zamknij

Wiadomości

Opozycja w komplecie. Do kandydata na prezydenta dołączyli A. Larysz i S. Dąbkowski

2014-11-24, Autor: bf
Piotr Kuczera zyskał poparcie u wszystkich opozycyjnych (do obecnej władzy) ugrupowań i stowarzyszeń. Dzisiaj do kandydata na prezydenta dołączyli: Aleksander Larysz (Rybnik Nasze Miasto) i Stefan Dąbkowski (Sojusz Lewicy Demokratycznej). Co skłoniło niedawnych kandydatów do poparcia szefa klubu radnych Platformy Obywatelskiej?

Reklama

Piotr Kuczera zyskał dzisiaj kolejnych sojuszników – Aleksandra Larysza i Stefana Dąbkowskiego. Tym samym dołączyli do Piotra Masłowskiego (FOR) i Jana Lubosa (RAŚ). – To bardzo dobra wiadomość, ponieważ dzięki temu zyskaliśmy większość (suma głosów oddanych na opozycję wynosiła około 53% w stosunku do 47,7% Adama Fudalego – przyp. aut.). Apeluję do tych, którzy poparli Piotra Masłowskiego, Aleksandra Larysza, Jana Lubosa, Stefana Dąbkowskiego, aby te głosy przekazały na moją osobę – mówi Piotr Kuczera.

Jak dodaje na dzisiejszym spotkaniu kandydat na prezydenta, wszystkich przedstawicielom przyświeca jeden cel. – To lepszy Rybnik, który nie byłby realizowany tylko przez Platformę Obywatelską, ale przez tych, co chcą rozwoju miasta. Znaleźliśmy czynniki wspólne, które naszym zdaniem da się zrealizować, mówić o nich i współpracować poprzez dialog i wymianę myśli - wyjaśnia.

Z kolei Aleksander Larysz, który wyjaśnia, że choć jego ugrupowanie skupiało się początkowo na bezpartyjności, to w II turze pojawiła się propozycja wsparcia kandydata na prezydenta, ale jako rybniczanina, a nie przedstawiciela PO. - Nie ukrywam, że była u nas duża burza. Problemem była formacja polityczna, którą pan Piotr reprezentuje. Osiągnęliśmy porozumienie: sport jest taką domeną, która gasiła wszelkie konflikty nawet w starożytności, podobnie jak w naszym przypadku – wyjaśnia przedstawiciel Rybnik Nasze Miasto, któremu zależy na tym, aby zmieniły się zasady finansowania sportu w Rybniku.

Aleksander Larysz ma również nadzieję, że współpraca z Piotrem Kuczerą przełoży się na pomoc przy rewitalizacji dawnego szpitala Juliusz. – Obecny prezydent po kilkunastu latach mimo zdecydowanie większych możliwości nie pochylił się nad tym obiektem. Z resztą spojrzeliśmy na nasze wspólne programy - jest bardzo dużo rzeczy, które chcemy wspólnie zrealizować dla dobra miasta – zdradza.

Głos zabiera także Stefan Dąbkowski, który znalazł wspólne punkty programowe w dziedzinie większego wsparcia dzielnic i inicjatyw proekologicznych. - Ogólne odczucie mieszkańców dzielnic takich jak: Boguszowice, Niedobczyce, Chwałowice jest takie, że czują się dyskryminowani. Dlatego w naszym programie pojawił się punkt o decentralizacji miasta. Pomysł ten spotkał się z dobrym odzewem, zwłaszcza w Chwałęcicach – wyjaśnia Stefan Dąbkowski.

Piotr Kuczera podkreśla równocześnie, że deklaracje współpracy nie mówią o stanowiskach, czy „podziale łupu”, ale o przyszłości miasta. - Porozumienia w życiu samorządowym nie są rzeczą częstą. Myślę, że w Rybniku stała się bardzo ważna rzecz, jednoczy nas Rybnik i przyszłość naszego miasta. My szukamy rzeczy, które łączą nas w programach. Uważam, że decyzje, które zapadają muszą być w dialogu z mieszkańcami. Nie gwarantuję też, że wszystko zostanie nagle zrealizowane. Wiem jedno, że ludzi trzeba słuchać i dyskutować o pomysłach – dodaje kandydat na prezydenta.

Piotr Kuczera ma poparcie wszystkich opozycyjnych kandydatów, czy przełoży się to na liczbę głosów?

Oceń publikację: + 1 + 69 - 1 - 49

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (71):
 • ~bartezz 2014-11-24 14:09:18

  Tak trzymać Piotrze, oby tym razem Ci się poszczęściło w 2 turze i Rybnik został odświeżony!

