zamknij

Wiadomości

Nowy dyrektor „psychiatryka” zakasał rękawy. Oskarżana o mobbing odwołana

2020-12-23, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Prof. Joachim Foltys zaledwie od kilku dni jest nowym dyrektorem szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Mimo to podjął już jedną ważną decyzję, łagodząc tym samym spór z personelem. Odwołał ze stanowiska Naczelną Pielęgniarkę, która była oskarżana przez pracowników o mobbing.

Reklama

Przypomnijmy, na początku listopada tego roku pisaliśmy o uszczuplającej się kadrze szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Pracownicy lecznicy skarżyli się na mobbing, który miała stosować wobec nich Naczelna Pielęgniarka. Ludzie nie wytrzymywali presji i atmosfery wewnątrz budynku. Ten temat szeroko opisaliśmy w artykule >>Pracownicy uciekają ze szpitala psychiatrycznego. Przez mobbing?<<

W minionym tygodniu niespodziewanie nowym dyrektorem szpitala psychiatrycznego został prof. Joachim Foltys. Marszałek województwa śląskiego – Jakub Chełstowski tłumaczył, że pomiędzy poprzednim szefem placówki, a personelem nawarstwiały się kolejne problemy. Opisywana powyżej przez nas sprawa była jedną z „cegiełek” większego konfliktu >>Rybnik: Joachim Foltys nowym dyrektorem szpitala psychiatrycznego<<

Prof. Foltys zakasał rękawy i już podjął ważną decyzję, o czym poinformowali wczoraj związkowcy.

- Gratulujemy skuteczności osobom, które przyczyniły się do tak dobrej i oczekiwanej, a jednocześnie wydającej się nie do zrealizowania decyzji o odwołaniu ze stanowiska naczelnej pielęgniarki w dniu 22 grudnia 2020 r. - pisze Zarząd MOZ NSZZ „Solidarność”.

Informację potwierdza Jan Ciechorski, rzecznik prasowy Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

- To była decyzja dyrektora Foltysa. Zaważył na niej całokształt oceny Naczelnej Pielęgniarki. Nadal pracuje w szpitalu, zaproponowane zostanie jej inne stanowisko. Jeżeli się na nie zdecyduje, to w dalszym ciągu będziemy współpracować – wyjaśnia nasz rozmówca.

Odwołanie jest jednocześnie degradacją ze stanowiska. Naczelna Pielęgniarka pełni jednocześnie rolę Zastępcy Dyrektora ds. Pielęgniarstwa i Jakości.

Oceń publikację: + 1 + 58 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Longina b 2020-12-23 10:53:33

  Oby w innych sprawach był również skuteczny,np.w sprawach finansowych w walce z NFZ.Dlaczego zakasał rękawy żeby zwolnić jedną pielęgniarkę.Czyżby to ona była winna temu że ten szpital jest zadłużony?

  21 37
 • ~Longina b 2020-12-23 10:56:16

  Panie dyrektorze,proszę jeszcze wyżej zakasać rękawy i walczyć z NFZ!

  33 6
 • ~Jan R. 2020-12-23 12:45:15

  Polecam panu dyrektorowi, by zlecił audyt energetyczny obiektu, który wykaże gdzie przepłacana jest energia (elektryczna i cieplna). Niech na to przeznaczy pieniądze, które umarza mu rokrocznie miasto Rybnik za "zaległości podatkowe".

  19 2
 • ~UFOmWOM 2020-12-23 12:45:39

  Wypowiem się trochę nie na temat, ale...

  Longina b - faktycznie, podjęcie jakichkolwiek działań związanych z NFZ i ochroną zdrowia ogólnie, jest potrzebne. Nie wiem jak jest w przypadku odwołanej oskarżonej o mobbing, ale jedno wiem doskonale - trzeba zacząć coś zmieniać w kwestiach związanych z leczeniem pacjentów i funkcjonowaniem szpitali, zakładów psychiatrycznych i przychodni. I to jednak nie wszystko. Lekarze, aby dobrze nas leczyć, powinni się stale dokształcać - przy tylu nadgodzinach, jest to znacznie utrudnione. Wiele do życzenia pozostawiają również podawane leki - mało zauważalne działanie, wiele skutków ubocznych, wysoka cena. Tak naprawdę pacjenci pozostawiani są sami sobie, zakupując suplementy i lecząc się na własną rękę.

  26 4
 • ~Darek Ciepla 2020-12-24 09:18:01

  Dyrektor... Z-ca dyrektora ds. Jakości i Pielegniarstwa ,rzecznik prasowy, naczelna pielęgniarka.... A to tylko jeden artykuł dobrze wiedzieć że mamy tak dobrze zarządzany szpital

  8 0
 • ~artefaks 2020-12-24 11:32:20

  @Jan R.
  Na terenie szpitala jest kotłownia po gruntownej modernizacji. Budynki ceglane są zabytkową tkanką architektoniczną i będzie problem z ociepleniem i wymianą stolarki budowlanej. W energii elektrycznej pewno tkwią jakieś małe rezerwy. I najbardziej zasadne jest by żarówki na energooszczędne wymieniać po przepaleniu.
  Masz jakieś inne pomysły to nie krytykuj na ślepo tak tak jak Arteks , ale je przedstaw.

  7 2
 • ~Lila Kasprzak 2021-01-19 09:52:38

  A pani sekretarka od bylego Pana dyrektora jeszcze jest na stanowisku bo ja już czeka od 04.2020 roku na rozmowę z dyrektorem szpitala w sprawie pani naczelnej pielęgniarki która tuż przed emerytura nie dała mi 40 dni urlopu wypoczynkowego zeby nie wyplacic mi wczasów pod grusza za dwa lata i ukarać mnie ze chorowałam pozatym nastawiła oddziałową z oddzialu piatego która również do mnie źle się zachowywała (poprostu darła się do mnie jak chciałam urlop) to na mojej liście to jeszcze są sekretarka i oddziałową z oddzialu piatego

  1 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 4104