zamknij

Wiadomości

Nietypowe klepsydry w centrum miasta. Kto chce „pogrzebać” Rybnik?

2014-11-04, Autor: Bartłomiej Furmanowicz
- Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci miasta Rybnika jako miejsca przyjaznego mieszkańcom. Zgon wszystkich prospołecznych funkcji nastąpił z powodu nieudolności działań obecnych władz. […] Rybnik umarł dla jego mieszkańców – głoszą klepsydry rozwieszone w centrum miasta. Czy wiadomo, kto zaprasza na „uroczystości pogrzebowe”?

Reklama

Kampania wyborcza nabiera rumieńców. Przechadzając przez centrum Rybnika możemy natknąć się na nietypowe klepsydry zawiadamiające o śmierci i pogrzebie naszego miasta:

„Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci miasta Rybnika jako miejsca przyjaznego mieszkańcom. Zgon wszystkich prospołecznych funkcji nastąpił z powodu nieudolności działań obecnych władz, m.in.:
- Braku wsparcia lokalnych przedsiębiorców, a wręcz ich bezlitosne nękanie;
- Braku atmosfery sprzyjającej ściąganiu dużych inwestorów;
- Braku konstruktywnych rozwiązań eliminujących smog i niską emisję;
- Braku wsparcia młodych rodzin, seniorów i osób niepełnosprawnych;
- Braku jakichkolwiek pomysłów na zatrzymanie odpływu młodych i wykształconych ludzi;
- Maniakalne budowanie nowych i zupełnie zbędnych supermarketów i wyprzedaż miejskich gruntów;
- Przeprowadzenie dużych inwestycji, które nie mają wypływu na realny rozwój miasta;
- Oplecenie wszystkich strategicznych urzędów i spółek miejskich siecią niekompetentnego kolesiostwa.

Rybnik umarł dla jego mieszkańców.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w niedzielę 16 listopada przy urnach wyborczych.

O czym z głębokim żalem zawiadamiają Rybniczanie.

Który komitet wyborczy stoi tą akcją? Kto zamierza "pogrzebać" Rybnik? Zarówno Platforma Obywatelska, jak i Kongres Nowej Prawicy czy Forum Obywateli Rybnika stanowczo zaprzeczają, by któryś z ich przedstawicieli za tym stał. W podobnym tonie wypowiedzieli się członkowie Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Twojego Ruchu i Ruchu Autonomii Śląska.

Klepsydry zostały rozwieszone najprawdopodobniej dzisiaj w nocy. Wie o nich już straż miejska. – Dzisiaj wszczęliśmy czynności mające doprowadzić nas do sprawców tego wykroczenia. Sprawdzamy monitoring miejski czy zarejestrował osoby rozklejające klepsydry – powiedział nam Dawid Błatoń, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Rybniku.

Art. 63a mówi bowiem o tym, że kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. – W tym przypadku sprawcy/sprawcom grozi mandat w wysokości nawet do 500 złotych – dodał Dawid Błatoń.

Co ciekawe, Rybnik nie jest jedynym miastem gdzie wywieszono tego typu klepsydry. Podobna akcja miała miejsce ostatnio w Częstochowie.

Czy w Rybniku rozpoczęła się właśnie negatywna kampania wyborcza? Jak myślicie?

Oceń publikację: + 1 + 41 - 1 - 17

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (79):
 • ~Arteks 2014-11-04 12:18:59

  Równie dobrze możnaby pochować mózg pomysłodawcy tej akcji... ;P W mieście tak aktywnych i różnorodnych ludzi jak Rybnik jest miejsce na różne rodzaju ekstrema i dziwolągi.

  0 130
 • ~werkk 2014-11-04 12:32:46

  A może by do tego podejść bardziej humorystycznie, mi się pomysł podoba. A SM żeby była taka aktywna w wszystkich sprawach to bym ich bardzo chwalił.

  133 0
 • ~antyfudali 2014-11-04 12:42:30

  To ja proponuję mandat dla ekipy Fudalego za to,że z każdego płota mnie starszą. Na pewno jakieś bez zgody się znajdzie.
  A klepsydry zostawcie w spokoju,mi się podobają.
  Może profilaktycznie jednak zaznaczę,że ja ich nie wieszałem,jakby jakiś geniusz z SM chciał się wykazać.

