Piłkarze ROW-u dwa razy wychodzili na prowadzenie

2011-09-18, Autor:
W 10. kolejce grupy zachodniej II ligi Energetyk ROW Rybnik zremisował na własnym boisku z Calisią Kalisz 2:2.

W meczu z Calisią Kalisz piłkarze ROW-u dwa razy wychodzili na prowadzenie. Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Kamil Kostecki. Goście wyrównali tuż przed przerwą. Po błędzie obrońców w 40. minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Dziubek. Po zmianie stron rybniczanie ponownie wyszli na prowadzenie. Pięknym strzałem z 25 metrów popisał się Jarosław Wieczorek. W 73. minucie remis Calisii zapewnił Błażej Ciesielski, który ustalił wynik meczu na 2:2.

Spotkanie z Calisią dostarczyło wielu emocji. Obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych akcji, z których mogły paść kolejne bramki. Na początku drugiej połowy napastnik gości Krzysztof Gościniak trafił w słupek. Swoje akcje miał również ROW, a dokładnie Dawid Gajewski. Wpierw mógł podwyższyć wynik na 3:1, ale z kilku metrów strzelił prosto w bramkarza. Z kolei w 83. minucie z rzutu wolnego z 25 metrów trafił w poprzeczkę. Piłkę meczową 85. minucie miał Bartosz Wójcik, który po podaniu Marka Gładkowskiego znalazł się z piłką kilka metrów przed bramką rywala. Zamiast gola, kibice zobaczyli jednak podanie do bramkarza.

– Szkoda, że tylko remis. Trzy punkty dałyby nam więcej wiary w siebie, ale i tak jest nieźle – powiedział obrońca ROW-u, Rafał Andraszak. – Osoba nowego trenera wprowadziła więcej optymizmu i wiary w siebie. Chłopacy, również ci młodsi, zaczęli bardziej wierzyć w swoje umiejętności i więcej pomagać. Teraz cały zespół ciągnie grę do przodu – dodał Andraszak.

Zadowolenia z postępów nie kryje trener, Ryszard Wieczorek, który jednak cały czas podkreśla, że jest sporo do zrobienia: - Ten mecz to kolejny materiał, który pokazał nam, gdzie jesteśmy i czego nam brakuje. Gdybyśmy byli takiej fizycznej dyspozycji, jak w ostatnich dwóch meczach, to wygralibyśmy dzisiaj – mówił Wieczorek. – Był problem motoryczny. Ten zespół nie jest przygotowany na to, żeby co trzy dni rozgrywać mecze w takim tempie, jaki ja proponuję piłkarzom. Wiedziałem, że będzie problem wytrzymać 90 minut. Ale jest wola walki i to jest ważne – dodał trener rybniczan.

Kolejny mecz piłkarze ROW-u rozegrają na wyjeździe z Chrobrym Głogów (sobota, 24 września, godzina 15:30). Następny mecz na stadionie przy ul. Gliwickiej odbędzie się w piątek 30 września. Do Rybnika przyjedzie Raków Częstochowa.

Energetyk ROW Rybnik - Calisia Kalisz 2:2 (1:1)

1:0 - Kamil Kostecki (3), 1:1 - Grzegorz Dziubek (40), 2:1 - Jarosław Wieczorek (58), 2:2 - Błażej Ciesielski (73)

10. kolejka (17-18 września):

Czarni Żagań - Chojniczanka Chojnice 0:0
Zagłębie Sosnowiec - Jarota Jarocin 1:1
Nielba Wągrowiec - Miedź Legnica 0:2
Bałtyk Gdynia - Bytovia Bytów 1:1
MKS Kluczbork - Górnik Wałbrzych 0:1
Tur Turek - GKS Tychy 1:2
Ruch Zdzieszowice - Raków Częstochowa 0:0