Pechowy debiut Wleciałowskiego. Energetyk ROW kończył w dziewiątkę (wideo)

2013-11-15, Autor:
Pechowo swoją pracę w Rybniku rozpoczął trener Marek Wleciałowski. W 17. kolejce I ligi Energetyk ROW przegrał na stadionie przy ul. Gliwickiej z Olimpią Grudziądz 1:2. Jedynego gola dla ROW-u zdobył Idrissa Cissé. Rybniczanie, po czerwonych kartkach dla Kamila Kosteckiego i Marcina Grolika, kończyli mecz w dziewiątkę.

W swoim debiucie w roli trenera ROW-u Marek Wleciałowski postawił na zawodników, którym przez większość sezonu ufał Ryszard Wieczorek. Jedyna zmiana nastąpiła na pozycji napastnika. W meczu z Olimpią od początku zagrał Roland Buchała. W pierwszej, słabej połowie, sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Dobrą okazję w 8. minucie zmarnował Dariusz Gawęcki, który mając przed sobą tylko Daniela Kajzera, nie trafił czysto w piłkę. Po drugiej stronie boiska aktywny był Daniel Feruga. Po jednym z jego dośrodkowań piłka trafiła w poprzeczkę. W 32. minucie mocno z dystansu uderzył Marcin Smoliński. Problem ze złapaniem piłki miał Kajzer, ale na szczęście dla ROW-u skończyło się na rzucie rożnym. Tuż przed przerwą mogło być 1:0 dla rybniczan. W zamieszaniu w polu karnym obrońca Olimpii tak wybił piłkę, że ta odbiła się od jednego z piłkarzy ROW-u i trafiła w poprzeczkę.

W przerwie meczu doszło do miłej uroczystości. W imieniu władz klubu prezes Grzegorz Janik podziękował Ryszardowi Wieczorkowi za pracę w roli trenera Energetyka ROW. Z trybun nowy szkoleniowiec Górnika Zabrze usłyszał głośne „Dziękujemy”.

Na początku drugiej połowy każda z drużyn zmarnowała po jednej dogodnej sytuacji. Najpierw Marek Krotofil z kilku metrów strzelił tuż obok słupka, a następnie Piotr Ruszkul nieskutecznie próbował ograć Kajzera. W 56. minucie na boisku pojawił się drugi napastnik. Grającego w pomocy Szymona Jarego zmienił Idrissa Cisse. Chwilę po wejściu na boisko Senegalczyk wykorzystał błąd obrońcy Olimpii i w sytuacji sam na sam z Michał Wróblem nie dał szans bramkarzowi gości. Rybniczanie prowadzili 1:0, ale długo nie cieszyli się z prowadzenia. W 65. minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Kamil Kostecki. Kilkadziesiąt sekund później w polu karnym ROW-u Marcin Grolik sfaulował Adama Cieślińskiego. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr, a rybniczanina ukarał czerwoną kartką. Rzut karny na gola zamienił Cieśliński. Rybnicka drużyna w ciągu trzech minut straciła dwóch piłkarzy i gola. Pomimo osłabienia podopieczni trenera Wleciałowskiego grali z dużym poświęceniem i zaangażowaniem. W 74. minucie mieli nawet szansę na objęcie prowadzenia. W pole karne gości wpadł Rafał Kurzawa, ale został przewrócony przez obrońcę Olimpii. Sędzia nie dopatrzył się jednak faulu i kazał grać dalej. Tak dogodnej sytuacji rybniczanie już nie mieli. Swoją szansę wykorzystali za to gracze Olimpii. W 85. minucie, po błędzie rybniczan, Kajzera pokonał Ruszkul. Jego gol dał przyjezdnym zwycięstwo 2:1. Tym samym w swoim debiucie w roli trenera ROW-u, Wleciałowski zaliczył pechową porażkę.

