zamknij

Wiadomości

Nocna akcja policji okazała się niezwykle owocna

2012-11-19, Autor: igra
Rybniccy policjanci w nocy z soboty na niedzielę zorganizowali akcję prewencyjno-kontrolną w centrum miasta. Efekt to zatrzymanie trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków oraz siedmiu sprawców wykroczeń.

Reklama

- Głównym celem przeprowadzonej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju mieszkańcom Rybnika podczas weekendu. Policjanci z Wydziału Prewencji KMP skoncentrowali swoje działania na kontroli rejonów klubów i dyskotek. Obserwowali trasy dojazdowe do lokali i sprawdzali, czy kierujący pojazdami nie znajdują się pod działaniem alkoholu lub narkotyków -  wyjaśnia rzecznik policji Aleksandra Nowara.

 

Policjanci sprawdzali również znajdujące się na terenie miasta miejsca, gdzie gromadzą się osoby spożywające alkohol i zakłócające spokój mieszkańcom. Podczas nocnych działań mundurowi legitymowali, sprawdzali bagaże oraz kontrolowali samochody pod kątem przewożenia przez kierowców środków odurzających.

W sumie w akcji udział wzięło 25 funkcjonariuszy. W wyniku przeprowadzonych działań biorący w nich udział funkcjonariusze wylegitymowali 27 osób, podjęli 9 interwencji wobec agresywnych uczestników nocnych zabaw, sprawdzili 5 bagaży . Policjanci ujawnili 7 wykroczeń, wobec jednego ze sprawców zastosowali postępowanie mandatowe, pozostałych pouczyli.

 

W związku z licznymi zgłoszeniami od mieszkańców Rybnika policjanci zwrócili szczególną uwagę na rejon ulicy Powstańców. Podczas legitymowania grupy mężczyzn funkcjonariusze Grupy Szybkiego Reagowania zatrzymali 34 letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające.

Oceń publikację: + 1 + 21 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (23):
 • ~Gwidon 2012-11-19 10:18:09

  Czy autor tego artykułu jest przynajmniej po maturze bo pisze dwa razy to samo?

  0 0
 • ~luna 2012-11-19 10:36:43

  pewnie chciał pokazać jak dużo informacji zebrał... ;)

  0 0
 • ~tommi 2012-11-19 10:57:22

  pewna brama na ul Powstańców to "jaskinia zła", kto chce to wie gdzie, spektakularnego sukcesu nie było, ale jednak sukces

  0 0
 • ~obywatel_rybnik 2012-11-19 11:13:30

  Najgorzej, że na powstańców Ci sami od ponad pół roku chodzą od lombardu do Libury i cały czas wymuszają pieniądze. Ode mnie już też raz chcieli, a widziałem jak zaczepiali 10 latków idących ze szkoły - masakra. I jak z tym walczyć? To ci sami ludzie, codziennie.

  0 0
 • ~yrats_jowt 2012-11-19 11:41:06

  na Powstanców jest super sklep "U." o którym niedawno był artykuł na rybnik.com.pl. Niestety nikt nic z tą jawną ćpunarnią nie potrafi nic zrobić. Razi to miejsce ludzie, RAZI!! znowu będzie głośno jak ktoś się przekręci, albo zlinczują jakiegoś mieszkańca nasze kapoGwiazdy! polecam komuś spędzić w pobliżu 20-30 minut, a wszystko staje się jasne. Za to w mniemaną sobotę pojawiły się tam 3 wozy policyjne w godzinach wieczornych i..... i co? zgadnijcie!
  Żałosne to wszystko,
  otwórzmy Kauflanda!

  0 0
 • ~cyrusvirus 2012-11-19 11:49:43

  Nie ma się czym jarać. Chodzi o statystykę, a realne problemy, które widzą mieszkańcy, a Policja jak zwykle nie lub nic nie może z nimi zrobić, zostaną jak do tej pory.

  0 0
 • ~asia66 2012-11-19 12:09:54

  Takie "akcje" powinny odbywać się co weekend

  0 0
 • ~ 2012-11-19 12:21:13

  Takie akcje co tydzien i najlepiej z pt na sob i z sob na niedz, przy ul SOBIESKIEGO w pasażu obok kawiarni bosco cafe gdzie znajduje sie fontanna! tam co weekend sa libacje, sprzedaż narkotyków, załatwianie swoich potrzeby fizjologicznych! A najlepiej dac tam monitoring bo tu sie po prostu nie da mieszkac tymbardziej z małymi dziecmi!

  0 0
 • ~tymonn 2012-11-19 14:17:21

  To rzeczywiście! Sukces jakich mało. Policja chwali się czymś co żadnej chluby im nie przynosi. 25 policjantów pracowało przez 8 godzin w taki dzień jak sobotni wieczór i każdy z nich zaledwie legitymował jednego człowieka i ujawnił ćwierć wykroczenia, uczestniczył w 1/3 interwencji i sprawdził 1/5 bagażu! To co oni robili przez resztę czasu?!! Nie powie mi nikt że na ich widok i informację o tej "niesamowite"j akcji centrum miasta i rybnickie osiedla nagle wyludniały a wszystkie smyki przeniosły się do... Żor?! Z takimi mizernymi efektami to Pan komendant miejski policji powinien wszcząć postępowanie i zapytać tych ludzi za co oni biorą pensje. To co jest napisane w tym niusie powinno być przypisane do co najwyżej jednego patrolu policyjnego. I jeszcze Pani rzecznik ma odwagę coś takiego sprzedać mediom. Wstyd.

