zamknij

Wiadomości

Partyjne doły oburzone startem Kluzik-Rostkowskiej

2011-06-16, Autor: ww
Działaczom rybnickiej Platformy nie podoba się zapowiadana decyzja partii o starcie z Rybnika w jesiennych wyborach parlamentarnych Joanny Kluzik-Rostkowskiej.

Reklama

Nieoficjalnie mówi się, że była szefowa PJN wystartuje z 1. miejsca na liście w naszym okręgu. Szefostwo partii podobno zaproponowało Kluzik-Rostkowskiej start z Rybnika, bo żadna z dwóch kobiet z czołówki tutejszej listy nie jest parlamentarzystką (z 3. miejsca miała wystartować Halina Karwot ze Świerklan, a z 5. Aneta Bokuniewicz z Rybnika).

Platformie w regionie rybnickim podrzucenie „spadochroniarza” nie podoba się, bo maleją szanse na mandat poselski lokalnych kandydatów. - Region rybnicki jest specyficzny, inny od okręgów typowo miejskich. Tutaj ludzie w większym stopniu głosują na „swoich” niż w dużych miastach. Joanna Kluzik-Rostkowska nie „pociągnie” więc jakoś znacząco naszej listy. Sądzę, że choć startuje ona z 1. miejsca, będzie musiała się mocno napracować, aby zdobyć mandat – powiedział nam jeden z działaczy Platformy.

 

Rybnicka Platforma pamięta również jaki był los „spadochroniarzy” politycznej konkurencji. Podczas wyborów w 2005 roku, na 2. miejscu listy Prawa i Sprawiedliwości umieszczony został nieznany szerzej szef Izby Rzemieślniczej w Katowicach – Michał Wójcik. Z wynikiem 7428 bez problemu uzyskał mandat posła. Gorzej było dwa lata później. W wyborach z 2007 roku startując z 4. miejsca Wójcik nie dostał się do już do Sejmu.

 

Nastroje tonuje szef rybnickiej Platformy – poseł Marek Krząkała, który miał wystartować z 1. miejsca. - Ewentualny start Joanny Kluzik-Rostkowskiej to problem nie dla nas, a dla PiS-u. W Rybniku wielu ludzi w 2005 roku było zwolennikami koalicji PO-PiS, ale nie sympatyzowało z Platformą. Teraz jest szansa na pozyskanie głosów tej części elektoratu – mówi poseł.

 

Zobacz co powiedział Marek Krząkała o starcie Joanny Kluzik-Rostkowskiej:

 

Decyzje w sprawie startu Kluzik-Rostkowskiej z Rybnika jeszcze nie zapadły. Podobno sama posłanka zastanawia się, czy przystać na propozycję Platformy. Sprawa ma się rozstrzygnąć po 20. czerwca.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (54):
 • ~marekm71 2011-06-16 00:23:44

  Ta Pani to przykład prawdziwego Polskiego polityka. Wszystko jedno do jakiej partii będzie należeć, PiS, PJN, PO czy coś innego byle była tylko kasa z "dietki" poselskiej, poglądy zawsze można dostosować do partii która zdecyduje się takiego polityka wystawić.

  0 0
 • ~xenyx 2011-06-16 04:57:27

  Autonomia dla ŚLĄSKA !!

  0 0
 • ~Hainer 2011-06-16 06:23:13

  znając życie po wyborach zapomni o Rybniku i nie bedziemy mieli żadnej korzyści z takiej posłanki. Panu Krząkale spadochroniarz nie przeszkadza bo w najgorszym wypadku będzie na 2 miejscu na liście i do sejmu sie dostanie. Mam nadzieje że na nie go i na spadochroniarza ludzie nie będą głosować bo oni dla Rybnika i regionu nic nie zrobili i nie zrobią.
  A tak na marginesie co to za demokracja i pseudo wybory, w których liczy sie tylko na którym miejscu jesteś na liście a miejsce w sejmie gwarantowane. Pozdrawiam wszystkich którzy maja już dość ludzi z aktualnego układu PO i PIS

