zamknij

Wiadomości

PGG na przestoju: co zarząd ustalił ze związkami

2020-06-10, Autor: tora

Przestój ekonomiczny w 10 kopalniach Polskiej Grupy Górniczej będzie trwał od 12 czerwca do 3 lipca. Zarząd spółki porozumiał się ze związkami zawodowymi w sprawie zasad organizacji przestoju i wynagrodzenia załogi, której on dotyczy.

Reklama

O tym, że z uwagi na zagrożenie koronawirusem w 10 kopalniach PGG i 2 JSW będzie wstrzymane wydobycie mówił już w poniedziałek wicepremier Jacek Sasin. W przypadku PGG chodzi o kopalnie: Ruch Chwałowice, Rydułtowy, Marcel, Halemba, Pokój, Piast, Ziemowit, Bolesław – Śmiały, Mysłowice – Wesoła oraz Wujek.

Nie stało się jednak tak, jak mówił wicepremier, że kopalnie mają przestać fedrować od wtorku 9 czerwca. Dominik Kolorz, lider Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności wskazywał w rozmowie z nami, że zatrzymanie kopalń trzeba przygotować.

PGG: przestój od 12 czerwca

Wczoraj w tej sprawie rozmawiali członkowie zarządu PGG i związków zawodowych. Ustalili, że przestój będzie trwał od 12 czerwca do 3 lipca. Zakres robót w kopalniach będzie uwzględniał poziom występujących zagrożeń naturalnych i inne aspekty konieczne do prawidłowego działania zakładów w przyszłości.

Górnicy mają pracować w systemie rotacyjnym, aby maksymalnie zniwelować różnicę pomiędzy dniówkami przepracowanymi, a postojowymi. Harmonogramy mają być opracowane przez poszczególne kopalnie. Ustalono też, że wynagrodzenie za dniówkę postojową będzie obliczane jak za urlop z okresu styczeń – marzec 2020.

W okresie przestoju zarząd spółki planuje przebadać pracowników objętych postojem na obecność koronawirusa.

„Skala badań będzie zależna od oceny zagrożenia i prawdopodobieństwa transmisji poziomej” czytamy w notatce służbowej ze spotkania zarządu ze związkami z 9 czerwca.

JSW: przestój w 2 kopalniach od 9 czerwca

Dodajmy, że na przestój skierowano też kopalnie Knurów-Szczygłowice i Budryk należące do JSW. Tutaj wydobycie wstrzymano 9 czerwca. Przerwa potrwa do 28 czerwca. 

- Nasze decyzje są podporządkowane trosce o zdrowie pracowników.  Musimy chronić miejsca pracy. Zagrożenie epidemiczne minie i nasza spółka musi być gotowa, aby aktywnie włączyć się w proces odmrażania gospodarki. Służą temu plany działań przygotowane na szczeblu Spółki i każdej kopalni – powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes JSW SA.

 - Na obecnym etapie zagrożenia epidemicznego racjonalnym rozwiązaniem jest maksymalne ograniczenie pracy w tych kopalniach, ponieważ nie chcemy tworzyć  ognisk potencjalnego zarażenia koronawirusem tam, gdzie do tej pory ryzyko było niewielkie. Apeluję do wszystkich pracowników JSW o zachowanie rygorystycznych zasad profilaktyki. Od państwa odpowiedzialności zależy nie tylko zdrowie współpracowników, ale także zdrowie państwa rodzin – podkreślił prezes Hereźniak.  

Dyrekcje obu zakładów zostały zobowiązane przez zarząd spółki do przeprowadzenia do  12. czerwca niezbędnych działań profilaktycznych, mających na celu zabezpieczenie kopalń przed zagrożeniami naturalnymi. 

W kopalniach Budryk oraz Knurów-Szczygłowice przez trzy tygodnie prowadzone będą prace niezbędne do zabezpieczenia zakładu przed zagrożeniami naturalnymi oraz roboty zabezpieczające fronty eksploatacyjne. Ich podstawowym celem jest umożliwienie szybkiego powrotu do normalnej produkcji. Ponadto w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych obie kopalnie będą wywiązywały się ze swoich zobowiązań wobec kontrahentów. 

