zamknij

Wiadomości

Pediatria w Rybniku wstrzymała przyjęcia małych pacjentów

2022-02-08, Autor: 

Rodzice z małymi pacjentami muszą na razie omijać oddział dziecięcy w WSS nr 3 w Rybniku. Pediatria do niedzieli (13 lutego) zawiesiła przyjęcia. Powód? Pięciu pracowników medycznych tego oddziału trafiło na kwarantannę lub jest na L4.

Reklama

Rybnicka pediatria do niedzieli zwiesiła przyjęcia małych pacjentów. Zarówno w tzw. części czystej, jak i na pediatrycznym pododdziale COVID-owym, który liczy 10 łóżek.

Jest to związane z tym, że pięciu pracowników medycznych tego oddziału trafiło na kwarantannę lub na L4. Po prostu obecnie nie jesteśmy w stanie zapewnić pełnej opieki pacjentom pediatrii, ale już od poniedziałku 14 lutego oddział wraca pracy z pełną gotowością do działania – mówi Maciej Kołodziejczyk, rzecznik WSS nr 3 w Rybniku.

Informację o czasowym zawieszeniu oddziału otrzymał Urząd Wojewódzki i Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe.

Tak więc karetki będą wozić dzieci do innych szpitali, bo nie jesteśmy też w stanie zapewnić opieki pediatrycznej na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – dodaje Maciej Kołodziejczyk.

Oddział pediatryczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego liczy 28 łóżek.

Do podobnych sytuacji w rybnickim szpitalu dochodzi co jakiś czas. Pod koniec grudnia zawieszona była też chirurgia ogólna, w międzyczasie trzeba było też zawiesić kardiologię.

Obserwujemy coraz większą absencję pracowników związanych z zakażeniem COVID-19 i zwyczajnym sezonem grypowym. Zaszczepienie naszych pracowników jest na poziomie przekraczającym 80 procent i jest zdecydowanie wyższe niż 57 procent, które dotyczy całej populacji Polski. Mimo to zdarzają się takie sytuacje jak na pediatrii – zaznacza nasz rozmówca.

Przypomnijmy na koniec – mali pacjenci wrócą na oddział dziecięcy już w poniedziałek.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 41

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Longina b 2022-02-08
  11:52:23

  35 53

  Lekarze zrobili locdown.Jeden drugiemu wypisuje zwolnienia chorobowe.Wiadomo że chodzi o podwyżki.

 • ~exx 2022-02-08
  12:31:00

  43 23

  Prywatnie pewnie nie ma problemu. Tylko żeby można było przelać składki z ZUSu za wizytę i ni ma problemu.

 • ~piotruos 2022-02-08
  13:02:33

  14 6

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~piotruos 2022-02-08
  15:16:35

  38 8

  Droga redakcjo, a czym to złamałem regulamin tym że napisałem PRAWDĘ a mianowicie że na NFZ obowiązują obostrzenia ( testy, szczepienia, paszporty Covidowe) a w gabinetach prywatnych już nie (tam nikt o nic nie pyta) To jest złamanie regulaminu napisanie PRAWDY ? ??

 • ~mariusz64 2022-02-08
  20:53:12

  8 23

  dr Katarzyna Musioł, szefowa oddziału pediatrycznego oraz dyrektorka powinny podać się do dymisji.
  Ile osób, lekarzy, pielęgniarek, salowych jest dalej niezaszczepionych i roznoszą zarazę, zresztą nie tylko na oddziele pediatrii ale i noworodkach neonatologii itd.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1767