zamknij

Wiadomości

Nocne głosowanie w Sejmie. Zmieniono kodeks wyborczy

2020-03-28, Autor: bf

Prawo i Sprawiedliwość wniosło poprawkę do specustawy dotyczącą zmiany w kodeksie wyborczym. Zakłada ona rozszerzenie głosowania korespondencyjnego na osoby będące w kwarantannie czy izolacji. Sejm przyjął specustawę z poprawką, tymczasem opozycja grzmi, że rozwiązanie jest niezgodne z prawem.

Reklama

Nocne głosowanie w Sejmie dotyczyło specustawy, która ma wspierać firmy i pracowników w czasie epidemii koronawirusa. PiS złożył dwie poprawki do tej specustawy, jedna dotyczyła zmian w kodeksie wyborczym.

Dzisiaj rano Sejm przyjął ustawę. Za głosowało 343 posłów. 73 było przeciw, a 19 wstrzymało się od głosu.

Co zmienia się w kodeksie wyborczym? PiS zaproponowało rozszerzenie zakresu głosowania korespondencyjnego. Mają z niej skorzystać wyborcy, którzy w dniu wyborów przebywają w kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Poprawka obejmuje też osoby, które najpóźniej w dniu wyborów skończyły 60 lat. Będą one mogły skorzystać z pomocy pełnomocnika.

Zmienione głosowanie korespondencyjne nie dotyczy wyborców za granicą i przebywających w dniu wyborów na statkach.

Tymczasem opozycja grzmi. Poseł Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji jeszcze przed przegłosowaniem specustawy przez Sejm stwierdził, że poprawka PiS-u jest niezgodna z prawem.

- Zmiana każdej ustawy wymaga trzech czytań, wyborcza musi być zgłoszona na 14 dni przed głosowaniem - a w ogóle na pół roku przed wyborami nie wolno zmieniać kodeksy wyborczego... a co dopiero W TRAKCIE WYBORÓW. Jeśli to prawda, to zagłosujemy przeciwko - i zostaniemy, oczywiście, zaatakowani, że chcemy starców narażać na wychodzenie z domów! - pisze.

Z kolei poseł Borys Budka (Platforma Obywatelska) komentuje, że PiS za wszelką cenę dąży do wyborów:

Wtóruje mu poseł Marek Krząkała (Platforma Obywatelska), mówi o „urojonych wizjach jednego człowieka”.

- Jeżeli jeszcze ktoś się łudził i wierzył w uczciwe intencje PiS, ze chce pomóc przedsiębiorcom, pracodawcom i pracownikom, to się dziś w nocy głęboko rozczaruje. O 3:00 nad ranem zmieniają kodeks wyborczy. Bo jeden człowiek o urojonych wizjach chce za wszelką cenę wyborów i woli narażać życie Rodaków, by tylko utrzymać władzę - komentuje.

Z kolei poseł Adrian Zandberg (Lewica) zrzuca winę na PiS i PO:

Poprawki PiS broni poseł tej partii - Marcin Horała.

- Linia orzecznicza TK jest jasna: zakaz zmian ordynacji pół roku przed wyborami dotyczy jej istotnych elementów, jak np. wielkość okręgów wyborczych, mechanizm podziału mandatów, wysokość progów wyborczych. Zmiany techniczne, organizacyjne, są dopuszczalne – pisze.

Marcin Horała powołuje się na wyrok Trybunału, który orzekł, że zgodna z Konstytucją była zmiana wydłużająca głosowanie do dwóch dni, dokonana na mniej niż pół roku przed wyborami.

Czy weźmiecie 10 maja udział w wyborach prezydenckich?

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 58

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (72):
 • ~Jan R. 2020-03-28
  09:44:39

  86 38

  Czytałem komentarz na jednym z portali: "Gdynia przeprasza za Hor
  ałę".

 • ~Jan R. 2020-03-28
  09:45:52

  89 38

  Mnie się nóż w kieszeni otwiera jak czytam nazwisko, widzę lub słyszę Horała.

