zamknij

Wiadomości

Pikieta Młodzieży Wszechpolskiej przed magistratem

2019-11-30, Autor: ww

W sobotnie popołudnie na skwerze przed Urzędem Miasta w Rybniku pikietowała Młodzież Wszechpolska i członkowie klubu Polonia Christiana. Po drugiej stronie ulicy stanęły kobiety z tęczową flagą i napisem "LGBT to ludzie nie ideologia".

Reklama

O powodach pikiety środowisk prawicowych szeroko pisaliśmy Wam wczoraj. Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej i klubu Polonia Christiana zareagowali na odwołanie odwołanie głośnej konferencji „Tęczowa zaraza, czyli antychrześcijańska rewolucja w Polsce”. Działanie środowisk LGBT oraz lewicowych polityków nazwali „cenzurą prewencyjną i neobolszewią”.

Dodatkowo, w sobotę (30.11.) zorganizowali pikietę na skwerze przed urzędem miasta. Uczestnicy sobotniej manifestacji wznosili okrzyki:

„Stop tęczowemu terroryzmowi”, „Demokracja, wolność słowa”.

Po drugiej stronie ulicy stały trzy kobiety z tęczową flagą. Działaczka lewicowa Hanna Kustra trzymała transparent:

"LGBT to ludzie nie ideologia".

Zobacz galerię

Oceń publikację: + 1 + 100 - 1 - 85

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (44):
 • ~cenzuraus 2019-11-30 17:51:10

  BRAWO-Popieram takie protesty!Dość IDEOLOGI BLGT+Qwa.Wreszcie NORMALNI wyszli na ulicę a nie jakies "ciamcia ramciam lemingi antyociepleniowe"!!!
  Prosilbym o podanie nr.konta MW z mila checia wplace jakas sumke i nie bedzie to 0.2zl Trzaskowskiego dla biednej babci.
  Pozdrawiam wszystkich co nie mają kisielu zamiast mózgu.

 • ~Terrorysta 2019-11-30 18:02:03

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  4 20
 • ~waldus 2019-11-30 18:51:36

  Brawa za odwagę.Przeciwstawienie sie homo lobby, hejtowi i oszczerstwom łatwe nie jest. Brońmy siebie i dzieci przed tęczową homo propagandą.

 • ~ 2019-11-30 19:14:11

  widzicie państwo jak niebezpieczne są ideologie nie pozwólmy demoralizować naszych dzieci a tęczowych zboczeńców trzeba leczyć

 • ~withings 2019-11-30 19:41:48

  "Antychrześcijańska rewolucja w Polsce" - zastanawiam się, jak bardzo trzeba żyć w matrixie, żeby coś takiego napisać.

  Polska to kraj, gdzie uczestników marszów równości bije się na ulicach, mnóstwo nastoletnich lesbijek i gejów właśni rodzice wyrzucają z domu, a jak tylko jakiś samorząd chce potem takim wyrzuconym z domu dzieciom pomóc (patrz: Warszawa) to rozlega się raban, że to homopropaganda i telewizja państwowa przez miesiąc magluje ten temat obrzydzając osoby LGBT. Dla porównania Polska to też kraj, gdzie sejm i rząd daje kolejne miliony na Kościół Katolicki, a np. w województwie małopolskim konkurs z matematyki jest o Janie Pawle II.

 • ~withings 2019-11-30 19:43:56

  Poza tym, dalej jestem ciekaw, co to jest ta ideologia LGBT. Według słownika ideologia to: "pojęcie występujące w filozofii i naukach społecznych oraz politycznych, które określa zbiory poglądów służących do całościowego interpretowania i przekształcania świata."

  Jak bycie LGBT, czy nawet wspieranie LGBT jest ideologią? Ideologia to jest raczej prawicowa i streszcza się w jednym zdaniu: "każdy, kto nie jest dokładnie taki jak ja, jest zły i należy go zniszczyć"

 • ~pprywatne 2019-11-30 20:05:05

  Ludzie! Tak daliście się urobić przez tematy zastępcze!

  95 8
 • ~cenzuraus 2019-11-30 20:05:17

  Panie@witings-Chyba swoimi wpisami POtwierdził pan że zostal wyrzucony z domu za swoje uPOdobania.
  Wiec prosze zglosic sie na policję lub przedzwonic na nr.pomocy dla takich jak Pan(gwarantują tam aninimowośc).
  Oby za kilka dni nie było tutaj prosby o POszukiwania "witingsa"ktory zaginoł.
  Pozdrawiam.

 • ~waldus 2019-11-30 20:16:39

  ~withings: sprawdź prosże skąd pieniadze dostają tęczowe organizacje.

 • ~artefaks 2019-11-30 20:24:53

  Co to jest młodzięż wsteczno polska ?