  0 0
 • ~mlodygt 2011-06-16 07:29:38

  teraz t juz na 100 % nie zagłosuję na PO

  0 0
 • ~cook1 2011-06-16 08:34:27

  Panie Pośle robi Pan co za głupie tłumaczenie. Nie ma Pan odwagi powiedzieć, że jest totalne nieporozumienie z jedynką w Rybniku i robi Pan dobrą minę do złej gry. Nam Pan tego niech nie tłumaczy. To jest takie płaszczenie się przed władzami PO. Dla mnie to jest żenujący spektakl w którym nasi regionalni politycy włącznie z szefem regionu udają strusi i nie mają odwagi powiedzieć tam na górze co faktycznie o tym myślą. Chce się rzygać jak się słucha Waszych krętych wypowiedzi. Zero odwagi i i niewychylanie się przed orkiestrę. Co do Pana szefa regionu Pana Tomczykiewicza to lepiej, żeby nić nie gadał bo jego wypowiedzi w tej sprawie to lizusostwo pierwszej klasy.

  0 0
 • ~1sas1 2011-06-16 08:40:08

  Jeśli dobrze kojarzę, to właśnie PO walczyła o okręgi jednomandatowe (przynajmniej zanim się dostała do koryta), więc niech teraz nie kwilą i nie rżną głupa. Sami sobie winni...

  0 0
 • ~Abisall 2011-06-16 08:44:20

  Przykro mówić ale wygląda na to że to będą pierwsze wybory w których nie zagłosuję.Krząkała miernym jest posłem ale jako że mieszka i pracuje w Rybniku to można mieć choć cień nadziei na to że w końcu się ocknie i zacznie działać w naszym interesie a pani Kluzik-Rostkowska to dziś tu jutro tam poobiecuje gruszki na wierzbie byle do sejmu się wkręcić

  0 0
 • ~grzesnick 2011-06-16 09:00:45

  mnie się ten pomysł nie podoba, ale on niestety będzie skuteczny bo taki mamy tutaj elektorat. Dziwnym trafem nikt nie wspomina o tej personie http://slask.naszemiasto.pl/artykul/161521,tomasz-maminski-niezrzeszony,id,t.html która dzięki zdjeciom z bazyliką w tle pokonała wszystkich w wyborach w Rybniku... Dzieki jego ekscesom pijackim przynajmniej w TV padala nazwa "poseł z Rybnika" :) Przeceiż tutaj wystarczy nazywać sie Piecha, żeby zostać radnym bez względu czy to PIS czy PO, Gruszka żeby być radną PIS, Marcinkiewczic - żeby być europosłem.. Przypomnę że tym miastem wsólrządzi Blok Starych Ramoli, których głównym atutem jest to że są starzy i spokojni i dlatego spolegliwi wobec Fudalego.

  0 0
 • ~minges 2011-06-16 09:10:26

  Kobieta straciła na wiarygodności - ale istnieje jedno niebezpieczeństwo. Kto myśli trzeźwo, ten raczej na nią nie zagłosuje, bo wie, że to tylko jej sposób na dostanie się do koryta, a dla PO szansa wepchnięcia do Sejmu osoby, której naobiecywali w zamian za polityczny transfer. Jednak kto trzeźwo nie myśli - i pójdzie zagłosować na PO, bo nie chce głosować np. na PiS - ten nie będzie patrzał kto jest na jakim miejscu i taka osoba zwykle skreśla "jedynkę". Mam jednak nadzieję, że takich osób będzie jak najmniej. Przypominam także tym, którzy wypisują bzdury odnośnie głosowania do Sejmu - nie głosujemy stricte na listę tylko na osobę! Jeśli ktoś z np. 6 miejsca ma więcej głosów niż ten z miejsca 3 czy 1, to ten z 6 miejsca wejdzie do Sejmu jako pierwszy (niektórzy twierdzą, że głosy z niższych miejsc niejako spływają na "jedynkę", co jest oczywiście bzdurą). Więc ludzie idźcie w końcu głosować i głosujcie na OSOBY, a nie patrzcie na miejsce na liście. Jeśli większość ludzi z opcji PO zagłosuje trzeźwo to Kluzikowa może pomarzyć o foteliku w Sejmie.

