zamknij

Człowiek Roku

Oto nominowani do nagrody Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2013!

2014-01-20, Autor: 
Kapituła Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl wybrała 12 nominowanych do nagrody Człowiek Roku Rybnik.com.pl. Dziś rozpoczynamy głosowanie internautów.

Reklama

Nominację do tytułu Człowiek Roku Rybnik.com.pl w kategorii Biznes otrzymali: Katarzyna Grudzień - prezes Centrum Medycznego Lift Med SA, Andrzej Holona - mistrz stolarski, Damian Homola - właściciel firmy Prestige zarządzającej salonami RuckZuck i Henryk Pierchała - współwłaściciel Piekarni Pierchała.

W kategorii Kultura nominacjami wyróżnieni zostali: zespół Chwila Nieuwagi, Ilona Kargul - prezes Śląskiego Centrum Muzycznego „Muzyka i Ruch”, Marcin Komorowski - animator kultury i zespół The Blues Experience.

W kategorii Sport Kapituła nominacje otrzymali: Anna Mroszczak - szpadzitska RMKS Rybnik, Agata Perenc - dżudoczka Polonii Rybnik, Mariusz Prudel- siatkarz plażowy TS Volley Rybnik i Robert Słupik - dyrektor wyścigu kolarskiego Tour de Rybnik.

> Poznaj sylwetki kandydatów i wybierz swojego Człowieka Roku 2013

Jak wybierano nominowanych?
Nomin0wanych Kapituła Konkursu wybierała spośród wszystkich zgłoszonych na Konkurs kandydatów (zgłoszenia mógł wysyłać każdy). W kategorii Biznes oceniana była innowacyjność produktów i usług, jakość zarządzania zasobami ludzkimi, uzyskane certyfikaty i wyróżnienia, działalność społeczna i charytatywna, osobisty wpływ kandydata na rozwój firmy. W kategorii Kultura pod uwagę brany był wpływ kandydata na życie kulturalne Rybnika, na kształtowanie się świadomości kulturalnej młodzieży, upowszechnianie kultury, uzyskane nagrody i wyróżnienia w 2013 roku. W kategorii Sport jurorzy oceniali rangę odniesionych sukcesów w 2013 roku, całokształt osiągnięć oraz  wpływ na popularyzację sportu w Rybniku. 

Kto wybierał?
Kandydatów w kategorii Biznes oceniali: Adam Fudali - prezydent Rybnika i Przewodniczący Kapituły, Piotr Masłowski - prezes Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych, Damian Mrowiec - Starosta Rybnicki,  Wojciech Pfeifer - starszy Cechu oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Tomasz Pruszczyński - prezes tuPolska Sp. z o.o.  i wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Edward Szweda - dyrektor Izby Rzemieślniczej w Rybniku, Andrzej Żylak - prezes Izby Przemysłowo-Handlowej i Wacław Wrana - redaktor naczelny Rybnik.com.pl.

W kategorii Kultura oceny kandydatów dokonali: Adam Fudali - prezydent Rybnika i Przewodniczący Kapituły, Bogdan Kloch - dyrektor Muzeum w Rybniku, Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, Romana Kuczera - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku, Adam Świerczyna - dyrektor Rybnickiego Centrum Kultury, Michał Wojaczek - dyrektor Domu Kultury w Chwałowicach, Stanisław Wójtowicz - prezes Fundacji Elektrowni Rybnik i Wacław Wrana - redaktor naczelny Rybnik.com.pl.

W kategorii Sport nominowanych wybrali:  Adam Fudali - prezydent Rybnika, Grzegorz Janik - prezes KS Energetyk ROW Rybnik, Krzysztof Mrozek - prezes ŻKS ROW Rybnik, Arkadiusz Skowron - dyrektor CRR Bushido, Rafał Tymusz - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Stanisław Wójtowicz - prezes Fundacji Elektrowni Rybnik i Wacław Wrana - redaktor naczelny Rybnik.com.pl.

Co dalej?
Dziś rozpoczęliśmy głosowanie internautów, które potrwa do 31 stycznia. Spośród grona wszystkich nominowanych nasi czytelnicy wybiorą laureata Nagrody Internautów. Zalogowani w portalu lub na Facebooku użytkownicy moga oddawac 1 głos dziennie. Głosować można również wysyłając smsy - weź udział w głosowaniu.