  0 0
 • ~Benq 2012-11-19 14:22:25

  Wystarczy w sobotę lub piątek wjechać na parking przy Imperium i w co drugim aucie jarają zielsko albo walą w kinol. Oni chyba po Jejkowicach chodzili i spisywali ludzi.

  0 0
 • ~Gregorio 2012-11-19 14:44:34

  Mało z tego rozumiem . Na Powstańców codziennie do 20- tej kilkadziesiąt osób wychodzi z " U " i ma przy sobie środki odurzające a tu taka akcja weekendowa i złapali 1- go ( słownie jednego ) delikwenta.

  0 0
 • ~FreshP. 2012-11-19 16:44:11

  Prawda jest taka, że prohibicją, penalizacją i łapankami nic nie zdziałają, a ci którzy twierdzą inaczej są ograniczeni w rozwoju umysłowym(to i tak zbyt łagodnie powiedziane). Czy wszyscy pamiętają do czego doprowadziła prohibicja alkoholowa w USA? Czy faktycznie ograniczyła spożycie alkoholu i jego dystrybucję? Odpowiedź brzmi NIE! Przyczyniła się jedynie do powstania wielu nielegalnych rozlewni i punktów dystrybucji, w których sprzedawany był alkohol kiepskiej jakości, który szkodził zdrowiu zwykłych ludzi, a zyski z jego sprzedaży zasilały konta bossów mafii i karteli. Jak widać prohibicja i penalizacja nie dają żadnych pozytywnych rezultatów. Kiedy się w końcu wszystkie półgłówki tego nauczą i zrozumieją, że jedynym sposobem przeciwdziałania czy to alkoholizmowi czy narkomani jest sukcesywne i stałe zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat alkoholu i narkotyków oraz zagrożeń jakie ze sobą niosą. Tak na marginesie w nadmiarze wszystko jest szkodliwe, nie tylko alkohol, narkotyki czy papierosy ale również herbata, kawa, cukier oraz wiele innych substancji o czym nikt nie wspomina, no bo i po co, jeszcze sprzedaż by spadła. Polityka antynarkotykowa w tym kraju jest przesiąknięta zakłamaniem i hipokryzją, jak zresztą ludzie, którzy ją tworzą.

  0 0
 • ~FreshP. 2012-11-19 16:58:54

  Osobiście jestem zwolennikiem liberalizacji prawa w tej kwestii, ponieważ każdy świadomy człowiek ma prawo do decydowania o sobie w tym o tym co, kiedy i w jakich ilościach spożywa, bądź przyjmuję w inny sposób i tylko, i wyłącznie on sam ponosi za to odpowiedzialność. Za chwilę pewnie naskoczy na mnie banda socjalistów z klapkami na oczach i napisze "A kto będzie dawał pieniądze na ich leczenie?". Odpowiedź jest banalnie prosta. ONI SAMI! Ponieważ służba zdrowia powinna być prywatna tak jak we wszystkich normalnych państwach niesocjalistycznych. Większość Polaków przywykła do modelu opiekuńczego państwa socjalistycznego, który za nas decyduje o naszym leczeniu, ubezpieczeniu społecznym(socjalistycznym byłoby lepszą nazwą), pracy, a w przypadku niektórych nawet za nich myśli podając im jedyną słuszną i objawioną prawdę wszystkimi kanałami medialnymi(nie chodzi mi o żadną konkretną telewizję, gazetę czy radio, ale o media jako ogół, nie wliczam w to internetu, ponieważ jest to medium jeszcze niezmonopolizowane informacyjnie przez państwo). I niestety większość tych ludzi nie jest gotowa na życie w państwie, które zostawia możliwość decydowania o sobie w tych oraz wielu innych kwestiach, co nie zmienia faktu, iż są w tym kraju ludzie, którzy takiej swobody potrzebują, bo są na tyle świadomi i samodzielni, aby samemu o sobie decydować i ponosić za siebie odpowiedzialność.

  0 0
 • ~coslychac 2012-11-19 17:10:14

  Widzę, że większość szanownych forumowiczów domaga się przykręcenia śruby obywatelom.

  0 0
 • ~FreshP. 2012-11-19 17:22:16

  Chcą przykręcenia śruby jak to trafnie zresztą określiłeś/aś, bo przez lata wmawiano i nadal im się wmawia, że jest to dla nich najlepsze rozwiązanie i jeśli oni nie mają do czynienia czy to z alkoholem czy z narkotykami nie zagraża to ich swobodzie i wolności, a wręcz przeciwnie przyczynia się do zwiększenia ich bezpieczeństwa, a brak świadomości o tej manipulacji wynika z patrzenia przez część społeczeństwa na ten jak i inne problemu i kwestie z bardzo wąskiej własnej perspektywy i braku umiejętności spojrzenia z szerszej.