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Aktywów Państwowych za okres postoju górnicy otrzymają 100 procent wynagrodzenia.

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 43

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (43):
 • ~tosia10 2020-06-10
  09:06:15

  Jaka to jest głupota! I teraz ci nieprzebadani i bezobjawowi ( bo nie mozna wykluczyć że nie mają covida) pracownicy zabiorą swoje rodziny na wakacje i rozniosą to świństwo po całej Polsce. A jaka jest gwarancja, że jak wrócą w lipcu do pracy to będą wszyscy zdrowi i nie będzie epidemii w zakładzie? To już rozsądniej by było wszystkich przebadać, choćby zrobić przeciwciała bo są dużo tańsze, a ew. zrobić wymazy tym co je posiadają.

 • ~Bartodziej_te 2020-06-10
  09:35:43

  Fakty o kopalniach
  1. Kopalnie przynoszą straty tzn wszystcy dokładamy sie co roku do kopalń bo wiecej kosztuje funkcjonowanie kopaln niz sa w stanie zarobic ze sprzedarzy węgla
  2.Polski wegiel jest duzo drozszy niz np z Rosji. Najgorszy jakosciowo wegiel z Polski jest drozszy niż najepszy jakosciowo wegiel z Rosji.
  3.Nikt nie chce kupowac wegla z poslki bo jest drogi dlatego że na jego cene skaldaja sie 13-stki , barborki i inne przyileje. A gornicy ani zwiazkowcy nie chca nawet slyszec o jakiejkolwiek redukcji.
  4. W czasie kiedy kopalnie przynosza straty , zwiazkowcy wywalczyli jeszcze pozwyzki co jest juz fenomenem na skale swiatową zeby dawac podwyzki w zakladzie kótry jest pod kreską.
  5. Górnicy i zwiazki chcą zmusiac polski rzad do zablokowania dostaw z Rosji po to zeby polskie elektrowni kupowały wegiel z Polski. Czyli po prostu chca zeby wszystcy polacy płacili wiecej za prad tylko po to zeby górnicy mieli dobrez.
  6 Jako jedyna grupa ma roznego rodzaju dziwne przywileje , ołówkowe , kartki itd. lub tez przywileje emerytalne.
  7. Teraz gdy jako jedyni dostali 100% wypłaty za siedzenie w domu i nic nie robienie , pojawiaja sie krzyki czy w te 100 % beda wliczone kartki na zywnosci itd. Co juz jest szczytem pazernosci.

 • ~Rufin Bonk 2020-06-10
  09:36:59

  123 7

  Teraz wszystko jasne, czemu Związki zawodowe zgodziły się na taki wariant. Kiedy pracujący na dole najbardziej narażeni będą dalej fedrować w najlepsze, oni będą sobie siedzieć w domach przez 3 tygodnie, biorąc kasę za urlop, nie tracąc ani jednego dnia z swojego wolnego. Z tego rozwiązania skorzysta administracja,która obsadzona jest przez całe klany związkowe. Jest wyliczone i sprawdzone, że bez tego balastu można obniżyć koszty wydobycia o 30%.

 • ~Sinner 2020-06-10
  10:00:56

  Tego już nie da się czytać. Srają sie z tymi rylami jak z malowanym jajkiem. Zamknac to na dwa miesiace i dac 70% wyplaty za ten okres, tak jak mieli inni. A jak po tym czasie bedzie problem z uruchomieniem jakies kopalni to do likwidacji. Moze sie wtedy te pasożyty żerujące na naszej kasie wezmą do normalnej pracy. Na szczęście czas przedpotowego górnictwa zbliża się ku końcowi wielkimi krokami.

 • ~Konrad Klink 2020-06-10
  11:04:44

  82 14

  Parafrazując pewnego piosenkarza: Moje postojowe jest lepsze niż twoje.