 

 Laureatów w kategoriach Biznes, Kultura i Sport wybierze Kapituła Konkursu - jej werdykty zostaną ogłoszone podczas gali finałowej Konkursu, która odbędzie się już 13 lutego.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (18):
 • ~jedrek_1_1 2014-01-20
  11:08:51

  10 0

  W kategorii sport brakuje Artura Strzałki.. a to były sportowa sensacja roku na skalę większą niż Rybnik. Szkoda

 • ~ 2014-01-20
  11:54:59

  0 3

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~facet1977 2014-01-20
  13:08:48

  20 0

  człowiek roku rybnik .com.pl - brakuje osob ktore naprawde cos zrobiły dla rybnika. kogoś kto uratował komus życie, pomogl w cięzkiej sytuacji. Prosze mi powiedzieć czy te osoby nominowane z kategori biznes czyli bardzo zamożni ludzie pomogli komuś na swięta. A znam pewną niezamożna osobe ktora od wielu lat zbiera zabawki , sloiczki z jedzonkiem dla niemowlakow itp i pomaga w domach dziecka , ma wiele adresów rodzin ktorym trzeba pomoc. dla mnie to taka oboba powinna zostac wyrozniona. no ale tej osobie niepotrzebna statuetka, impreza z bogaczami , bo on to robi z serca a nie dla pieniędzy. no i żeby ktos nie myslal ze ja najezdzam na tych ludzi, nie nie. sami cieżko pracują na swoj sukces. i życze im jeszcze wiecej. ale osobą roku w kategori prawdziwy człowiekl roku powinna zostac ta wlasnie osoba o ktorej wspomnialem.

 • ~nn1515 2014-01-20
  17:22:35

  0 4

  do ~facet1977
  A nie wydaje ci się, że lepiej byłoby stworzyć jeszcze jedną kategorię, a nie czepiać się ludzi biznesu? I skąd wiesz, że ci ludzie nie pomagają innym, nie tylko w ramach swojej działalności, ale także jako prywatne osoby? Jesteś w stanie to zweryfikować? Osobiście potwierdzam, że jest wśród nich osoba, która to robi, ale nie rozpowiada o tym na lewo i prawo, a wystawianie tak uogólniającej oceny jest krzywdzące.

 • ~Cwilin 2014-01-20
  18:28:52

  0 2

  A koszykarek nima oj nima.

 • ~facet1977 2014-01-20
  19:02:41

  11 0

  nn1515 ja sie nie czepiam , dalem tylko przyklad, nie podalem nazwisk ani zadnych danych. większośc biznesmenow widzi tylko czubek swojego nosa ale sa i tacy co maja wielkie serca. ale i tak uważam ze osoba o ktorej ja pisze robi duzo duzo wiecej niz biznesmen ktory daje nawet po 10 tys miesiecznie ( ktore odpisze od podatku jako darowizne).

 • ~ 2014-01-20
  19:10:26

  6 0

  Patrząc na bieżące głosy to każdy kupuje drzwi w Ruck Zuck! Prestiżowa nagroda serwisu, pomijając kryteria wyboru laureatów wygrać może ten, który na siebie wyśle jak najwięcej SMS-ów.

 • ~Arteks 2014-01-20
  21:04:01

  0 3

  @tygrysekw11111 - widzę że zdjęli twój wpis. Powiem ci szczerze, że jakbym był właścicielem firmy którą zniesławiłeś to złożyłbym sprawę w e-sądzie o zniesławienie. To trwa znacznie krócej niż tradycyjna rozprawa z zwykłym sądzie, a jest dla sprawcy tak samo dotkliwa jak tradycyjna. Czasami naprawdę warto milczeć zamiast narobić sobie niepotrzebnych kłopotów. @facet1977 - co roku internauci mogą zgłaszać swoje kandydatury. Mogłeś napisać o tym tajemniczym filantropie. A facet z Ruck-Zuck może sprzedaje dobry towar ale budynek w którym mieści się ta firma w Rybniku woła o pomstę do nieba. Z jednej strony - obraz nędzy i rozpaczy (od strony sądu i targowiska), a z drugiej kiczowate kolorki i reklamy. A przecież gdyby gość z branży budowlanej chciał to mógłby z tego obiektu zrobić perełkę architektoniczną śródmieścia, z której dumny byłby on sam, a także mieszkańcy naszego miasta.