  14 0
 • ~Ja_2 2014-11-24 14:26:22

  Dzisiaj PiS miażdży PO w skali kraju a w skali Rybnika podwójna miazga, koalicja PiS/BSR 18 : 6 lub 7 :) contra PO. Jest to realna ocena sytuacji przez Polaków. Możecie się sprzęgać jak tylko POtraficie a ludzie i tak swoją mądrość mają. Najgorszy z układów - Pan Kuczera Prezydentem bez istotnego poparcia Rady Miasta Rybnika. Bałagan i nic więcej. Już następuje w mojej ocenie kupczenie stanowiskami. Stanowisko wiceprezydenta za poparcie w II turze wyborów. Poczytajcie wpisy POpleczników P. Kuczery - np. "gonić wózkowego" powinien już zrezygnować gdyż jeździ na wózku można czytać prawie dosłownie z tych jadem płynących z zazdrości i nienawiści komentarzy. A Pan Prezydent jest ponad takim motłochem i nigdy jeszcze w Internecie nie polemizował z takim brakiem poziomu. Bójcie się niepełnosprawni po wygranej P. Kuczery ??? czy tak należy to czytać ??? I kolejna rewelacja. Czyż to nie kolejny historyk do kolekcji ??? P. Komorowski, P. Tusk, P. Kuczera ??? Jakie doświadczenie w zarządzaniu posiada nauczyciel otrzymujący stała pensję z subwencji oświatowej ??? czyli z naszych pieniędzy ??? Trochę umiaru w zapędach. Jeżeli Rybnik ma wyglądać tak jak reszta tego biednego i chorego kraju to ja dziękuję. Rybnik dziś to perełka na tle ościennych miast i nie jest to na pewno zasługą historyków z PO. Egon z Rybnika - nie leśny dziadek

  0 19
 • ~Bojtes-10 2014-11-24 14:30:03

  Super wiadomość a nie spodziewałem się że wszyscy. Zakładałem, że Dąbkowski pójdzie do Fudalego. Widać wsparcie i siłę ponad podziałami i wbrew założeniom związanym z przynależnością do ugrupowań. KUCZERA musi wygrać, potrzebujemy nowej jakości w tym mieście. Po 16 latach to sprawa higieny w relacjach w sferze społecznej czy publicznej czy jak kto woli!

  21 0
 • ~Bojtes-10 2014-11-24 14:36:03

  A widać, że ludzie Fudalego mają wpisywać to co im kazał. Przecież to oczywiste, że radni pójdą do nowego prezydenta. BSR już stoi w blokach startowych pewnie. A nakaz Fudalego jasny, straszcie Kuczerą, ale mam nadzieję, że ludzie wyciągną dobre wnioski dla Rybnika. Wszyscy Panie Fudali się zmobilizowali i będą głosować na nową jakość w Rybnikuu...

  29 0
 • ~Ja_2 2014-11-24 14:42:22

  Prosiłbym Redakcję aby system oceny zaczął w końcu działać jak należy a nie tylko w jedna stronę. Trochę przypomina mi to Szanowna Redakcjo naszą PKW w tych wyborach. Dłuuugo nie potrafili policzyć głosów. Ja oceniam na nie a wychodzi na tak i vice versa. Czasami nawet podwójnie :). Dzisiaj może być to wesołe i niech tak zostanie ale nikt do końca tak na prawdę nie wie czy PKW prawidłowo oceniło wybory a że media to czwarta władza ( podobnież ), proszę o rzetelność w działaniu, gdyż sprawy są ważne a Państwa system zachowuje się tak jak system PKW. Ludzie mogliby zostać w ten sposób, nieświadomie zakładam, wprowadzeni w błąd co do opinii Internautów.

  Egon z Rybnika

  8 0
 • ~spzoo 2014-11-24 14:52:07

  ~JA_2 - w jakim kraju kogoś zmiażdzył PIS??? Kolego w Rybniku było 3500 nieważnych głosów, może to rządząca ekipa sfałszowała wybory?? Jestem pewny, że przy innym wyniku do Rady wierzyłbyś w to z całego serca.

  0 11
 • ~Grisza 2014-11-24 14:53:35

  Wielu wyborców ma teraz ten sam problem: z jednej strony zagłosowali by na nowego prezydenta, ale nie mogą ścierpieć, że należy do Platformy Obywatelskiej. Ja należę do tego grona. Może debata prezydencka w środę o godz. 17 w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku coś wyjaśni :)

  51 0
 • ~Esprit 2014-11-24 14:56:45

  Jeżeli Adama F. polegnie w boju to nie musi ze sobą zabierać radnych BSR. Jeżeli będą chcieli coś zdziałać to muszą przyłączyć się do nowego prezydenta. Jakoś nie widzę AF-u w ławie radnych rady miasta.