  111 0
 • ~Marcin74 2014-11-04 13:14:07

  a mi się pomysł podoba. To normalna w czasie wyborów taktyka: tak zinterpretować fakty aby działały na korzyść moją a nie przeciwnika (w tym wypadku przeciwnikiem jest obecna ekipa). Autor "ulotek" nie skłamał. 500 zł kary? Kwota śmieszna w porównaniu do nakładów jakie ponosi na kampanię Pan A.Fudali a skutek polegajacy na dotarciu z informacją może być porównywalny. Podejrzewam RAŚ.

  55 0
 • ~Anonymous 2014-11-04 13:27:24

  Fajny pomysł, ale wydaje mi się, że niestety troche w takiej klepsydrze jest prawdy.. Nie chodzi mi o władze miejskie, bo czy to będzie Fudali, Kuczera czy kto tam jeszcze kandyduje, to niestety nie unikniemy powolnego marginalizowania naszego miasta na mapie Polski. Powielamy schemat państw zachodnich i za kilkadziesiąt lat będziemy mieli kilka wielkich miast/aglomeracji a mieściny takie jak Rybnik będą tylko sypialniami. Już teraz widać ile młodzieży wyjeżdża na studia do Gliwic, Katowic, Krakowa, Wrocławia i za bardzo nie palą się do powrotu..

  41 0
 • ~ 2014-11-04 13:27:45

  Już chcą karać autora klepsydry a przecież prawdę napisał ! Prawda boli... ?!

  79 0
 • ~Arteks 2014-11-04 13:49:00

  @Anonymous - źle trafiłeś bo wspomniane przez ciebie Gliwice i Katowice wymierają szybciej mimo że są większymi ośrodkami akademickimi i oferują więcej miejsc pracy... Oczywiście w dzisiejszych czasach kiedy otworem dla młodych ludzi może być Berlin, Londyn czy nawet Nowy Jork - nie zatrzymiemy tych którzy są głodni świata. Ale nie można też bagatelizować faktu, że dla wielu mieszkańców naszego regionu którzy kochają Śląsk i mają tu pracę - Rybnik może być wymarzonym miejscem do zamieszkania. To jest kwestia jak Rybnik będzie rozwijał tzw. przyjazność miasta. Przez wiele lat szło mu to na tyle dobrze, że byliście w badaniach socjologicznych zazwyczaj w czołówce naszego województwa jeśli chodzi o postrzegania swojego miasta jako dobrego miejsca do życia. Wspomniane miasta GOP były zazwyczaj w ogonie.

  0 50
 • ~Arteks 2014-11-04 13:53:20

  @marcin74 - tylko kto z mieszkańców uwierzy takiej głupiej propagandzie? No i dlaczego jeśli uważasz że to dobry pomysł żaden komitet wyborczy się do niego nie przyznaje?

  0 62
 • ~ 2014-11-04 13:58:12

  Zawsze byłam przeciwna wszelkiego rodzaju negatywnym kampaniom wyborczym. Kandydaci zamiast pokazać dlaczego to właśnie ich powinniśmy wybrać, usiłują zdyskwalifikować konkurentów. Zdecydowanie nie tak powinna wyglądać kampania przeprowadzona z klasą.

  1 0
 • ~Anonymous 2014-11-04 14:18:17

  Arteks faktycznie, źle się wyraziłem. Chodziło mi raczej o to, że młodzież wyjeżdża na studia do wielkiego miasta i widzi, że tam są szersze perspektywy. Potem przychodzi czas szukania praktyk i pierwszy szok, bo okazuje się, ze u nas nie licząc kilku zakładów, dla ludzi wykształconych (myślę tu głównie o studentach uczelni technicznych bo z takimi mam kontakt) najzwyczajniej w świecie nie ma pracy. Ileż ludzi wykształconych może przyjąć tenneco/purmo/classen/elektrownia? Elektrownia to akurat fatalny przykład bo tam oprócz starej brygady młodzież nie ma szans się dostać. A z drugiej strony jak przyciągnąć wielkie firmy do naszego miasta? Co my mamy właściwie do zaoferowania? Proszę nie mówcie, że bliskość autostrady, bo jak w godzinach szczytu mam jechać do Bełku 40 minut z centrum to mnie krew zalewa. Wielkie firmy wybierają wielkie miasta i tam młodzież zostaje, niewielki odsetek wraca i pracuje w tutejszych zakładach. Taka jest tendencja i wydaje mi się, że 100 tysięcy mieszkańców to taka nasza bariera na której sie zatrzymamy. Miasto mamy piękne, ale nie mamy jakiegoś motoru napędowego do rozwoju.