 • ~ 2014-01-20
  23:01:55

  4 0

  Człowiekiem roku powinien zostać Bolesław Piecha. Wygrał w Rybniku uzupełniające wybory do senatu i od tego czasu walczy jak lew o sprawy istotne dla mieszkańców naszego miasta i regionu :) Tak zapowiadał przed wyborami i tak czyni :)

 • ~ 2014-01-21
  00:11:39

  4 0

  Don Tytus pewnie jakby była kategoria Zdrowie/Medycyna pierwszy szkrobacz pisu miałby szanse

 • ~rzyt 2014-01-21
  11:47:11

  8 0

  Jest w Rybniku taki Pan, który codziennie objeżdża miasto karmiąc bezdomne koty. Ale takich ludzi się nie dostrzega w konkursach, w których kryteria są dla mnie nie do końca zrozumiałe. Bo kapituła wybrała nominantów z ilu kandydatur; tego się nie podaje, a jest to ciekawe. Czy kryteria są podobne jak przy Czarnych Diamentach?

 • ~ 2014-01-21
  14:56:45

  2 0

  `rzyt proszę bardzo sobie przeczytać http://www.rybnik.com.pl/pliki/czlowiek_roku/2014/regulamim%20konkursu_czlowiek%20roku_rybnik_com_pl_8_edycja.pdf

 • ~pz2 2014-01-21
  17:00:30

  6 0

  ~Marek Kasperek - zgadzam się z tym, że zgodnie z regulaminem każdy może zgłosić kandydata, ale dlaczego nigdy portal Rybnik.com.pl nie napisze oficjalnie jakie kandydatury zostały zgłoszone i spośród których osób wybierano nominowanych? Mam wrażenie, że ten konkurs to jedna wielka ściema...szczególnie jeżeli chodzi o biznes, bo Liftmed i RuckZuck ciągle się reklamują więc trzeba ich jakoś "wynagrodzić". Poza tym dlaczego rozdanie statuetek człowieka Rybnik.com.pl jest imprezą zamkniętą? Nawet nie można wygrać kilku zaproszeń dla zwykłych szarych Rybniczan...a przecież jedna ze statuetek to nagroda Internautów czyli użytkowników tego portalu :)

 • ~Arteks 2014-01-21
  18:18:47

  4 0

  @Don Tytus - Piecha zawsze może powiedzieć, że nie jest w partii władzy, a Krząkała jest w partii rządzącej, a też niczego dla miasta nie potrafi załatwić... Np. senator Zdziebło chwali się w mediach, że załatwił dla Żor dofinansowanie do budowy ośrodka dla niepełnosprawnych. Co załatwił dla Rybnika wywodzący się stąd poseł Krząkała? Możesz coś wymienić?

 • ~xoxoxo 2014-01-22
  01:34:21

  1 0

  W kategorii sport również brakuje Pauliny Sz. ... jest to przecież mistrzyni świata ju-jitsu!!!!

 • ~rzyt 2014-01-22
  12:55:05

  0 1

  Marek Kasperek: Przeczytałem regulamin /dzięki za link/ i wiem już, gdzie tkwi problem. Odp. w płatnych sms-ach i dlatego tak mało głosów i tak mało kandydatów do nominowania. Wniosek: wszyscy zgłoszeni są nominowani. Udział wzięło 290 głosujących, czy więcej?

 • ~nn1515 2014-01-22
  22:38:42

  0 0

  ~facet1977 jak jest na podatku liniowym, to nic sobie nie odpisze, daje z własnej kieszeni

 • ~krycha46 2014-01-27
  12:07:53

  0 0

  dr Katarzyna Grudzień już odpadła w zeszłym roku. Jest zarozumiała,nie zapomnę jak mnie raz przywitała niegrzecznie w przychodni na ul.św.Józefa

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 4147