zamknij

Biznes

Parkowanie przy szpitalu w końcu potaniało

2011-08-08, Autor: Beata Matuszek

Za kilkugodzinny postój na parkingu przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Orzepowicach do tej pory płaciło się kilkanaście złotych. Teraz władze szpitala wprowadziły opłatę, która wynosi 3 zł, niezależnie od tego, jak długo parkujemy.

Reklama

Pacjenci i odwiedzający ich krewni w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Orzepowicach od dawna narzekali na wysokie opłaty za parking. Godzinny postój kosztował 2 złote. Najbardziej po kieszeni dostawali bliscy najciężej chorych, bo to właśnie oni w szpitalu spędzają najwięcej czasu.

Teren parkingu w 2006 roku wydzierżawił warszawskiej spółce Parkingi Polska ówczesny dyrektor szpitala, Roman Gnot. - Trudno mi powiedzieć, dlaczego taka decyzja została podjęta. Na pewno były robione jakieś szacunki ekonomiczne - wyjaśnia dyplomatycznie Tomasz Zejer, który stanowisko dyrektora objął w 2008 roku.


Nowy szef szpitala od razu po objęciu dyrektorskiego fotela, zdecydował się wypowiedzieć umowę dzierżawcy. Po 36-miesięcznym okresie wypowiedzenia, od lipca terenem znowu zawiaduje kierownictwo szpitala. - Wydaje nam się to korzystne ekonomicznie. Mimo że opłata za parking jest niższa, przychody szpitala są wyższe niż te z tytułu dzierżawy - mówi dyrektor. - Oczywiście, pełny obraz sytuacji będziemy mieli zimą, kiedy na pewno wzrosną koszty utrzymania - dodaje.


Co ważne, rozwiązanie umowy z dzierżawcą nie pociągnie za sobą żadnych zwolnień. - Nikt nie straci pracy. Przy obsłudze parkingu dalej będą pracować ci sami ludzie - zapewnia dyrektor.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~bednar 2011-08-08 12:19:11

  Szanowny Pan dyrektor szuka oszczędności to Ja mu podpowiem jak je znalezć.Personelowi średniemu(ratownicy medyczni,pielęgniarki itp.) niech szanowny Pan Dyrektor obniży jeszcze pensje,wezmie wszystkie dodatki bo i tak zarabiają za dużo a da to wszystko szanownym doktorom bo oni biedaczki zarabiając w jeden dobowy dyżur więcej niż taki ratownik medyczny w miesiąc i tak mają mało i ledwo starcza im na godne życie;/

  1 1
 • ~josom 2011-08-08 15:05:03

  Nowa cena za parking jest od początku lipca, a Redakcja rybnik.com.pl pisze o tym 8 sierpnia. eXPRESS...

  1 0
 • ~WciagamWasNosem 2011-08-08 17:58:01

  Mam wrażenie, że nasza redakcja ma wiele wspólnego z PKP i jej pochodnymi..

  1 0
 • ~Robin Tell 2011-08-08 18:19:34

  Przekonałem się, że lekarzem jest się z powołania, powołania do: ... pieniędzy, luksusu i bogactwa. Powołanie do służenia człowiekowi w jego nieszczęściu praktycznie już nie istnieje. Jak można skomentować to, że lekarz w swojej prywatnej praktyce bierze od 60-80 zł za proste w dzisiejszych czasach badanie usg? A wracając do parkingu, właściwe służby powinny zająć się tym jak warszawska firma dostała zarządzanie parkingiem, dodałbym do tego zbadanie sprawy telewizorów w pokojach chorych. Dlaczego na tym szpital nie zarabia?

  1 0
 • ~rybolek 2011-08-08 21:09:55

  Można to skomentowac tak, ze całkiem niedrogo, biorac pod uwage cenę sprzętu i koszty wyszkolenia lekarza

  0 0
 • ~Fazer 2011-08-08 22:07:51

  Przy okazji szłoby zrobić nowe zdjęcia bo te są sprzed 6 lat, zrobione za zeszłej kadencji szpitala, teraz parking jest całodobowy

  okres wypowiedzenia był 30 miesięcy a nie tak jak piszecie 36 :/
  pozdrawiam serdecznie Rybnik.com.pl