– Jeżeli ktoś myśli, że ROW się podda, to się myli – mówił trener Wleciałowski. – Postawa mojego zespołu pokazała, że potrafimy walczyć do końca, nawet w dziewiątkę. Mam świadomość tego, że czeka mnie dużo pracy. Problemem mogą być m.in. ograniczenia kadrowe. Teraz musimy skupić się na kolejnym meczu – dodał.

Ostatnie w tym roku spotkanie Energetyk ROW rozegra na własnym stadionie w piątek 22 listopada o godz. 18:00. Do Rybnika przyjedzie wtedy Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Energetyk ROW Rybnik -  Olimpia Grudziądz 1:2 (0:0)

1:0 - Idrissa Cissé (61), 1:1 - Adam Cieśliński (67 - karny), Piotr Ruszkul (85)

Energetyk ROW: Daniel Kajzer - Marek Krotofil, Marcin Grolik, Sławomir Szary, Daniel Kutarba - Rafał Kurzawa, Mariusz Muszalik, Szymon Jary (56' Idrissa Cissé), Kamil Kostecki, Daniel Feruga (80' Mateusz Szatkowski) - Roland Buchała (88' Marek Gładkowski).

Olimpia: Michał Wróbel - Adam Banasiak, Sławomir Mazurkiewicz (77' Michał Łabędzki), Michal Piter-Bučko, Marcin Woźniak (59' Robert Szczot) - Adrian Bielawski, Dariusz Kłus, Dariusz Gawęcki (80' Jakub Zabłocki), Marcin Smoliński, Piotr Ruszkul - Adam Cieśliński.

Żółte kartki: Kostecki, Kurzawa, Buchała - Piter-Bučko, Mazurkiewicz, Woźniak, Ruszkul, Zabłocki.

7 0

To nie pierwszy mecz że przegraliśmy ale wielka przy tym zasługa sędziów Rybnik stać na wygrywanie meczów bo zawodników mamy dobrych a jeszcze lepszych kibiców głowa do góry Rybnik

• ~grobel 2013-11-15
    20:53:08

6 0

złodzieje sedziowie nas okradli po raz kolejny a z drugiej strony ,czemu trener nie sciągnąl tego anemicznego kosteckiego to od niego wszystko sie zaczelo gra tragicznie i jeszcze kapitan ,mozna zwalac na sedziow ale gra pozostawia wiele do życzenia ,waldus co do twojego wpisu to szkoda gadac na glupote nie ma lekarstwa szkoda bo cie nie uleczą

• ~johan99 2013-11-15
    20:55:46

4 0

Dokladnie ~waldus, żużel to amatorka, dyscyplina którą sie uprawia w 5-7 krajach na świecie a to co się działo w polskim żużlu w tym roku to faktycznie amatorka i porażka. No i przepiękny finał ekstraligi który pokazał jak piękna i zacna to dyscyplina.

20:58:22

15 0

może i rybnik to żużel ale rybnik to też piłka myśle że jak by była jednosć to były by same sukcesy

• ~Szpon 2013-11-15
    21:15:08

15 0

Druga czerwona niepotrzebna i nie podyktowany karny dla nas. W 9 na 11 + sędzowie ciężko się gra, a z sędziami jeszcze nikt nie wygrał. Kolejny mecz wypaczony przez ich pracę.