  28 0
 • ~Arteks 2014-11-04 14:36:43

  @Anonymous - jeśli polskie metropolie byłyby tak magnetyczne jak piszesz to Wrocław czy Kraków już dawno przekroczyłyby dwa miliony mieszkańców ale jak sam wiesz wcale tak nie jest. Wielu ludzi nieźle sobie radzi nawet w małych miasteczkach czy na wsiach jeśli mają dobry pomysł na życie. Pytasz się ile w stanie są przyjąć zakłady które wymieniłeś - tego nie wiemy ale na pewno przyjęcia cały czas są. Na Rynku Kolejowym od kilku tygodni wiszą ogłoszenia firm które szukają w całej Polsce maszynistów, toromistrzów i dyżurnych ruchu do pracy w Rybniku! Zapewne dla tych kilkunastu osób Rybnik będzie nowym miejscem życia... Rybnik jest sporym ośrodkiem przemysłowym w którym firmy nieźle sobie radzą i z tego należy się cieszyć. Jako ośrodek administracyjny czy leczniczy też radzi sobie całkiem dobrze. Usługi i handel mamy postawione również na dobrym poziomie. Jeśli więc tak bardzo obawiasz się o Rybnik to co powiesz o innych kilkudziesięciu miastach Śląska które tego nie mają? Niektóre nie mają prawie niczego, nawet porządnego szpitala czy jakiegoś państwowego urzędu, nie mówiąc o zakładach przemysłowych... Ciekaw jestem czy w akademickim i wojewódzkim Opolu ktoś ciągle na forach narzeka na władze, że nie ma tam pracy i jakichś perspektyw w sytuacji kiedy największym zakładem pracy tego miasta jest cementownia zatrudniająca ledwie 700 osób? Zapytam wprost - jakie miejsca pracy oferują wspomniane przez ciebie metropolie jakich w ogóle nie ma w SR? Liczę na merytoryczną odpowiedź.

  0 49
 • ~Marcin74 2014-11-04 14:42:19

  Arteks - uwierzą w to podobnego rodzaju osoby, które wierzą w to jak piszesz, że deptak, jest zrobiony ok. bo chodzą po nim ludzie i wszyscy Twoi znajomi mówią, że jest ok. więc jest ok. Klepsydra jest pomysłem z pogranicza, banału i kontrowersji do tego z naruszeniem przepisów więc jeśli komitet, który to zrobił jest mądry nie przyzna się za szybko z jednej strony podgrzewając i przedłużając zainteresowanie tematem z drugiej strony przyparty do muru powinien zrzucić całość na "samowolne działanie jednego z sympatyków" - to są wybory. Tu nie ma miętkiej gry. Wolę takie akcje niż "spot" rybnickiego sld... to jest wg. kompromitacja nie tyle kandydatów (ci nie muszą się znać na wszystkim w tym na robieniu spotów) co pana Ropiaka, który nie pierwszy raz stanął za kamerą z różnymi skutkami jednak braku doświadczenia mu nie można zarzucić. To co zrobił swojemu ugrupowaniu to dramat - chyba, że liczył na "wirusowość" filmiku... ale spajdergod to nie jest ;)

  14 0
 • ~tomek-79 2014-11-04 14:42:43

  a kto jak nie PO

  0 13
 • ~Tadeusz Dybala 2014-11-04 14:53:32

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  25 0
 • ~Arteks 2014-11-04 14:57:43

