zamknij

Wiadomości

Oszuści znów dzwonią do rybniczan. Chcą pieniędzy

2020-07-29, Autor: bf

To już kolejny tak zmasowany atak oszustów w Rybniku i regionie. Policja ostrzega przed telefonami od osób podających się za członków rodziny, chcących naszych pieniędzy. W żadnym wypadku nie spełniajmy ich próśb.

Reklama

Jak mówi nam asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik rybnickiej policji, dzisiaj do mieszkańców w centrum miasta, Chwałowicach, czy gminie Jejkowice dzwonili oszuści.

- Podawali się za członka rodziny. Mówili, że mieli wypadek i potrzebna jest gotówka. Apelujemy, by nie spełniać ich próśb – podkreśla policjantka.

Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka:

Należy zwrócić się do opiekunów, dzieci i wnuków osób starszych, aby rozmawiali ze swoimi bliskimi o metodach działania oszustów. Ważne jest, by przekazać seniorom informację, aby w żadnym przypadku nie wypłacali pieniędzy obcym osobom. Zawiadomieni o jakimkolwiek zdarzeniu z udziałem ich bliskich powinni najpierw sami zadzwonić do osoby, która rzekomo uległa np. wypadkowi drogowemu, aby zweryfikować, czy ktoś nie próbuje ich oszukać.

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 527