21:36:26

22 0

Zostaliśmy okradzeni przez sędziego
    Dzisiejszą porażkę Energetyka ROW zawdzięczamy błędnym decyzjom głównego sędziego, który odebrał punkty naszej drużynie. Nie kwestionuję pierwszej czerwonej kartki dla naszego zawodnika. Jednak decyzja o podyktowaniu rzutu karnego dla Olimpii Grudziądz i pokazaniu drugiej czerwonej kartki dla naszego piłkarza wzbudziła duże kontrowersje. Trudno, wpisała się szereg błędnych decyzji krzywdzących naszą drużynę w poprzednich meczach w Rybniku, gdzie sędziowie zadbali o stratę punktów przez Energetyk ROW. Jednak to co się wydarzyło się w wypadku niepodyktowania rzutu karnego dla Energetyka ROW w sytuacji, kiedy cała publiczność widziała podcięcie od tyłu wychodzącego na czystą sytuację naszego piłkarza, to decyzja sędziego była już ordynarnym szwindlem nie spotykanym nawet na meczach najniższych lig.
    Zostaliśmy okradzieni i nie pomogą żadne tłumaczenia, jeśli w takich sytuacjach PZPN nie dokona oczyszczenia środowiska sędziowskiego, to wtedy można będzie mówić o „spółdzielni sędziowskiej” kręcącej wynikami ligi. Nic dziwnego, że publiczność nie będzie chciała oglądać podobnych spotkań, a sponsorzy odwrócą się od piłki nożnej.
    Dopóki prezes PZPN Zbigniew Boniek nie wdroży zapowiadanego programu naprawczego w stosunku do sędziów, to na znak protestu nie wezmę udziału w spotkaniu opłatkowym organizowanym przez PZPN w dniu 29 listopada 2013 roku.
    Z poważaniem
    Grzegorz Janik
    Prezes Energetyka ROW Rybnik

• ~sula80 2013-11-15
    21:50:22

14 0

Wszyscy fajnie gadacie, tylko szkoda, że na własnym boisku nie umiemy zawalczyć o swoje. Nie podejmujemy ryzyka,nie prowadzimy gry,po co Kostecki fauluje na połowie przeciwnika wiedząc że ma żółtko na swoim koncie? Fakt faktem sędzia po kartce dla Kostka kilka akcji póżniej daje karnego z kapelusza i nie waha się dać drugiej czerwonej. Potem jeszcze miał gwizdnąć karnego dla nas i czerwień dla gości - faul z tyłu, to wszystko prawda, tylko ROW zaczyna walkę jak już jest po meczu. Chłopy brać się za robienie punktów, bo się obudzicie z ręką w nocniku!!!............................

22:00:27

6 0

sula80 -zgadzam sie z toba w 100% kostecki i szary najsłabsze ogniwo ,grali tragicznie i wina trenera ze ni zmienil Kosteckiego po żoltej kartce bo to byla kwestia czasu az narobi bigosu i od tego sie zaczelo:(

• ~t00masz07 2013-11-15
    22:42:15

14 0

Gra była całkiem przyzwooita z strony rybniczan. CBA do akcji !! widac jak na załaczonym obrazku oznaki korupcji. pozdrawiam.

• ~asifue 2013-11-16
    10:13:18

7 0

Johan99 O polskiej piłce wiedzą w 2-3 krajach, ostatnio śmieją sie z nas w Słowacji.

• ~Tom_maroko 2013-11-16
    11:12:15

8 0

Po tych wszystkich cyrkach z krzywdzącymi ROW błędnymi decyzjami sędziów (bo to nie pierwszy ani nie drugi raz) wniosek nasuwa mi się jeden - Energetyk ROW to jedna z niewielu drużyn w lidze która nikomu nic nie płaci i chce grać uczciwie. Przypomnę choćby słynną zmianę decyzji o jednak uznaniu gola dla Dolcanu po protestach piłkarzy - pewnie podbiegając do sędziego zawodnicy Ząbek krzyczeli "dam tysiąc", "a ja dwa", "jeszcze trener dorzuci kilka" i sędzia zmiękł.

• ~ 2013-11-16
    12:39:10

6 0

Tak jak sądziłem - KOLEJNA PORAŻKA! Skoro skład praktycznie nie był zmieniony to czego oczekiwać?! Z tym grajkiem niby kapitanem i starszymi dziadkami w obronie nie wygramy meczu! Szkoda, że czerwonej kartki nie otrzymał Szary bo następny mecz byłby wygrany - odsunięcie za kartki Kostecki i Grolik. Do tego ci czarni złodzieje wydrukowali wynik i nasza pozycja jest opłakana!

13:51:02

2 0

Zamiast ciężko trenować ,siędzą u fyzjera i kosmetyczki potem szybka dziara w studio i na dyskotekę ,buractwo.

