zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Oto chluba rybnickich uczelni

2012-04-21, Autor: dk
Piętnastu studentów – każdy z innego kierunku, każdy z najwyższą średnią. To oni zostali laureatami Interdyscyplinarnego Konkursu Indeksów, organizowanego przez samorządy studenckie trzech rybnickich uczelni.

Reklama

Z Ośrodka Dydaktycznego Uniwersytetu Śląskiego wyróżnieni zostali: Martyna Bugajska (politologia), Kamil Huńczak (socjologia), Artur Jochlik (filozofia), Adam Przybylski (historia), a także Magdalena Świekatoń (filologia polska).

Najlepsi studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego to: Bogna Kaszek (ekonomia), Anna Kopiec (finanse i rachunkowość), Joanna Doleżych (gospodarka przestrzenna) oraz Magdalena Szczepan (zarządzanie).

 

Z kolei z Politechniki Śląskiej najwyższą średnią ocen zdobyli: Szymon Cofalik (informatyka), Anna Gadomska (inżynieria środowiska i energetyka), Edyta Kuś (organizacja i zarządzanie), Aleksandra Pyka (budownictwo), Piotr Świerk (elektrotechnika) i Mateusz Żadziłko (górnictwo i geologia).

 

Najlepsi studenci odebrali swoje nagrody na uroczystej gali. Statuetki zaś otrzymały osoby, które wspierają działalność rybnickich uczelni. Są to: Dorian Dyrcz (Student Kampusu), Renata Sosna (Przyjaciel Studenta Politechniki Śląskiej), Anna Piotrowicz (Przyjaciel Studenta Uniwersytetu Ekonomicznego), Piotr Nowak (Przyjaciel Studenta Uniwersytetu Śląskiego), Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu (Organizacja Przyjazna Studentom) oraz starosta Damian Mrowiec (Nagroda Honorowa).

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~czarnapuszka 2012-04-21 19:59:07

  Nie podoba mi się ocenianie zdolności studenta po ocenach. O chlubie może stanowić bardziej sprawa zaradności w momentach grozy, czyli w jak najkrótszy czasie poradzenia sobie z problemem. Za dobre oceny można nagradzać w liceum i gimnazjum. Wysoko średnia czasami może wynikać z kucia na pamięć lub ściągania, co w pracy zawodowej objawi się zagubieniem i oszukiwaniem.

  0 0
 • ~ika-mind 2012-04-21 20:09:30

  "w momentach grozy" - zapraszamy na sesję :)

  0 0
 • ~ 2012-04-21 20:57:09

  nie martw sie czarnapuszka, nie tylko w ocenach jestem najlepszy :D

  0 0
 • ~Porta 2012-04-22 04:17:02

  Co mówi absolwent filozofii do absolwenta socjologii? - Dwa cheeseburgery, proszę!

  0 0
 • ~Lurker 2012-04-22 09:56:59

  Zwykle nie rozmawiam ze studentami socjologii, ale kiedy już to robie, to zawsze proszę o podwójne frytki.

  0 0
 • ~obserwator444 2012-04-22 12:48:23

  Panie Cofalik jakbyś był faktycznie taki najlepszy to odbierałbyś taką nagrodę przykładowo w Krakowie, Wrocławiu bądź Gliwicach, a nie w podrzędnym ośrodku zamiejscowym jakim jest Rybnik.

  0 0
 • ~ 2012-04-22 13:49:02

  ~Porta
  Co mówi absolwent filozofii do absolwenta socjologii? - Dwa cheeseburgery, proszę!
  :) Świetne - bardzo mi się podoba. Tak wygląda realne życie ... Socjologów i filozofów (zwłaszcza po KUL i innych tego typu) jest jak psów - a potem nie ma komu dać nic mądrego do wykonania w pracy.. I to jeszcze samodzielnie.

  0 0
 • ~orient 2012-04-22 13:59:47

  @obserwator - typowy tekst ignoranta który nie wie że w Rybniku wydziały PŚl (obecnie CKI) powstały niewiele później niż sama Politechnika w Gliwicach (ponad 10 lat później), a kampus AE i UŚ jest powodem to chwalenia się w macierzystych placówkach. Wykładowcy są ci sami co w Katowicach. Każdy absolwent kończący uczelnię w Rybniku, Sosnowcu czy Katowicach ma ten sam papierek UŚ czy AE. A jeśli chodzi o miasto to czy Gliwice czy Sosnowiec są atrakcyjniejsze do studiowania od Rybnika. Wątpię. Sam studiowałem w Sosnowcu i Katowicach trochę lat temu i trochę zazdroszczę studentom rybnickiego kampusu. Warunki studiowania w tamtych czasach w stolicy woj. były gorsze niż oferuje kampus. Atrakcji kilkanaście lat temu w Katowicach/Sosnowcu też nie było za dużo...

  0 0
 • ~sweeTeddy 2012-04-22 18:51:16

  @ Porta i @Lurker - mało kreatywne, ściągnięte z kwejka bądź demotów -_- a tak się składa, że z powodu mody na polibudę i kierunki ścisłe, za jakieś 5 lat to inżynierowie, jeśli będą przeciętni w swoim fachu, będą "walczyć" o posady w KFC bądź w Mc-u.