  9 0
 • ~antyfudali 2014-11-24 15:05:14

  JA_2 Wypisujesz bzdury. Nie chodzi o to,że Fudali jeździ na wózku,chodzi o to,że jego stan zdrowia nie pozwala na pełnienie tej funkcji. Na co komukolwiek prezydent,który będzie wciąż na L4,a w jego imieniu będzie występował ktoś inny,na przykład ktoś,kto nie miałby szans nawet w zwykłych wyborach. Nie po to się głosuje,żeby dostać kogoś innego. Za to widzę,że nieźle się czepiasz zawodu Kuczery. Jest takie hasło "Naród nie pamiętający swojej historii jest skazany na powtórne jej przeżycie". Historyk może być więc lepszy,bo Fudalemu pamiętanie o historii źle wychodzi. Przykładowo sposób remontowania deptaka jest idealnym przykładem,że nie wyciągnął jakichkolwiek wniosków z remontu Wodzisławskiej. Nie przesadzaj też z doświadczeniem, Fudali także zaczynał bez doświadczenia,najistotniejsze jednak jest i tak to,że doświadczenie na L4 na nic mu się nie przyda.

  21 0
 • ~LEMUR 2014-11-24 15:07:29

  ten sam fotograf czy dwóch za jednym razem ;) http://tnij.org/rybnik_com_pl http://tnij.org/rybnik_naszemiasto oba w podobnym czasie (tlo, postawa)

  0 5
 • ~LEMUR 2014-11-24 15:18:38

  I teraz pytanie. Czy ta "koalicja" zadziała na wyborców jako detronizacja AF czy zadziała jak antyplatformerska?

  9 0
 • ~song 2014-11-24 15:27:07

  Wybory samorządowe rządzą się trochę innymi prawami niż np. sejmowe. Nawet pobieżna analiza wyników wyborów w Rybniku wskazuje, że wiele osób głosujących na kandydatów BSR lub PiS nie głosowało na A.Fudalego. Świadczy o tym chociażby kiepski wynik prezydenta w swoim okręgu wyborczym. Ale teraz i tak wszystko zależy od nas.

  22 0
 • ~frbro 2014-11-24 15:28:25

  Fajnie, że panowie pokazali nową jakość polityki - potrafili ze sobą porozmawiać i się dogadać. Szkoda, że takie rzeczy są mozliwe tylko na poziomie polityki lokalnej.

  21 0
 • ~Mysterio1986 2014-11-24 16:05:53

  JA_2 - miast-perełek to Ty w życiu nie widziałeś. Ale nie dziwię się, jeżeli jesteś kolejnym ekspertem, który nie odróżnia polityki ogólnokrajowej i lokalnej, wrzucając wszystkich polityków do jednego worka. A prawda jest taka, że w KAŻDYM ugrupowaniu są i awanturnicy i ludzie porządni - pan Kuczera tak się składa należy do tych A skoro prezydentem został facet, który ukończył Technikum Mechaniczne (A. Fudali) to i nauczycielowi szansa się należy. Zwłaszcza, że ma on obecnie tyle samo lat doświadczenia w samorządzie, co pan Fudali, gdy zaczynał prezydenturę, a i doświadczenia w pracy z ludźmi mu nie brakuje. Więc czemu miałby nie dać sobie rady?

  9 0
 • ~co to jest ? 2014-11-24 16:29:52

  Przy wielu mankamentach prezydenta Fudalego - odpowiedzialny człowiek nie może głosować na PO! To już prawie dosłownie Pożegnanie Ojczyzny!!! Nie znam p. Kuczery, ale ugrupowanie z którym się związał świadczy o jego wartościach... albo ich braku. Nie twierdzę, że miał startować z PIS, ale mamy jeszcze kandydatów niezrzeszonych - i to dało by w tym wypadku większe szanse. Umiejmy wyciągać wnioski! PO zrobiło już chyba wszystko, żebyśmy stracili do nich zaufanie!

  2 1
 • ~mewa74 2014-11-24 16:35:20

  Co z tego, że na górze się dogadują, skoro konkretne głosy należą do ludzi, a nie są własnością, tych, na których oddano je wcześniej. To jak obiecywać gruszki na wierzbie. Przekazywanie głosów nic nie znaczy, bo szary człowiek i tak zagłosuje po swojemu.

  14 0
 • ~ESR6cki 2014-11-24 16:48:37

  7czerwca -> skoro, jak sam podkreślasz, nie znasz Piotra Kuczery to jakim prawem wypowiadasz się na jego temat i oceniasz jego osobę? Jednakowe klasyfikowanie polityków jednego ugrupowania (i to bez ich znajomości!) to przejaw dość żałosnej postawy życiowej - przykro mi, ale oceniając tymi kategoriami musielibyśmy znieść wszystkie partie polityczne lub ogłosić całkowity bojkot wyborów. Ja straciłem zaufanie do PiS - czy to ma być jedyny powód do niegłosowania na Adama Fudalego? Przy Twoim spsoobie myślenia - tak.