 • ~ 2020-03-28
  09:50:00

  Uwaga! Na portalu działa oficjalna agentura SokuzBuraka. Niejaki hejter: franek7/piotr czaja/jan r/ - dostaje do wklejania teksty szerzące publicznie mowę nienawiści. Jako zaKODowany wszystko odwraca do góry nogami. Kłamie wciąż, notorycznie/natrętnie i z premedytacją!! Większość tych tekstów można wcześniej przeczytać na niemieckich portalach (onet/interia/wp). tzw. „fake newsów”, których zadaniem jest dezinformacja społeczeństwa, sianie paniki i wywoływanie chaosu Uwaga: nie karmić tego trolla – „sam zdechnie”.

 • ~Franek7 2020-03-28
  09:53:01

  Wyszło szydło z worka. To są standardy Białoruskie. Jesteśmy państwem bez jakichkolwiek zasad a PiS to zorganizowana grupa przestępcza.

 • ~hoym 2020-03-28
  09:53:14

  Nawet Tropiciel nie wie co napisać więc zajmuje się innymi. Pewnie czeka na przekaz dnia jak nam to wytłumaczyć że to wszystko dla naszego dobra.

 • ~Franek7 2020-03-28
  09:58:50

  Żadne przepisy i żadne zasady się nie liczą kiedy chodzi o wykonanie zachcianek Kaczyńskiego. Kiedy wy się ludzie obudzicie. Złamano wszelkie zasady dla zaspokojenia zachcianki prezesa. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2011 roku mówi, że na 6 miesięcy do wyborów nie można zmieniać przepisów wyborczych. Do tego to jak to zrobiono. Z zaskoczenia o 2.00 w nocy bez uprzedzenia kogokolwiek. Zrobiono to razem z pakietem pomocowym dla firm tak aby opozycja nie mogła nie zagłosować przeciw. Obrzydliwy jest ten PiS i ten mały dyktatorek.Bantustan.

 • ~Franek7 2020-03-28
  10:02:38

  Tak samo było pod Smoleńskiem. Polecenie Kaczyńskiego było ładować wbrew wszystkiemu. Teraz padł rozkaz wybory wbrew wszystkiemu. Wbrew zasadom, wbrew logice, wbrew prawu, wbrew ludziom i wbrew wszystkiemu. Liczy się władza Kaczyńskiego. Nic więcej. Wam oczywiście opłacone Lemingi będą wmawiać że to wszystko jest ok. Myślcie ludzie samodzielnie.

 • ~Franz Kawka 2020-03-28
  10:04:00

  Najpierw dali 2 miliardy publicznych pieniędzy na TVP, czyli propagandę wyborczą bieżącego prezydenta, która daje mu niesprawiedliwą przewagę. A teraz nocnym głosowaniem przepychają zmiany w prawie wyborczym.

 • ~zak 2020-03-28
  10:09:14

  No to kochane lemingi , teraz się zes....... bo Kaczyński znowu was wyrolował . Ten Budka , Korwin , Kamysz i Czarzasty , tylko pluć i narzekać umieją . Możecie sobie pisać co chcecie . Lepszego kontrkandydata dla PAD niż Kidawa nie można było sobie wymarzyć . PAD wygra w 1 turze . I aż się cieszę na komentarze Franka7:)))))

 • ~zak 2020-03-28
  10:12:21

  Do Franka7 to nie jest zmiana zasad wyborczych , to doprecyzowanie a to jest możliwe . Dlaczego ci na kwarantannie mają nie wybierać, po prostu im to umożliwiono :)

 • ~Franek7 2020-03-28
  10:16:12

  Wczorak Naczelna Rada Lekarska wystąpiła do premiera o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Ale PiS tego nie zrobi bo wybory ważniejsze. Po trupach ale utrzymać władzę. Oni są gorsi niż komuniści...

 • ~zak 2020-03-28
  10:16:44

  50 95

  Jan R czytałem komentarz na jednym z portali " Cała opozycja nadaje na jedną nutę razem z Konfederacją " a drugi " głupszej opozycji nie mógł sobie Kaczyński wymarzyć " co racja , to racja . Gdzie ta opozycja ma program ? jaką ma wizję , bo to , ze chcieliby rządzić , to już wszyscy wiemy , prócz tego nic , tylko wielka pustka.

