zamknij

Wiadomości

Piecha o akcji i Konfederacji: powinna znaleźć więcej zdrowego rozsądku

2020-09-14, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Dzisiaj przedstawiciele Konfederacji zablokowali samochód posła PiS – Bolesława Piechy. Wręczyli mu następnie pisma z wyrazem protestu przeciw nowelizacji kontrowersyjnej specustawy. - Wydaje mi się, że oparcie czegoś na pseudonauce, różnego rodzaju spekulacjach i spiskowych teoriach dziejów w sytuacji duże zagrożenia światowego, jakim jest COVID-19 jest nieporozumieniem - odpiera Bolesław Piecha.

Reklama

Dzisiaj przed południem Konfederacja urządziła pikietę przed biurem poselsko-senatorskim braci Piechów przy ul. Sobieskiego. Sprzeciwiali się oni nowelizacji specustawy, która ich zdaniem zapoczątkuje anarchię w Polsce.

- Spotkaliśmy się tutaj pod biurem posła Bolesława Piechy, jednego z inicjatorów skandalicznego projektu nowelizacji ustawy antycovidowej. Projekt jest skandaliczny, bo mówi o tym, że nie popełnia przestępstwa ten, kto je popełnia, o ile ma intencje przeciwdziałania antycovidowe. Dochodzimy do absurdu, jakiekolwiek działanie niezgodne z prawem można oceniać jako dopuszczalne bez konsekwencji prawnych, jeżeli osoba deklarowała działania w interesie społecznym – wyjaśniła Agnieszka Pierchała z Rybnickiego Klubu Konfederacji.

Proponowany art. 10d ma bowiem następującą treść:

- Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione.

Konfederacja wręczyła posłowi Bolesławowi Piesze pisma z protestem przeciwko nowelizacji ustawy. Co na to sam polityk Prawa i Sprawiedliwości?

- Nie podzielam tego, co głosi Konfederacja. Wydaje mi się, że oparcie czegoś na pseudonauce, różnego rodzaju spekulacjach i spiskowych teoriach dziejów w sytuacji dużego zagrożenia światowym, jakim jest COVID-19 - jest nieporozumieniem. Raczej trzeba mobilizować społeczeństwo i przestrzegać przez zasadami, a nie podważać dowodów naukowych, w zasadzie wszystkich ekspertów epidemiologii w Europie na świecie – mówi Bolesław Piecha.

Poseł zauważa, że Izrael ogłosił drugi lockout.

- Nie sądzę, by tam byli „głupsi” ludzie. Trzeba opierać się na naukowych dowodach, a te są oparte na wieloletnich badaniach i znajomości samego koronawirusa. Również ogromna ilość informacji o COVID-19 zmuszają nas, by stosować pewne rygory epidemiologiczne. Jestem przeciwny tego typu pikietom jak ta Konfederacji. Rozumiem, że to też akcja polityczna – twierdzi nasz rozmówca.

Nowelizacja specustawy otworzy furtkę do nadużyć? Zdaniem posła to nieprawda.

- Oczywiście w określonych warunkach pewne rygory, które towarzyszom zamówieniom publicznym muszą być ograniczone, ponieważ wymagana jest elastyczność i szybkość działania. Sytuacja jest nadzwyczajna, Sejm przyjął 4 ustawy covidowe, które dotyczą wszystkich aspektów naszego życia, łącznie z uruchomieniem ogromnych pieniędzy dla przedsiębiorców, również na określone działania medyczne. Opieranie się na nieprawdziwych zapowiedziach, że wszyscy są bezkarni - jest nieporozumieniem – podkreśla Bolesław Piecha.

Zdaniem naszego rozmówcy nowelizacja jest godna poparcia.

- Sądzę, że Konfederacja powinna znaleźć więcej zdrowego rozsądku i nie opierać się na anarchistycznych hasłach kontestujących najnowsze zdobycze nauki – dodaje.

Zdaniem opozycji wejście w życie specustawy byłoby na rękę byłemu ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu, któremu zarzuca się niegospodarność pieniędzmi, a także nabywanie sprzętu medycznego u szemranych kontrahentów.

Poseł Bolesław Piecha nie ukrywa, że minister mógł popełnić błąd.

