Piłka nożna kobiet: TS ROW Rybnik rządzi w regionie

2019-09-26, Autor:

Po raz szósty w tym sezonie piłkarki TS ROW Rybnik zgarnęły komplet punktów w rozgrywkach grupy południowej I ligi i pewnie prowadzą w tabeli.

W meczu z SWD Wodzisław pierwsza bramka padła po rzucie sędziowskim, kiedy to bezpośrednio strzał na bramkę oddała Karolina Szczypka. Bez kontaktu z przeciwnikiem, gol w takiej sytuacji nie powinien być uznany po strzale bezpośrednim. Do przerwy ROW prowadził już 2:0 po bramce 15-letniej Julii Krzyżok.

W drugiej części kibice zobaczyli bramki w końcówce. Drugiego gola zdobyła ponownie Krzyżok, a przed ostatnim gwizdkiem na 4:0 podwyższyła Jessica Pluta.

Łukasz Wojtala – trener TS ROW Rybnik:

Gratuluję dziewczynom zdobycia w kompletu punktów. Dzisiejsze spotkanie miało podwójny smaczek rywalizacji. Oprócz tego, że był to kolejny mecz przybliżający do realizacji celu, to dodatkowo spotkanie było derbami regionu. Cieszy mnie fakt, że jesteśmy w stanie narzucić bardzo wysokie tempo i swój sposób gry już od początku meczu, co jest bardzo kluczowe. I tak też stało się dzisiaj. Szybko wyszliśmy na prowadzenie, a później zdobyliśmy drugą bramkę i do przerwy schodziliśmy z wynikiem 2:0 . W drugiej połowie konsekwentnie realizowaliśmy założenia. Pomimo wielu emocji towarzyszących podczas spotkania, to my udowodniliśmy na boisku swoją wartość jako zespół, co przyniosło kolejne bramki i mecz skończył się okazałym zwycięstwem 4:0. I jeszcze raz chciałbym podkreślić jakość w dniu dzisiejszym, ambicję, zaangażowanie i serce jakie włożyły dziewczyny w ten mecz.

TS ROW Rybnik - SWD Wodzisław 4:0 (2:0)

1:0 - Szczypka (12), 2:0 - Krzyżok (39), 3:0 - Krzyżok (78), 4:0 - Pluta (90)

TS ROW: Kuś, Konieczna, Lizoń, Kubik, Szczypka (74’ Pluta), Botor, Matla, Sobota, Guzik (60’ Soquessa), Krzyżok Julia (80’ Głowacka), Rosak