  8 1
 • ~Bojtes-10 2014-11-24 17:04:42

  WBIJANIE na PO to taktyka FUDALEGO i jego ludzi :)

  2 0
 • ~rybnikus 2014-11-24 17:20:52

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 9
 • ~co to jest ? 2014-11-24 17:30:19

  Wyraźnie zaznaczam, iż nie chodzi o to, by kandydat był z PIS, czy innego ugrupowania. Jeżeli kandydat wpisuje się do partii, która niszczy ojczyznę, to o nim świadczy! To ugrupowania dokonało największych zniszczeń w Polsce od wielu, wielu lat i to prawie w każdej dziedzinie: gospodarczej, politycznej, w szkolnictwie, służbie zdrowia... aż po ustawianie tęczowych ekspozycji, wskazywania lekarza do zamordowania nienarodzonego dziecka, ośmieszania nas na arenie międzynarodowej... Owszem PO nie jest osamotnione w tej "działalności" - ale też ma najwięcej "osiągnięć"! Śmieszne jest nawoływanie młodych do głosowania na PO - wśród nich jest przecież jednak wiele osób inteligentnych, myślących... chcą żyć! - większość z nich myśli i wyciąga wnioski! Jeżeli pan Piotr identyfikuje się z PO, to - prawdę mówiąc - nie rozumiem, jak nauczyciel historii może nie wyciągać wniosków! Rozumiem, przecież dzięki jednej z reform PO już nie trzeba uczyć historii współczesnej - i nie ma z czego wyciągać wniosków! Po co ktoś wiąże się z daną partią? - przynależność jest dobrowolna. Mam więc prawo być przeciwko osobie, która identyfikuje się z daną partią tylko dlatego, że działania tej partii uważam za złe, szkodliwe, krzywdzące.... NISZCZĄCE życie obywateli! Tym bardziej, że w tej partii istnieje tzw. "dyscyplina" w głosowaniach - a wówczas członkowie muszą zostawić w domu sumienie, wartości, poglądy.... Wielu z nas znowu zagłosuje nie tyle za p. Fudalim, co przeciw PO - ale mamy do tego prawo!

  1 0
 • ~Jons 2014-11-24 17:32:12

  No to chyba przyjdzie oddać głos na Kuczerę. Głosowałem na Masło, potem byłem pewien, że poprę Fudalego. Pierwszy zawiasik był gdy Kuczerę poparł Pan Prezydent Makosz, następnie w sobotę wieczorową porą brat mi perorował że glosujemy na Piotra. Kilka razy zaznaczał - na Piotra Kuczerę, nie na PO. Dzisiaj z rana żona mówi tak niby mimo chodem - "wiesz co, ja chyba na tego Kuczerę zagłosuję". No to już zagwozdka była. Idę w środę na debatę i niech mnie przekonują. Zawsze głosowałem na PiS, ale TU - w naszym Rybniku - chyba warto dać szansę takiej koalicji. Obyśmy tylko za rok lub dwa nie pluli sobie w brodę...

  17 0
 • ~Lateks 2014-11-24 17:49:03

  ~rybnikus Już odpowiadam.
  1) Procesy sądowe które wytoczył p. Makoszowi dają wiele do myślenia.
  2) Remont stadionu żużlowego, potem powiększenie boiska by w końcu znów zmieniać tor żużlowy
  3) Zamknięcie jedynego kąpieliska przez wakacje dla remontu który i tak czekał 2 miesiące ze względu na przetarg.
  4) Kąpielisko w Kamieniu...
  5) Potrójny remont pierwszej połowy ul Żużlowej gdzie druga część dzielnicy północ ciągle czeka...
  6) Remont mostku nad rzeką Rudą gdzie ludzie chcieli drugiego mostku 400m w innym miejscu
  7) Sprzedaż wszystkiego pod markety, zgoda na skrzyżowanie ze światłami zamiast ronda na ul. Powstańców
  8) Niekończące się remonty: ul Wyzwolenie (sklepy upadały a remont się ciągnął
  9) Najpierw budowa wiaduktu na ul. Raciborskiej, a po wybudowaniu remont -> tak jakby nie można było tego zrobić jednocześnie.
  10) Boisko lekkoatletyczne nie nadające się na zawody bo brakuje jednej bieżni.
  11) Ciężko chory człowiek startuje w wyborach tylko dlatego że jego znajomi boją się o własne stołki.
  12) Wszystkie możliwe klepiska w mieście jako płatne parkingi
  itd itp

  14 0
 • ~rybnikus 2014-11-24 18:05:10

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 22
 • ~ 2014-11-24 19:26:07

  Bravo Panie Piotrku sam Pan nie dał rady wygrać w pierwszej turze ,nawet PO nic nie dało , trzeba wejść w układy z innymi kandydatami , to jest polityka tu nie ma miejsca na honor , strategia mocna i skuteczna mam nadzieję , miernota do miernoty i zbierze się miarka ,sory miarka do miarki i zbierze się miara , miara która Pana uczyni prezydentem wszystkich Rybniczan , i wreszcie Pan zacznie zarabiać przyzwoite pieniądze bo ta pensja w szkole to jakiś dramat , do boju ,tak trzymać...

  0 20
 • ~ 2014-11-24 19:43:45

  no to teraz 100% mamy nowego prezydenta,BRAWO!!!

  1 0
 • ~szkielo 2014-11-24 20:20:48

  czepiacie sie wszyscy Prezydenta jaki to on jest zły!! dobry chłop z niego i tyle duzo zrobił dla Rybnika dobrego a Kuczera i ta reszta fraj.... tylko sie ośmiesza i tyle !!