 • ~sympatykrybnika 2020-06-10
  11:22:38

  Wczoraj już to napisałem

  Wynagrodzenie za dniówkę postojową będzie obliczone jak za dniówkę urlopową z trzech miesięcy (styczeń, lutu, marzec). Za czas „postojowego” nie będzie należał się posiłek regeneracyjny (bony żywnościowe).

  MOJE POSTOJOWE JEST WIĘKSZE OD TWOJEGO!!!!

  Twój ból jest ...

  Panie Premierze, czy o to chodziło?

 • ~dizers 2020-06-10
  11:43:30

  51 11

  weźcie sie w końcu do roboty ..... wywalić związki i tak wam nic nie dają

 • ~Olafik 2020-06-10
  12:14:24

  35 15

  Ograniczono wydobycie tylko ze względu na wybory, aby zatrzymać wzrost infekcji, bo jak wytłumaczyć gawiedzi oglądającej pisowskie media, że skoro jest tak świetnie, to jest tragicznie.

 • ~sympatykrybnika 2020-06-10
  12:20:25

  90 10

  Chyba Daniel Obajtek i „jego” PKN Orlen to wszystko pogodzi. Ale to tak po wyborach.
  Według niego – w Polsce powinien powstać jeden koncern multienergetyczny i to jest cel, do którego dąży PKN Orlen. Rozdrobnienie nie jest tu potrzebne. Tylko taki koncern może mieć środki niezbędne do inwestowania w NISKOEMISYJNĄ ENERGETYKĘ. Orlen zapowiadał wcześniej, że dąży do stworzenia silnego, multienergetycznego koncernu, który
  • wzmocni pozycję konkurencyjną i finansową połączonych firm,
  • BEZPIECZEŃSTWO ENERGETYCZNE KRAJU,
  • wzmocni również polską gospodarkę.
  W Polsce już dawno powinniśmy zbudować jeden globalny koncern multienergetyczny odporny na WAHANIA RYNKOWE. Takie procesy ma za sobą zdecydowana większość globalnych graczy - konkurentów Orlenu.
  Skonsolidowane przychody Grupa PKN Orlen ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.
  Ani słowa o węglu, ani słowa o energetyce węglowej tego koncernu MULTIENERGETYCZNEGO!!!!

 • ~master4k 2020-06-10
  12:21:14

  "Górnicy dostaną pełne postojowe. FOR: Podatnicy dopłacają do ich emerytur 3 mld zł rocznie.

  Górnicy z kopalń, których praca zostaje wstrzymana, mają otrzymywać 100 proc. postojowego. Nie oznacza to jednak, że dostaną pełne pensje, bo diabeł tkwi w szczegółach - a rozmowy na ten temat wciąż się toczą, choć minister Jacek Sasin zapewnił, że ma to być 100 proc. wynagrodzenia łącznie z wszystkimi dodatkami. Według głównego ekonomisty Forum Obywatelskiego Rozwoju Rafała Trzeciakowskiego, pełne postojowe byłoby kolejną dotacją dla górnictwa węglowego."

  Reszta w artykule na businessinsider.

  Życzę miłego dnia wszystkim płacącym składki ZUS. Jeśli dostaliście skandalicznie niskie prognozy własnych emerytur, to już przynajmniej wiecie po co pracujecie.