 • ~zak 2020-03-28
  10:21:04

  Franek7 co ty z tym stanem klęski żywiołowej ? co to zmieni ? siedż na doopie w domu i wszystko będzie ok. Od poniedziałku pod Łodzia zaczynają masowo szycie maseczki , podobno nawet 1mln na dzień , będzie na wybory jak znalazł . W Biedronce jest już płyn odkażający. My Polacy damy radę , byle tylko opozycja nie przeszkadzała.

 • ~Franek7 2020-03-28
  10:42:14

  99 39

  Kolego Zak doprecyzowanie powiadasz a nie zmiana? Buaaaahahahahabaha. Co ty pitolisz? Przede wszystkim ta zmiana powoduje że wybory przestają być powszechne. Dlaczego korespondencyjnie mogą głosować tylko osoby 60+ i izolowani? Dlaczego nie wszyscy? To jest nielegalne z gruntu. Przestajemy być cywilizowanym państwem. I cywilizowany świat nie uzna tych wyborów. Rozumiesz to? Będziemy traktowani przez społeczność międzynarodową jak Turkmenistan. Wszystko dlatego bo Kaczyński oczekuje bezwzględnego posłuszeństwa narodu. Bo on musi rządzić bo musi mięs zdalnie sterowanego marionetkowego prezydenta. Gdzie my k... żyjemy?

 • ~Franek7 2020-03-28
  10:51:49

  86 33

  Zak pytasz dlaczego należy wprowadzić stan klęski? Bo tylko w stanie klęski można ograniczać prawa i wolności obywateli. Te aktualne zakazy i nakazy zostania w domu są nielegalne i niezgodne z prawem jeśli nie wprowadza się stanu klęski.Wtedy należą się odszkodowania za np. wprowadzenie zakazu handlu i za inne szkody obywateli wynikające z decyzji rzadu. Wtedy można rzeczywiście skutecznie walczyć z epidemia. Dlatego. Tylko, że wtedy nie można przeprowadzić wyborów a to jest dla pisu ważniejsze niż jakiś tam obywatel i jego prawa i jego dobra. Ten rząd jest na każdym kroku przeciw obywatelowi. Ma go głęboko gdzieś.

 • ~zak 2020-03-28
  10:55:18

  41 93

  Franek7 żyjemy w Polsce w której teraz rządzi PIS . Jak sobie wygracie wybory , to będziecie wtedy prawo zmieniać . Właśnie Schetyna wygadał się , że z tym przesunięciem wyborów , to ściema . Nie chodzi o zdrowie , a o wymianę swojego kandydata , który się nie sprawdza . Czyli wymienią Kidawę na Kamysza . Dlatego PIS stara się o głosowanie 10 maja i ma do tego pełne prawo .

 • ~biker74 2020-03-28
  11:06:42

  44 78

  Coś nie pykło z Kidawa-Blońska więc trzeba krzyczeć o zmianie terminu wyborów.

  Kandydatka Koalicji Obywatelskiej zaliczyła ostatnio serię wpadek, a jej pozycja w sondażach spada. Pytany o sytuację Małgorzaty Kidawy-Błońskiej były lider PO Grzegorz Schetyna stwierdził, że „prawdziwym sondażem” będą majowe wybory.

  Dziennikarz RMF FM Robert Mazurek zapytał też Schetynę, czy gdyby wybory zostały przesunięte, Małgorzata Kidawa-Błońska nadal byłaby kandydatką KO.

  – To decyzja Koalicji Obywatelskiej. Ja uważa, że jeżeli wybory będą przesunięte, to wszystko się otworzy na nowo – odpowiedział Schetyna.


  Dopytywany, czy oznacza to, że Platforma Obywatelska na nowo przeprowadziłaby prawybory, polityk stwierdził jednocześnie, że zależy do od sytuacji. – Trudno powiedzieć, ile będzieczasu, nie wiemy jaki będzie scenariusz – dodał Schetyna.

