Piłkarze ROW-u przegrali w Nowym Sączu (wideo - zobacz skrót meczu)

2014-04-06, Autor:
W 23. kolejce I ligi Energetyk ROW przegrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 0:1 i nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Piłkarze Energetyka ROW Rybnik przegrali na wyjeździe w Nowym Sączu z tamtejszą Sandecją. Jedynego gola w spotkaniu strzelił w 61 minucie Maciej Bębenek. Pierwsza połowa jednak należała do naszych piłkarzy. W 9 minucie Cisse za długo czekał na oddanie strzału w polu karnym i został zablokowany, natomiast strzał Kosteckiego w 13 minucie minął w niedużej odległości lewy słupek bramki Cabaja. Energetyk ROW jak zwykle okazywał się groźny ze stałych fragmentów gry. Przed samą przerwą niewiele ponad poprzeczką uderzył z rzutu wolnego Muszalik. W pierwszej połowie Sandecja wyprowadziła kilka niegroźnych akcji.

Druga część spotkania wyglądała całkiem inaczej. Gospodarze zagrali agresywniej, a naszej drużynie brakowało siły ofensywnej. W 61 minucie Bębenek ubiegł wychodzącego do dośrodkowania Bucka i skierował piłkę do bramki. Następne kilka minut to kolejne ataki Sandecji. Nasi piłkarze mieli problem z wykończeniem akcji. Zmiany (Buchała za Cisse, Vrto za Staniczka, Mandrysz za Bałuszyńskiego) wiele w obrazie gry nie zmieniły. Mieliśmy jeszcze szansę na wyrównanie w doliczonym czasie gry, kiedy to Grolik niecelnie uderzał z pola karnego po wcześniejszym podaniu Sobczaka.

Po meczu piłkarze odbyli długą rozmowę z liczną grupą kibiców z Rybnika.

Trener na konferencji dodał, że na treningach zaangażowanie piłkarzy jest bardzo duże oraz że wierzy w przełamanie i odniesienie wyczekiwanego zwycięstwa w następnym meczu z Okocimskim Brzesko.

Energetyk ROW zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów (6 straty do miejsca bezpiecznego).

Sandecja Nowy Sącz -  Energetyk ROW Rybnik 1:0 (0:0)
1:0 - Maciej Bębenek (61)

Sandecja: Marcin Cabaj, Marcin Makuch, Róbert Cicman Mateusz Bartków, Adam Mójta, Maciej Bębenek, Tomasz Margol (63’ Sebastian Szczepański), Matej Náther, Łukasz Grzeszczyk (87’ Maciej Górski), Adrian Frańczak, Fabian Fałowski (70’ Mouhamadou Traoré).

Energetyk ROW: Antonín Buček, Marek Krotofil, Marcin Grolik, Szymon Jary, Sławomir Szary, Szymon Sobczak, Paweł Staniczek (75’ Tomáš Vrťo), Mariusz Muszalik, Kamil Kostecki, Łukasz Bałuszyński (69’ Paweł Mandrysz), Idrissa Cissé (64’ Roland Buchała).