zamknij

Wiadomości

Oto kolejni „miszczowie” parkowania. Pozostawiają samochody gdzie popadnie

2021-01-25, Autor: bf

Tak parkuje się w Rybniku. Straż miejska opublikowała kolejne zdjęcia samochodów lokalnych „miszczów”. Miejsca postoju pojazdów mogą zadziwiać.

Reklama

Gdzie kierowcy poruszający się po Rybniku mogą zaparkować? Wszędzie! Doskonale widać to na zdjęciach opublikowanych właśnie przez straż miejską. To kolejna odsłona akcji „Ja tylko na chwilę”. Jak widać, kierowcy wykazują się nie lada wyobraźnią, parkując na chodniku i w pobliżu przejścia dla pieszych. Jeszcze inni nie patrzą na znaki, jak to ma miejsce przed ZUS w Rybniku. Tam miejsca parkingowe zostały zlikwidowane na rzecz zatoczki autobusowej. Podobnych absurdów jest więcej.

Straż Miejska w Rybniku nadal przypomina - nim zaparkujemy swój pojazd jak najbliżej miejsca, do którego chcemy dotrzeć, zrobić zakupy, załatwić inne sprawy, zastanówmy się, czy warto. Pamiętajmy, że nasze postępowanie może narazić kogoś na niebezpieczeństwo.

Naruszenie warunków dopuszczalności postoju pojazdem na chodniku, pozostawienie pojazdu w miejscu do tego niewyznaczonym w strefie zamieszkania, niszczenie zieleni, czy niestosowanie się do znaków poziomych i pionowych - to najczęstsze wykroczenia ujawniane przez strażników miejskich w Rybniku.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 14

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Longina b 2021-01-25 11:34:08

  Zdjęcia a gdzie blokady na koła.W SM teraz zatrudniają fotografów?

  37 7
 • ~baal-zevuv 2021-01-25 11:44:26

  W Rybniku jest "ciche" przyzwolenie na parkowanie gdzie popadnie, jazdę z niesprawnym oświetleniem (więcej niż co 10 pojazd ma albo braki w oświetleniu albo używa nieprawidłowego oświetlenia) oraz na "nieużywanie" kiernowskazów przy wyjeździe z ronda czy zmianie pasa. O zabawie komórką podczas jazdy nie wspomnę.... taki mamy dobrobyt!

  51 6
 • ~Arteks 2021-01-25 19:09:41

  Chciałbym aby SM pochwaliła się kiedyś zdjęciami z odholowywania pojazdów - jeśli w ogóle usuwa te najgorzej postawione auta. @baal-zevuv - też to zauważyłem. Dziwi to tym bardziej, że w Rybniku nie brakuje legalnych miejsc do parkowania dosłownie kilkanaście metrów od miejsc wykonania tych zdjęć. Albo to jest lenistwo kierowców albo zwykłe darmusowanie.

  10 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Rybniku?
Oddanych głosów: 1356