  Ups... Czyżby Schetyna właśnie zdradził tajny plan Platformy i potwierdził to, o czym się mówi od tygodni? Że w domaganiu się stanu nadzwyczajnego i przełożenia wyborów nie chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo, tylko o wymianę kompromitującej się kandydatki?" – skomentował słowa Schetyny poseł PiS Radosław Fogiel.

 • ~biker74 2020-03-28
  11:07:13

  14 38

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~tf2 2020-03-28
  11:46:49

  36 74

  Nie dajcie się omamić awanturnikom i jątrzycielom na siłę usiłującym przeszkadzać w walce z pandemią np.: robiącym problem z "statystyk testów z podziałem na dzielnice Rybnika". Jakby teraz nie było poważnych problemów?
  To dzięki wam Angela Merkel już nie będzie tak łaskawa dla tych lizusów z PO i nie załatwi więcej stanowisk unijnych, będzie im musiało wystarczyć samo poklepywanie po plecach i wsparcie w Sueddeutsche Zeitung.

  Cieszmy się, że nasz rząd nie zignorował problemu, jak zrobili w lewicowej części UE a ja się cieszę, że mamy w większości tak odpowiedzialne społeczeństwo, które te działania wspiera.

  Tutaj jest fajny artykuł, który pokazuje co by było gdybyśmy słuchali lekceważących głósów liberałów z KO i Konfederacji:
  https://www.wprost.pl/blogi/marek-banczyk/10309793/2020-rok-w-ktorym-peklo-niebo.html

 • ~rob78 2020-03-28
  11:53:57

  61 25

  ~zak, to co ty wypisujesz to sie w "pale nie mieści" Jak można wypisywać takie głupoty? No, chyba, że to jest przekaz z góry, to OK. Rozumiem.

 • ~Robin Tell 2020-03-28
  12:02:36

  51 27

  Brat LAK wysłał do św. Piotra 94 niewinnych ludzi (plus 1 współwinnego) więc JAK nie może być gorszy. Jak naród mógł dać się ogłupić dwóm takim, którzy ukradli księżyc?

 • ~tf2 2020-03-28
  12:03:42

  35 54

  Franuś, do sklepu chodzę, do pracy chodzę a na wybory raptem nie pójdę? Co ty chcesz swoją Kidawę zawieźć? Ja pójdę i z chęcią ją poprę, jej wygrana to będzie gwóźdź do Titanica-KO. Drugiej takiej gafy-kandydaty PiS już nie otrzyma w darze.
  O to cały krzyk lewicy, tego się boją: wygranej obecnego prezydenta tak samo jak wygranej Kidawy. Przecież już ogłaszali zmianę kandydata na prezydenta jak tylko będzie okazja do przesunięcia daty wyborów. Wasze zdrowie i wasz los to oni mają od zawsze w "czarnej dziurze".

 • ~bikerek 2020-03-28
  12:12:38

  30 44

  "Inspiratorzy" od posła Marka pracują zdalnie zamieszczając komentarze. Szanuję za pracę w ciężkich warunkach koronowirusa.

 • ~RybnickiRekin 2020-03-28
  12:20:25

  67 36

  PIS to rak który niszczy ten kraj.
  Trzeba być degeneratem żeby jako Ślązak głosować na PIS. Ta partia jest wroga Naszemu regionowi. Uważają nas za ukrytą opcję niemiecką i półpolaków.
  Teraz macie to na co zasłużyliście drodzy wyborcy PIS.

 • ~Tadeusz Kiełkowski 2020-03-28
  12:24:06

  34 50

  Powinni pójść na rękę Partii Oszustów i przesunąć wypory prezydenckie na 2025 rok.

 • ~bikerek 2020-03-28
  12:26:07

  41 63

  Ciekawe co Wam PIS zrobił że tak go nienawidzicie?
  Czyżby biznes VAT ukrócił, a może trolle od posła dostali taki przekaz?