  @Anonymous - jeszcze dopiszę na twoje zapytanie w którym piszesz co mamy do zaoferowania? To czego nie mają setki polskich i śląskich małych i większych miast i miasteczek. Porównaj sobie chociażby ofertę jaką daje Rybnik dla swoich mieszkańców, a jaką dają Żory czy Wodzisław. Widzisz różnicę? A mimo to nie słyszałem aby ktoś tam wieszał jakieś klepsydry i pisał różne głupoty o wymieraniu tak jak u nas. :[ Przypadek czy sąsiedzkie kąśliwości? Zawsze chętnie podkreślam fakt, że Rybnik oferuje ponad 40 tys. miejsc pracy - to proporcjonalnie więcej niż wiele większych miast od Rybnika. Do tego dochodzi jeszcze kilkanaście tysięcy małych biznesów i osoby samozatrudniające się. Możemy się szczycić naprawdę dobrymi i dużymi zakładami przemysłowymi, a także markami ogólnoświatowymi takimi jak EDF, Purmo, Tennego, Doosan Babock, Greif, DB Schenker czy znanymi w całej Polsce PKP Cargo, Ryfama, Aksel, Inżbud, Utex, Sygnały, Ice Group? Do tego dochodzie wiele świetnie funkcjonujących małych biznesów czasami w tak ciekawych dziedzinach jak produkcja biżuterii, maszyn do salonów gier czy szycie garniturów. Mamy wiele zakładów związanych z obsługą energetyki, górnictwa, kolei. Mamy świetne galerie handlowe i sklepy, dwa duże szpitale, salony samochodowe najbardziej renomowanych producentów na świecie. Krótko mówiąc nie docenianie miasta z takim potencjałem jest po prostu ignorancją i wynika z braku wiedzy lub głupich stereotypów ale na pewno rozmija się to z prawdą.

  0 46
 • ~Teddy 2014-11-04 15:17:36

  Świetna kampania mobilizująca do ruszenia tyłka z fotela i zrobienia wreszcie porządku z układami w Rybniku, chociażby takimi jak UM i pracownia p. Wawrzyniaka, który robi świetny biznes na swoich kolejnych nieudanych projektach jak np. deptak a ma z UM układ na monopol. A ze SM działa to wiadomo bo jako pupilki Fudalego za które Adaś oddałby ręce i nogi dostali polecenie ukarania autora, który o tym mieście pisze samą prawdę. I na nic tu szczekanie Arteksa, który jest sługusem Fudalego. Kampania świetna, szkoda, że nie wiem kto bo by oddał na niego głos. Tak wiec Rybniczanie do urn i glosować mądrze bo jak Fudali znów wygra to zostanie wam sprzedać domy pod kolejne Biedronki (nb. już 3 Rossmann powstaje w otoczeniu rynku - Rynek, Plaza, Focus) i będziecie musieli szukać chleba w rozsądniej zarządzanych miastach.

  21 0
 • ~ 2014-11-04 15:21:36

  Arteks jak zwykle aktywny. Może boi się, że wraz z obecna wladza i on utraci swój stołek? Zarzeka sie na wszystkie świętosci, że nie jest tubą propagandową obecnej władzy. Podobno nawet czasami ją krytykuję! ...chociaż ta krytyka jest bardzo oszczędna i może służyć uwiarygodnieniu jego "neutralnych" wypowiedzi. Jesli się myle to zastanawia mnie tylko jedno. Jesli, jak sam twierdzi, pracuje poza urzedem to w jaki sposób w godzinach pełnienia swoich obowiązków służbowych gdzie indziej, znajduje czas na konstruowanie tak licznych i obszernych wypowiedzi na forum rybnik.com pl? Moze sie poprostu opie%$£a w pracy? tak sie tylko zastanawiam...

  26 0
 • ~Teddy 2014-11-04 15:30:47

  Arteks co Ty pieprzysz??? Wielkie firmy? Jakie? EDF z redukcja zatrudnienia i wstrzymaniem budowy bloku, ratujący się modernizacja, zeby w 2030 roku jej nie zamknęli? Tenneco, które właśnie pitło do Czerwionki? PKP Cargo? Chyba tylko Zakłąd Gospodarki Kamieniem :-) 40 tys miejsc pracy?? Chyba zatrudnionych, a te które są dostępne to kasy w Biedronkach i magazynierzy w pozostałych marketach. Strefa ekonomiczna umarła, a w innych miastach się rozwija. Oferta mieszkaniowa? Jaka? Mieszkania AWIMu za 350 tys? Super oferta dla młodych. Przejrzyj profil przedsiębiorstw w Gliwicach, Katowicach, Wrocławiu czy choćby Jeleniej Górze. Szczerze Ci współczuję jak Fudali nie przejdzie bo stracisz miejsce pracy i zostanie Ci chwalić tylko Biedronki :-)

  33 0
 • ~ 2014-11-04 15:44:47

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~ 2014-11-04 15:55:19

  kto jest autorem tej akcji? na klepsydrze jest przecież podpis jak byk: "Rybniczanie". Myślicie, że naszej bystrej Straży Miejskiej uda się Rybniczan zlokalizować, obezwładnić i ująć?