  0 6
 • ~visa 2014-11-24 21:11:15

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 4
 • ~bartezz 2014-11-24 21:50:10

  visa - 100% prawdy jest w tym linku, który zamieściłaś.

  1 3
 • ~Dragons 2014-11-24 22:22:16

  ADAM FUDALI na PREZYDENTA. Nie ma godniejszego człowieka na to stanowisko. Pan Piotr szukaj sobie poparcia a ta szopka z na tym motorze zuzlowym buahaha. PORAŻKA!!!

  0 16
 • ~bartezz 2014-11-24 23:20:28

  ~Dragons - porażką jest twój komentarz... prawda boli widać boli!

  3 0
 • ~bartezz 2014-11-24 23:22:43

  i to nie jest motor żużlowy jak to napisałeś, tylko cross - dla ścisłości!!!

  14 0
 • ~matt00 2014-11-24 23:47:14

  Chyba nigdy nie będę w stanie pojąc faktu, ze ludzie w tym mieście głosują na przedstawiciela partii, która od kilku lat sukcesywnie PODNOSI W TYM KRAJU PODATKI, a ponad to PODNIOSŁA WIEK EMERYTALNY DO 67 LAT (proponuje porównać ze średnią długością życia w Polsce) i przyczyniła się do jeszcze większego spadku jakości życia.
  Kochani Rybniczanie, odpowiedzcie mi co jeszcze władza musi odwalić, żebyście zrozumieli, że zyjemy w CYWILIZOWANYM PAŃSTWIE PRAWA, a nie w jakiejś za przeproszeniem Somaii ?! ?! ?!
  Dziękuję.

  2 0
 • ~przemmat 2014-11-24 23:53:51

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 6
 • ~bartezz 2014-11-25 00:16:40

  ile ty jeszcze tych nicków masz? nie wiem po co się tak maskujesz pod różnymi nickami i minusujesz inne komentarze, a swoje plusujesz z góry ci mówię i tak to nic nie da stoicie z góry na przegranej pozycjii !!! możecie powoli tabołki pakować buhahaha...

  4 0
 • ~unlimited 2014-11-25 00:36:58

  Też nie lubię Pana Kuczery. Nie widzę nic pozytywnego w jego dotychczasowym działaniu. Jakoś na Fudalego głosowałbym na zasadzie mniejszego zła. Nowi dorwą się do koryta, po 4 latach wszyscy się poukładają a już nowe wybory będą. Nieee, nie dla mnie ten kandydat. Źle mu z oczu patrzy ;) Albo mam dosyć partii, która w ch.uja ładuje ten Naród.

  0 4
 • ~tomek-79 2014-11-25 07:14:21

  Kuczera ty sie PO prostu nie nadajesz jak cala twoja partia ty bardziej pasujesz do barbi plastikowy ken pusty w srodku

  0 12
 • ~tomek-79 2014-11-25 07:18:20

  kuczera nie zly retusz

  0 13
 • ~Tomek_81 2014-11-25 07:27:03

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 1
 • ~bronekk 2014-11-25 08:26:23

  nikt inteligentny i myślący, kto ma odrobinę rozeznania i oleju w głowie i widzi jak PO konsekwentnie od 7 lat niszczy Polskę, nie zagłosuje na nikogo z PO nawet gdyby był to ktoś w zwykłej rozmowie sympatyczny (w PZPR też było paru niby "sympatycznych" ludzi ale przez sam fakt, że zapisali się i trwali w PZPR już działali przeciw Polsce, taka prawda).

  0 3
 • ~jedrek_1_1 2014-11-25 08:35:36

  ~matt to wolisz tych co ci lokalnie serwują jeden z najwyższych w Polsce opłat. Logika... Rozumiem, że w telewizorze o podaktach w Rybniku nie mówią i to znaczy, że jest dobrze. Ja przeżywam przy tych wyborach załamanie nerwoe. Ludzie głosujcie na Fudalego, ale miejsce jakieś argumenty! Zasłużony.. to mu pomnik postawmy. Ja chcę wiedzieć co on temu miastu może jeszcze zaoferować. Na razie nic poza układem z PISem.

  1 0
 • ~Fiodore 2014-11-25 09:33:14

  Nie martwcie się, już PO zadba o wynik w wyborach, choćby przez rok mieli liczyć głosy :) Zabawne, jak każdego ciągnie do koryta.

  0 10
 • ~Fiodore 2014-11-25 09:38:30

  A racjonalnie myślącym radzę poważnie zastanowić się, na kogo oddajecie głos. chcecie mieć prezydenta z partii, która za rok przestanie rządzić, a może nawet istnieć? Zacznie się rozliczanie i wyciąganie brudów i jak taka osoba ma się skupić na pracy, kiedy codziennie będzie musiał się tłumaczyć z układów i dziwnych powiązań? Tendencja w kraju się odwróciła, dziś już nikt nie chce PO, po co więc mamy wybierać ich kandydata, hę?