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2011-06-16 09:14:56

  Nie oddam na nią głosu , mimo że głosuje na PO.
  Powiem tak , uważam ją za inteligentną kobietę , kobietę z charyzmą ,ale.. Ale w wyborach prezydenckich w 2010 roku omal nie doprowadziła do katastrofy w Polsce kiedy tak bardzo promowała Jarosława K.My w Rybniku mamy na kogo głosować.

  0 0
 • ~mlodygt 2011-06-16 09:15:16

  zagłosujmy wszyscy na Autonomię niech wiedzą co Rybnik sądzi o spadochroniarzach

  0 0
 • ~PoTeR 2011-06-16 10:16:03

  Witam Państwa. Rzadko mam okazję wypowiedzieć się na tym forum, ale tym razem to zrobię. Apeluję to forumowiczów. Nie głosujcie na ludzi i partię którzy aktualnie są przy korycie! Zauważcie że te partie zupełnie niczym się od siebie nie różnią, ich walki (PO-PiS) jedynie maskują braki różnic programowych i nijakie pomysły albo raczej ich brak. Czy jesteście w stanie wymienić jakąkolwiek reformę w przeciągu ostatnich lat rządów (SLD, PiS, PO), która poprawiła by sytuację gospodarczą naszego kraju, dzięki której miałoby szansę powstać więcej miejsc pracy, która pozwoliłaby na zmniejszanie zadłużenia kraju? Ja nie jestem. Ja głosuję na liberałów, ale mój apel jest taki - zagłosujcie na kogokolwiek spoza obecnie rządzących. Do przemyślenia. Pozdrawiam.

  0 0
 • ~cavallo 2011-06-16 10:46:48

  Obojętne z jakiej partii, byle do koryta!!! Precz z prostytucją polityczną! Precz z Kluzikową, która dopiero co zachwalała Jarosława! Won stąd!

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2011-06-16 11:22:04

  LKSPOTER- masz rację , tylko kogo nazywasz liberałami. ...
  Oczywiście powinno się zacząć od KRUS , KOPALŃ(zabrać przywileje , za chwile zacznie się na mnie nalot) , Kościoły i pełna prywatyzacja.
  Ograniczenie roli związków zawodowych.
  Mnie marzy się rząd ,ale bez koalicji władza absolutna PO , zaraz po wyborach , zeby mozna było podjac odwazne nie popularne decyzje.
  Premier: DONALD TUSK
  Minister finansów: LESZEK BALCEROWICZ:
  Minister gospodarki: JERZY HAUSNER...

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2011-06-16 11:24:40

  Zapomniałem o pełnej prywatyzacji służby zdrowia!!!!

  0 0
 • ~ziupo 2011-06-16 11:45:29

  A wiecie w ogóle po co są wybory? Nie wiedzą, a chcą głosować. Wybory są po to, żeby ludziom się zdawało, że mogą jeszcze coś pozmieniać.  