13:59:07

0 0

Cisse niby bramkę strzelił ale widać, że jest fest słabiutki fizycznie i cieniutki motorycznie!

14:40:12

1 0

Niestety ale podczas meczu trudno było tak "na gorąco" ocenić sytuacje z kartkami , teraz widać że sędzia miał rację . Kostecki chamsko i z premedytacją wszedł w Mazurkiewicza nie patrząc nawet na piłkę.Druga czerwona - Cieśliński wychodzi sam na sam i zostaje wywrócony przez Grolika . Mam nadzieję że w rundzie wiosennej zaczniemy wreszcie wygrywać.

• ~Robson_1987 2013-11-16
    16:16:11

7 0

A gdzie w tym skrócie wideo do jasnej cholery najbardziej kontrowersyjna decyzja ???? nie podyktowanie ewidentnego karnego.

• ~Szpon 2013-11-17
    01:14:54

2 0

Kosteckiemu druga żółta się należała i w konsekwencji czerwona, nie mam nic przeciwko by dostał jeszcze finansową za brutalny faul i od prezesa za osłabienie drużyny. Co do Grolika sądzia wg. przepisów musiał mu dać czerwoną "Zawodnik ... musi być wykluczony z gry, jeżeli popełnia jakiekolwiek z siedmiu następujących przewinień:
    ● pozbawia realnej szansy zdobycia bramki przeciwnika poruszającego się w kierunku bramki tego zawodnika, popełniając przewinienie karane rzutem wolnym lub rzutem karnym. Co do faulu na Kurzawie to sądzia mógł podyktować karnego, jaką decyzje podjął sami widzieliśmy.

• ~ 2013-11-17
    12:32:44

5 0

Wiadomo cos się na coś złożyło. Oglądając skrót meczu zawodnik z nr 20 zasłużenie dostał drugą żółtą kartke, ja bym za ten wślizg dał mu nawet "pomarańczową". Jednak za co ten sędzia odgwizdał karny i pokazał czerwoną kartke woła o pomste do nieba. "Bark w bark", sami Anglicy wysłaliby tego sędziego na emeryture. Wślizg z tyłu w polu karnym ryzykowny na zawodniku ROW-u, ale prawidłowy.
    Mała aluzja do żużlofanów, takimi tekstami prowokujecie kolejną afere z tzw. transparentem. Zapotrzebowanie na dobra piłke jest ogromne w Rybniku, żużel ma swoje tradycje i sukcesy w Rybniku. Nie porównujecie swojej dyscypliny do piłki bo to nie ma sensu. O jakim tu sporcie mówimy, jak o sukcesie zawodnika w połowie decyduje jakość maszyny...

13:26:13

2 0

~robm "bark w bark " ? Ja widzę "bark w plecy" . Co do nie podyktowanego karnego dla nas to ewidentny atak z tyłu , czerwona kartka i karny .

16:29:39

5 0

"nikt333" jaki "bark w plecy"? obejrz sobie dokładnie ten skrót na stronie, nie ma mowy o żadnym karnym, a tym bardziej o czerwieni dla Grolika. Poza tym obiektywnie mówiąc Kostecki zachował sie jak junior, za mocno sie zagotował, mając żółtą kartke bezmyślnie sie zachował, osłabił drużyne, a reszta to konsekwencja tego właśnie

• ~czarny7 2013-11-17
    20:40:12

5 0

Staram się być obiektywnym kibicem nasz zespół nie gra najlepiej ale na środek tabeli powinno wystarczyć niestety ładnych parę pkt stracili na swoje życzenie bardzo słaba obrona z Szarym na czele od takiego zawodnika wymaga się więcej a do tego beznadziejni sędziowie to co ten pan wyprawiał to szok brawo dla prezesa za protest szkoda że piłkarze dopiero w osłabieniu pokazali,że stać ich na prawdziwie meską walke szkoda byłoby spaść z 1 ligi powodzenia