 • ~MTWWD 2019-11-30 20:26:41

  Opamientojata sie ludziska, za chwila nie bydzie co do garco wsadzić bo wszysko tak drogie sie robi śmieci jedzenie za chwila prond. Ciongle nowe opłaty kary i mandaty a wy tukej ze tymi bzdurami wystempujecie co mało kogo obchodzom. Ile wos tam było 5 czy 7 na 100.000 ludności we Rybniku. Demonstrujcie o drożyzna o służba zdrowia o coś ważnego to jo sie tesz przyłoncza.

 • ~cenzuraus 2019-11-30 20:42:04

  MTWWD-Wymien CO Ci tak strasznie POdrożało z jedzenia,może pomogę.A o POdwyżkę za śmieci to pretensje kieruj do siebie lub do innych POwyborcow.Za prąd NIE zaplacisz dużo wiecej jako gosp.domowe.,więc NIE siej paniki bo zbierzesz "burzę".
  Pozdrawiam.

 • ~withings 2019-11-30 20:50:59

  @cenzuraus - nie wiem, czemu uwypuklasz litery PO w każdym słowie, PO idzie z PiSem akurat niemalże ramię w ramię w sprawach LGBT. Jeden Trzaskowski (i Jaśkowiak) się wyłamują, bo są prezydentami dużych, bogatych i wykształconych miast i inaczej by mieszkańcy tych miast ich roznieśli. Ale już na przykład nasz prezydent to raczej fanem LGBT nie jest.

  @waldus - no na przykład Kampania Przeciw Homofobii (główna polska organizacja walcząca o równe prawa) wg "szokującego" raportu Ordo Iuris, większość swoich przychodów ma z grantów, 1% podatku i darowizn. Granty - które dostaje się za współorganizowanie projektów na rzecz danych organizacji - uzyskała od takich instytucji jak Ambasada Niderlandów, Ambasada USA i Departament Stanu USA (czyżby największy sojusznik Trump zdradził?!), Rady Europy, Astraea Lesbian Foundation for Justice i od SOROSA! Nie uzyskała natomiast żadnych grantów ani dofinansowania z budżetu państwa czy samorządów.

  A spójrzmy dla odmiany na samo Ordo Iuris. Po pierwsze, Ordo Iuris nie upublicznia swoich źródeł finansowania (mimo, że powinno - samo to świadczy o tym, jak bardzo działa ono na rzecz "poszanowania kultury prawnej"). Natomiast jeśli chodzi o ich powiązania, to są następujące:

  Ordo Iuris założył Instytut im. Piotra Skargi, w którego zarządzie są dwaj Brazylijczycy powiązani z sektą TFP (Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności), Mathias von Gersdorff oraz Caio Xavier da Silveira.. Przed tą sektą ostrzega brazylijski episkopat, a nawet nasz rodzimy "Gość Niedzielny" (https://www.gosc.pl/doc/760868.Klopotliwi-prywatni-swieccy), a także archidiecezja krakowska. Wyznawcy tej sekty modlą się do jej założyciela, Plinia Correy de Oliveiry, a osoby takie jak Jan Paweł II są przez nich uznawane za heretyków ze względu na działania ekumeniczne. Dzisiaj w Brazylii ta sekta się już rozpadła na dwie części - jedna wróciła na łono Watykanu, ale druga (z którą związane jest Ordo Iuris) dalej jest ekskomunikowana.

  Instytut im. Piotra Skargi ma inne ciekawe powiązania. Prowadzi na przykład portal Polonia Christiana, który miał być jednym z partnerów odwołanego w Rybniku wykładu. PCh wraz z Instytutem mają jednak dziwne rosyjskie powiązania - na przykład współorganizowały w 2014 roku w Moskwie forum „Wielodzietna Rodzina i Przyszłość Ludzkości”, od którego odcięły się wszystkie inne prawicowe organizacje skupione w Światowym Kongresie Rodzin z powodu agresji Rosji na Krym oraz faktu, że to forum organizowali objęci amerykańskimi i europejskimi sankcjami kremlowscy dygnitarze. Polonia Christiana publikuje wiele rosyjskich artykułów z np. Moskiewskiego Komsomolca, a w zamian rosyjskie media i agencje rządowe (np. Rospieczat', czyli rosyjski urząd cenzury) przedrukowują i publikują ich artykuły. Tak było na przykład z artykułem sugerującym, że polscy katolicy powinni odłączyć się od rzymskiego katolicyzmu, bo papież jest lewakiem (https://www.pch24.pl/schizma-nie-zacznie-sie-w-polsce-,34303,i.html).

  W skrócie: finansowanie i powiązania organizacji walczących z ruchem LGBT są o wiele gorsze i bardziej niejasne niż transparentne powiązania ruchu LGBT.

  82 66
 • ~cenzuraus 2019-11-30 20:59:58

  @withings-BŁAGAM wyłącz te POlszewickie "kolchoźniki"tvnaz czy cos takiego,wyjdz na dwór przewietrz się i choćbyś byl GLTB to MOŻESZ wszedzie w Rybniku i w calej Polsce czuć się normalnie tak jak reszta spoleczeństwa.Ale niestety NIE POlecam wyjazdu z tymi sklonnosciami do krajów islamskich a broń Cię Panie Boże od wejścia do dzielnic islamskich w prawie wszystkich krajach zachodu.
  Pozdrawiam.

