zamknij

Wiadomości

Ośrodek „Pod Żaglami” zamknięty na cztery spusty. „To miasto trzeba ukarać”

2017-05-19, Autor: bf

Pod koniec maja rybniczanie będą mieli okazję kąpać się na „Rudzie”. Tymczasem ośrodek Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji „Pod Żaglami” będzie zamknięty na cztery spusty. Na facebokowym profilu czytamy, że ma być forma kary dla miasta. 

Rybniczanie nie będą mogli kąpać się w Zalewie Rybnickim? Wszystko na to wskazuje. Wczoraj wieczorem na profilu OSWiR „Pod Żaglami” pojawiło się zdjęcie, na którym widzimy zamkniętą bramę ośrodka. - To miasto trzeba ukarać – brzmi tekst nad zdjęciem. Poprzednim właściciel tego terenu był Dariusz Kosteczko nie chciał z nami rozmawiać. Zaznaczył jednak, że teren ośrodka od roku nie jest jego własnością. Wg nieoficjalnych zdobytych przez nas informacji, Ośrodek "Pod Żaglami" należy do dwóch współwłaścicieli, jeden z nich zarejestrowaną ma działalność w czeskiej Ostravie.

Reklama

Pod zdjęciem pojawiło się sporo komentarzy zaskoczonych internautów:

- Miasto nie zostanie ukarane tylko straci pan potencjalnych klientów, nie trendy droga;

- Miasto pobiera kolosalny podatek!!! później się dziwić że nie można się rozwijać;

- Niech jeszcze rynek dadzą w prywatne ręce:) , jestem zwolennikiem prywatnej własności ale bez przesady;

- Że co i nie można wejść?

Tutaj osoba podpisująca się jako „Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji „Pod Żaglami” była bardziej skora do udzielania odpowiedzi. - (pisownia oryginalna) Pani Barbaro z podatkie już sobie poradziliśmy tak aby urzędasy nic nie mogły. Problemem jest osoba prezydenta który może i ma 40 lat ale mentalnie osadzony jest w realiach studenta 1 roku ( absolutnie nie chcę urazić studentów) ) Kuczera nie rozumie zagadnień biznesowych miota się nad zalewem to tu to tam a przy tak nieprzewidywalnym włodarzu miasta koniecznością jest alternatywnegoerozwiązanie dla tego miejsca . PS Oczywiście że nie jest przypadkowe Aby pokazać indolencje Kuczery który tak strasznie krzyczał o aktywacj zalewu , o plażach itp właśnie tak trzeba zrobić . Nie tylko kierowcyTransgóru mają prawo do buntu – odpowiada jednej z internautek.

Jak dalej dowiadujemy się z komentarzy, właściciel Ośrodka „Pod Żaglami” poprzez podjęcie takiej decyzji tylko zyskuje. - (pisownia oryginalna) Z tym że potencjalnych nabywców działek więc jak najbardziej "trendy" droga – czytamy.

Przypomnijmy, historia Ośrodka Sportów Wodnych i Rekreacji "Pod Żaglami" kiedy właścicielami byli Anna i Dariusz Kosteczkowie, jest bardzo burzliwa.

Biznesmeni kupili tę nieruchomość od EDF Polska w 2013 roku za 1,6 mln złotych. Inwestorowi starczyło energii i pieniędzy na wysprzątanie terenu, odnowienie zieleni, boiska, pola namiotowego, montaż nowego placu zabaw oraz na remont i uruchomienie tawerny. Dużym plusem było też stworzenie pierwszej nad Zalewem Rybnickim piaszczystej plaży i przywrócenie kursów statku „Konrad”.

Właścicielowi ośrodka nie udało się natomiast wybudować zapowiadanej restauracji na wodzie, nowych budynków hotelowych, toru do wakeboardu oraz toru do biegów narciarskich – zobacz wizualizacje tych obiektów

W 2016 roku o Dariuszu Kosteczce zaczęło być głośno w Rybniku również z innego powodu. Właściciel ośrodka „Pod Żaglami” zdecydował się na publikację na Facebooku galerii „darmusów”. Biznesmen robił zdjęcia osobom wnoszącym na obiekt własne jedzenie i bez ich zgody publikował fotografie w sieci.

