zamknij

Wiadomości

Od lipca zapłacimy mniej za śmieci. O ile?

Rybnicki magistrat przypomina, że od 1 lipca 2014 r. obniżona zostaje o 1 zł wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Reklama

Wprowadzona zmiana dotyczy wyłącznie właścicieli nieruchomości którzy prowadzą selektywną zbiórkę odpadów i wynosić będzie 9 zł miesięcznie za każdą osobę zamieszkującą daną nieruchomość. - Jednocześnie Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Rybnika zawiadamia o obowiązku złożenia zmieniającej deklaracji „śmieciowej” – powiedziała Lucyna Tyl, rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku.W najbliższym czasie właściciele nieruchomości położonych na terenie Miasta Rybnika otrzymają deklaracje (wypełnione na podstawie danych z wcześniejszych deklaracji). - Otrzymaną deklarację należy sprawdzić, podpisać a następnie dostarczyć do Urzędu Miasta Rybnika. Podpisu dokonuje osoba, która widnieje na pierwszej stronie deklaracji – dodaje Lucyna Tyl. Deklaracje można składać w budynkach Urzędu Miasta przy ul. Rzecznej 8 lub ul. Bolesława Chrobrego 2 w godzinach pracy Urzędu lub przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego, w terminie 14 dni od daty otrzymania.

Jak dodają urzędnicy, indywidualne numery rachunków bankowych nie uległy zmianie - w związku z tym płatności, wg nowej stawki będzie można regulować na bieżąco, w terminach: - za III kwartał do 20 września bieżącego roku, - za IV kwartał do 20 grudnia bieżącego roku.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~zorza54 2014-06-23 07:48:50

  I co z tego jak śmierdziuchy i tak będą palić śmieci w piecu jak mój sąsiad. Nawet jakby za darmo wywozili codziennie to niektórym tak to weszło w krew, że będą palić w piecu. Kary powinny być milionowe to by się oduczyli.

  12 0
 • ~Escape 2014-06-23 08:35:02

  zorza54,- pali pali, ale pali duzo mniej, pali tylko na rozpałkę, za kilka lat umrze i bedzie git
  (tak jak u mnie, tez palili, teraz palą duzo, duzoooooo mniej, tylko na start:)

  7 0
 • ~turistas 2014-06-23 08:37:02

  zorza54 ...musi minąć pokolenie, albo dwa, żeby ludzie segregowali śmieci, nie palili nimi w piecach itd. Na zachodzie od paru pokoleń ten system obowiązuje i działa. U nas dopiero co to wprowadzili, a już chcą żeby wszyscy byli idealni? Nie, to tak nie działa. Ludzie się muszą tego nauczyć. To potrwa. Kary / mandaty nic nie dają.

  2 0
 • ~jojo 2014-06-23 21:11:19

  A może miasto wprowadzi darmowe worki do segregacji i wtedy jeszcze mniej będą spalać śmieci ?

  5 0
 • ~jurempus 2014-06-23 23:00:56

  to musi minąć 50-60 lat żeby to idealnie funkcjonowało.Tak samo jest z starszymi ludzmi (patrz mój dziadek)...On musi miec drewno na opał przykryte plandeką bo sąsiad kradnie...nie mozna mu tego przemówic postawi na swoim i już tak samo jest z smieciami ludzie będą palić bo to ciepło w domu i nikt im nie przemówi do rozumu

  1 0
 • ~jacek3329 2014-06-23 23:10:32

  Jakieś 3 tygodnie temu na mojej ulicy firma "eko" zbierała worki z posegregowanymi śmieciami. Przyjechali zwykłą śmieciarką i wrzucali do środka te worki. Pomyślałem, że nie mają zwykłej ciężarówki i potem jakoś te worki powyciągają, ale najlepsze było to, że w którymś momencie wyszedł kierowca i włączył w śmieciarce prasę. Huk tłuczonego szkła było słychać na całą ulicę. Segregacja pełną gębą (po polsku)

  3 0
 • ~pronto 2014-06-24 09:21:37

  Na ogródkach działkowych w Boguszowicach ktoś mądry z zarządu nie mogąc poradzić sobie ze śmieciami wystawił kubły poza granice ROD,w efekcie przy granicy lasu mamy legalne 2 wysypiska śmieci.Człowiek idzie na spacer a tu...bomba ekologiczna,bo wala się wszystko,niczym nie zabezpieczone.Pogratulować.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3960