  59 82
 • ~Barakuda 2019-11-30 21:20:09

  Młodzież Wszechpolska to za Wikipedią, działająca w Polsce od 1989 organizacja młodzieżowa o charakterze nacjonalistycznym. I dalej : Jej członkowie wypowiadali się m.in. na temat osób homoseksualnych, wyrażając swoją niechęć do nich poprzez m.in. słownictwo powszechnie uznane za obraźliwe[21][22]. Organizacja została określona jako homofobiczna przez Human Rights Watch[23].
  I jeszcze: Młodzież Wszechpolska nie podaje liczby członków, liczebność organizacji ocenia się szacunkowo na ogółem około tysiąc[1].

  Tak więc nieliczna nacjonalistyczna i homofobiczna organizacja. Liczebność na poziomie zwolenników teorii płaskiej Ziemi. Nie ma sobie co nimi zawracać głowy. Pokrzyczą i pójdą. Oszołomów nie brakuje.

  92 70
 • ~MTWWD 2019-11-30 21:22:36

  ~cenzuraus - Poczekomy obejrzymy. Chyba mosz słabo pamięć abo za młody rześ je. Jo pamiętom w realu we rybniku jak za pełny wózek zakupów rzech płacił 100 złoty. Tera za 100 złoty mom pół reklamuwki. Wiem ile prond kosztowoł i wieta teroz kosztuje. Doskonale tesz pamiętom o cenie wody i śmieci. Więc nie fandzol!!!

  83 33
 • ~cenzuraus 2019-11-30 21:30:55

  MTWWD-Prosilech o nazwy artykulow ktore tak bardzo ci POdrozaly!Wozki sklepowe mnie nie interesuja.

  34 82
 • ~jose_23 2019-11-30 21:40:54

  więcej osób pisze komentarze niż było na miejscu, nie warto tym sobie zaprzątać głowy

  39 17
 • ~cenzuraus 2019-11-30 21:43:39

  @jose23-Na cale szczescie liczy sie jakosc a nie ilosc.
  Pozdrawiam.

  27 53
 • ~withings 2019-11-30 21:48:54

  @cenzuraus - uważałbym z takimi twierdzeniami, bo niekoniecznie trzymają się rzeczywistości. Renomowana amerykańska firma badawcza Pew Research bada regularnie takie rzeczy i w najnowszym badaniu wyszło im tak: w USA 52% muzułmanów uważa, że powinno się akceptować homoseksualistów. W Polsce takie samo zdanie ma 42% społeczeństwa, a 46% jest przeciw.

  31 29
 • ~cenzuraus 2019-11-30 22:04:31

  @Panie withings-Badania zostaw Pan badaczom ale nie radze sie przekonywac na wlasnej skorze jakie kary w świetle prawa grożą np.wBurundi ZA SAM CZYN HOMOSEKSUALNY.
  Jak chce sie Pan dalej kłócić że Polska to nie jest NAJBEZBIECZNIEJSZY kraj w Europie to zapraszam na przechadzkę ulicami Marsylii,Brukseli,Paryża w dzielnicach zamieszkanych przez muslimow .Gwarantuję że bedziemy się tam czuli super swojsko i na luzie bo tam nawet policja nie ma odwagi się zapuszczać.
  Pozdrawiam.

  45 46
 • ~rybnikus 2019-11-30 22:22:36

  Jestem nacjonalistą bo jestem Polakiem w swojej Polsce i do MW nie należę. Teraz mnie oplujcie albo i ocenzurujcie w ramach tolerancji LGBT.

  53 60
 • ~tf2 2019-11-30 22:26:34

  Rodzice zwróćcie uwagę na patologię zanim będzie za późno. Lada chwila lewackie oszołomy zaczną WASZYM dzieciom wmawiać, że dewiacja to tylko moda.

  64 61
 • ~Benett 2019-11-30 22:53:51

  ooops... withings sie zajal merytoryczna wypowiedzia i sprawdzaniem faktow i forumowa prawica sie posrala.... oj boli. Ruskie powiazania i brak szacunku dla ludzi gorszy od wyznawcow innej monoteistycznej religii . Auuuu... A teraz minusujcie!

  35 30
 • ~cenzuraus 2019-11-30 23:01:39

  Panie @benett -No super merytoryczna wypowiedz @witingsa,cytuje-"Polska to kraj, gdzie uczestników marszów równości bije się na ulicach, mnóstwo nastoletnich lesbijek i gejów właśni rodzice wyrzucają z domu, a"
  Panie @benett to Pan tez ma kisiel zamiast mozgu???

  29 48
 • ~norton 2019-11-30 23:25:20

  No niezłe ekipy - 5 na pięciu
  Zastanawiam się dlaczego ta młodzież maskuje swoje twarze za ciemnymi okularami? Jakieś uczulenie na słońce? Strach w oczach?