Choć wykazaliśmy, że to bezprawne działanie, właściciel działki nie zamierzał przerwać procederu pod pretekstem dbania o interes swojej firmy. Temat bardzo dokładnie opisaliśmy w artykule >>Właściciel ośrodka „Pod Żaglami” tropi „darmusów”. Publikuje ich zdjęcia. na Facebooku, pomimo że to nielegalne<<

Ostatecznie Kosteczko zaprzestał publikowania zdjęć „darmusów”, ale wprowadził odpłatny wstęp na teren ośrodka dla osób wchodzących z własnym prowiantem.

Kilka miesięcy temu znów zaczęło być głośno o Ośrodku „Pod Żaglami. W styczniu tego roku na facebookowym profilu pojawiło się ogłoszenie właściciela o chęci wydzierżawienia ośrodka.

Jak dowiedzieliśmy się z ogłoszenia, konkurs ofert dotyczy całego terenu o powierzchni 50 000 m2 wraz z: infrastrukturą gastronomiczną, infrastrukturą hotelową, pakietem cyklicznie organizowanych imprez i z dostępem do Zalewu Rybnickiego.

Jak oceniacie decyzję właściciela ośrodka?

Oceń publikację: + 1 + 50 - 1 - 299

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (36):
 • ~Stasek 2017-05-19 10:53:54

  Zachowanie na poziomie szkoły podstawowej. Ośrodek zawsze należał do Rybniczan. Z miłą chęcią dam zarobić chociażby gastronomom w Rudach, tam bynajmniej mi nikt do bidonami nie zagląda. Zajmij się Pan Panie K. tymi swoimi podnośnikami i błagam nie kompromituj się bardziej komentarzami pod tym artykułem.

 • ~Analpenetrator 2017-05-19 11:01:36

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  16 32
 • ~LEMUR 2017-05-19 11:04:49

  Z jednej strony żal patrzeć jak jedno z kilku miejsc wypoczynku zamykane jest na kłódkę. Zwłaszcza gdy dzieje się to teraz jak pogoda dopisuje. Z drugiej strony to własność prywatna - miasto sprzedało, więc właściciel ma do tego pełne prawo.

  My patrzymy na to przez pryzmat wielu lat jak na "darmowe miejsce rekraacji"

  Szkoda, szkoda, szkoda fajnej miejscówki.

  Jeżeli chodzi o inną sprawę niedawnych wydarzeń - kierowcy transgóru - to większość popiera takie akcje protestacyjne walki o swoje.

  79 11
 • ~islamista_za_dwa300 2017-05-19 11:10:55

  Trudno sie przyznać, że interes nie szedł. Lepiej kozaczyć.

  147 8
 • ~Andrzej Cojg 2017-05-19 11:11:09

  Doskonały case study dla ludzi pracujących nad definicją "Janusz biznesu".

  139 5
 • ~MArudzia 2017-05-19 11:17:08

  Witam,
  "STARY ,A GŁUPI " chciało by się powiedzieć ,i jeszcze to " na złość Mamie odmrożę sobie uszy. "

  115 6
 • ~pääkäyttäjä 2017-05-19 11:41:55

  Jak dzieci, jak bum cyk - zabrali mi zabawki, to sypnę im piaskiem w oczy :D Tylko nie wiem, komu Pan zaszkodzi bardziej - sobie, czy innym :)

  A zamykaj se pan, moja noga tam więcej nie postanie - choć nigdy nie przytargałem tam ani grama własnego żarcia i nawet wysupłałem grosz na przekąski z olbrzymią marżą i podejście do ludzi, nawet jeśli przyniosą coś swojego (bo jak ktoś słusznie zauważył, teren ten "od zawsze" był dla nas, mieszkańców).

