Ogromny sukces szpadzisty RMKS-u!

2014-01-29, Autor:
Przemysław Trzepizur został brązowym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów (do 20 lat) w szpadzie mężczyzn.

W miniony weekend odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów (do 20 lat) w szpadzie kobiet i mężczyzn w Gliwicach. W szpadzie męskiej wystartowało 89 zawodników , natomiast w szpadzie kobiet 83 zawodniczki z całego kraju. Swój życiowy sukces odniósł zawodnik RMKS-u Rybnik, Przemysław Trzepizur, który po bardzo dobrych i emocjonujących walkach zdobył swój pierwszy indywidualny  medal na MP. Przemek w drodze do medalu pokonał kolejno: 1/32 Aleksandra Siudaka z KKS Kraków 15:8, 1/16 Damiana Michalaka z Piasta Gliwice 15:12, 1/8 Michała Opałkę z KS Szpady Wrocław 15:11, 1/4 Karola Urbana z MKS Gryf Mielec 15:12 i  walce o finał nasz zawodnik przegrał z Sebastianem Majgierem z Piasta Gliwice 12:15.

16. miejsce zajął Krystian Fajkis, który wygrał z turniejową „1”, Maciejem Bielcem z KS Szpady Wrocław, w walce o najlepszą „16” turnieju 15:13. Niestety w pojedynku o finałową "8" Krystian przegrał z  Sebastianem Majgierem z Piasta Gliwice 8:15. W turnieju szpady męskiej startował jeszcze Marcin Hunt, który przebrnął eliminacje grupowe, lecz przegrał pierwszą walkę w eliminacji bezpośredniej i zajął 55. miejsce.

6. Maciej Golec (Kolejarz Wrocław)
7. Radosław Koszutski (KS Szpada Wrocław)
8. Karol Urban (MKS Gryf Mielec).

W szpadzie kobiet nie zawiodła Anna Mroszczak, która jako jedyna kadetka zameldowała się w najlepszej "8" turnieju. Niestety w drodze do medalu przeszkodziła jej starsza kadrowiczka Aleksandra Zamachowska z KKS-u Kraków. Po zaciętej walce Ania przegrała 10:15 i została sklasyfikowana na 7 miejscu.

Kolejność:
1. Jagoda Zagała (Piast Gliwice)
2. Kamila Pytka (AZS AWF Warszawa)
3. Julia Jurecka AZS AWF Wrocław)
3. Aleksandra Zamachowska (KKS Kraków)
5. Karolina Mrochem (AZS AWF Katowice)
6. Klaudia Jędrzejewska (AZS AWF Katowice)
7. Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
8. Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin).

W drugim dniu dobył się turniej drużynowy. W szpadzie męskiej nasz klub reprezentowali (Krystian Fajkis, Przemysław Trzepizur, Marcin Hunt). Zawodnicy z RMKS-u po turnieju indywidualnym zostali rozstawieni na 7. miejscu. W walce o ćwierćfinał rybniczanie zmierzyli się z zawodnikami Startu Opole i pewnie wygrali 45:33. W drodze do medalu naszym zawodnikom przeszkodzili szermierze z TS Górnik Radlin, którzy to po bardzo zaciętym meczu zwyciężyli 45:35. Naszym zawodnikom pozostała walka o miejsca 5-8. Niestety porażka w ćwierćfinale miała duże znaczenie, ponieważ zawodnicy z RMKS-u Rybnik przegrali dwa kolejne mecze z KKS Kraków i Kosynierem Gliwice i zajęli ostatecznie 8. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0