  70 24
 • ~cenzuraus 2019-11-30 23:33:10

  Panie @norton spojz Pan prosze 1,5 mca.wstecz do kampanii wyborczej i niech Pan z laski swojej POliczy ilu kandydatow NON STOP wystepuje w ciemnych okularach.
  Nie wiem czy Pan wie ale w niektorych zakladach pracy za "nienoszenie" ciemnych okularow na oczach na drugi dzien jestPan ZWOLNIONY DYSCYPLINARNIE!!!
  Pozdrawiam!

  21 51
 • ~Lateks 2019-11-30 23:39:47

  ~withings piszesz:
  "Polska to kraj, gdzie uczestników marszów równości bije się na ulicach, mnóstwo nastoletnich lesbijek i gejów właśni rodzice wyrzucają z domu, ..."
  I tutaj się zgodzę że to jest ogromy problem. A wiesz dlaczego?
  Bo w tych paradach homoseksualne osoby to margines żeby nie powiedzieć przypadek. Tam nie ma osób homoseksualnych bo takie osoby mają zupełnie inne problemy życiowe niż to co się propaguje przez środowiska lewicowe. Nie znam osób homoseksualnych które by miały problem z tym że nie mogą dzieci adoptować, albo że mają potrzebę zalegalizowania związku. Natomiast słyszę o problemach takich jak piszesz że ich rodziny są dysfunkcyjne.
  Nie spotkałem się z badaniami na ten temat ale widziałem tezy że homoseksualizm bierze się z nieprawidłowych relacjj w rodzinach co rzutuje na całe życie dzieci z takich rodzin. Tylko taka informacja nie jest łatwa do przyswojenia dla rodziców homoseksualnych osób. I to są dramaty życiowe.

  27 33
 • ~Woziwoda 2019-12-01 04:58:23

  Naziolstwo to chora ideologia, powinna być bezwzględnie tępiona. Każdy siewca nienawiści, nieważne czy niedouczony świecki pryszczaty, czy podjudzany przez zakłamanego biskupa (któremu się wydaje, że jest katolikiem) wierny kościoła, czy wychowany w rodzinie, w której gardzi się ludźmi o innych poglądach i innych przekonaniach, musi wiedzieć, że jego chore dyrdymały w publicznej dyskusji będą potępiane bo tak nakazuje przyzwoitość. Można być wstrzemięźliwym wobec publicznych demonstracji członków i sympatyków LGBT pokazujących swoją obecność ale Ci ludzie mają takie same prawa a ich poglądy są chronione Konstytucją, dopóki nie sieją nienawiści, jak czynią to ich bezrozumni ideologiczni oponenci, którym marzy się Polska neonaziolska. Przenigdy, a szczególnie na Śląsku. Co do bredni o zboczeniach i zagrożeniach dzieci i ich rodzin, to trzeba być ułomnym na umyśle aby nie wiedzieć, że gros przestępstw wobec dzieci, mordowanie ich, wykorzystywanie seksualne w rodzinie, to haniebne dzieła głównie heteroseksualnych katolików, bo tak wynika ze statystyk. A mówienie o jakiejś "ideologii LGBT" to jawne przyznanie się do bezdennej głupoty i podatności na pospolite kłamstwa, użyteczne do zagłuszenia własnych obaw nierozumienia świata. Ot, ciemnota.

  59 34
 • ~ka22 2019-12-01 11:03:26

  Ło boziu, jakie stadko przegrywów, aż żal patrzeć.
  No nic to, słonko wyszło, trzeba iść pobiegać po lesie, polecam, dla ciała i dla umysłu.

  34 8
 • ~trzynasty 2019-12-01 12:50:49

  MW jest organizacją nacjonalistyczną. Wiemy wszyscy do czego doprowadził nacjonalizm w ubiegłym wieku. A tak bez żadnego trybu życzę wam chłopaki żeby kiedyś wasze dziecko przyszło i powiedziało, że jest lesbijką/gejem. I co wtedy? Zwycięży miłość do dziecka, czy nienawiść do homoseksualistów.... Co wtedy?

  29 26
 • ~tf2 2019-12-01 13:24:15

  trzynasty tak chętnie zapomniałeś o komunizmie, do którego tak chętnie przyznaje się i z którego dokonań tak dumna jest postkomunistyczna lewica? Przypomnieć ci czym ten znacznie bardziej zbrodniczy od faszyzmu system był i czym i ilu ludzi na świecie zabił?
  Odradzacie go w UE i to oficjalnie.

  23 9
 • ~Barakuda 2019-12-01 13:35:30

  Kazo jeszcze tak a propos chrześcijańskiego fundamentu:

  Historia, która nigdy nie powinna zostać zapomniana.

  Wiek Siedemnasty - XVII - Lata 1601-1700

  XVII wiek - w miasteczku Vardo w Norwegii w XVII wieku spalono na stosie około 80 domniemanych czarownic oskarżonych o kontakty z diabłem.

  XVII w. - Eskalacja polskich procesów o czary przypada na ten wiek kontrreformacji. W samej Wielkopolsce i w okolicach stosy płonęły często w Rydzynie, Tomyślu, Bedlewie, Opalenicy, Srocku, Trzemesznie, Witkowie, Wągrowcu, Poznaniu, Zbąszyniu.

