeśli nie mam pieniędzy nie jadę do Media Markt i nie kupuję telewizora. Bo mnie na to nie stać.

18:44:43

0 0

Sponsorzy sami nie przyjdą, nie zjawią się łaskawie i nie powiedzą, damy wam worek pieniędzy. Ten klub to jest kiepskiej jakości kabaret. nie mam już pretensji do trenerów i tych co byli i do tego, który jest. Boże, przecież z pustego i Salomon nie naleje. kim on ma grać? Przysięgam, jestem pewien, że po miesiącu, góra dwóch treningu, zagrałbym lepiej od nich, to nie są żarty. Normalnie zagrałbym lepiej od nich. Bo albo im się nie chce, albo nie potrafią, przecież oni w ogóle do tego się nie nadają. Nie wiem, może Janik byłby lepszym mechanikiem samochodowym, Grolik bramkarzem w jakimś klubie. No bo piłkarzami oni dobrymi nie są. Nie oszukujmy się, nie nadają się do tego. Szlak człowieka trafia. Coś tutaj nie gra, wiadomo "piłkarze", ale nie o nich mi teraz chodzi. No niech mi ktoś to wytłumaczy, myślałem, że jest inteligentniejszy, widocznie się pomyliłem, bo tego co się dzieje w tym klubie ja nie rozumiem. Albo ktoś się obudzi, albo będziemy w tym marazmie trwali następne kilkanaście lat a tego chyba nikt nie chce. Deja vu, utrzymanie na jesień zapewnione, można sobie już wakacje zrobić. Cel wykonany. I to by było na tyle.

• ~ 2010-04-04
    14:27:41

0 0

dobrze powiedziane i to by było na tyle ...Gliwice maja piłke ,Bytom Ma Piłke ,Katowice maja piłke ,baaa nawet wodzisław ma ...a my mamy III LIGE i tak bedziemy to ciągnać kolejne lata...aha i mamy Żużel ...gdzie zaraz sie okaże że po dwóch meczach walczymy o utrzymanie ;/ parodia ..Miasto 150 tyś a na mecze trzeba jeździć dalej ..

15:39:15

0 0

A my mamy żużel? Gdzie? W drugiej lidze i widząc ostatni sparing mam wielkie obawy czy tą lige utrzymają. Dobrze że ten mecz odwołali. A piłkarze? Jaki Prezes i zarząd tacy piłkarze i klub