  0 5
 • ~ 2014-11-25 10:08:39

  Fudali nie liczy sie z glosem mirszkańców miasta Rybnik i za to powinien wylecieć.

  10 0
 • ~kretek 2014-11-25 11:07:15

  fiodore - z tego wynika, że niedomagający Fudali powinien namaścić córkę, żeby "koryto" zostało w jednej rodzinie :) Cały kraj i PIS gada o ograniczeniu liczby kadencji, ale.. byle to nie dotyczy naszych :) PO może wyborów nie wygra, ale PIS jest niekoalicyjny co pokazały wybory regionalne. Będzie rządził tylko w 1 na 16 województw! Bo większość ludzi jednak myśli samodzielnie.

  5 0
 • ~MRM_RYBNIK 2014-11-25 12:00:45

  Pokazuje to że pan Fudali nie umie rozmawiać z ludźmi....

  8 0
 • ~wisienka 2014-11-25 12:07:45

  Sądzę, że Rybnik potrzebuje zmian. Nie mam zamiaru tutaj być postronna, ale w mojej opinii Pan Fudali powinien odpocząć, a słyszałam, że On nawet nie ma już sił na taką funkcję. Nikt nie karze wyrzucać Pana Adama z urzędu, ponieważ zawsze może być pomocnikiem, doradcą z wieloletnim stażem. Nasze miasto potrzebuje zmian i siły. Mówi się, RYBNIK MIASTO Z IKRĄ to głowa naszego miasta powinna się utożsamiać z tym mottem. Czy Prezydent, który świeżo po wyborach idzie na operację, a następnie wybiera się na L4 może prawidłowo zarządzać miastem? Kto wtedy się zajmuje tą funkcją? Osoby trzecie których nawet z nazwiska nie znamy?
  Prezydent powinien być, a tego brakuje. Ja Pana Fudalego NIGDY nie widziałam, aby interesował się sprawami dzielnic. Tu jest zawsze to samo. RYNECZEK-RYNECZEK-RYNECZEK-CENTUM

  2 0
 • ~wisienka 2014-11-25 12:15:16

  Sądzę, że Rybnik potrzebuje zmian. Nie mam zamiaru tutaj być postronna, ale w mojej opinii Pan Fudali powinien odpocząć, a słyszałam, że On nawet nie ma już sił na taką funkcję. Nikt nie karze wyrzucać Pana Adama z urzędu, ponieważ zawsze może być pomocnikiem, doradcą z wieloletnim stażem. Nasze miasto potrzebuje zmian i siły. Mówi się, RYBNIK MIASTO Z IKRĄ to głowa naszego miasta powinna się utożsamiać z tym mottem. Czy Prezydent, który świeżo po wyborach idzie na operację, a następnie wybiera się na L4 może prawidłowo zarządzać miastem? Kto wtedy się zajmuje tą funkcją? Osoby trzecie których nawet z nazwiska nie znamy?
  Prezydent powinien być, a tego brakuje. Ja Pana Fudalego NIGDY nie widziałam, aby interesował się sprawami dzielnic. Tu jest zawsze to samo. RYNECZEK-RYNECZEK-RYNECZEK-CENTUM

  0 3
 • ~Sterling 2014-11-25 12:57:03

  Na razie to są głosy na papierze, rzeczywistość zweryfikuje jaki będzie wynik wyborczy Kuczery.

  6 0
 • ~ESR6cki 2014-11-25 15:23:40

  Fiodore - to smutne, taka ładna dziewczyna a tyle w Tobie negatywnych emocji. A dla mnie synonimem fałszerstwa wyborczego jest PiS, który na koncie również ma niemało brudów. Czy jednak jest to powód by do tłumaczenia się z tego pociągać np. pana Andrzeja Wojaczka - nie, a zatem nie rozumiem dlaczego za PO miałby tłumaczyć się Piotr Kuczera, który nie jest nawet posłem. Dla tego ja taż proszę o trochę rozsądku i racjonalnego myślenia - tyle, że w drugą stronę, chyba, że zwolenników PiSu myślenie już nie obowiązuje. A jeśli PO przestanie rządzić lub istnieć, co z tego? Adam Fudali nigdy nie był prezydentem z ugrupowania rządzącego w kraju i to Ci jakos nie przeszkadza.

  3 0
 • ~bronekk 2014-11-25 16:22:43

  Wszystko, tylko nie bardak jaki oferuje nam PO w skali kraju, regionu i miasta! Panom nauczycielom historii-"specjalistom" z PO już dziękujemy (bo to specjaliści od wyciągania ludziom pieniędzy z kieszeni przez podwyższanie podatków i wieku emerytalnego, zmniejszanie zasiłków i świadczeń medycznych, nietrafionych przetargów i przekrętów). Panie Kuczera, miej Pan choć odrobinę honoru i wycofaj się Pan, przecież to nie ma sensu, rybniczanie nie są aż tak głupi by wybrać sobie do władzy jaczejkę z PO. Nie widać innego wyjścia, p. Fudali na pewno nie jest idealny, ale w zaistniałej sytuacji jak widać to jedyny ratunek przed przejęciem władzy w Rybniku przez PO. Widać zresztą jaki tu stworzył się pro-POwski front, swoją drogą nie spodziewałem się takiego zagrania po p. Laryszu, myślałem że on jest naprawdę niezależny, tymczasem okazało się że tylko oszukiwał wyborców a tak naorawdę cały czas był koniem trojańskim PO.