  1611 r. – Synod w Tyrnau: „Wszelka złość jest mała wobec złości kobiety. Lepsza jest bezbożność mężczyzny niż dobroczynność kobiety”. – synod pod kierownictwem kardynała Forgatsa i w obecności nuncjusza papieskiego.

  1614 rok - polskie ukazało się tłumaczenie podręcznika inkwizycji „Młot na czarownice", dokonane przez Stanisława Ząbkowica z Krakowa. Tłumaczenie to było szeroko znane, a księża chętnie i masowo się nim posługiwali w kazaniach.

  1615 r. - Trybunał inkwizycyjny zabrania głoszenia naukowej teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika. Utrzymuje, że ziemia jest płaska i stanowi centrum Wszechświata wokół którego wszystko krąży.

  1616 r. — spalenie znachorki Reginy ze Stawiszyna, za czary i leczenie ludzi z chorób oraz wyznawanie dawnych bogów słowiańskich.

  1619 rok - Wolde Albrechts nazwana później „Grubą” Wolde Albrechts to zielarka i wróżbiarka, która 28 lipca została 1619 roku została aresztowana. 18 sierpnia 1619 roku została oskarżona o czary i kontakty seksualne z diabłem. Podczas procesu, na torturach musiała wyznać, iż wspólnie z Sydonią von Bork i z pomocą diabła uśmierciły marianowskiego pastora i furtiana. W pobliżu Marianowa, nieopodal wsi Wierzchowo, znajduje się Diabelska Góra. To na jej szczycie, 9 października 1619 roku żywcem spłonęła na stosie Wolde Albrechts z Brzeziny, samotna matka nieślubnego dziecka. Dokumentacja z tej rozprawy o czary ma ponad tysiąc stron!

  1620 rok - Sydonia von Borck (ur. 1545, Strzmiele, w zamku "Wilcze Gniazdo") pomorska szlachcianka, torturami zmuszona do przyznania się do winy, ścięta i spalona na stosie jako jasnowidząca czarownica i medium obcujące ze złymi duchami w 1620 roku za to, że zajmowała się zielarstwem. Większość z jej przepowiedni i klątw, w tym na rodzinę książąt pomorskich się sprawdzało, co przysparzało jej wielu wrogów.

  1620 r. — szantaż wobec pewnego mieszczanina z Kalisza, że jeśli w ciągu 2 tygodni nie przejdzie z protestantyzmu na katolicyzm zostanie wygnany z miasta.

  1627 rok - Kathariny Henoth, skazana w Kolonii za czary na spalenie na stosie. Wyrok wykonano.

  1628 r. - Skazany na śmierć za czary w Bambergu Johannes Junius opuchniętymi po torturach palcami pisał do swojej córki w pożegnalnym liście z więzienia: „Dobranoc, moja kochana córko. Jestem niewinny. Byłem torturowany i muszę umrzeć. Możesz mi wierzyć: jestem niewinny. W tym więzieniu ludzie są torturowani, aż wyznają rzeczy, które nigdy nie miały miejsca. Gdy zostaliśmy sami w celi, kat namawiał mnie do wyznania prawdy lub wymyślenia czegoś, bym mógł uniknąć dalszych tortur. Miałbym wyznać, że jestem czarownikiem. Miałbym zaprzeczyć Bogu – nie zrobiłem tego nigdy w swoim życiu”.

  1631 rok - w Rheinbach w Niemczech spalono żywcem 130 czarownic.

  1633 r. - Trybunał inkwizycyjny skazuje 70-letniego naukowca, astronoma i przyrodnika Galileusza za to, iż głosił zasady heliocentryzmu rzekomo nie potrafiąc ich udowodnić. Gdyby nie zawarta z Inkwizycją ugoda polegająca na publicznym wyrecytowaniu formuły odwołującej i przeklinającej swoje "błędy", zostałby skazany na spalenie żywcem na katolickim stosie. Galileusz do końca życia znajdował się pod nadzorem katolickiej Inkwizycji.

  1648 r. - Na fali antysemityzmu, wymordowano w Polsce około 200.000 Żydów. Tak, dwieście tysięcy wyznawców religii Mojżeszowej i narodowości żydowskiej! Był to taki jednorazowy mord czyszczący Polskę z Żydów, taki Holocaust o którym historia nie powinna zapominać.

  1649 rok - W Aachen w Niemczech 13-letnia Cyganki została zamordowana za wróżenie, czyli za uprawianie czarów. Zabijanie wróżących Cyganek rzadko odnotowywano w kronikach.

  1650 r. - W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrań z "krótkimi rękawami, gdyż mogłyby zostać odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli uważać, że wszystko, co zwraca uwagę na świat fizyczny jest bezbożne.