 • ~rzyt 2020-03-28
  12:35:22

  43 31

  Wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby ogłoszenie stanu wyjątkowego z przesunięciem wyborów na 3 do 5 lat z równoczesną delegalizacją wszystkich partii z zawieszeniem wszystkich subwencji partyjnych, które należy przekazać szpitalom. Taki okres pozwoliłby schłodzić rozgrzane głowy i nauczyć pokory dla zwykłego człowieka. Czy tego chce opozycja? Przepraszam za słowo opozycja, które dotyczy innych standardów demokratycznych. a nie polityki w "krótkich spodenkach".

 • ~Piotr Czaja 2020-03-28
  12:54:28

  49 29

  Po co głosować na jakąś marionetkę.Nie ważne z jakiej jest partii.Przecież trzeba było uchwalić,że królem Polski na ten czas jest Jarosław Kaczyński.

 • ~ 2020-03-28
  13:38:05

  11 11

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~zak 2020-03-28
  13:38:14

  32 53

  Rybnicki rekin przecież my (wyborcy PISu) cieszymy się z tego co teraz mamy . I strach nas ogarnia , czego nie mielibyśmy gdyby PO rządziła.
  Pewnie nie mielibysmy tego najważniejszego - życia . Widząc tego sierotę Budkę do końca życia będę wdzięczny Bogu , że nie jest teraz premierem , bo mielibyśmy gorzej nie ze Włoszech i Hiszpanii.

 • ~master4k 2020-03-28
  14:21:12

  48 24

  Kompletnie nie rozumiem, dlaczego PiS zatrzymało się w połowie drogi i nadal bawi się w jakieś śmieszne półśrodki. Może po prostu obwołajmy dożywotnio Prezesa królem, cesarzem, imperatorem, generalissimusem, ojcem narodu czy jak tam sobie JK życzy. Skończmy tą nieśmieszną zabawę w pozorowaną demokrację. I tak już mamy system neofeudalny z murgrabiami, baronami, magnatami, błaznami również i całym dworem otaczającym miłościwie nad panującego, których obdziela sowitymi apanażami czy innymi latyfundiami. Tronu tylko do kompletu brakuje, ale to jest relatywnie szybko do ogarnięcia nawet przez internet.

  @ Trop leminga @ zak @ biker74 @ bikerek @ Coronawirus

  Panowie! Autentycznie chylę czoła nad Waszym zaangażowaniem politycznym, ale może zamiast przesiadywać na necie byście dzieciom pomogli zadania odrabiać? Ostatnio naprawdę sporo zadają.

 • ~bikerek 2020-03-28
  14:29:28

  23 40

  ~master4k Dobrze że wtedy jak politycy opozycji z usłużnym prezesem ZNP organizowali Strajk Nauczycieli nic nie zadawano.
  Ubiegłoroczny cyrk w którym uczestniczyli również prezydent Kuczera, europoseł Kohut (wtedy kandydat), poseł Krząkała i radni. Wtedy nie przeszkadzało że dzieci nie chodziły do szkoły. a teraz jak jest zagrożenie zarażeniem się koronowirusem nagle przeszkadza.

  Pieski ujadają jak im ich właściciel każe. M.K.

 • ~Franek7 2020-03-28
  14:29:38

  39 21

  Czy jeśli władza może nie przestrzegać prawa i ordynarnie je łamać to ja też mogę?

 • ~Franek7 2020-03-28
  14:42:08

  32 20

  Dla kolegi pytam bo mu Sąd kazał zwrócić pożyczkę i teraz się zastanawia czy musi?

 • ~zak 2020-03-28
  14:45:32

  27 38

  Franek7 jasne , ze możesz łamać prawo . przecież sędziowie są po waszej stronie i zawsze cię uniewinnią .

 • ~zak 2020-03-28
  14:48:41

  17 40

  master4k ja bym już dawno Kaczyńskiego królem zrobił , ale niektórzy w partii jeszcze się wahają ;) poza tym mamy czas , parę kadencji jeszcze będziemy rządzili , bo konkurencji nie ma.