  0 0
 • ~Porta 2012-04-22 19:23:49

  Twoja stara jest z kwejka. A wracając do tematu, to dzisiejsze uczelnie kształcą pseudospecjalistów, na polibudzie poziom merytoryczny studentów jest bardzo niski, a o takich kierunkach typu inżynieria środowiska nawet nie wspominam. Nie oszukujmy się, większość studentów w rybnickim kampusie to ludzie, którzy nie dostali się do Krk, Ktw czy Wro. Sam znam wiele osób z różnych kierunków, od socjologii poprzez ekonomię po górnictwo, którzy w liceum byli tępakami. Kampus akademicki to nie wszystko, liczy się także zaplecze typu teatry, kluby studenckie, to czy powstają jakieś ciekawe inicjatywy społeczno-polityczne. No, ale jeżeli komus wystarczy "papierek" i zaplecze w postaci imperium i żelaznej, to ok.

  0 0
 • ~czarnapuszka 2012-04-22 23:17:06

  "nie martw sie czarnapuszka, nie tylko w ocenach jestem najlepszy :D"

  W skromności widzę ta lepszość się przejawia ;-)

  0 0
 • ~zadki2 2012-04-23 00:54:05

  @Porta - Dla Ciebie poziom wykształcenia opiera się na dostępie do klubów studenckich? Czy studenci w Krakowie, Wrocławiu czy Katowicach częściej chodzą do teatrów? A co do samego studiowania w Rybniku, każda uczelnia ma swoje plusy i minusy, ale nie przekreślaj wszystkich kierunków, na każdym znajdą się tępaki i to nie tylko w Rybniku, ale we Wrocławiu czy Krakowie też. Śląskie uczelnie w wielu dziedzinach znajdują się w Polskiej czołówce rywalizując z najlepszymi. Nie bierzesz też pod uwagę ewentualnych kosztów dojazdu, lub mieszkania studenta poza domem. Jeżeli mam ten sam program studiów w Rybniku, co w Gliwicach czy Katowicach, wykładowcy są Ci sami, to nie widzę powodu żeby nie wybrać naszego miasta.

  0 0
 • ~Orlik 2012-04-23 09:12:43

  Już sam tytuł artykułu jest daleko idącym nadużyciem. Jakie rybnickie uczelnie ?

  0 0
 • ~Arteks 2012-04-23 11:01:16

  @obserwator - jeśli już chcesz być taki dokładny to sprawdź sobie ranking światowych uczelni. Polskich nie ma tam nawet w pierwszej setce. Więc jeśli jesteś taki skory do wyszydzania to może pośmiej się w ogóle z polskich uczelni a nie tych które zadomowiły się w Rybniku ;) A jeśli mówimy o studiowaniu w Polsce to zgodzę się, że studia w Krakowie czy Warszawie zawsze będą mega ciekawsze od studiowania w Rybniku. Ale zauważcie że dla mieszkańców podrybnickich miejscowości studia w Rybniku to obcowanie z miastem i dla nich to też jest atrakcja, a nie każdego stać na Kraków czy Warszawę. Co do poziomu nauczania to nie sądzę aby w tych samych uczelniach i z tymi samymi wykładowcami było ono niższe niż na macierzystych chociaż jeśli chodzi o polibudę. Jak sobie zobaczyłem projekty studentów naszej polibudy na rybnicki dworzec w Paruszowcu to byłem pod wrażeniem ich odwagi i wyobraźni bo naprawdę niektóre były pozytywnie szokujące. I na każdym roku ci studenci wykonują ciekawe projekty. To nie są teoretycy z jakieś prowincjonalnej prywatnej uczelni nastawionej wyłącznie na zyski i nabieranie studentów.

  0 0
 • ~ 2012-04-23 13:04:48

  Politechnika Śląska niestety zeszła już bardzo na psy. Obecny poziom jest bardzo daleki od tego jai był jeszcze 15 czy 20 lat temu. Co do prywatnych uczelni to nie do końca Arteks masz rację. Mam porównanie 2 kierunków studiów podyplomowych, organizowanych przez PŚ i GWSH. Cena studiów praktycznie taka sama, z tym że jakość GWSH znacznie wyższa.

  0 0
 • ~ 2012-04-23 13:07:21

  Ten sam kierunek z tym samym programem tylko na 2 uczelniach. To tak w kwestii wyjaśnienia.

  0 0
 • ~BobBudowniczy79 2012-04-23 15:23:21

  Witam, studiowałem na kilku uczelniach (taki ze mnie spadochroniarz ;) ), w Rybniku podejście prowadzących zajęcia jest dużo lepsze niż np. w Gliwicach. Jak dla mnie ukończenie studiów czy w Rybniku czy w Warszawie, Krakowie nie różni się zasadniczo. Idiota i tak pozostanie idiotą, a mądry człowiek - mądrym człowiekiem.
  A studenci z Rybnika niech będą najlepsi i promują nasz ośrodek akademicki bo uważam, że warto.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na czym Miasto Rybnik powinno oszczędzać?

Oddanych głosów: 3004