  0 0
 • ~a.1975 2011-08-08 22:39:53

  a ja i tak uważam że parking w takiej instytucji jak szpital POWINIEN być bezpłatny- nikt z odwiedzających nie przyjeżdża tam aby się pobawić- tylko wesprzeć chorego i jego rodzinę- parking płatny, szatnia płatna (zimą) i dodatkowe wyżywienie dla chorego- to naprawdę duże koszty dla rodzin i ich znajomych, a tak naprawdę szpitale są utrzymywane z NASZYCH pieniędzy. Ostatnio pan parkingowy powiedział mi, że to tylko 3 zł - ale wg. mnie jak rodzina przyjeżdża czasem kilka razy dziennie przez kilka tygodni a nawet i miesięcy to uzbiera się ładna sumka. Ciekawe, że centra handlowe mają parkingi bezpłatne które są instytucjami komercyjnymi. Ale to wszystko zależy od serca zarządu szpitala- dla którego liczą się tylko wyniki finansowe- a pacjent to tylko dodatek. A tak naprawdę to lekarze i szpitale są dla nas a nie my dla nich. Przykre, że ktoś się dorabia cudzym kosztem. Przykre ale prawdziwe. Ps. Śląsku jest wiele szpitali, które nie pobierają opłat za parking.

  0 1
 • ~Robin Tell 2011-08-08 22:40:05

  Drogi ryboleku. Koszty wyszkolenia dochtora ponosi jak na razie państwo. Przyszły dochtor albo jego starzy ponoszą takie koszty jakie ponoszą starzy przyszłego inżyniera. Potem pracuje ów za niemałe pieniądze w państwowym szpitalu wojewódzkim nr 3 a ponadto ma swoją praktykę, na której przy pomocy kilku pacjentów chce się dorobić. Dlaczego 4 pajentów dziennie musi mu zapłacić za drogi, prywatny sprzęt, wszak w szpitalu zbytnio się nie wysila, bo tego od niego nie wymagają. Moim marzeniem jest, by szpitale działały co najmniej tak jak w znienawidzonych przez niektórych Niemczech. Ja osobiście zastanawiam się, czy idąc do dochtora włożyć do koperty ileś tam zł, czy legalnie kupić sobie czarnoprochowca, by przyłożyć mu do jego zdegenerowanej skroni. To drugie rozwiązanie o wiele bardziej mi się podoba.

  0 0
 • ~ 2011-08-08 22:56:39

  Ponoć pracownicy szpitala też muszą płacić za parkowanie. Może wkrótce zamontują im liczniki wody w dyżurkach i będą placić za umycie się i skorzystanie z WC ?

  0 1
 • ~Jaro 2011-08-08 23:10:34

  Robin - gdzie robiłeś USG za 60-80 zł, no i czego? ja ostatnio znalazłem za 100 zł w Rybniku ale odradzono mi tego lekarza i pojechałem do Wodzisławia, tam cena 150 zł za wizytę. Chodziło o USG kolana. Co do parkingu, to powinien być darmowo skoro i tak szpital finansowany jest z naszych podatków (niestety nawet tych, którzy nie leczą się w publicznej służbie zdrowia - ale tak to już jest w złodziejskim kraju)

  0 0
 • ~bednar 2011-08-08 23:20:03

  Pracownicy szpitala również muszą płacić kilkanaście złotych miesiesięcznie za korzystanie z parkingu oraz wyrobić specjalną kartę wartą 50zł która umożliwia wjazd na parking ale tylko w teorii bo często ów karta psuje się i trzeba zaparkować przed szpitalem wtedy Pan parkingowy zostawia rachunek za szybą albo jak w przypadku pewnej pracownicy szpitala założył blokodę na koła!!! ponownie dziękujemy Panu DYREKTOROWI za udogodnienia nam stworzone! aha jak zauważyłem PANOWIE DOKTOROWIE parkują na miejscach dla inwalidów przed szpitalem i absolutnie nie dotykają ich żadne sankcje czyli jak zwykle w naszym szpitalu są równi i równiejsi.Dr.Chłodek parkując swoje"porsze" przed szpitalem również nie podlega żadnym przepisom,szkoda że "normalni"pracownicy tak!!pozdrawiam wszystkich biednych doktorów którzy muszą codziennie tak ciężko pracować za tak "śmieszne pieniądze"

  0 0
 • ~ 2011-08-08 23:40:21

  ~bednar, a może ci lekarze są inwalidami ? Może ten szpital juz jest Zakladem Pracy Chronionej ?