  1651-1652 rok - na stosach spłonęło około 250 kobiet, na terenie samego Księstwa Nyskiego czyli w Jeseníku (Jesionik), Nysie i innych miejscowościach tego księstwa. Księstwo Nyskie (niem. Fürstentum Neisse, czes. Nisské knížectví) to biskupie księstwo feudalne na Dolnym Śląsku z ośrodkiem w Nysie. Pokazuje to ilość palonych czarownic rocznie na około 125 w regionach wielkości Księstwa Nyskiego.

  1652 r. - Opalenicki sąd miejski uznał Maruszę Staszkową z Jastrzębnik za czarownicę i skazał na spalenie na stosie.

  1660 r. - to kolejne procesy czarownic, a spalone żywcem na stosie zostają: Ewa Kałuszyna, Dorota Mielkowa, Jadwiga Rybaczka, Katarzyna Moskwina, Agnieszka Odrobina.

  1664-1669 rok - stracono poprzez spalenie żywcem na stosie 39 osób oskarżonych o czary w Kolsku (Śląsk) i w najbliższej okolicy. Wiedźmy na nocne sabaty, który odbywały się na pobliskiej świętej dla rodzimej wiary Słowian Górze Lipce dojeżdżały na koniach, nie na miotłach. Sabatowy grajek relacjonował, że w pląsach brało udział kilkaset osób, jednka nie wszystkie znał.

  1670 rok - Barbara Królka, mieszkanka Wizny lub najbliższych okolic, oskarżona o bycie czarownicą i spalona na stosie przez tamtejszego burmistrza dekretem sądu wójtowskiego zapisanym w łomżyńskiej księdze miejskiej z roku 1670 nr 15 fol. 143-144. Barbara Królka była oskarżona o rzucenie czarów na poborcę ziemi wiskiej, Wacława Jeziorkowskiego i jego rodzinę. Przypisywano jej: oczarowanie Zygmunta Augusta, spowodowanie śmierci królowych: Elżbiety Habsburżanki (1545) i Barbary Radziwiłłówny (1551) oraz przyniesienie do Łomży morowej zarazy, która w 1624 roku w ciągu 2 miesięcy spowodowała śmierć 5021 mieszkańców.

  1672 r. – W Wittenberdze ukazuje się rozprawa zatytułowana „Femina non Est homo”. „Była to ta sama dekada, kiedy w tej samej Wittenberdze dysputowano temat „Możliwości, że wielbłąd rzeczywiście może przejść przez ucho igielne” i opublikowano „Naukowo-przyrodniczą rozprawę na temat łez czarownic”.

  1678 r. – Arcybiskup Salzburga kazał osobiście spalić 97 kobiet, jakoby odpowiedzialne były za zarazę bydła.

  1681 rok - w tym roku odbyło się w Zbąszyniu na Wielkopolsce posiedzenie sądu, w trakcie którego kilkunastu osobom, miedzy innymi Krystynie Flanderce ze Starej Kramnicy i Jadwidze Ciemnej z Pierszyna zarzucano udział w sabacie czarownic na Łysej Górze, jak również to "że przyczynili narodowi wiele szkód w bydle i koniach oraz za pomocą czarów swoich robili żywe koniki polne z koniczyny". Oskarżone oczywiście spalono żywcem na stosach.

  1690 - lincz oskarżonych o czary w Gnieźnie, których sąd chciał uniewinnić. Wściekli wyznawcy katolicyzmu doprowadzili do rozruchów, gdy sąd odmówił skazania oskarżanych o czary. Ludność podburzona przez księży doprowadziła do rozruchów oraz samosądów, zarówno na oskarżonych jak i ich rodzinach.

  1700 rok - Reginę Frakową postawiono przed sądem w Obrażejowicach, bo „zbierała coś, a potem bydło chorowało”, a sąsiad widział, jak „nago, tylko w koszulce przez swój ogród biegła bardzo prędko do swojej chałupy”.

  1701 rok - spalono żywcem na stosie najsłynniejszą czarownicę ze Słupska Trinę Papisten, znaną z nazwiska po drugim mężu jako Katarzyna Zimmermann.

  1771 rok - w Brześciu Kujawskim, Zofia Marchewka, polska kobieta, uznana za czarownicę, skazana została na spłonięcie na stosie. W 1771 roku została oskarżona przez ustosunkowanego mieszkańca Brześcia, Kwiatkowskiego, o rzucenie uroku na jego żonę, zamordowana na stosie po dwóch seriach tortur.

  1775 r. - W Polsce w Doruchowie k. Ostrzeszowa odbył się proces 14-tu czarownic. Trzy z nich zmarły zakatowane podczas bestialskich tortur, resztę zaś spalono na stosie w obecności kilku tysięcy bezmyślnych katolickich gapiów. Szczegółową relację naocznego świadka tego procesu oraz tortur i egzekucji tych niewinnych kobiet (takiego określenia wobec nich używał w swojej relacji autor) wydrukowano w 1835 roku w gazecie "Przyjaciel Ludu" (nr 16, 17 i 18). Józef Siemek w książce "Śladami Klątwy" informuje, iż "wiadomość o tej zbrodni zmobilizowała, co śmielsze i uczciwsze umysły do walki z pokutującymi tak długo upiorami średniowiecza. W wyniku tego na najbliższym Sejmie w roku 1776 podjęta została uchwała, która zabraniała sądom stosować tortury i rozpatrywać sprawy o czary".