  0 0
 • ~PoTeR 2011-06-16 11:45:56

  Witam. Zgadzam się, do tego powinno dojść znaczące uproszczenie prawa, obnizenie podatków, ułatwienia dla przedsiębiorców i tysiące innych spraw. Ale ja nie wierzę, że którakolwiek z partii aktualnie zasiadających w sejmowych ławach jest w stanie niepopularne (mimo wszystko - jak choćby konieczne cięcia socjali, przywilejów, uniemożliwienie przechodzenia 45 latkom na emeryture) reformy przeprowadzić. Ostatnie lata utwierdziły mnie w przekonaniu, że PO, PiS, SLD czy PSL nie chcą takich rzeczy robić, bo to się przełozy na to że w kolejnych wyborach wejdzie ich do sejmu mniej. Bardzo popularne są za to głupie akcje społeczne (krzyze, dopalacze, kibice), które odpowiednio nagłosnione przykrywają problemy ważne i dają wrażenie że rządzący coś robią. Polacy niestety nie patrzą przyszłościowo, zabiera mi się socjal - to znaczy że będzie mi źle, więc nie głosuje na tych co zabierają. Nawet jeśli to zabranie ma doprowadzić do lepszego stanu gospodarki i w przyszłości lepszej sytuacji wszystkich(troche socjalizmem zaleciało:)). Pozdrawiam.

  0 0
 • ~ziupo 2011-06-16 11:47:09

  ^^^ Parafrazując kabaret TEY. Doły nie mają nic do gadania, góra zdecydowała i tak musi być, a rybnickie struktury nie mają prawa mieć własnego zdania.

  0 0
 • ~puchacz 2011-06-16 11:55:15

  Przypominają mi się "stare, dobre czasy" gdy przywożono gotowych kandydatów w teczce ! Myślę, że nasze społeczeństwo poprzez swe głosowanie pokaże tej Pani co o niej myśli i jej poglądach politycznych. Odpowiedź może być tylko jedna - WON Z RYBNIKA ! ! !

  0 0
 • ~ 2011-06-16 12:05:55

  P. Markowi Krząkale zależy być bardziej politycznym niż lokalnym politykiem. W RYBNIK polityka PO wygrała z interesami mieszkańców. Gdzie oni nas mają?

  0 0
 • ~ 2011-06-16 12:07:36

  ~STEFAN SIARZEWSKI - jeśli oddasz głos na listę PO to i tak pierwsza wchodzi importowana Kluzik

  0 0
 • ~charlie 2011-06-16 12:08:57

  Najpierw chciałbym się zwrócić do Pana STEFANA i zapewnić go, że PO nawet mając 100% władzy w Polsce tych reform nie przeprowadzi. A teraz o Krząkale. Chłopie pożyczyć Ci jaja? Ja rozumiem pewne partyjne posłuszeństwo, ale bez przesady. Zacznij w końcu być samodzielny to nie jest trudne. Już mi normalnie jest Pana szkoda. Podpisuję się pod tym co napisał lkspoter. Jak masz głosować na pseudosocjalistów z SLD to lepiej oddaj swój głos na PPP, jeśli na pseudoliberałów z PO to lepiej zagłosuj na UPR czy KNP, jeśli na pseudonarodowców z PiS to lepiej na PR. Wszystko tylko nie te miernoty z parlamentu.

  0 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2011-06-16 12:19:46

  rosthost- może i tak ale ta satysfakcja!!!
  Co do charliego , zgodze się. U nas potrzeba wymiany pokoleniowej w "WARSZAWIE" potrzebni są młodzi ludzie patzracy na swiat wolnorynkowo. Ale tego betonu nie przebijesz..

  0 0
 • ~minges 2011-06-16 12:21:18

  rosthost zansz ordynację wyborczą?! głosujemy na osobę, nie na listę, ile razy mam powtarzać? ona nie zbiera głosów od pozostałych rozumiesz (co nie zmienia faktu, że wielu ludzi głosujących "na ślepo" skreśla zwykle właśnie "jedynki" i to przez takich potem owe "jedynki" wchodzą do Sejmu!)