  22 0
 • ~Arteks 2014-11-04 16:07:11

  @teddy - czemu ty nigdy nie napiszesz jakiegoś poparcia dla tez które stawiasz? Np. piszesz o rozsądniej zarządzanych miastach. Pokaż mi takie na Śląsku w sytuacji kiedy prawie we wszystkich rankingach, podsumowaniach czy zestawieniach Rybnik wypada w pierwszej trójce lub piątce? Jeśli byłby miastem źle zarządzanym wylądowałbym tak jak Żory w końcówce prawie każdego zestawienia z bieżącego roku... O różnorodnym profilu miejsc pracy też pinkolisz jak zwykle bo w Gliwicach jest podobny, a w Jeleniej Górze poza przemysłem farmaceutycznym nic innego nie ma. Takie strzelanie w ciemno na zasadzie - może się uda. Cały czas histeryzujesz a różne twoje straszne wizje się nie sprawdzają lub są wypaczone. 4 lata temu podawałeś Żory jako przykład dobrze zarządzanego miasta, a teraz nawet jego wiceprezydenci startują w wyborach przeciw Sosze twierdząc, że miasto jest źle zarządzane. Pomijam już te porażające dla Żor dane makroekonomiczne w których wypadają fatalnie. Bredzisz coś o redukcjach w EDF, a przecież każdy duży zakład raz zwiększa, raz zmniejsza załogę w zależności od potrzeb. Poza tym EDF chce modernizować elektrownię - nie jest więc źle. Oferta mieszkaniowa - a jakąś byś chciał taką jak w Żorach czyli kontenery? U nas młodzi ludzie mogą dostać nowoczesne mieszkanie, dobrze wyposażone w bloku na Maroku koło przystanku autobusowego, przedszkola i żłobka... Znasz lepszy przykład dbania o młodych mieszkańców na Śląsku? Jeśli tak to podaj.

  0 42
 • ~Arteks 2014-11-04 16:11:18

  @zoltan - a co ciebie to obchodzi gdzie pracuję? Może nigdzie żyjąc z gigantycznego majątku który odziedziczyłem po pradziadku? ;) Teddy może, ty możesz, ja też mogę pisać wtedy kiedy mam ochotę. Żadną tubą propagandową nie jestem ale jak już coś napiszę to ma to jakieś podstawy merytoryczne, a nie takie brednie i uszczypliwości jakimi wy się posiłkujecie. A co do wyborów przekonamy się za 2 tygodnie czy faktycznie rybniczanie chcą zmian i źle oceniają obecne władze. Tak samo pisaliście 4 lata temu...

  0 40
 • ~roy 2014-11-04 16:17:08

  kolejny cykl z serii: "Arteks wie najlepiej" ale chłopie odleciałeś pewnie razem z komitetem poparcia AF, tak... naprawdę mega możliwości dla absolwentów szkół technicznych i politechnik, powiedz ilu tu tych maszynistów znajdzie zatrudnienie.... zresztą po co ja się produkuję znając Twoją retorykę i uwielbienie (nie wiem czy to władz czy Rybnika) żadne argumenty nie przejdą przy takim fanatyźmie, w każdym razie dzięki za poprawę humoru, btw. jesteś lepszy od Pani L. Tyll xD

  23 0
 • ~Arteks 2014-11-04 16:26:33

  @roy - to że moje wypowiedzi się wyróżniają na tle innych to problem słabego poziomu tego forum, a nie tego że "wiem wszystko lepiej". Czemu inni zamiast wypisywać brednie, nie piszą merytorycznie? To był tylko przykład z tymi maszynistami bo jest to świetna ilustracja problem - praca na miejscu, za naprawdę godziwe pieniądze - i jak widzisz chętnych jakoś mało. Czyli co lepiej marzyć o zmywaku w Londynie albo śnić o inwestorach zza siedmiu mórz którzy otworzą montownię wycieraczek do aut, dają 1000 zł i umowę o dzieło? No a nierób jak nie będzie chciał pracować to nigdzie - nawet w Warszawie, Niemczech czy Wlk. Brytanii są bezrobotni...

  0 43
 • ~green electricity 2014-11-04 16:26:46

  Zakładem pogrzebowym od polityki jest przecież ekipa Masłowskiego (pogrzeb Szyndzielni, pogrzeb Domusu) jeśli to nie oni to ktoś się podszywa?