  Zaś ten tekst Analcośtam - człowieku, w biurze obsługi inwestora urzędu miasta ludzie raczej nie będą zajmować się prywatną działką z dostępem do zalewu bo to nie ich sprawa. Miasto miało, miasto sprzedało, nowy właściciel niech się teraz martwi - to jego zadanie, nie miasta. A że ten ma coś za uszami lub nie dogadał wszystkiego - no trudno, nauczka na przyszłość.

  95 12
 • ~foka 2017-05-19 11:46:32

  Coś musial gośc wykombinowac aby mu osrodka za długi nie wzieli.
  osrodek przepisany na dzieci, elektroinstal na żone, auta zarejestrowane w czechach.....
  Długi u lokalnych firm.
  Facet chciał prowadzic osrodek twardą reką (tak jak elektroinstal) ale w tej branży są troche inne zasady... Ale winne miasto....

  129 8
 • ~Sebastian Jurkiewicz 2017-05-19 11:47:24

  Taka strategia na zasadzie "zrobię cioci na złość i odmrożę sobie uszy". Szkoda, że Pan Kosteczko i jego otoczenie nie uczy się na błędach i nie korzysta z żadnego dobrego PR-owca...

  61 8
 • ~skuty 2017-05-19 12:09:11

  Ludzie zawsze sobie znajdą miejsce do wypoczynku. Nikt przynajmniej nie będzie zabierał dzieciom picia.

  75 11
 • ~chochlik 2017-05-19 12:45:19

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 3
 • ~KasiaT 2017-05-19 12:46:56

  Bardzo, bardzo szkoda, że nie wykorzystuje się tego pięknego miejsca

  34 7
 • ~sceptyk2017 2017-05-19 12:49:56

  w żaden sposób NIE CHCĘ bronić takiego "byznesłumena", ale zabieranie wody mineralnej, czy soczków 0,2 l przy wejściu na stadion ROW-u Rybnik też nie jest fair!!!

  89 8
 • ~master4k 2017-05-19 13:29:55

  Na złość babci odmrozi sobie uszy...

  26 9
 • ~templariusz 2017-05-19 13:49:51

  Mam nadzieję że Prezydent Kuczera wie co ma robić. ~sceptyk2017:
  pomijając tę niby plażę, poruszyleś bardzo ciekawy temat. Przed kazdym zuzlem stoi gromada ochorniarzy i wyciąga ludziom z plecaków picie dla małych dzieci. A że potem to musisz kupić na stadionie za grubą kasę to mozna?

  76 10
 • ~moratorek 2017-05-19 13:50:06

  Nie rozumiem stwierdzenia :" z podatkie już sobie poradziliśmy tak aby urzędasy nic nie mogły". Proszę o szczegóły - może pozostali płatnicy podatku skorzystają.

  44 4
 • ~pääkäyttäjä 2017-05-19 14:22:19

  @ templariusz - na żaden stadion w Polsce nie wolno wnosić właśnie także butelek. To, co wolno, określa ustawa o organizacji imprez masowych a ta niestety nie jest precyzyjna. Pełna butelka wody może być użyta jako niebezpieczne narzędzie albo np. do nasikania do niej a potem rzucenia nią w kogoś, kogo się nie lubi ;-)

  Faktem jest, że w regulaminie naszego stadionu jest mowa o zakazie wnoszenia opakowań szklanych, innych twardych przedmiotów i puszek.

  Choć jak mawia mój ojciec, w PRLu to na stadion można było wnieść siatę szklanych flaszek, pić alkohol i rozrób nie było. Ale wtedy byliśmy podobno wszyscy niewolni...

  56 8
 • ~Zoltan666 2017-05-19 14:55:39

  szkoda, że miasto nie kupiło tego terenu od elektrownii, teren, budynki i infrastruktura były w całkiem niezłym stanie. można było stworzyć tam porządny MOSiR z sekcją żeglarską i windsurfingową, miejsce nadaje się też pod organizację imprez masowyh, koncertów.