  1776 rok - uchwałą Sejmu zniesiono w Polsce tortury i karę śmierci za czary, a właściwie zakazano rozpatrywać spraw o czary.

  1811 r. - Ostatni na dzisiejszych ziemiach polskich (jednocześnie ostatni w Europie) przypadek spalenia domniemanej czarownicy na stosie miał miejsce w miejscowości Reszel na Warmii 21 sierpnia 1811 roku na terenie ówczesnego Królestwa Prus włądanego przez Zakon Niemiecki NMP (Maryji). Ofiarą zbrodni kaolickiej religii była Barbara Zdunk. Przed spaleniem skazaną duszono i podtapiano. Miała rzekomo czarami wywołać pożar na zamku. Inkwizycja w Polsce trwała najdłużej w Europie, skoro ostatnią spaloną czarownicą, w swej istocie SŁowianką, rodzimowierczą Poganką, była Polka. O czary były oskarżane głównie osoby potajemnie wyznające tradycje dawnej wiary, wiary ojców!

  1832 r. – Grzegorz XVI uznaje wolność sumienia za „szaleństwo”. (Podobne są w tej kwestii poglądy Leona XIII).

  1836 r. - Grzegorz XVI w nowym wydaniu indeksu ksiąg zakazanych uzależnia czytanie Biblii w językach narodowych od zgody katolickiej Inkwizycji. Zakaz obowiązywał do 1897 r.

  1846 r. - 1 czerwca wydano zakaz wstępu do watykańskiego archiwum nawet kardynałom, bez specjalnego zezwolenia papieża.

  19 21
 • ~tf2 2019-12-01 13:47:36

  Warto wspomnieć, że urabianie normalnych ludzi posuwa się stopniowo, najpierw uznanie tego za normalność, popularyzacja wśród dzieci i młodzieży, śluby cywilne, próba wychowywania dzieci. Swoją drogą ciekawe czy chętnie oddacie w razie wypadku swoje dziecko pod taką "opiekę". Następny krok to:

  https://polskatimes.pl/holandia-klub-pedofilow-idzie-do-europejskiego-trybunalu-praw-czlowieka-domaga-sie-legalizacji/ar/3515791

  23 17
 • ~tf2 2019-12-01 13:51:58

  Brakuda
  "Barbara Królka (ur. ?, zm. ok. 1670) – mieszkanka Wizny lub najbliższych okolic, oskarżona o bycie czarownicą i spalona na stosie ok. roku 1670 przez tamtejszego burmistrza dekretem sądu wójtowskiego zapisanym w łomżyńskiej księdze miejskiej z roku 1670 nr 15 fol. 143-144."

  Co to ma być? Walka z samorządowcami???


  A mam ci zacytować to co się dzieje w ukochanym przez was Państwie Islamskim i jakie są zasady prawa szariatu o które walczą w UE twoi goście, w XXI wieku?
  Żaden z tych punktów ni
  To ma się nijak do "bolesnego" wg was polania dziecka wodą podczas chrztu.

  22 13
 • ~withings 2019-12-01 13:57:45

  @Lateks:

  "Bo w tych paradach homoseksualne osoby to margines żeby nie powiedzieć przypadek. Tam nie ma osób homoseksualnych bo takie osoby mają zupełnie inne problemy życiowe niż to co się propaguje przez środowiska lewicowe. Nie znam osób homoseksualnych które by miały problem z tym że nie mogą dzieci adoptować, albo że mają potrzebę zalegalizowania związku."

  To jakie problemy życiowe mają osoby homoseksualne, jeśli na przykład nie możliwość zalegalizowania związku? Podam ci przykład. Ty jesteś ze swoją żoną 50 lat, potem ona umiera. Straszna sprawa, emocjonalnie bardzo ciężka, ale pod kątem formalnym i ekonomicznym nie musisz się martwić - dostaniesz zasiłek pogrzebowy, wasz wspólny majątek pozostaje w twoich rękach nawet jeśli nie zostawiła po sobie testamentu, jeśli ona miała wyższą emeryturę niż ty to możesz nawet wystąpić do ZUS-u o jej przepisanie na ciebie.

  Teraz ta sama sytuacja jeśli miałeś partnera (mężczyznę). Emocje równie ciężkie, a DODATKOWO same problemy formalne i ekonomiczne. Nie byliście związkiem, więc nawet jeśli twój partner zostawił testament, musisz od tego spadku zapłacić podatek. Czyli jeśli np. mieliście mieszkanie w Rybniku to przynajmniej 20-40 tys. trzeba nagle wysłupać, inaczej eksmisja. Pogrzebu technicznie nawet nie możesz wyprawić (jeśli nie ma testamentu), za to ten pogrzeb będzie organizowała np. siostra twojego partnera, która nigdy nie przyjęła do wiadomości, że jesteście parą i mówi ci wprost, że nie jesteś na ten pogrzeb zaproszony. Emerytura? Jesteście sobie w świetle prawa obcy. Przypominam, te sytuacje są nawet jeśli twój zmarły partner zostawił testament.