- W ferworze walki mogły zdarzyć się pewne niedociągnięcia, których nikt nie był w stanie sprawdzić w czasie trwania procedury, kiedy Europa wyrywała sobie maseczki. Podobne błędy popełniła Komisja Europejska, czy Niemcy. Sam miałem do czynienia z różnymi propozycjami maseczek i respiratorów. A czy zawsze trafi się na rzetelnego kontrahenta? Każda gmina czy miasto spotkało się w pewnymi nieuczciwymi praktykami. Powinniśmy wyciągnąć z tego konsekwencje – mówi nasz rozmówca.

Zdaniem posła minister Szumowski stawił czoła epidemii, a dzisiaj przechodzimy ją bez większych kłopotów i w miarę bezpiecznie.

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 38

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (20):
 • ~waldus 2020-09-14 18:24:41

  Szanuje posla Pieche za kulture osobista, ale jesli chodzo o poglady to nie moja bajka.
  Tu nie chodzi o rozsadek, tylko o ustawe, ktora umozliwia bezkarnosc na skutek dzialan podejtych w covidowych czasach. Czyzby juz nawet PIS zorietowal sie ze dopuscili sie dzialan kryminalnych?

  99 17
 • ~pprywatne 2020-09-14 19:00:32

  Przymusowe szczepienia zbliżają się wielkimi krokami. Tak samo jak totalny Lockdown, którego ma ponoć nie być. Tak jak w Izraelu...

  44 20
 • ~ 2020-09-14 19:24:56

  Twoje komentarze, to wina indokrynacji TVN, antypolskiej telewizji, jątrzącej od rana do wieczora i od wieczora do rana, także Gazety Wymiotnej, albo radia RMF (Radio Most Fake) Kiedy wreszcie z przestrzeni publicznej znikną media opłacane przez obcy kapitał? Ciekawy jestem, co by powiedział Niemiec, gdyby rano się obudził i ktoś mu powiedział, że 90% mediów jest w rękach, np. – Polaków…

  25 95
 • ~rybnikus 2020-09-14 19:36:27

  Tuskomatołki i Konfederaci, nie dajcie się szczepić, bo pisiory wszczepią wam czipa albo i dwa,i będziecie musieli do końca życia głosować na Kaczyńskiego.

  23 71
 • ~artefaks 2020-09-14 21:09:54

  Chorynka z kuźni i popapraniec co nie może wymyślić własnego nicku i małpuje innych. To ,,mistrzowie intelektu" którzy mają trochę mniej fałdek na korze mózgowej i trzeba być dla nich bardziej wyrozumiały

  9 33
 • ~rybnikus 2020-09-14 21:23:27

  ~artefaks a tak na temat to potrafisz zabełkotać? I nawet nick ci się nie podoba?

  20 11
 • ~Franek7 2020-09-14 21:26:09

  „ Wydaje mi się, że oparcie czegoś na pseudonauce, różnego rodzaju spekulacjach i spiskowych teoriach dziejów w sytuacji duże zagrożenia światowego, jakim jest COVID-19 jest nieporozumieniem - odpiera Bolesław Piecha.”

  Panie Piecha niech się Pan nie ośmiesza. Pseudonaukę to pan może spotkać w Radiu Maryja i Episkopacie, który tak popieracie. Spiskowe teorie to w komisji Macierewicza. A zagrożenie COVIDEM-19 jest takie same jak zagrożenie każdą zakaźną chorobą jakich wiele.
  A dewastowanie prawa i tworzenie ustaw wbrew podstawowym zasadom prawa to wlasnie PiS.

  Takich szkodników jak PiS to jeszcze nie było...

  79 17
 • ~rybnikus 2020-09-14 21:31:40

  ~Franek7 Nawet PO i komuchy chwalą o UE nie wspomnę a ty jakie masz dowody, że jest inaczej?

  16 32
 • ~MariuszMaxWalonko 2020-09-14 21:37:18

  Wreszcie zaczyna się coś dziać w tym mieście i ktoś reaguje na bezkarność i samowolkę PiSu. Brawo Konfederacja za działanie! A tęczowo-złodziejska Klatforma Obdzieracka siedzi i nic nie robi. Tyle lat głosowałem na lewicowe partie, ale czas zagłosować na tych, którzy faktycznie chcą coś zmienić!