 • ~Franek7 2020-03-28
  14:58:04

  32 20

  No widzisz Zak kiedyś byli po naszej stronie ale odkąd Ziobro wprowadził swoich jak Nawacki to sędziowie już nie są po naszej stronie. Teraz są po stronie PiSu a nawet jak nie to boją się nie być po stronie PiSu bo wtedy od razu mają dyscyplinarkę. Tak to Kaczyński z Ziobrą to zrobił. Putin z Łukaszenką się teraz uczą od Ziobry i Kaczyńskiego...

 • ~Franek7 2020-03-28
  15:00:23

  32 23

  PiS zrobiło to, co lubi najbardziej, a więc zadbało o swój partykularny interes i połamało przy tym konstytucję - powiedziała w rozmowie z TVN24 konstytucjonalista dr Bogna Baczyńska (Uniwersytet Szczeciński). - Co my możemy robić jako obywatele? Myślę, że jakaś forma protestu internetowego. Będziemy o tym rozmawiać. Być może konieczny będzie bojkot tych wyborów. Generalnie nie zachęcałabym do tego typu rozwiązania, ale tutaj nie mamy wyjścia - dodała.

 • ~zak 2020-03-28
  15:01:29

  22 33

  Franek7 sam przyznałeś , ze kiedyś byli po waszej stronie , a ciągle temu zaprzeczaliście . Ja wolę jak są po stronie sprawiedliowści .
  Ale do tego jeszcze długa drogi i dużo dyscyolinarek.

 • ~zak 2020-03-28
  15:02:33

  24 37

  Franek7 bojkotuj i zachęcaj innych , bardzo się z tego cieszę :)

 • ~Franek7 2020-03-28
  15:16:33

  35 20

  Po naszej stronie kiedyś byli. Po stronie obywateli...

 • ~Jan R. 2020-03-28
  15:21:32

  19 20

  Bardzo mi się podoba wystąpienie mojego kandydata na prezydenta https://www.facebook.com/szymonholowniaoficjalny/videos/3886688874682506/

 • ~Jan R. 2020-03-28
  15:22:37

  14 16

  Niech sobie popierający cyniczną wierchuszkę kanalii też posłuchają.

 • ~DobryK 2020-03-28
  16:25:05

  20 14

  oczywiście że pójdę na wybory i podziękuję partii rządzącej za te wszystkie lata absurdów i kolesiostwa :) oczywiscie zabezpieczę się odpowiednio żeby nie złapać jakiegoś gówna

 • ~ 2020-03-28
  16:28:46

  27 15

  Kto zorganizuje wybory w czasie trwania epidemii, bedzie mial krew na rekach.
  Jesli komus odpowiada, ze takie osoby nim rzadza, to ja juz nie mam nic do powiedzenia

 • ~zak 2020-03-28
  16:49:26

  16 40

  Wolę już iść na wybory w masce i rękawiczkach , ale nie chce przez nastepne pół roku słuchać wypocin Kosianiak, Hołowni, Biedronia i Kamysza (zresztą to wszystko jakby przez kalkę przepuścić ) po pół roku tego słuchania ,będzie więcej ofiar niż od koronawirusa. Oczywiście popękają ludzie ze śmiechu .

 • ~ka22 2020-03-28
  16:53:58

  32 19

  zak -- kaczyński to ciebie wyrolował cieciu malinowy, ja np. sobie dam radę, ty musisz mieć króla, który ci powie jak masz żyć, przegrywie

 • ~ 2020-03-28
  17:17:58

  5 9

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Piotr Czaja 2020-03-28
  17:30:06

  31 22

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Franek7 2020-03-28
  17:38:57

  28 20

  Duży kraj, 38 mln ludzi i nie potrafi sobie poradzić z jednym obłąkanym.

 • ~Franek7 2020-03-28
  17:47:25

  25 19

  Zak ale nas nieobchodzone co ty wolisz. Nas obchodzi żeby władza nie łamała prawa i postępowała etycznie a nie jak bandyci.

