Pięściarze z Rybnika walczyli w Knurowie

2019-11-11, Autor:

W XV Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w Knurowie wzięli udział pięściarze z Rybnika.

Podczas zawodów w Knurowie wystartowało 85 zawodników z kadry Polski kadetów, kadry Śląska, Serbii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Azerbejdżanu i reprezentanci z licznych klubów Polski. Wśród nich walczyło 5 pięściarzy RMKS-u Rybnik.

Wśród pań Anna Pierchała zdobyła srebrny medal przegrywając na punkty z mistrzynią Polski, Alexis Kubicki.

Młodzik Stanisław Szpot (56 kg) w finale uległ na punkty aktualnemu mistrzowi Polski z Wrocławia, Iwanowi Kucharenko zdobywając srebrny medal.

Podobnie kadet Paweł Gorażdża (80 kg) zdobył srebro ulegając w finale bardziej doświadczonemu Michałowi Pankiewiczowi z Carbo Gliwice.

Dla rybnickiej sekcji punktowali jeszcze kadeci Kristof Szpot i Dawid Ruciński.

W ringu naszym zawodnikom sekundował Michał Szpot.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 9