 • ~sympatykrybnika 2020-06-10
  12:36:53

  98 10

  Tylko w formie informacji:

  W środę 10 czerwca odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Krzysztof Bosak, Robert Winnicki oraz Grzegorz Braun. Posłowie Konfederacji wezwali do PROTESTU przeciwko zamykaniu kopalń. Manifestacja ma odbyć się w sobotę 13 czerwca w Katowicach.
  „Szanowni państwo w sobotę 13 czerwca w Katowicach, zgromadzimy się na wiecu w obronie górników w związku z decyzjami rządu, które nie mają podstaw merytorycznych oraz zagrażają bezpieczeństwu sektora górniczego” – zaapelował kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak. „Mam na myśli decyzję Ministra Sasina, który zamknął kopalnie na okres 3 tygodni (…) na podstawie informacji, które otrzymujemy od górników wiemy, że w 6 z 12 kopalń, które rząd zamyka nie wykryto żadnego przypadku zakażenia koronawirusem (…) zamknięcie kopalni rodzi ryzyko, ponieważ te wyrobiska, które nie pracują zaczynają grozić zapaleniem, zawaleniem przez brak postępu wyrobiska (…) wiadomo kto naciska na Polskę w celu wygaszania górnictwa, jest to Unia Europejska” – kontynuował Bosak.
  Mijają 24 godziny odkąd wysłałem w trybie pilnym do pana Marka Suskiego przewodniczącego Komisji Energii Klimatu oraz Aktywów Państwowych wniosek, żeby w trybie pilnym zwołał posiedzenie Komisji i wytłumaczył, co tak naprawdę robi na Śląsku”. – Oświadczył wiceprzewodniczący Komisji ds. Energetyki Robert Winnicki. Poseł zaznaczył, że gdyby tak skrupulatnie sprawdzać obecność koronawirusa w innych miejscach jak w kopalniach to musielibyśmy zamknąć cały naród. Dał do zrozumienia również, że za zamykaniem kopalń stoi lobby chcące zaszkodzić polskiemu interesowi narodowemu jakim jest węgiel.
  „Kodeks karny obowiązujący z Rzeczypospolitej przewiduje karanie przestępczych zamachów na mienie, mienie znacznej wartości. W artykule 296 wyróżnia się również zamach na mienie wielkich rozmiarów. Sytuacja, z którą mamy do czynienia na Śląsku zaczyna wyczerpywać znamiona takiego zamachu. Przestrzegam panów ministrów Sasina, Szumowskiego oraz premiera Morawieckiego zerknijcie do kodeksu karnego”. – doradził stronie rządowej poseł Konfederacji Grzegorz Braun.
  Dla zainteresowanych całość: https://www.youtube.com/watch?v=tQw124-IDiY&feature=emb_logo

 • ~sympatykrybnika 2020-06-10
  12:55:13

  99 6

  W tej sytuacji warto aby górnicy i o tym wiedzieli:

  Spółki elektroenergetyczne ROSNĄ po deklaracjach o wydzieleniu aktywów węglowych.
  Sektor elektroenergetyczny na początku środowego handlu na GPW kontynuuje wtorkowe wzrosty. Głównym powodem są nadzieje inwestorów o wydzieleniu aktywów węglowych ze spółek elektroenergetycznych.

  Jak nieoficjalnie podał we wtorek rano portal BiznesAlert.pl, „tajny” projekt ministerstwa aktywów państwowych zakłada restrukturyzację sektora górniczego. W ramach reformy Węglokoks miałby w drugiej połowie 2020 roku przejąć kopalnie należące do Tauron Wydobycie i PGG (której udziałowcem jest PGE).

  Pomysł WYDZIELENIA AKTYWÓW WĘGLOWYCH pojawiał się od kilku miesięcy w debacie o polskiej energetyce. Prezes PGE Wojciech Dąbrowski powiedział podczas konferencji wynikowej PGE po pierwszym kwartale tego roku, że taki projekt musi uzyskać akceptację administracji rządowej i Komisji Europejskiej.
  Prezes Dąbrowski zaznaczył, że posiadanie źródeł węglowych utrudnia grupom energetycznym dostęp do finansowania inwestycji. – Aktywa węglowe PGE mogłyby zostać przeniesione do spółki w pełni kontrolowanej przez państwo tak, aby ułatwić grupom energetycznym pozyskiwanie finansowania, a ten podmiot mógłby zapewniać stabilne dostawy energii – powiedział Dąbrowski.