 • ~lary3333 2020-03-28
  17:49:51

  22 22

  Jak to można mieć 0,49 mg alkoholu we krwi, można oczywiście albo mieć szczęście albo partyjny parasol Naumana

 • ~Piotr Czaja 2020-03-28
  17:53:16

  26 18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~zak 2020-03-28
  19:31:40

  14 23

  Piotr Czaja , tej głowy Kaczyńskiego , to nam pół europy zazdrosci . Robi z opozycją co chce i kiedy chce . Pokażcie mi jednego mądrzejszego po stronie opozycji ? no pewnie Budka , ale on już włosy stracił , kombinując jak wygrać z Kaczorem :)

 • ~Jan R. 2020-03-28
  19:40:18

  17 16

  Gdzie się rodzą tacy durnie jak zak i tropleminga?

 • ~zak 2020-03-28
  19:57:16

  12 19

  Jan R rodzą się w Rybniku , ale tego szpitala już nie ma. Myślałem , ze bogatszy zasób słów masz , ale widzę , ze dużo w barach przebywałeś .

 • ~Piotr Czaja 2020-03-28
  20:01:24

  17 15

  Jan R-odpowiem Ci skąd się wzięli tacy durnie.W latach 80-tych komuna wprowadziła wolne soboty.Więc ludzie z nudów zaczęli produkować właśnie takie sieroty umysłowe.

 • ~Piotr Czaja 2020-03-28
  20:14:17

  18 14

  zak-W stu procentach przyznaję Ci racje.Tylko Rybniku mogli urodzić się tacy dwaj durnie jak Ty i Trop leminga.Za to 140tyś.Rybniczan to normalni obywatele i to podtrzynuje mnie na duchu.

 • ~Jan R. 2020-03-28
  20:35:30

  15 16

  Staram się używać najprostrzych słów, by zrozumieli mnie też (również) wyborcy partii PiS Jarosława Aleksandra Kaczyńskiego urodzonego 18 czerwca 1949 r. w Warszawie ad Wisłą, 40 minut przed swoim bratem - bliźniakiem Lechem Aleksandrem Kaczyńskim - jednorazowym pilotem.

 • ~Piotr Czaja 2020-03-28
  20:57:21

  14 14

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Franek7 2020-03-28
  21:00:53

  12 17

  Zak ten twój tęgi łeb to robi co chce bo nie przestrzega prawa. Tak to każdy głupi potrafi. Tuskowi do pięt nie dorasta.

 • ~Piotr Czaja 2020-03-28
  21:08:55

  15 17

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~rzyt 2020-03-28
  21:20:13

  17 10

  @Czaja, artykuł o głosowaniu nocnym, a Ty o lotach i innych p...ołach. Coś Ci czajnik nie pracuje.

 • ~~ursus 2020-03-28
  21:37:46

  20 9

  oczywiście moderacja (czytaj cenzura i usuwanie niewygodnych postów) działa na tym portalu tylko w jedną stronę, druga może rzucać g...em na prawo i lewo bez konsekwencji
  nie wprowadzajcie w błąd i napiszcie wprost, że nie jesteście portalem informacyjnym, a opiniotwórczym

 • ~Piotr Czaja 2020-03-28
  22:23:33

  11 18

  Żyd-Mój czajnik pracuje, to twój móżdżek nie ogarnia tego , że w nocnych obradach dokonano nie zgodnie z prawem i podstępem /przestępstwem/zmiany ordynacji wyborczej.

 • ~rzyt 2020-03-28
  22:51:24

  16 10

  @Czajnik, grunt, że konstytucja jest ważniejsza niż życie...no chyba że ucho odpadło Twojemu misiu. O mój móżdżek nie musisz się starać; z daleka rozpoznaje trolla z wyciskarki. Szkoda, że tracę czas na odpowiedź ale pracuję nad tym i Cię ol...ę.

 • ~zak 2020-03-28
  22:54:55

  17 10

  Ktoś tu będzie miał problemy z zaśnięciem . Ja nie , bo wiem , ze i tak PAD wygra :)))

 • ~lary3333 2020-03-28
  23:15:12

  14 5

  0,49

 • ~sympatykrybnika 2020-03-29
  00:26:53

  7 12

  Za tą TARCZĄ ANTYKRYZYSOWĄ według prognozy na 2 kwartał 2020:
  dla przemysłu produkcja przemysłowej będzie niższa o 16 punktów % w ujęciu rocznym;
  w usługach oraz w handlu detalicznym i hurtowym niższa o 9 pp dla każdego z sektorów;
  w branży budowlanej spadek o 8 pp;
  w innych obszarach produkcji spadek o 7 pp.