  0 0
 • ~Bosy 2011-08-09 08:22:07

  Panowie i Panie nie ma co narzekać tylko trzeba parkować. A biorąc pod uwagę ilość miejsc parkingowych w Rybniku, będą i tacy którzy jadąc na zakupy do słynnej P.L.A.Z.Y. auto zostawią na parkingu szpitalnym.

  I co Wy w tym molochu widzicie ?


  Pozdrowienia

  0 0
 • ~ 2011-08-09 21:10:39

  Dalej kreca LODY na ludziach ktorzy musza przyjechac autem do szpitala

  0 1
 • ~exitcosmo 2011-08-09 21:24:18

  Na tym parkingu nie trzeba parkować.Wokół szpitala jest dużo miejsc do parkowania,trzeba je tylko widzieć

  1 0
 • ~rybapila 2011-08-10 10:45:52

  Chwila chwila, za darmo ??? No jasne, tyle że:
  - kto pokryje koszty odśnieżania parkingu zimą ?
  - kto pokryje koszty napraw i remontów ?
  Szpital do tego nie powinien dopłacać i przypuszczam że tak to właśnie będzie średnio-rocznie wyglądało.

  A co do lekarzy to przeginacie, idźcie na studia gdzie same studia to 6 lat + specjalizacja + praktyki.. to nie sa studia wieczorowe gdzie można pracować w ciągu dnia. Większość tutaj wymiękła by na jednym cząstkowym egzaminie z anatomii. To nie ma NIC wspólnego ze studiami ekonomicznymi, humanistycznymi czy technicznymi, to jest rzeźnia !

  Lekarze w Rybnickim szpitalu są na wysokim poziomie, nie spotkałem się nigdy z kwestią "dodatków", miałem "okazję" przeleżeć tam prawie 2 tygodnie na intensywnej opiece i złego słowa nie mogę powiedzieć, nawet jedzenie było bardzo smaczne !

  0 0
 • ~ 2011-08-10 12:10:05

  Ludzie, obiżyli opłatę a Wy dalej swoje - ja chcę placic za parking bo wiem ze kasa idzie do szpitala. Ważne aby ludzie też szanowali parking, wtedy będzie on służył latami

  0 0
 • ~spirit-of-the-town 2011-08-11 14:18:45

  Bardzo podoba mi się sformułowanie "szacunki ekonomiczne", które to podobno były robione z warszawską firmą. Kolejny taktowny zwrot na określenie przekrętu i łapówek. A parking mógłby być bezpłatny, odśnieżaniem i remontami mogły by się przecież zająć RSK, tak jak robią to z innymi miejskimi parkingami. Trzeba tylko chcieć, ale w tym kraju im na ważniejszym stanowisku się siedzi, tym ciężej się myśli. Pozdrawiam

  0 0
 • ~tropiciel_debili 2011-08-18 21:07:44

  Parking przy szpitalu nie moze byc utrzymywany przez RSK, bo miasto nie jest wlascicielem terenu.

  0 0
 • ~Balrog 2011-08-19 21:32:13

  "Trudno mi powiedzieć, dlaczego taka decyzja została podjęta. Na pewno były robione jakieś szacunki ekonomiczne - wyjaśnia dyplomatycznie Tomasz Zejer" - PROSZĘ ZAPYTAĆ SWOJEGO ZASTĘPCĘ !!! Te "analizy ekonomiczne" "tworzył" na zapotrzebowanie ówczesnego dyrektora R. Gnota Bogdan Łaba ówczesny i obecny zastępca dyrektora ds. administracyjno - ekonomicznych. Jak to jest możliwe że ten gość nadal pracuje w szpitalu !!! Figurant ma jakieś dobre plecy że jeszcze nie wyleciał z roboty.

  0 0
 • ~Miroslaw Psota 2018-08-26 13:09:02

  Cos jednak jest nie tak z tymi oplatami za parking.
  Jest tam parkingowy wydaje kartki ktore sobie moze kazdy skopiowac na drukarce i nie widze tu mozliwosc zadnego rozliczenia jest to po prostu Zdzierstwo i okradanie ludzi w bialy dzien.

  Oplaty parkingowe wynosza 6 zl za godzine i sa wieksze jak oplaty w UN gdzie oplata godzinowa wynos 1 euro.
  To skandal zeby tak ludzi okradac .

  1 3

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Liderzy biznesu w regionie

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy weźmiesz udział w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 582