  0 2
 • ~kibic1 2014-11-25 16:36:26

  W wyborach na prezydenta kieruję się jednym wyznacznikiem - prezydent ma być z dala od wielkiej polityki. Tak było z Panem Makoszem (RIO) tak jest z Panem Fudali (BSR). Wydaje mi się że tak myśli większość rybniczan bo ci panowie narazie wygrywali. Uważam że tylko wybór bezpartyjnego prezydenta jest gwarantem stworzenia więkrzościowej koalicji, i nie musi to być PIS. Jestem tylko rozczarowany tym że przez tyle lat nie powstała żadna rybnicka opozycja przeciw BSR. Na czas wyborów powstają jakieś koła, stowarzyszenia i ludzie z nikąd co myślą że mają patent na zwycięstwo i na rozwój miasta. Cztery lata temu fajne ugrupowanie stworzył je Pan Jendrośka (SR)otrzymał fajne poparcie ale pytanie gdzie jest dzisiaj. Za cztery lata to samo pytanie może zadamy Panu Masłowskiemu. I tak na koniec nie ma co obrzucać błotem bo potem trzeba będzie spojrzeć sobie w oczy.

  2 0
 • ~ 2014-11-25 17:23:02

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~Obiektywny 2014-11-25 17:23:58

  kibic1 - w tych wyborach możesz zagłosować albo na kandydata PiS (Fudali) albo na kandydata PO (Kuczera). Oboje są powiązani z największymi partiami. W tym względzie nie widzę między nimi różnicy.

  0 1
 • ~rybnikus 2014-11-25 18:36:21

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 2
 • ~jac0102 2014-11-25 19:04:02

  ~kibic1 bardzo rozsądny wpis zgadzam się z Tobą ... ~Obiektywny nie pisz bredni podaj konkretny przykład że AF jest z PIS?! bo z tego co mi wiadomo jest on z BSR ... i głupim argumentem jest straszenie ludzi Pis'em ... zdecydowanie wolę inicjatywy lokalne, aniżeli WIELKA POLITYKE ... jak rządzi PO widać w skali kraju ... wybór nie jest idealny, ale zdecydowanie lepiej radzą sobie miasta gdzie nie rządzi marionetka wysunięta z konkretnej partii politycznej (jakiejkolwiek partii)

  0 0
 • ~tomek798 2014-11-25 19:08:03

  Mówi się że p.Kuczera jest z PO ale tak naprawdę paradoksalnie może to mieć ogromne znaczenie zawsze jest łatwiej załatwić coś u góry w skali województwa a nawet kraju.
  Jednak najważniejsze jest to ŻEBY IŚĆ NA WYBORY !!!!!!!!!!!!!!!!

  2 0
 • ~Przemko 2014-11-25 20:03:10

  Chyle czoła przed taką koalicją – widać można się dogadać dla dobra Rybnika.
  Nie popieram PO, ale jak chcemy zakończyć rządy pana prezydenta Adama Fudalego - czy teraz już raczej jego szarych eminencji - to musimy zagłosować na pana Piotra Kuczerę.
  Wybór należy do każdego z nas.
  Pamiętajcie Rybnik jest najważniejszy.

  1 0
 • ~ 2014-11-25 20:47:14

  Moim zdaniem problemem nie jest Pan Fudali, ale jego potencjalni zastępcy. Jeśli faktycznie Pan Adam wkrótce będzie na chorobowym, to naszym miastem będą rządzić Pan Śmigielski i Pani Kryszczyszyn. Jaki wynik te osoby uzyskały w wyborach ? Kiepski. Rybniczanie nie chcą tych osób. Ale jednak będą podejmować najważniejsze decyzje. Nie jestem zwolennikiem PO, ale nie chcę, aby naszym miastem rządził Śmigielski z Panią Kryszczyszyn.