  "Nie spotkałem się z badaniami na ten temat ale widziałem tezy że homoseksualizm bierze się z nieprawidłowych relacjj w rodzinach co rzutuje na całe życie dzieci z takich rodzin. Tylko taka informacja nie jest łatwa do przyswojenia dla rodziców homoseksualnych osób. I to są dramaty życiowe. "

  Nie spotkałeś się z badaniami na ten temat, bo to po prostu bzdury. Faktycznie, jest pewien wpływ życia rodzinnego na orientację seksualną, ale czysto biologiczny - im późniejsze (w sensie na przykład trzecie) dziecko, tym wyższa szansa, że będzie homoseksualne. Ale oczywiście to nie zasada.

  Polecam bardzo fajny blog, na którym obala się wiele pseudonaukowych twierdzeń: https://www.totylkoteoria.pl/2016/08/mity-na-temat-homoseksualizmu.html (ma też stronę na Facebooku)

  16 14
 • ~Jacek Kamiński 2019-12-01 14:48:52

  do tf 2
  Kto z nas kocha tzw.państwo islamskie?
  Jak takie idiotyzmy można wypisywać?
  Gdybyś podpisywał się pod postami- może wówczas wstyd przed publicznym ośmieszeniem skłonił by Cię do wcześniejszego myślenia przed pisaniem.

  14 19
 • ~mewa74 2019-12-01 17:52:51

  Kawałek tektury, to transparent, naprawdę? Redakcjo, używajcie właściwych określeń.

  17 2
 • ~Barakuda 2019-12-01 18:24:48

  Tf2 w Państwie Islamskim dzieje się dokładnie to co się działo u nas w państwie katolickim pięć wieków temu. Ty to nazywasz chrześcijańskim fundamentem a ja złem wcielonym. A ten burmistrz to doczytaj jakiego był wyznania?
  Każda religia jest tak samo zła. Działa w tym samym schemacie i tak samo ogłupia człowieka. W każdej religii chodzi o to samo czyli o to aby człowiek robił to czego oczekujemy i co mu każemy. Każemy mu palić na stosie to pali. Każemy mu nienawidzić LGBT to nienawidzi. I każda z tych religii twierdzi, że jest religią miłości i takie tam... I tak jak już ktoś kiedyś powiedział żeby z dobrego człowieka zrobić złego potrzebna jest religia... Kościół to organizacja zbrodnicza. Żadna inna nie wyrządziła tyle zła i żadna inna nie zameczyła, nie zamordował tylu lydzi co kościół. Dziś udaje baranka i naucza moralności.

  17 12
 • ~smr 2019-12-01 18:31:11

  Cenzuras idź sobie z tym swoim pislamskim tekstem na strony trwam bo tutaj takich wypocin czytać nie idzie ...

  13 9
 • ~Zoltan666 2019-12-01 19:07:14

  "Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

  7 4
 • ~Jacek Kamiński 2019-12-01 20:46:16

  do tf2:
  Co masz do ślubów cywilnych?
  Już Bismarck budując nowoczesne państwo je wprowadził.
  A jeśli małżonkowie lub jeden niewierzący, to ślubu by nie mogli brać?
  Tobie by chyba średniowiecze pasowało.

  10 11
 • ~Bugsterkova 2019-12-01 22:32:43

  Uczta Platona. Polecam. Homosekwualizm mamy już w starożytnej Grecji. Po co się tym "chwalić". Po co o tym mówić? No chyba że komuś zależy aby dzietność miała się ku spadkowi. Propagowanie homoseksualizmu w taki sposób? Komu to ma służyć? Bardzo to interesowne... A za bardzo

  12 6
 • ~auralfloat 2019-12-02 19:28:40

  Śmieszą mnie takie pikiety i populistyczne hasełka z nimi związane. Popatrzmy na średnią wieku uczestników? Ile wynosi, 20 lat? 18? Nie ma żadnych środowisk LGBT etc., to jakiś wymysł PRowy na potrzeby jakichś tam grup, a w rzeczywistości geje, lesbijki i inni jak są tak są, będą, byli, nie pikietują, nie obnoszą się ze swoimi osobistymi sprawami, tylko tak jak napisałem - jest pewna grupa firycków, którzy kogoś tam reklamują, promują, ale to nic nie ma wspólnego z rzeczywistością. Najczęściej chodzi o politykę. Tak samo jest z lewakami z MW, ONR itp. - niczego nie wskórają, tylko reklamują się politycznie. Skupmy się lepiej na problemie zakłamywania rzeczywistości przez narodowo-socjalistyczny, bolszewicki i etatystyczny rząd i służącą mu telewizję, na służbie zdrowia, na działaniu najważniejszych organów państwowych...

  7 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 2462