zamknij

Wiadomości

Pies „Niż” z rybnickiej policji odnalazł zaginionego

2020-12-22, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 44-letniego obywatela Ukrainy, którego zaginięcie postawiło na nogi raciborskich stróżów prawa. Z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne do akcji zaangażowany został przewodnik z psem służbowym z rybnickiej komendy. Poszukiwania zakończyły się po niecałych 2 godzinach, a bohaterem poszukiwań okazał się „Niż” wraz ze swoim przewodnikiem asp. Adamem Paduszkiem.

Reklama

W późny, poniedziałkowy wieczór raciborscy mundurowi zostali powiadomieni przez kobietę o zaginięciu jej męża. Ostatni raz widziała go około godziny 16:00 pracującego w ogrodzie jednej z posesji przy ulicy Rybnickiej w Raciborzu.

Kobieta przez początkowe godziny wraz z synem próbowała odnaleźć męża, jednak poszukiwania okazały się nieskuteczne.

- Zaniepokojona jego nieobecnością oraz fakt, że oddalił się z posesji, pozostawiając na ławce telefon, skłonił ją do zaalarmowania o jego zniknięciu. Powiadomieni o zaginięciu raciborscy policjanci rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Z uwagi na niską temperaturę i realne zagrożenie życia zaginionego do akcji zaangażowany został przewodnik z psem służbowym z rybnickiej komendy – dowiadujemy się w rybnickiej komendzie.

Tuż przed godziną 2:00 przewodnik psa, asp. Adam Paduszek poinformował, że jego pies „Niż” odnalazł mężczyznę w trudno dostępnym terenie przy zabudowaniach kolejowych. Mężczyzna był wyziębiony, a natychmiastowa pomoc raciborskich mundurowych okazała się niezbędna.

- Mężczyzna został ogrzany w policyjnym radiowozie, w którym czekał do przyjazdu pomocy medycznej. Jak się okazało, hospitalizacja zaginionego okazała się konieczna, a odnaleziony mężczyzna trafił do szpitala w Rybniku – słyszymy.

Oceń publikację: + 1 + 32 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (4):
 • ~sympatykrybnika 2020-12-22 16:58:59

  Tak jest! „Natychmiastowa pomoc raciborskich mundurowych okazała się niezbędna.”

  Ale, kto pomoże górnictwu?
  Sytuacja Polskiej Grupy Górniczej staje się dramatyczna.
  Tauron doręczył dziś Polskiej Grupie Górniczej oświadczenie o wypowiedzeniu umowy sprzedaży węgla. Tauron chciałby kontynuować długoterminową współpracę z PGG, ale na innych warunkach. Powinny być one dostosowane do „bieżących warunków rynkowych kontraktacji węgla”.
  Brak porozumienia spółki i PGG w kwestii zmiany warunków współpracy, w szczególności w odniesieniu do CEN JEDNOSTKOWYCH WĘGLA oraz rocznych ilości dostaw węgla, o które Tauron wnioskował od grudnia 2019 roku spowodowały, że zgodnie z postanowieniami umowy, Tauron złożył PGG oświadczenie o wypowiedzeniu umowy z zachowaniem sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, tj. na dzień 30 czerwca 2021 roku.
  Świąteczny prezent dla górnictwa!!! W niecałe trzy tygodnie od Barbórki.

  1 40
 • ~Bard 2020-12-22 17:34:11

  Panie sympatykrybnika co ma jedno z drugim wspólnego oprócz oczywiście słowa pomoc bo nie kumam? To raz a dwa kto pomoże górnictwu?Raczej już zchyba nikt.Pieskowi należy się jakaś extra kośćbo spisał się na medal:)

  31 1
 • ~sympatykrybnika 2020-12-22 17:58:10

  ~Bard – masz rację, że to ni w pięć, ni w dziewięć, ale każdy pretekst jest dobry aby poruszyć coś naprawdę istotnego dla regionu, kraju i wielu ludzi, co redakcja portalu często z dużym opóźnieniem dostrzega. Nie znaczy to aby losy ludzi zaginionych były mniej ważne.
  Pozdrawiam i Zdrowych, Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

  4 22
 • ~artefaks 2020-12-22 18:54:38

  Artykuł nie wyjaśnia co było przyczyną ,,oddalenia " dorosłego naj prawdopodobniej w pełni sprawnego człowieka. Przyczyny mogły być różne. nieporozumienie , małżeńskie , alkohol , narkotyki , problemy rodzinne , czy osobiste. Czy też chęć przemyślenia w samotności swoich spraw. ( taki rybnikus domaga się zamknięcia szpitali psychiatrycznych)
  Dziwi też stosunkowe szybkie podjęcie działań operacyjnych. Najczęściej takie coś jest podejmowane po kilku dniach.
  Mamy tu zdecydowanie za mało danych by oceniać sytuację , czy człowieka.

  14 8

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3731