Od 0:2 do 3:2! ROW 1964 Rybnik wygrał z Gwarkiem Tarnowskie Góry

2019-08-31, Autor:

W 5. kolejce 3. grupy III ligi ROW 1964 Rybnik wygrał na stadionie przy ul. Gliwickiej z Gwarkiem Tarnowskie Góry 3:2, choć przegrywał już 0:2.

Dzień przed meczem z Gwarkiem Tarnowskie Góry rybnicki klub został wzmocniony dwoma piłkarzami. Kontrakty z ROW-em 1964 podpisali Paweł MandryszKewin Paszek.

Mandrysz (ur. 01.12.1997) to wychowanek RKP Rybnik. Ostatni sezon spędził w Ruchu Chorzów. 21-letni napastnik, który w latach 2016-2018 reprezentował barwy GKS-u Katowice, ma za sobą również mecze w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2020 roku.

Z kolei bramkarz Paszek (ur. 09.08.1998) swoje pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Odrze Centrum Wodzisław Śląski i RKP Rybnik. W sezonie 2016/17 przeniósł się z Wodzisławia do Ruchu II Chorzów. Rok później był już trzecim bramkarzem w pierwszym zespole z ulicy Cichej. W poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia z Chorzowa występował w III-ligowej Stali Brzeg, której barwy reprezentował w 11 spotkaniach. Jego kontrakt w Rybniku będzie obowiązywał do 30 czerwca 2021 roku.

Sobotnie spotkanie z Gwarkiem Tarnowskie Góry nowi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik rozpoczęli na ławce rezerwowych.

Pierwszą połowę meczu na stadionie przy ul. Gliwickiej lepiej będą wspominać goście z Tarnowskich Gór, którzy zdobyli dwa gole. Wynik w 18. minucie otworzył były piłkarz ROW-u 1964 Rybnik, Mateusz Mazurek. Na 2:0 dla gości podwyższył w 24. minucie Sebastian Pączko. Przed przerwą rybniczanom udało się strzelić gola kontaktowego. Rzut karny, podyktowany za faul na Radosławie Dzierbickim, wykorzystał Dawid Plizga.

Po zmianie stron ROW 1964 Rybnik dążył do zdobycia bramki wyrównującej. Udało się to w 52. minucie. Sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Marcin Wodecki. Rybniczanie nie zwalniali tempa. W 62. minucie w znakomitej okazji w polu karnym znalazł się Kamil Spratek, ale tak długo czekał aż dotrze do niego piłka podana przez Plizgę, że uprzedził go obrońca gości. Chwilę później lewą stroną pociągnął Przemysław Szkatuła. Pomocnik ROW-u huknął z kilku metrów, ale trafił w słupek.

Od 67. minuty Gwarek grał w osłabieniu. Po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce boisko opuścił Przemysław Oziębała.

Gospodarze cały czas przeważali i szukali trzeciego gola. Pomóc w tym mieli zmiennicy. Na placu gry pojawili się debiutant z Ukrainy, Yaroslav Baranskyi (za Wodeckiego) i nowy nabytek rybnickiego klubu, Mandrysz (za Dzierbickiego). Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 78. minucie z lewej strony znalazł się Baranskyi i precyzyjnym strzałem w długi róg zapewnił rybniczanom zwycięstwo. Przypomnijmy, że tydzień temu 18-letni Ukrainiec zdobył dwa gole w meczu drużyny rezerw.

ROW 1964 Rybnik wygrał z Gwarkiem Tarnowskie Góry 3:2.

- W ostatnich meczach nie istniejemy przez pierwsze 20 minut. Zostajemy w szatni, zostajemy w autobusie. Jesteśmy nieobecni. Za każdym razem przecieram oczy ze zdumienia. Dopiero gdy dostaniemy jednego czy drugiego gola, to zaczynamy robić to, co sobie zakładaliśmy. Wynik jest bardzo ważny, ale szkoda, że nie wygraliśmy wyżej. Były ku temu okazje. Dobrze, że mam na ławce zawodników, którzy wchodząc dają jakość. Tak dziś było i dzięki temu wygraliśmy

- powiedział trener ROW-u 1964 Rybnik, Jacek Trzeciak.

W następnej kolejce rybniczanie zmierzą się na wyjeździe z Miedzią II Legnica.

ROW 1964 Rybnik - Gwarek Tarnowskie Góry 3:2 (1:2)

0:1 - Mateusz Mazurek (18), 0:2 - Sebastian Pączko (24), 1:2 - Dawid Plizga (35 – rzut karny), 2:2 - Marcin Wodecki (52), 3:2 - Yaroslav Baranskyi (78)

ROW 1964: Łubik – Kunat, Pacholski, Krotofil, Szkatuła – Dzierbicki (75′ Mandrysz), Jary, Polok, Wodecki (71′ Baranskyi) – Spratek (90′ Niedźwiedzki), Plizga (90′ Piejak)

Gwarek: Wiśniewski – Oziębała, Dzido, Polak, Pipia – Timochina (71′ Dyląg), Cholerzyński, Pączko, Kuliński, Mazurek (86′ Dworaczek) – Jarka (81′ Joachim)

Żółte kartki: Kunat, Szkatuła, Spratek, Polok (ROW), Pipia, Oziębała, Dzido (Gwarek)

Czerwona kartka: Oziębała (67)