Obiecujący początek rybnickich ratowników

2016-02-03, Autor:
W minioną sobotę w Rudzie Śląskiej została rozegrana I Runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. W imprezie nie mogło zabraknąć drużyny WOPR Rybnik.

Rybnicka drużyna ratownicza w składzie Julia Kaczmarczyk, Anna Stefaniak, Dorota Wencławek, Dominka Kuczera, Karolina Tomala, Alicja Michalak, Tymoteusz Świecak, Jakub Pawlas oraz trener Monika Nowak mogą uznać zawody za udane.

Pierwszą konkurencją było 200m z przeszkodami. W niej najlepiej spisała się Julia Kaczmarczyk, która uplasowała się na 4. miejscu w kategorii Junior, przegrywając z trzecią zawodniczka o zaledwie 0,06s.

Następnym startem była sztafeta 4x50m z przeszkodami, w której nasze zawodniczki zdobyły 3. miejsce (Stefaniak, Kaczmarczyk, Wencławek, Michalak).

Drugą indywidualną konkurencją było 50m holowanie manekina. Trzeba podkreślić, że był to debiut dla dwóch nowych zawodniczek: Karoliny Tomali i Dominiki Kuczery oraz jeden z pierwszych startów powracającej do ratownictwa po dłuższej przerwie Alicji Michalak. Wszystkie zaprezentowały się z dobrej strony i miejmy nadzieję, podczas kolejnych startów będziemy się cieszyć ich ciągłym rozwojem.

Pierwszy indywidualny medal na tych zawodach udało się zdobyć Dorocie Wencławek, która zajęła 2. miejsce w konkurencji 100m ratowanie manekina w płetwach w kategorii Junior Młodszy. Warto zwrócić uwagę, że Anna Stefaniak i Julia Kaczmarczyk były w pierwszej 10-tce w kategorii Open. Drugi medal dla rybnickiej drużyny dołożył Jakub Pawlas, który uplasował się także na drugim miejscu w kategorii Junior.

Czwarta z kolei konkurencja to 100m ratowanie kombinowane. Wśród kobiet po raz drugi w pierwszej 10-tce w kategorii Open uplasowały się Julia Kaczmarczyk i Anna Stefaniak. Panowie również znaleźli się wśród najlepszej 10-tki Open.

Zawody zakończyły się konkurencją 100m ratownik. Tu aż trzech rybnickich zawodników było na pozycjach medalowych: Dorota Wencławek (2 miejsce) w Kategorii Junior Młodszy, Jakub Pawlas i Tymoteusz Świecak (kolejno 2 i 3 miejsce w kategorii Junior).

– Mamy nadzieję, że na następne zawody nasza ekipa przyjedzie w powiększonym i jeszcze mocniejszym składzie. Dziękujemy trenerom Mirosławowi Kubisowi i Wojciechowi Szulcowi za przygotowanie zawodników oraz Kuźni Mocy za wsparcie suplementacyjne – powiedzieli rybniccy ratownicy.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0