  60 1
 • ~ursus 2017-05-19 15:01:44

  ~LEMUR nie miasto sprzedało, tylko elektrownia ( a właściwie EDF), błędem było tylko, że miasto nie kupiło tego terenu i nie włączyło w struktury MOSiRu, tym bardziej, że cena była śmieszna, nie wiem też o co obecny właściciel ma pretensje, posiada dużą działkę, prowadzi na niej działalność gospodarczą to płaci za nią podatek, gdyby np wszedł w układ z miastem i udostępnił teren pod miejską imprezę (nawet bezpłatnie - odbiłby to sobie na gastronomii), miałby reklamę oraz mógłby zyskać ulgi czy odliczenia podatkowe, tutaj jednak widać błędne założenie "należy mi się", a jak nie dostanę, będę rzucał błotem na oślep we wszystkich

  60 1
 • ~LEMUR 2017-05-19 15:27:21

  @ursus
  mniejsza o to od kogo co i jak kupił. Jego teren i ma prawo go zamknąć, tak samo jak musi płacić podatki od posiadanej działki. EOT

  To, że nie ma pomysłu na tą działkę od samego początku, to już jak napisał @Andrzej Cojg temat na case "januszy biznesu"

  34 3
 • ~master4k 2017-05-19 15:34:02

  @ ursus

  Kiedyś mieliśmy w towarzystwie takie powiedzenie związane z pewnym dosyć "nietuzinkowo myślącym" jegomościem: jeśli nie wiesz co zrobić, to pomyśl co zrobiłby Pan X i zrób dokładnie na odwrót.

  Masz zdroworozsądkowe zapatrywanie na biznes, co jeszcze nie oznacza, że każdy tak ma. Samemu zrobiłbym w bardzo podobny sposób jak piszesz, bo ludzi trzeba do siebie przekonywać, a nie zrażać. Okazuje się jednak, że można mieć podejście bardzo nowatorskie i jednocześnie osobliwie śmieszne.

  16 3
 • ~tommi 2017-05-19 16:01:57

  zaraz zaraz, jeśli się pisze art to trzeba być rzetelnym
  po pierwsze na ośrodku zrobiono plaże owszem, ale najważniejsze że pozwolono się kąpać w zalewie co nie było możliwe od początku powstania, po drugie umożliwiono rekreację na skuterach, a Policję która uzurpowała sobie wyłączność do silnikowego poruszania sie po zalewie pokazano że się mylą, i nakazano opuszczenie ośrodka. trochę teren odnowiono ale bez przesady i to był dobry początek w dobrym kierunku, niestety spalił na panewce i teraz nowy właściciel będzie karał prezydenta ograniczeniem obywateli, żenada podciągnięta do maksimum

  31 3
 • ~pääkäyttäjä 2017-05-19 17:35:13

  @ tommi - ależ właściciel nikogo nie ukarze. Sam sobie zaszkodzi :)

  16 4
 • ~maggi31 2017-05-19 18:22:56

  Dawno pisałam że Pan K to sprzedał i zarobił kupe kasy i nie wiem po co tyle krzyku ktośkto to kupił otworzy jak a) będzie chciał b)ochotę miał .
  Na pewno nie będzie mnie niczym karał więc mam ten wpis gdzieś . A sam pan Dariusz pewnie czyta , smieje się z was jak się tu produkujecie i liczy kasę . Szokda tylko że na ER tak dali się omotać szczególnie p, Kukiełka który tak chwalił osobę pana Kosteczko jak zapadła decyzja sprzedaży ośrodka i pytanie czy miał w tym cel .....

  17 8
 • ~hanys z Rybnika 2017-05-19 20:54:45

  Darek Dobrze zrobiłeś ze to wszystko sprzedałeś . A wy Rybniczanie teraz tylko pocałujecie kłódkę i zróbcie sobie przed bramą w upalny dzień zdjęcie tego wam teraz życzę

  14 76
 • ~Sebastian Jurkiewicz 2017-05-19 22:41:03

  Hanys to jest stary zapuszczony ośrodek, który lata świetności przechodził za Gierka ze śmierdzącą brudną wodą. Nie ma i nigdy nie było tam nic ciekawego. Nie sądzę wiec żeby komukolwiek chciało się tam wybrać robić zdjęcia.