  43 16
 • ~Franek7 2020-09-14 21:53:55

  Rybnikus dowody na to że nie ma żadnej pandemii mam takie, że nie znam nikogo kto by zachorował ani nikogo kto znałby kogoś kto zachorował. A do tego taki dodatkowy dowód, że od początku chodzę bez maseczki i nie dezynfekuje rąk i do dziś dnia jestem zdrowy- nie zachorowałem. A skoro nie zachorowałem to i nie zaraziłem nikogo. Amen.

  29 34
 • ~Franek7 2020-09-14 21:58:31

  W przedmiotowej ustawie chodzi o to aby wybronić kumpli tj. Sasina przed popełnionym przestępstwem wydania bez podstawy prawnej 70 milionów na karty do głosowania w wyborach, których nie przeprowadzono i Szumowskiego, który wydał kilkaset milionów na sprzęt od bandyty i handlarza bronią, który to sprzęt nigdy nie został dostarczony i nie będzie dostarczony bo łapówy poszły pod stołem. Proste jak drut.

  64 14
 • ~rybnikus 2020-09-14 22:05:04

  ~Franek7, podaj wyroki sądowe bo za pomówienia się płaci.

  14 35
 • ~Wasz Stary 2020-09-14 22:19:28

  @Franek7, a ja nie znam nikogo, kto pływał luksusowym jachtem, ani nikogo, kto kogoś takiego zna. Czyli prosta sprawa - luksusowe jachty nie istnieją :}

  Z całą resztą tego, co piszesz (odnośnie ustawy), oczywiście w pełni się zgadzam :*

  19 13
 • ~MariuszMaxWalonko 2020-09-14 22:37:26

  Ta pseudopandemia to jedna wielka ściema. Dobrze, że ludzi którzy mają to gdzieś jest więcej niż tych panikarzy i dzięki temu panikarze się jeszcze bardziej wkurzają i boją :D

  25 16
 • ~Marco2 2020-09-14 22:57:02

  Poseł Piecha - przyzwoity człowiek . Wzór do naśladowania . Przykładny mąż i ojciec !

  6 37
 • ~Franek7 2020-09-14 23:34:09

  Twój Stary ja nie mówię, że wirus nie istnieje ale jest go tyle ilu jest u nas właścicieli ( tych) luksusowych jachtów...Nie ma natomiast żadnej epidemii a maseczki chronią nas przed zarażeniem tak samo jak majtki przed rozwolnieniem. Amen.

  16 13
 • ~terrorist 2020-09-15 00:06:05

  Największym zagrożeniem dla świata to taka pseudointeligencja jak pan Piecha, wraz z badaniami naukowymi sponsorowanymi przez firmy farmaceutyczne oraz światowe mocarstwa, które mają gdzieś dobro ludzi, za to zależy im na ich dolarach. Pozdrawiam

  31 5
 • ~MariuszMaxWalonko 2020-09-15 06:32:03

  Już tylko idioci wierzą i boją się tego pseudowirusa. Najmądrzejsi funkcjonują normalnie, bo nie dali się zmanipulować. Cała ta sytuacja pokazuje ilu ludzi po prostu żyje bez względu na wszystko, a ilu jest podatnych na wszystko co cisną w mediach :)

  24 8
 • ~axie 2020-09-15 11:08:26

  @Wasz Stary, beznadziejne porównanie... a słyszałeś, by codziennie... przybywało setki lub tysiące nowych luksusowych jachtów? Skoro jest tak groźnie, to czemu tylu ludzi zdrowieje lub przechodzi to bez objawów... samobójstw było więcej niż zgonów na "ten wymysł", a przede wszystkim inne choroby przestały być ważne a może COVID-19 je wytępił?

  5 2
 • ~ 2020-09-16 22:20:41

  "a nie podważać dowodów naukowych, w zasadzie wszystkich ekspertów epidemiologii w Europie na świecie" – P. Piecha jakie dowody? niech Pan nie wciąga w ten przekręt uczciwych lekarzy i naukowców! Tu są dowody - czas na prawdę -
  http://cioz-dobrostan.pl/lekarze-o-covid19/

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jak oceniasz 2,5 roku rządów prezydenta Rybnika - Piotra Kuczery?

Oddanych głosów: 534