  Więcej na https://biznesalert.pl/wzrost-spadek-deklaracje-aktywa-wegiel-elektroenergetyka-energetyka/

 • ~ 2020-06-10
  13:00:36

  Internauci pamiętajcie, każdy wpis ~niesympatykrybnika, to zmanipulowany fake news* stworzony na rzecz KODziarstwa
  _______
  * fake news – fałszywa wiadomość, często o charakterze sensacyjnym, publikowana w mediach z intencją wprowadzenia odbiorcy w błąd w celu osiągnięcia korzyści finansowych, POLITYCZNYCH lub prestiżowych.

 • ~Bartodziej_te 2020-06-10
  13:02:39

  34 20

  Możecie wierzyć albo nie ale wród górników jest bardzo silne przekonannie i wiara graniczaca z pewnoscią w to że koronawirus został celowo wypuszczony zeby pozamykac kopalnie. Jak ostatnio rozmawiałem z jedym gornikime to mi o tym opowiadał z takim przekonaniem ze nie wiem co trzeba mniec w głowie zeby myslec ze cała epidemia na świecie została stworzona po to zeby lobby zydowsko - niemieckie chce przejąć ich kopalnie.

 • ~Jan R. 2020-06-10
  13:21:00

  20 16

  Każda dobra recepta na uzdrowienie gospodarki/górnictwa rozbija się o wybory prezydenckie. Górnicza klasa robotnicza to pupil wychowany przez komunistów, którego przejął postkomunistyczny PiS strojący się w duchowne szaty. Do wyborów nie ma dobrej recepty.

 • ~ 2020-06-10
  13:28:19

  do jan r - PIS postkomunistyczny? Czy pamiętasz z jakiej listy panowie: tow. Cimoszewicz, tow. Miller, tow. Belka, dostali się do PE?. Przypominam: z listy PO. A kandydat na prezydenta Czaskoski jawnie reprezentuje skrają lewicę. Wyprowadzić sztandar!

 • ~kosc88 2020-06-10
  14:29:21

  20 5

  @Bartodziej_te 2020-06-10 13:02:39

  Bardzo ciekawa teoria, jednak mimo, że pracuję na kopalni i znam wielu górników, to dopiero od ciebie się o niej dowiaduję. Jednak widzę, że jesteś bardzo wiarygodnym źródłem, w końcu rozmawiałeś z "jedym gornikime." Idioci są wszędzie, w górnictwie na pewno również ich nie brakuje, jednak proszę nie wyrabiać opinii o całej grupie na podstawie jednej kreyńskiej wypowiedzi.

 • ~Monika Holona 2020-06-10
  14:32:56

  11 9

  Sinner, jaką Waszą kasę masz na myśli?

 • ~Monika Holona 2020-06-10
  14:36:44

  31 10

  A poza tym czemu wszyscy komentujący kryją się pod loginem, nie ujawniając swoich prawdziwych danych (logowanie przez FB) -boicie się czegoś, a może lepiej pluje się na innych będąc incognito???

 • ~artefaks 2020-06-10
  14:39:54

  66 7

  Dostaną postojowe w 100 %. Tylko ciekawe że po tej decyzji nie poszły żadne pieniądze.... Kto to ma zapłacić ? Zarząd spółki giełdowej ze środków jej akcjonariuszy ?Nie wydaje się. Najłatwiej coś obiecać z cudzej kieszeni. Bracia górnicy. Nie cieszcie się dopóki nie macie przelewów na koncie. Górnicy płacone mają z dołu. Więc Szydło wyjdzie z worka już po 1 turze wyborów ,ale jeszcze przed 2 turą ....

 • ~sympatykrybnika 2020-06-10
  14:45:19

  56 8

  Jeżeli ~Trop leminga się powtarza z tym „wpis ~niesympatykrybnika, to zmanipulowany fake news” to i ja się powtórzę „~Trop leminga wiedz, że kiedyś jak nie było internetu, to tylko najbliższa okolica wiedziała żeś głupi”.