  32 10
 • ~orient 2017-05-19 23:14:14

  @jurkiewicz jeśli chciałbyś zobaczyć zaniedbany ośrodek z czasów Gierka przejedź się do Jastrzębia i zobacz jak wygląda Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego. Pod Żaglami był zawsze w dobrej kondycji bo należał do bogatej elektrowni. Ostatni raz byłem tam w zeszłym roku i nie można było przyczepić się do niczego jeśli chodzi o estetykę, czystość, budynki, parkingi, nadbrzeże, plaża czy WC. Wszystko w jak najlepszym porządku. Zauważam, że niektórzy piszą swoje "mądrości ludowe" mimo, że w ogóle nie widzieli czy nie byli w danym miejscu. Anonimowość umożliwia brak wstydu wobec napisania każdej bredni, baśni czy kłamstwa.

  12 12
 • ~Łukasz Zimoń 2017-05-19 23:15:01

  kuczera do dymisjiiiiiiiii :)

  10 34
 • ~Łukasz Zimoń 2017-05-19 23:16:22

  magda gesller

  5 23
 • ~Łukasz Zimoń 2017-05-19 23:19:36

  i tak bd sie kapal na pniowcu !!!!!!!!!!!!!

  5 23
 • ~Łukasz Zimoń 2017-05-19 23:20:27

  i tak bd sie kapal na pniowcu !!!!!!!!!!!!!

  5 19
 • ~Wiesław Danyłko 2017-05-19 23:21:25

  ~hanys z Rybnika - nie bądź taki ważniak bo ci zoroz te muskle popynkajom synku :) :) Spokojna twoja rozczochrano - ludzie sami wiedzą gdzie mają wypoczywać. ~Łukasz Zimoń - chyba żeś chopie stacioł wontek ;)

  30 4
 • ~Krzysztof Pysz 2017-05-20 09:46:23

  Właściciel może z tym zrobić co uważa za dobre dla siebie i swojej firmy.
  A że nie potrafi wykorzystać obiektu z korzyścią dla siebie, to widać po zamkniętej bramie. reszta to tania propaganda.

  21 3
 • ~ursus 2017-05-20 10:05:47

  spokojnie, na wspomnianym ośrodku świat się nie kończy, ani nie zaczyna, jest wiele innych fajnych miejsc, dla mnie byłoby średnią przyjemnością jechać wypocząć do miejsca, gdzie spotkałbym połowę Rybnika

  12 4
 • ~tf2 2017-05-20 12:03:34

  Mam pomysł na biznes dla właściciela ośrodka:
  1. Teren strzeżony.
  2. Wybudować drewniane domki pod wynajem
  3. Usypać dużą plażę z żółtego piasku
  4. Wybudować sieć gastronomiczną

  Żyć z wynajmu smażali ryb, placków, frytek i domków do których będą przyjeżdżać ludzie tak jak to robią jadąc nad duże jezioro. Szkoda, że miasto nie pomyślało jak zagospodarować ten teren.

  16 4
 • ~argo44 2017-05-20 13:15:05

  Master 4k czytając twój komentarz zawiało mi panem van kuchcikiem który ni to kucharz ni to celebryta miota się to na skuterach i uprawia tanią lansierke w towarzystwie nieciekawego oprycha którego pamiętam za czasów świetności ELKOBEA . W innych kręgach mówi się że jak chcesz zobaczyć jak się robi z siebie idiotę poszukaj van w mediach i nie rób tego w ten sposób . Ale co ważne na pewno zablokuj profil mamusi bo wpisy rodzicielki van są rozbrajające „vanusiu być grzeczniutki bo mamusia prosi „ .

  14 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Lubisz zmianę czasu z zimowego na letni i odwrotnie?Oddanych głosów: 1154