  0 0
 • ~ 2011-06-16 12:34:21

  I co fani PO i pana Krząkały? I on miał byc prezydentem a nawet w jego partii się z nim nie liczą!!! Zrobili Was w bambuko he he

  0 0
 • ~1sas1 2011-06-16 12:53:50

  ~minges - masz rację ale nie do końca. O ile dobrze pamiętam, wszystko zależy ile w sumie procentowo partia zgarnie głosów w danym okręgu. Jśli będzie odpowiednio dużo, to i tak z dalszych miejsc (mam tu na myśli ilość oddanych na kandydata głosów) można się załapać a pierwszeństwo ma właśnie pierwsza osoba na liście.

  0 0
 • ~grzesnick 2011-06-16 12:55:37

  rosthost - o kolejności wchodzenia decyduje liczba głosów. Jak tak ludzie zdecyduja, że Kluzik dostanie najwięcej to tak niestety będzie. monnie - Krząkała będzie najgorzej 2.. a jeszcze niedawno PISiurki nie dawły mu miejsca w pierwszej 6. A to spotka np posła Zawadzkiego z Wodzisławia

  0 0
 • ~grzesnick 2011-06-16 13:02:37

  1sas1 - nie masz racji.. ludzie - Wy nie rozumiecie systyemu gosowania w tym kraju :-( decyduje liczba głosów na partię , a jedynki wchodzą bo to na nie 80% ludzi glosuje. ale jest w tym mieście np Gabriel Cyrulik, który swego czasu na liscie PIS do miasta był pierwszy. I nie wszedł. A zasady głosowania do miasta jak i do sejmu jest niemal taka sama, inna mże być metoda dzielenia czy to dHondta czy kogoś innego.

  0 0
 • ~minges 2011-06-16 13:02:47

  Nie. Przykładowo w naszym okręgu najwięcej głosów otrzymały osoby z miejsc kolejno: z PiS - miejsce 3, 4, 1 i 7, z PO miejsce 2, 5, 3 i 1, z SLD miejsce 3 i 9. Przypuśćmy, że w proporcjonalnym przeliczaniu głosów wyszło, że PiS ma dostać trzy mandaty, PO też trzy a SLD jeden mandat. W tej sytuacji do Sejmu wejdą osoby z miejsc, które miały najwięcej głosów. Jeśli osoba z 1 miejsca była czwarta w kolejności co do ilości oddanych głosów, a jej partii przypadły tylko trzy mandaty to proste i zrozumiałe jest, że w tym przypadku do Sejmu NIE wejdzie. W praktyce jest to mało prawdopodobne, ale zarazem MOŻLIWE do zrealizowania.

  0 0
 • ~minges 2011-06-16 13:04:39

  grzesnick masz 100% racji :) ale tłumacz tu uparciuchom.

  0 0
 • ~grzesnick 2011-06-16 13:21:56

  minges - ja się tego doslownie boję. Ludzie którzy tutaj komentują zabieraja gloś, chce im się, są aktywni. Tyle, że ..pojęcia nie mają nawet o tym jak działa ordynacja wyborcza. A ta cała milcząca reszta? Może robić losowanie wśród pełnoletnich mieszkańców, którzy nie sa pozbawieni praw. I efekt będzie podbny jak wybór dokonywany bez minimalnego poziomu wiedzy. Przy okazji - zwolennicy okręgów jednomandatowych nie maja pojęcia, że w praktyce oznaczłoby to, ze 60% w sejmie miałloby PO, ze 30% PIS (na wschodzie) i 10 % cała reszta. Wystarczy powrównać skład senatu (gdzie są wybory wiekszościowe) i sejmu. No ale.. to trza troche pomysleć.

  0 0
 • ~minges 2011-06-16 13:47:06

  grzesnick, niestety ja też mam obawy. Ludzie narzekają jak to jest źle, a sami wybierają takich a nie innych przedstawicieli - posłów. Trzeba ruszyć głową i głosować na konkretne osoby. Popytaj ludzi czemu głosowali na tą a nie inną osobę - często nie potrafią tego uzasadnić. Szczytem były wybory z 2007 r. gdy ludzie głosowali masowo na PO, żeby odsunąć PiS. Pamiętajcie, że scena polityczna to nie tylko PO, PiS, SLD i PSL. Jest masa innych partii startujących i tylko od głosujących zależy kto wejdzie i w jakiej ilości. Ordanycja ma jako tako w tym pomóc, ale głos decydujący jest po stronie GŁOSUJĄCYCH!