  0 0
 • ~zorza54 2012-11-19 17:29:07

  Propaganda rodem z PRL-u. Napiszcie ile w ten weekend popełniono innych o wiele bardziej szkodliwych przestępstw i wykroczeń, których za miesiąc zostaną umorzone z powodu niewykrycia sprawców ???? Jak w skeczu o traktorze. Nie mówmy, że zepsuło się jedno koło w traktorze. Mówmy, że pozostałe trzy koła są dobre :) A tu sukces bo kilku smarków z trawką złapali. Gratulacje.

  0 0
 • ~FreshP. 2012-11-19 17:30:47

  Po za tym od lat w Polsce i nie tylko stosuję się jak ja to określam politykę strachu. Wszystkich straszy się wszystkim, jak nie kryzysem, to narkomanią, nowotworami, terroryzmem, narodowcami, ekstremistami, jedni politycy straszą drugimi itd. itd. Nie dziwi mnie, więc że wielu ludzi jest po prostu przestraszonych i chce bezpieczeństwa nawet za cenę swoich swobód i wolności, i o to właśnie chodzi politykom i nie tylko im.

  0 0
 • ~smr 2012-11-19 18:19:11

  A ile osób nie złapali albo ile z nich zaraz wypuścili to tego nie napiszą ;) żenująca akcja i nic poza tym, szkoda pieniędzy na takie jednorazowe zabawy ...

  0 0
 • ~Adaśko 2012-11-19 18:21:39

  Troche za póżno,ale i to dobre.Zapraszam Policje na Pl.Wolności i Reja tzn.od środka tu się dopiero dzieją cuda.Strach wyjśc na spacer,leją gdzie popadnie,a potem jeszcze jeden z drugim chodzi z nim na wierzchu.Pytanie jak tu wyjśc z żoną i z dzieckiem na spacer?Butelki po różnym alkocholu,smrud,odór,odchody ludzkie no i oczywiście nasza polska łacina,wymioty ludzkie itd.Można książke napisac.Zapraszam gorąco policję i straż miejską.Znając życie to oni o wszystkim wiedzą,tylko dlaczego nie ma patroli.A w nocy jeżdrzą w koło tzn rynek i pl.wolności .Zapraszam i proszę panowie sprawdżcie ten teren od wewnątrz.

  0 0
 • ~piwko83 2012-11-19 18:29:53

  Jak wiadomo zioło jeszcze nikogo nie zabiło a alkohol tak. Więc ja mówię ,,Sadzić , palić , zalegalizować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  0 0
 • ~KusterMaster 2012-11-19 20:51:29

  Potem palą to zielsko wstrzykują je sobie w żyłe potem są agresywni i zabiją ludzi i w kościele ich nie widać ! SADZIĆ PALIĆ LEGALIZOWAĆ :)

  0 0
 • ~wilhelm 2012-11-21 00:04:25

  Ja powiem tak - jeżeli właściciele nieruchomości na ulicy Powstańców wynajmują lokale na lombard i dopalacze to na publiczne pieniądze na ożywianie ulicy po prostu nie zasługują. Faktem jest że obecnie wieczorem w weekend ulicą Powstańców strach chodzić. Brama gdzie się bractwo zakapturzone zbiera nawet nie zamierzam komentować. Aaaa i jeśli Policjanci potrzebują pomocy w wypatrywaniu wykroczeń, to ja chętnie się z nimi przejdę i im pokażę jeśli tego nie dostrzegają. @Freshp - prohibicja doprowadziła w USA do spadku konsumpcji alkoholu. Ilość konsumowanego alkoholu po prohibicji była mniejsza niż przed. Poza tym piję około 1,5 - 2 l herbaty dziennie, ile to jest dewastująca dawka? A co do publicznej służby zdrowia - powiedz dzisiejszym schorowanym emerytom, że od dziś służba zdrowia jest prywatna i albo sami sobie zapłacą za leczenie, albo muszą znaleźć ubezpieczyciela frajera który będzie chciał ich ubezpieczyć. Jakimś rozwiązaniem byłoby żeby przy przejściu na prywatną służbę zdrowia obecni 20-50 latkowie oddali pieniądze za świadczenia które otrzymali w życiu tak żeby sfinansować świadczenia obecnych 50+, no ale tego taki nibyliberał jak ty nigdy nie zaakceptuje, a tym bardziej nie zrozumie

  0 0
 • ~cziwello 2012-11-27 11:31:46

  Jeżeli widzisz a nie dzwonisz na policję i nie czekasz na interwencje tzn. że akceptujesz ten syf. Jak mieszkałem na Chabrowej to nie bałem się dzwonić i jak na 6-tym piętrze kilku zasrańców dostało po 500 zł to przestali tam jarać pic i lać (to lanie wbiło im gwóźdź do trumny cała uryna spływała do mojej komórki gdzie stał min. wózek dla dziecka). Nieraz po interwencji dzwoniłem na komisariat zapytać o nałożone kary przedstawiając się z imienia i nazwiska.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3464