zamknij

Sport i rekreacja

PGG ROW Rybnik bez koronawirusa. Podobnie jak cała PGE Ekstraliga!

Wszystkie wyniki testów na COVID-19 w PGE Ekstralidze są negatywne. Taką informację podała dziś rano Ekstraliga Żużlowa. Oznacza to, że przygotowania do inauguracji sezonu bez przeszkód wejść mogą w kolejną fazę.

Reklama

Blisko 500 przebadanych próbek i wszystkie negatywne! To wyniki testów na obecność koronawirusa, które przeprowadziło gdańskie laboratorium INVICTA dla PGE Ekstraligi.

– To doskonała wiadomość i bardzo cieszymy się przede wszystkim z czysto ludzkiego punktu widzenia, że wszyscy przebadani zawodnicy, mechanicy, a także pracownicy klubów oraz osoby funkcyjne i sędziowie są kolokwialnie mówiąc „czyści”. Nie spoczniemy na laurach i chcemy, aby nasz reżim sanitarny sprawdził się również w kolejnych etapach „odmrażania” polskiego żużla. Nie pozostaje nam nic innego, jak przygotowywać się do rozpoczęcia treningów, a następnie rozgrywek PGE Ekstraligi – powiedział Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej sp. z o.o.

Warto dodać, że najwyższej jakości testy genetyczne kosztowały najlepszą żużlową ligę świata blisko 200 tys. złotych. W poniedziałek 25 maja w godzinach porannych przeprowadzono badania, których wyniki poznaliśmy nazajutrz.

– Teraz możemy śmiało przechodzić do kolejnego etapu, czyli pierwszych treningów na torze. Pogoda nie powinna pokrzyżować nam planów, więc pierwszy raz motocykle usłyszymy przy ul. Gliwickiej już w piątek - mówi Krzysztof Mrozek, prezes KS ROW Rybnik.

Przypomnijmy, że rozgrywki najlepszej żużlowej ligi świata ruszają we wspomnianym reżimie sanitarnym 12 czerwca. Wcześniej, bo już w najbliższy piątek, 29 maja nastąpi wznowienie treningów indywidualnych i grupowych wszystkich klubów PGE Ekstraligi z uwzględnieniem Regulaminu Sanitarnego.

– Liga cały czas zwraca baczną uwagę zawodników i pracowników klubów na wytyczne, a te mówią m.in., że obowiązuje badanie temperatury ciała każdej osoby wchodzącej do parku maszyn podczas treningów i zawodów PGE Ekstraligi. Powołano specjalną instytucję Komisarza Sanitarnego, który już realizuje swoje zadania – czytamy na stronie Ekstraligi Żużlowej.

Tytułu Drużynowego Mistrza Polski w sezonie 2020 będzie bronić FOGO Unia Leszno, a finał rozgrywek planowany jest na 11 października. 64 mecze nowego sezonu na żywo będą transmitować stacje nSport+ i Eleven Sports.

PGG ROW Rybnik: szczegółowy harmonogram dwóch pierwszych kolejek w żużlowej PGE Ekstralidze

 

Oceń publikację: + 1 + 12 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~PogromcaSzkodnikow 2020-05-27 14:12:38

  Nom, nie jeden MONDRY gornik by przegral zakladl.

  Jak to mozliwe, ze na tyle osob jest 0 zachorowan? hmmm

  jaka teorie maja gornicy?

  17 28
 • ~corona 2020-05-27 16:49:48

  Szkoda mi Ciebie. Zrobiłbym dla Ciebie zbiórkę na te testy ale nie wiem kaj to wysłać. Napisz wkońcu co z Ciebie za pracodawca to na Twoją firmę zrobimy. Na kopalni kartkę powieszę i uwierz mi, nazbieramy na testy dla Ciebie i twojej rodziny. I jeszcze jałowe chusteczki Ci kupimy na otarcie łez

  22 7
 • ~rosthost1 2020-05-27 17:15:09

  200 tyś za 500 testów. Ile nas kosztowały testy w PGG?

  3 15
 • ~MaciejK 2020-05-27 17:37:02

  Co na to zwolennicy teorii, że "gdyby wszystkich tak badać jak górników, to połowa ludzi byłaby chora".

  11 14
 • ~Zbigniew Martyniak 2020-06-05 22:04:47

  Do ludzi jeszcze nie dotarło, że ilością testów, sposobem ich użycia oraz sposobem klasyfikacji zachorowań i zgonów mogą dowolnie manipulować "plandemię"- co 2 tygodnie, albo 2 miesiące... mogą blokować i odblokowywać i to jest ich sposób na terroryzowanie ludzi i rozwalanie gospodarki. Próbkę tego dostaliście ma przykładzie testów w kopalniach. Wkrótce jak tylko będzie szczepionka to z wami zrobią to samo - masowe testy, kwarantanny i przymusowa szczepionka sterylizacyjna i modyfikująca genetycznie z czipem do kontroli. Żyjemy z miliardami różnych wirusów w naszym ciele. Testy CoV19 są fałszywe (83% testów daje falszywe pozytywne wyniki, część testów jest zainfekowanych - Dr. S. Montanari) i nie identyfikują ile "wirusa" ma próbka. Identyfikują fragment materiału genetycznego, który powszechnie występuje w wielu różnych wirusach oraz są naturalnym "produktemm" z komórek ludzkich w stresie. Testy zostały opracowane ponad 30 lat temu nawet. Wynalazca tych testów pisze sam, że nie należy ich używać do diagnostyki, ale do celów badawczych, naukowych - Dr. Kaufman. Wynikiem działania różnych czynników (np. stresu, strachu, substancji, napromieniowania, infekcji, chorób w organizmie) jest wydzielanie przez nasze komórki komunikacyjnego i obronnego materiału genetycznego (tzw. Exosomes). Exosomy są wydzielane, aby zaalarmować inne komórki i inne osobniki swojego gatunku o stresie. Exosomy pod mikroskopem mają identyczne wymiary, wygląd jak "wirus" CoV19 i tzw. testy na CoV18 identyfikują w rzeczywistości min. nasze Exosomy, które są naturalnym elementem eliminacji toksyn i obrony komórki. Organizm eliminuje następnie je i toksyny min. przez płuca i to objawia się "grypą" - kaszel, cieknący nos...Media i rząd tworzą tyle dodatkowego i niepotrzebnego stresu u ludzi, że nic dziwnego, że potem ludzie chorują i umierają rzekomo na wirusa CoV19, ale tak naprawdę to mieli choroby towarzyszące i dodatkowy stres medialny i tego organizm już nie wytrzymał... Gdy oni zamykają wszystkich tylko dlatego, że ktoś miał kontakt z kimś kto ma pozytywny test to jest to idiotyzm i terroryzm. Nawet, gdyby testy były jednoznaczne to sam fakt, że ktoś jest zarażony nie znaczy, że choruje ani tym bardziej, że umrze. Wszystko to co się teraz dzieje zostało opisane/zaplanowane w maju 2010 r. w raporcie "The Rockefeller Foundation". Raport jest dostępny w sieci i nie jest tajemnicą... "Scenarios for the future technology and international development" Pandemia, maski, pomiary temperatury, kontrole, lockdowny, likwidacja praw i swobód obywatelskich, wzorowanie się na reżimie chińskim, zatrzymanie gospodarki i życia - wszystko po to, abyście zrezygnowali z prywatności i suwerenności na rzecz "bezpieczeństwa".

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.