  0 0
 • ~777lok777 2011-06-16 14:02:34

  A najbardziej narzekają Ci którzy w ogóle do wyborów nie chodzą. Bo dużo gadać mało robić każdy potrafi. A może to się komuś nie podoba ale "scena" polityczna jest odzwierciedleniem społeczeństwa. I można się kłócić ale taka jest prawda. Przed wyborami ludzie nawet nie przemyślą swoich decyzji na kogo głosować. Wybierają dobrze brzmiące nazwiska albo ludzi którzy są znani z TV. A to nie na tym polega. Trzeba wybierać ludzi którzy zapracowali na nasz głos a nie dopiero zapracują. I pamiętajmy o jednym głos nie oddany jest głosem zmarnowanym!!! Po to mamy ustrój demokratyczny żeby z niego korzystać.

  0 0
 • ~777lok777 2011-06-16 14:17:06

  a co do P. Rostkowskiej... to ja mam obawy. Jest genialnym "pearowcem" udowodniła to w wyborach 2010. Ale czy ma czyste intencje... hmmmm.... Ja chyba postaram się poszukać na liście kogoś "z naszych".

  0 0
 • ~minges 2011-06-16 14:17:25

  lok, swieta prawda!

  0 0
 • ~mlodygt 2011-06-16 14:48:38

  popieram - STEFAN SIARZEWSKI.
  Ja jestem za tym żeby zmienili wkońcu ordynacje wyborczą. wchodzi ten kto dostanie najwięcej głosów a nie że większość zagłosuje na gościa z nr 6 ale i tak nie wejdzie bo wchodzi nr 1 to jest chore przecierz ja głosuje na człowieka a nie na partię.

  NIE SPADOCHRONIARZOM

  0 0
 • ~minges 2011-06-16 14:53:19

  mlodygt poczytaj sobie co napisał grzesnick i co pisałem ja. Ordynacja nie potrzebuje zmiany, zmiany potrzebuje ludzkie myślenie!

  0 0
 • ~b&g 2011-06-16 16:27:26

  to wstyd dla miasta że taka osoba jak Pani ....wiadomo kto wystartuje z listy z Rybnika!!!!!!!!!!!!!!!! Rybnik chciał sie pokazac teraz sie pokaże !!! ale z jakiej strony wstyd!!!!że taka osoba która kręci i sprzedała by wszytsko zeby tylko sie dobrze ustawic będzie miala cos z naszym miastem wspólnego!!!! ja tez nie mam zamiaru głosowac !!!! wyrolowała wszystkich , zmienia zdanie co 5 minut...itd.... a władze pozwoliły jej miec cos wspólnego z Rybnikiem, nie do wiary !!!żałosne..... cała Polska z niej się śmieje....!!!!

  0 0
 • ~minges 2011-06-16 16:38:43

  Jasne, najlepiej nie iść głosować... a potem mamy frekwencję wyborczą na poziomie niecałych 50% i ciągłe narzekanie, że nic się nie da zmienić! Gdyby ludzie głosowali z głową - byłoby inaczej.