  9 0
 • ~antyfudali 2014-11-25 20:56:13

  Widzę,że tu ostatnio ostro przybyło zwolenników Fudalego. Ciekawe,czyżby zaczynał się bać i mobilizował siły,czego efektem jest zaśmiecenie każdego słupa przy drodze i namiocik na "placu pustki" (nie pamiętam,jak się miał zwać,ale teraz jest tam pustka). Szkoda tylko,że te osoby nie potrafią napisać nić nowego. No bo co mamy? Że Kuczera to nauczyciel? Tak jakby Fudali był absolwentem jakiejś prestiżowej uczelni. Że PO odpowiada za wysokie podatki? BSR na pożegnanie podniósł podatki od nieruchomości. Niedawno bodajże była tu informacja,że na Śląsku ma spaść cena wody,ale nie w Rybniku. Bo mamy tak tanią? Z tego co wyszukałem w sieci,z naszych sąsiadów jedynie Żory płacą podobnie. Nietrafione przetargi i przekręty przypisywane PO? A co? Niby za Fudalego w Rybniku wszystko jest fair? Naiwni jesteście. Wspierający go pozostali kandydaci się sprzedali za stołki? A nie,lepiej jak tylko Fudali handluje stołkami. Wymyślcie wreszcie coś nowego,be te Wasze farmazony są już nudne. Tchórz uciekający przed debatami nie jest godzien być prezydentem. A do L4 funkcja radnego mu wystarczy.

  4 0
 • ~ 2014-11-25 21:34:02

  głosujmy wszyscy na adama fudaligo

  0 11
 • ~Gregorio 2014-11-25 22:05:38

  byfyj - napij się jeszcze jednego i spać. Niech Ci się AF i Ci co za niego " kręcą lody " przyśnią - będzie Ci dobrze. Ale bez przesady z tymi lodami - spij z " wackiem " w spoczynku.

  0 6
 • ~ 2014-11-25 22:16:41

  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=771686709567612&set=a.678444335558517.1073741827.100001788695238&type=1&theater
  SZKODA ŻE OBECNA WŁADZA TAK NIE FAJNIE GRA W TEJ KAMPANIA WIDAĆ EWIDENTNIE ŻE ADAŚ SIĘ BOI POKAŻMY ŻE WŁADZA NIE JEST W JEGO RĘKACH ALE W RĘKACH MIESZKAŃCÓW DLATEGO ZACHĘCAM ŻEBY IŚĆ NA WYBORY !!!!!

  0 0
 • ~bronekk 2014-11-25 22:25:42

  hehe bardzo "ciekawy" jest ten portal - jak się daje głosik minus mówiąc ogólnie dla Kuczery (czyli łapka w dół) to ten portal dodaje plus (łapka w górę) - czyli wyniki końcowe oczywiście będą "jedynie słuszne" tak jak w PRLu i w ostatnich wyborach do sejmików samorządowych, ot taka specyfika "uczciwego i transparentnego państwa PO" oraz - jak widać - jest to specyfika również tego portalu rybnik.com.pl, tak się tu szanuje odmienny głos forumowiczów od "odgórnie zatwierdzonego" przez PO. Jeżeli tak później mają wyglądać rządy p. Kuczery w Rybniku jak teraz wygląda uczciwość tych całych "łapek" na tym portalu, to ja dziękuję bardzo, wyprowadzam się z Rybnika gdyby miał tu rządzić ten cały (od siedmiu boleści) p.Kuczera.

  0 6
 • ~smr 2014-11-25 23:54:04

  Ja się pytam gdzie jest kurna aqua park w Rybniku ... żeby tyle kasy wydać na basen co jest 2 miesiące otwarty to trzeba mieć coś głową nie tak ...

  4 0
 • ~ 2014-11-26 01:07:45

  Niestety nie mamy wyboru i trzeba iść na wybory i zagłosować na Piotra Kuczere! Adam Fudali jest poważnie chory i nie będzie mógł sprawować należycie swojego urzędu, a będą rządzić jego zastępczy. Poza tym, trzeba skończyć z BSRer bo to ugrupowanie leśnych dziadków, którzy nie mają co robić tylko zajmują się własnymi interesami.

  5 0
 • ~Tomek_81 2014-11-26 07:21:10

  Czemu redakcja usunęła mój wpis o dzisiejsze debacie na kampusie?? Wiem że nasz doświadczony samorządowiec olał waszą debatę (to świadczy tylko o nim) ale gdzie indziej raczy się pokazać to czemu ludzie mają o tym nie wiedzieć????

  3 0
 • ~ 2014-11-26 08:11:17

  wszyscy głosujmy na piotra kuczere

  1 0
 • ~ 2014-11-26 10:31:46

  Jaka patia taki kandydat. Przecież z powodu PiS-u mamy już nie jedne wybory poza kalendarzem wyborczym. Fudali też tym samym systemem idzie. Byle ja.

  6 0
 • ~ 2014-11-26 10:45:32

  Gregorio-po pierwsze wcale nie pija,wacka nie posiadam,a lody uwielbiam,przeczytej tutaj także inne moje wpisy,zapraszam

  0 1
 • ~rybnikus 2014-11-26 13:55:44

  Mam nadzieję że jak wygra Fudali to zlikwiduje tutaj antydemokratyczną cenzurę panującą jak za PZPR.

  0 1
 • ~Aleksandra. 2014-11-26 21:18:46

  Ludzie, to jest żałosne. Skończcie pisać, że głosujecie na Adama Fudalego. PIOTR KUCZERA NA PREZYDENTA!

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Rybnik potrzebuje parku kulturowego?
Oddanych głosów: 588