 • ~Bartodziej_te 2020-06-10
  14:55:09

  9 6

  ~kosc88 2020-06-10 14:29:21
  https://wiadomosci.onet.pl/slask/koronawirus-czasowe-wstrzymanie-wydobycia-w-kopalni-chwalowice-gornicy-przyszli/jq9wcc3

  To jak nazwiesz zachowanie górników np z KWK Chwałowic. Epidemia jest faktem, szaleje od lewa do prawa a z arykułu mozemy sie dowiedzieć od górników "koronowirus to polityka". Wiec nie wierze że aktyków na onecie napisali na podstawie 1 lub paru opini.

 • ~sympatykrybnika 2020-06-10
  15:02:02

  60 5

  Daria Klimza @DariaKlimza zaćwierkała może nie o węglu, ale o stali:

  „Solidarność” z @ArcelorMittalPL zaapelowała do @MorawieckiM o pilną interwencję w sprawie sytuacji pracowników. Zdaniem związku zarząd koncernu wykorzystuje epidemię do oszczędności w kosztach zatrudnienia oraz dotacji ze środków publicznych.

  @ArcelorMittalPL jest producentem stali. Działamy w województwie śląskim, małopolskim i opolskim. Inwestując ok. 7 mld zł, zmieniliśmy polskie hutnictwo.

 • ~kosc88 2020-06-10
  15:25:07

  11 4

  @Bartodziej_te 2020-06-10 14:55:09

  "Ten cały koronawirus to polityka. My jesteśmy od fedrowania. Pracodawca nie kazał zostać w domach, to jesteśmy – mówi w rozmowie z portalem rybnik.naszemiasto.pl JEDEN Z GÓRNIKÓW"

 • ~kosc88 2020-06-10
  15:38:40

  16 2

  Jeszcze odnośnie tego cytatau, nie sądzę, żeby akurat temu górnikowi chodziło o to, że koronawirus to jakiś spisek, żeby zamknąć kopalnie, tylko o to, że na koronawirusie robi się politykę, co niestety jest prawdą. Sam powiedz, czy decyzje dot. kopalń, w związku z epidemią, podejmowane przez zarząd i polityków mają sens pod kątem bezpieczeństwa i zdrowia, czy nawet ekonomii? Ludzie po prostu nie wiedzą co o tym myśleć, stąd się biorą, czasami idiotyczne, teorie.

 • ~romcost 2020-06-10
  16:03:07

  52 12

  ~kosc88 - ja też od znajomego Górnika słyszałem, że to całe wstrzymywanie wydobycia z powodu wirusa to po to, aby zlikwidować kopalnie, podobnie jak, iż ten cały wirus to blef... A z innej beczki, postojowe będzie płacone według średnich dochodów za miesiące styczeń - marzec? A czy przypadkiem w tym okresie nie była płacona 14-nastka? Czy się mylę, albo ryle jeszcze bardziej chcą nas wydoić???

 • ~TAKI JA 2020-06-10
  16:06:55

  9 8

  Gdyby chodziło o koronawirusa w Polsce to PREZES powołałby Ministerstwo Koronawirusa a ministrem zostałby Jacek Sasin. Ten facet rozprawił by się z nim w parę tygodni.
  Jacek Sasin ma za zadanie pokonanie górników i górnictwa. Sasin tak zamiesza, że górnicy zanim się spostrzegą co jest grane obudzą się z tak zwaną ręką w nocniku.
  Górnicy dzisiaj się śmieją z innych bo im obiecali 100% wynagrodzenia za to, że nie będą pracować.

  Co później?

 • ~kosc88 2020-06-10
  16:14:50

  13 0

  @romcost 2020-06-10 16:03:07
  A z innej beczki, postojowe będzie płacone według średnich dochodów za miesiące styczeń - marzec? A czy przypadkiem w tym okresie nie była płacona 14-nastka? Czy się mylę, albo ryle jeszcze bardziej chcą nas wydoić???