  0 0
 • ~ 2011-06-16 16:43:44

  Hahaha oglądając ten flesz powyżej wywiad z panem Markiem K. mało się nie posikałem ze śmiechu:) skoro pan Marek K. uważa, że to PIS ma problem, to dlaczego w jego zmróżonych oczkach oraz pulsującej żyle w okolicach szyi można było ewidentnie zobaczyć jak bardzo jest wkurzony tym, że w Platformie znaczy mniej, niż baba zaliczająca kilka partii w ciągu jednego roku:) to musi być cholernie upokarzające kiedy odbiera telefon z Warszawy i słyszy, że jest ktoś bardziej inteligentny i nadający się do tej roboty niż on:) a swoją drogą jak nazwalibyście babę która zmienia szefów jak rękawiczki ;> i dlaczego takie osoby, akurat w PO zajmują najwyższe pozycje na listach:) zastanówcie się nad tym:)

  0 0
 • ~d 2011-06-16 18:09:47

  To świadczy tylko o jednym PO zależy tylko na naszej kasie której z śląska płynie szerszym strumieniem niż wisła. A resztę ma gdzieś dlatego nasz region jest na marginesie. Szkoda że ślepi wyborcy nie widzą tego co ja że tak naprawdę KRZĄKAŁA jest PIONKIEM i w partii się nie liczy czy wam się to podoba czy nie to dlatego nic nie zrobił dla tego regionu bo nikt go nie słucha jest poprostu za MALUŚKI

  0 0
 • ~amk 2011-06-16 18:49:15

  minges i grzesnick - znam metodę d'Hondta bardzo dobrze. I nie do końca macie rację. Ta metoda powoduje, że każdy głos oddany na Krząkałę zwiększa szanse Kluzik i odwrotnie. Zapominacie, że każdy głos oddany na Krząkałę, Siedlaczka, Gadowskiego itd. powoduję, że Platforma uzyska w naszym okręgu więcej mandatów. A więc automatycznie szanse Kluzikowej, która niekoniecznie dostanie najwięcej głosów, się zwiększają. Współczuję wyborcom PO, bo głosując na Krząkałę mogą doprowadzić do tego, że jego głosy zwiększą ilość mandatów dla PO i przez to Krząkała pociągnie za sobą Kluzik. A przecież dla Platformersów ona jeszcze niedawno była tym znienawidzonym PiSowcem.

  0 0
 • ~Jaro 2011-06-16 19:52:36

  Sprawa jest prosta - PO nie miała gdzie wstawić swojej nowej figurki (Kluzik) więc znalazła listę rybnicką, na której nie ma żadnej znaczącej osoby, która reprezentowałaby sobą wartość większą niż 'zębiczny' uśmiech. Co do tego to nie dziwie się, że wybór padł na Rybnik, gdzie na 'jedynce' jest nauczyciel, marionetka partyjna, który zupełnie niczego nie oferuje swoim wyborcom. Zadziwia mnie jednak inna sprawa - jak można być tak naiwnym i nadal ogłaszać chęć głosowania na PO? Przecież ta partia ma w swoich szeregach ludzi od skrajnych dewotów, aż po skrajnych antyklerykałów. Od całkowitych liberałów gospodarczych, aż po skrajnych socjalistów, wręcz komunistów. Każdy z nas wie, że co jest do wszystkiego to jest do niczego. I podobnie jest teraz z PO - są tam wszyscy, więc jak oni mają zrobić cokolwiek dobrego? Jak taka partia może zaoferować jakiś spójny program wyborczy, skoro nawet jej członkowie nie potrafiliby sobie podać ręki? Nie wspominając już o tym, że jakieś 99% członków PO to skrajni karierowicze, którzy niczego w życiu nie dokonali (nauczyciele, socjolodzy, filozofowie, politolodzy etc., etc.). ŻAŁOSNE.

  0 0
 • ~myk 2011-06-16 20:01:07

  Ja doszedłem do wniosku, że koniec z głosowaniem na "wielkie marki" wśród partii i w najbliższych wyborach oddam głos na RAŚ. Poprzednio zawsze głosowałem na ogólnopolskie partie i po 21 latach demokracji widzę więcej zmian na gorsze, więcej chciwości, chamstwa w polityce, żałosnych radykalnych poglądów i tzw. "sporów" będących w istocie igrzyskami głupoty niż głębszymi myślowo dysputami. A proza życia dobija rosnącymi cenami i rachunkami. Dość...

