Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! Glucose ROW lepszy od Basketu Gdynia

2014-10-16, Autor:
Niezwykle zacięty przebieg miało spotkanie, w którym zmierzyły się Glucose ROW Rybnik i Basket Gdynia. W hali w Boguszowicach minimalnie lepsze okazały się gospodynie.

Czwartkowy mecz był dla obu drużyn bardzo ważny, ponieważ w dotychczasowych spotkaniach Tauron Basket Ligi Kobiet żadnej z nich nie udało się odnieść zwycięstwa. Po wyrównanych pierwszych minutach (7:7) lepiej zaczęły grać gdynianki. Na początku drugiej kwarty rybniczanki przegrywały już 11 punktami (11:22). Na szczęście po 20 minutach udało im się zmniejszyć straty do 8 punktów (27:35).

Na początku drugiej połowy podopieczne trenera Kazimierza Mikołajca szybko wyrównały (37:37). W końcu, dzięki celnym rzutom Kateryna Rymerenko, udało im się objąć prowadzenie (45:43). Od tego momentu, a była wtedy końcówka trzeciej kwarty, żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 3 punkty.

Na 4 minuty przed końcem był remis 57:57. Do kosza rywalek próbowały trafić Drey Mingo i Angelica Henry, niestety bezskutecznie. Bezlitosna dla ROW-u była za to Dorogobuzova, która dała swojej drużynie 2-punktowe prowadzenie (57:59). Wtedy o przerwę poprosił trener Mikołajec. Jego słowa podziałały mobilizująco na gospodynie, które po chwili prowadziły 60:59. Celny rzut za trzy punkty zaliczyła Katarzyna Motyl. Kilkanaście sekund później skuteczną akcją popisała się Elżbieta Paździerska i było już 62:59 dla ROW-u! Hala w Boguszowicach eksplodowała z radości! W ostatnich sekundach przyjezdne starały się trafić za 3 punkty, jednak ich próby okazały się nieskuteczne. Tym samym Glucose ROW odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!

Rybnicką drużynę do zwycięstwa poprowadziła Rymarenko, która zaliczyła double-double – 15 punktów i 16 zbiórek. Dobrze spisały się również Motyl i Henry. Każda z nich zdobyła po 11 punktów. W zespole ROW-u po raz pierwszy w tym sezonie zagrała Leah Metcalf. Amerykanka przebywała na parkiecie blisko 30 minut i zdobyła tylko 3 punkty (1/8 w rzutach za 2 punkty).

W następnym meczu Tauron BLK rybniczanki zagrają w Boguszowicach z Widzewem Łódź (sobota 25 października, godz. 17:30).