  Nigdy nie doczytywaliśmy do końca na czym polegało QE ale wiemy, że "dodruk" ludzi bierze... :-)
  FED w ciągu tygodnia wydrukował prawie 600 miliardów dolarów, więcej niż w ciągu całej drugiej rundy tzw. luzowania ilościowego (500 mld. w ciągu kilku miesięcy). Dolar słabnie, inni (w tym NBP) drukują, żeby nie stracić lub stracić jak najmniej.
  Jesteśmy na progu globalnej wojny walutowej.
  Wojna walutowa jest wtedy gdy instrumenty polityki pieniężnej mają osłabić kurs swojej waluty i poprawić konkurencyjność eksportu. To co się teraz dzieje nie ma na celu zmiany kursu ale cel jest dużo poważniejszy to walka o gospodarcze przetrwanie.
  W pakiecie pomocowym przeszły różne dziwaczne zapisy, jako żywo niemające nic wspólnego z walką z epidemią czy pomocą dla firm. Np. zapis o arbitralnym odwoływaniu przez premier członków RDS.
  W lutym będziemy mieli w dalszym ciągu wzrost inflacji i potężne problemy z utrzymaniem wzrostu PKB na obecnym poziomie. Zużycie energii w styczniu spadło o 4,4 proc. Produkcja energii spadła o ponad 8 proc. Umocnił się jeszcze import energii, chociaż w styczniu mocno wiało. Były dni, kiedy 20 proc. energii zużywanej pochodziło z wiatru. A pamiętajmy że w grudniu mieliśmy historyczne 19 proc. importowanej energii elektrycznej w naszym zużyciu.
  PKB w I kwartale będzie o 0,3-0,4 p.p. mniej od styczniowego wyniku. PKB może spaść nawet do 2,7-2,8 proc. Zachwiane jest myślenie, że konsumpcja będzie kreowała PKB. Apetyty kreowane przy tym wzroście cen i kosztów funkcjonowania gospodarstw domowych transferami socjalnymi są coraz mniej odczuwalne. Statystyczny emeryt w Polsce ma 17 tys. kredytu komercyjnego. Do tego w grudniu zaciągnęliśmy 46 mld zł dodatkowych kredytów hipotecznych, mieszkanie zdrożało na rynku wtórnym mocniej niż na pierwotnym, średni hipoteczny kredyt to 258 tys. zł. Popatrzmy jak przejadamy naszą przyszłą konsumpcję, bo musimy obsługiwać te kredyty.
  W sposób szczególny będzie nam rosła strefa biedy i skrajnego ubóstwa. Popatrzmy na strukturę wzrostu kosztów utrzymania. Żywność średnio stanowi w tym 25 proc., ale dla najsłabszych gospodarstw więcej. A żywność drożała średnio 7 proc. przy otwarciu polskiego rynku na importowana często niskiej jakości żywność i dramatycznym spadku cen w skupie od rolników.

 • ~Franek7 2020-03-29
  08:00:46

  11 14

  Dobrze jest. Skończy się socjal to i PiS się skończy jak każdy socjalizm.

 • ~rzyt 2020-03-29
  09:08:13

  9 9

  @Franek7, powiedz jeszcze wyborcom, że wtedy wróci Balcerowicz.
  Kidawa, kandydatka /6000 członków/
  organizacji jakie ma zdanie w tej sprawie?

 • ~Franek7 2020-03-29
  09:26:05

  10 15

  Żeby nie Balcerowicz to byśmy dziś byli na poziomie Ukrainy (gospodarczo oczywiście bo społecznie i kulturowo dzięki Kaczyńskiemu to już jesteśmy na poziomie Ukrainy) Kiedyś mu będziemy pomniki stawiać. Trzeba być prostym kmiotkiem żeby tego nie rozumieć.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 178