  0 0
 • ~minges 2011-06-16 20:07:49

  ~amk też znamy tą metodę i staraliśmy się ją jak najprościej wyjaśnić! Po prostu chodzi o to, żeby głosować na wszystkie inne miejsca, tylko nie na "jedynkę" i wtedy "jedynka" nie wejdzie, lub też w przypadku niewielkiej liczby głosów nie pomoże jej to, że inni mają ich sporo. Chodziło nam o wytłumaczenie forumowiczom tego, że tu nie działa mechanizm tzw. głosowania na listę (gdzie wszystkie głosy zbierają osoby z miejsc najwyższych, począwszy od "jedynki"), ale że mają wpływ na kogo głosują i kto do Sejmu wejdzie.

  0 0
 • ~charlie 2011-06-16 20:22:53

  Co do jednomandatowych okręgów wyborczych to przypominam, że Platforma Obywatelska zebrała kilkaset tysięcy podpisów pod projektem ustawy właśnie zmieniającą ordynację wyborczą na JOW. Po czym trafiło to do marszałka sejmu i... no właśnie, podobno wszystkie podpisy zostały zniszczone.

  0 0
 • ~ziupo 2011-06-16 20:23:08

  A gdzie młodzieżówka PO: qwerty, werkk i bezimienny?  Dopiero im pewnie dyktują co mają pisać :P

  0 0
 • ~ziupo 2011-06-16 20:26:06

  Ludzie, Wy nie wiecie po co w ogóle są wybory.  Wybory są po to, żeby ludziom się zdawało, że mogą jeszcze coś pozmieniać.   {{{ Doły nie mają nic do gadania, góra zdecydowała i tak musi być, a rybnickie struktury nie mają prawa mieć własnego zdania. }}}

  0 0
 • ~werkk 2011-06-16 20:28:06

  Ja mam swoje zdanie na temat p. Kluzik jest mi za nią wstyd nie ważne z jakiej listy byle do żłoba. ja na pewno na nią nie zagłosuję.

  0 0
 • ~AlicjaeR 2011-06-16 21:14:14

  Zapytajcie RYBNICZAN czy życzą sobie aby ta chorągiewka startowała u NAS . NIE CHCEMY JEJ TUTAJ!!! Powala jej szczerość , ze ona ma 3 dzieci na utrzymaniu i musi skądś startować .... urodziła sobie więc niech tak jak każda inna matka 3 dzieci idzie do pracy do Biedronki lub innego Lidla i pracuje za 800zł i będzie miała na utrzymanie swoich dzieci .

  0 0
 • ~Don C. 2011-06-16 22:09:37

  Zgadza się AlicjaeR!Do Biedronki ciota niech się przyjmie jak ma mało kasy!Najpierw w d*** wchodziła kaczorowi a teraz już 2 razy kabot przemieniła i niegdyś największemu wrogowi (czyli PO) teraz gałę robi!!!

  0 0
 • ~777lok777 2011-06-17 11:02:59

  Don C trochę szacunku!!! Fanką Kluzikowej nie jestem ale bez przesady... Ty byś chciał żeby o Twojej matce, siostrze, żonie takie rzeczy ktoś wypisywał. Nikt nie każe Ci jej lubić i na nią głosować. Taki komentarz świadczy o poziomie polskich wyborców...

  0 0
 • ~ziupo 2011-06-17 22:40:07

  Skoro nie chcecie jej tutaj, to nie głosujcie na tą listę, na której się znajdzie. Proste i Skuteczne :P

  0 0
 • ~mily pan 2011-06-18 16:26:35

  Wole Kluzik jako k.rwisko polityczne co PJN doprowadzil na dno niz tego niedojde Krzakale co NIC dobrego nie zrobil dla Rybnika i Polski

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1560