  Tak, mylisz się, ponieważ w tym roku 14-tka nie została wypłacona, a nawet jeśli by była, nie jest ona brana pod uwagę przy obliczaniu stawki urlopowej na podstawie której ma być (podobno) wypłacane postojowe.

 • ~romcost 2020-06-10
  16:53:15

  61 10

  ~kosc88 obyś miał rację, bo to co nas górnictwo kosztuje to jest katastrofa, dużo zdrowia życzę w pracy i ujemnych wyników.

 • ~corona 2020-06-10
  17:12:57

  17 75

  Ale Wy wszyscy jesteście naiwni. Tak samo ta myśl że Wy dopłacacie do górnictwa. Może za chwile Wy będziecie dzielić robotami na kopalni, bo skoro tyle płacicie to jest to Wasze ? Tak się składa że górnicy też płacą podatki. I też dopłacają do swoich kopalń. Taki Mindfuck polska cebulo. Górnicy pozdrawiają. Szczęść Boże.

 • ~Karol Szostakowski 2020-06-10
  17:14:37

  11 1

  romcost 2020-06-10 16:53:15
  Dzieki;) Tak niestety górnictwo boryka się z wieloma problemami z powodu upolitycznienia kopalń. Chciałem jeszcze sprostować poprzednią wypowiedź apropos 14-tek, żeby nie wyjść na kłamcę, 14-tka była wypłacona za poprzedni rok, jednak była wypłacana w ratach co kwartał poprzedniego roku od kwietnia, co jednak nie zmienia faktu, że nie jest wliczana do obliczenia wysokości postojowego.

 • ~master4k 2020-06-10
  18:28:31

  58 13

  @ corona

  Bardzo chętnie z Tobą na ten temat podyskutuję, ale mam jeden warunek wstępny. Zacznij odróżniać podatki od składek na ZUS. Ok? To tak na początek. Daj znać, gdy będziesz gotów. Będę się kręcił w okolicach forum dla miłośników cebuli.

  A czy górnicy dopłacają do swoich kopalń? Ależ oczywiście, tylko cały kłopot w tym, że robią to naszymi pieniędzmi. Bo jakby faktycznie płacili ze swoich, to by nikt złego słowa nie powiedział.

 • ~Bartodziej_te 2020-06-10
  18:29:02

  7 11

  ~corona 2020-06-10 17:12:57

  Oczywiście ze płacicie podatki tak jak każdy w Polsce. Nie wiem natomiast jaki to ma zwiazek z problem górnictwa w Polsce, ale widze ze dalej go nie dostrzegasz. Wiem że wy na grubie macie już utarty swój sposób postrzegania świata i że żadne argumenty nie wiadomo jakie by one nie były nie zdołają was przekonać .Polecam przeczytać na spokojnie poniższe artykuły i przestać powtarzać te głupoty które sobie wmawiacie codzienie na zmianie.

  https://wysokienapiecie.pl/27457-ogromna-strata-gornictwa-choc-wegiel-mamy-najdrozszy-w-historii/

  https://spidersweb.pl/bizblog/wegiel-import-rosja-2019/

 • ~artefaks 2020-06-10
  18:29:24

  52 11

  ~Monika Holona 2020-06-10 14:36:44

  A poza tym czemu wszyscy komentujący kryją się pod loginem, nie ujawniając swoich prawdziwych danych (logowanie przez FB)

  Pani Moniko. Przepraszam . Ale zadam pytanie jak nie wierny Tomasz .Który musiał wsadzić palec w rany Chrystusa by uwierzyć :

  A jaka jest gwarancja że konto na FB przedstawia istniejącą osobę ?
  Gdyż trudno mi uwierzyć że taka inteligentna osoba spoglądająca ze zdjęcia może popierać projekt upadającego skompromitowanego systemu. Z internetu nic szybko nie znika. I za kilka lat będzie to powodem do wstydu (oby nie)
  Mam nadzieję że mimo że ,,anonimowo" nie uraziłem Pani.
  Gdyby jednak. To z góry Przepraszam.
  Życzę wszystkiego dobrego

