zamknij

Wiadomości

Noga z gazu! Policjanci prowadzą akcję „Prędkość”

2024-07-01, Autor:  bf

Dzisiaj, od samego rana policjanci w całym województwie prowadzą krajowe działania „Prędkość”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Reklama

Podczas działań policjanci będą kontrolowali prędkość pojazdów — zarówno statycznie, jak i dynamicznie.

W czasie akcji będą wykorzystywane radiowozy wyposażone w wideorejestratory, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a których przyczyną jest nadmierna prędkość w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. W działania zaangażują się również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, w tym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości – mówi st. asp. Bogusława Kobeszko, oficer prasowa KMP Rybnik.

Dodaje, że to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań – mówi w imieniu policjantów Bogusława Kobeszko.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~zbik 2024-07-01
  10:36:43

  14 8

  Po co o tym piszecie rybnik com
  Nie dosc ze to robia 2 razy w roku i to na glownych drogach to jeszcze ich uprzedzacie a w weekendy zapierd ile idzie po miescie!

 • ~Kurt_Wallander 2024-07-01
  11:31:26

  17 1

  Tylko się znowu nie ustawiajcie na Drodze Śródmiejskiej w zatoczce na zakręcie - suszenie na wjeździe/zjeździe z drogi regionalnej nie ma nic wspólnego z poprawą bezpieczeństwa. Albo znowu wystawać na tych samych miejscach (Gotartowice, Wodzisławska, Rudzka).

 • ~exx 2024-07-01
  11:56:54

  13 2

  Ustawiajcie się dalej na dwupasmówce biegnącej pod górę. Co jak co ale cwaniactwa to pewnie tam uczą od podstaw.

 • ~gen 2024-07-01
  12:47:57

  13 3

  To może przy okazji z hałasującymi powalczycie .Szczególnie z tymi podrasowanymi .

 • ~harczek 2024-07-01
  18:55:23

  1 5

  Mam nadzieję, że mundurowi nie zapomnieli o ul. Witosa - strefa zamieszkania. Conajmniej 90% kierowców jeździ tutaj z nadmierną prędkością...

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

MEN powinno wprowadzić zakaz wyjazdów dziecka na wakacje w trakcie roku szkolnego?
Oddanych głosów: 618