PGG ROW Rybnik: Paweł Trześniewski na podium Pucharu Ekstraligi 250 cc

2019-09-01, Autor:

Młodziutki zawodnik PGG ROW-u Rybnik Paweł Trześniewski zajął trzecie miejsce w tegorocznym Pucharze Ekstraligi 250 cc.

W tym roku cykl rozegrano po raz pierwszy. Kilkudziesięciu zawodników dzięki tej rywalizacji mogło zdobyć niezbędne doświadczenie na torach całej Europy. W tej rywalizacji „Rekiny” miały tylko jedno reprezentanta, który od początku cyklu spisywał się wyśmienicie zazwyczaj zajmując miejsca w czołówce stawki.

Łącznie w ośmiu turniejach Paweł Trześniewski zgromadził 82 punkty. Zwycięzca klasyfikacji generalnej - Wiktor Przyjemski z Bydgoszczy zakończył cykl z 89 punktami i 3 dodatkowymi oczkami za bieg finałowy, decydujący o wygranej w całej rywalizacji. Na drugim stopniu podium stanął Damian Ratajczak z Leszna.

W całym cyklu pojawiło się 28 różnych zawodników, ale sklasyfikowanych zostało 23 z nich. Pozostałych 5 to obcokrajowcy, którzy nie mieli prawa walki o Puchar Ekstraligi 250 cc.

1 Wiktor Przyjemski BTŻ Polonia Bydgoszcz - 89 punktów w 7 rundach + 3 punkty w biegu finałowym