 • ~artefaks 2020-06-10
  18:49:59

  62 5

  Mimo że tego nie popieram . To dałem Wam tylko radę. Której posłuchacie.Albo i nie. Na Waszym miejscu zadbałbym teraz aby obiecujący 100 % rekompensaty przekazał na to teraz pieniądze. Jak będzie termin czerwcowej wypłaty. To już będzie ciut na to za późno.
  Dobrze się daje. Jak to nie jest z własnej kieszeni.
  A spółki węglowe tej kasy teraz nie mają. A zapewnieniami dzieci nie nakarmicie,

 • ~artefaks 2020-06-10
  20:52:33

  11 5

  wiadomość z poczty z ostatniej chwili :
  Poczta Polska planuje czasowo obniżyć pensję pracowników. Muszą zgodzić się na to związki zawodowe, które nadal nie podjęły decyzji. - Wypowiemy się w tej sprawie nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu - powiedział dla Next.gazeta.pl Sławomir Redmer, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Poczty.
  Jak wiadomo poczta popadła w tarapaty po zapłaceniu rachunków za sasinadę.
  A teraz ta sama osoba obiecuje górnikom 100 % refungacje pensji nie mając grosza w kieszeni.
  Czujcie się ,,tak jakbyście tą kasę mieli już na koncie"
  Jak tego nie wyszarpiecie z gardła teraz przed wyborami. To potem będzie już tylko bay bay kochane pieniądze.....

 • ~artefaks 2020-06-11
  05:59:02

  6 3

  UWAGA na trolli którzy podszyli się pod mój nick pod nazwą ,, artefakc"
  Jest to kolejny dowód na to że z pensjami górników ( szczególnie tymi czerwcowymi ) może być duży problem. Gdyż za obiecankami nie stoją jak na razie żadne pieniądze. Zapytajcie kolegów związkowców na poczcie

 • ~obserwator00 2020-06-11
  13:08:17

  5 5

  ~Bartodziej_te
  Nie dyskutuj z rylami. Sprowadzą Cię na swój poziom - 600 i wygrają głupotą. Szkoda nerwów.

 • ~ 2020-06-11
  13:24:59

  5 6

  Zwiększona aktywności POwskich troli oznaką strachu?
  28 czerwca czas pogonić to niekompetentne i fałszywe towarzystwo, pełna mobilizacja, drodzy rybniczanie!

 • ~artefaks 2020-06-11
  15:49:27

  5 5

  Szanowny panie trollu ,,artefakc" . Widać strach dudę mocno ściska. Towarzysz naPiSał manifest strachu będącym pogrobowym testamentem politycznym ....Widać przerażenie w oczach i tak trzymać !!! Szanowny towarzyszu szmaciak. Chce się taplać w gnoju jak w borowinie? Proszę bardzo. Rybniczanie nie są głupi. Czego dowodem była kolejka do podpisania listy kandydata demokratycznej opozycji . WYpad stąd !!!

 • ~Gwidon 2020-06-12
  06:31:47

  1 2

  Panie artefaks ,,rybniczanie nie są glupi" Kluzik przyjechała na rynek zrobić 3 foty i wygrała z tego okręgu

 • ~artefaks 2020-06-12
  06:51:00

  1 1

  @Panie Gwidon.
  Nie jest to chluba dla Rybniczan którzy wybrali osobę skażoną przeszłością pisowską. Mojego głosu nie dostała.
  Ale dobrze jest przejrzeć na oczy wcześniej , niż wcale...

 • ~artefaks 2020-06-12
  06:57:09

  2 0

  DO Moderatora

  Na skrócie strony głównej ( wasze opinie ) powyższa wiadomość jest podpisana ~`stary 75". Zaś bezpośrednio w poście `Gwidon ".
  Ktoś tu wyraźnie kręci lody....

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Restrykcje dla niezaszczepionych: popieracie to?
Oddanych głosów: 8