  4 0
 • ~Gregorio 2014-11-04 16:49:30

  :-) :-) no ale afera :-) :-) Gdzieś te klepsydry ów ktoś musiał rozwiesić - na płotach już nie ma miejsca bo wszystkie płoty obsadzone banerami BSR-u. Co do treści klepsydry - to wypisane 8 punktów - nic dodać nic ująć. Ale szkoda że to kolejna informacja medialna na którą rybnicki wieszcz Arteks znowu realizuje masowa produkcję komentarzy. Kurde , może się kiedyś ten chłop zmęczy.

  18 0
 • ~ 2014-11-04 16:57:17

  "A co do wyborów przekonamy się za 2 tygodnie czy faktycznie rybniczanie chcą zmian i źle oceniają obecne władze." obyś się nie przekonał, bo "gigantyczny majątek po pradziadku" może się skończyć :)

  9 0
 • ~Don C. 2014-11-04 17:04:10

  Mieszkańcy Rybnika prawdopodobnie mają już dość wiecznych korków,świateł na skrzyżowaniach (w formie dyskoteki dla ograniczonych umysłowo) braku miejsc parkingowych czy rekordowego smogu itd.Nie ma 2 zdań że po Rybniku jeździ się fatalnie a ludzie na codzień czują się przytłoczeni i znerwicowani.Stąd też między innymi nasilająca się fala samobójstw i morderstw. @Arteks - może niedługo dowiemy się od ciebie że w Rybniku jest raj a klepsydry lepią zgryźliwi sąsiedzi?

  16 0
 • ~pit75rk 2014-11-04 17:05:17

  Ciekaw jestem dla czego żaden z kandydatów nie zapowiedział w swoim programie likwidacji Straży Miejskiej? Już przed poprzednimi wyborami o tym pisałem ale jak widać każdy chce mieć swoją przyboczną straż bo policja już nie da się tak manipulować tak jak te bezmózgie istoty, które nie wiadomo czemu nazywają się funkcjonariuszami. Już więcej kompetencji mają ci emeryci pilnujący składnicy złomu.

  12 0
 • ~Arteks 2014-11-04 17:13:03

  @Don C. - nie ale jesteś przykładem sąsiada który lubi wypominać Rybnikowi różne złe rzeczy i pojawiać się wtedy jak coś złego usłyszysz o naszym mieście. Na takie same fobie cierpi wielu innych internautów. Natomiast musisz przyznać, że po Rybniku jeździłoby się lepiej gdyby tak wielu was tutaj nie pracowało! Smog tak samo dotyka Rybnik jak i każdą inną miejscowość Śląska. Niewykluczone że w centrum Rybnika może być nawet mniejszy niż w Gaszowicach czy Jejkowicach gdzie coś takiego jak ciepłociąg czy gazociąg w ogóle nie istnieje. No ale akurat tam nie ma aparatury do pomiaru jakości powietrza...

  0 39
 • ~mobilek 2014-11-04 17:18:00

  Nie wiem kto to rozkleił, ale ma racje co do wymienionych na tej klepsydrze błędów miasta!

  22 0
 • ~bolo 2014-11-04 18:07:32

  kochany artexie: Już prosiłem wcześniej byś zmniejszył dawkę o połowę lub zmienił dealera. O jakich ty firmach piszesz? o francuskich czy niemieckich obozach pracy niewolniczej w Polsce? wspieranych przez rybnicki feudalizm który w tych obozach jest zaangażowany bo ma ulokowaną rodzinę? Dla naszego miasta francuski koncern nie przynosi chluby a wręcz wstyd. W kraju nikt nie chce nawet składać im ofert, o pracy nie mówiąc.

  16 0
 • ~Arteks 2014-11-04 18:15:17

  @bolek123 - modelowy tekst polskiego nieroba dla którego każdy zakład pracy to obóz... A więc jaki z tego morał - dać wam zasiłki dożywotnie i odpowiedni przydział alkoholu i papierosów oraz zapewnić mieszkanie komunalne z czynszem opłacanym przez władze miasta. To byłby raj nie? ;P

  0 36
 • ~bolo 2014-11-04 18:29:14

  arteks: weź wazelinę, nasmaruj rower i jak będziesz w stanie przejedź się koło płotu elektrowni. Ma 3 metry i drut kolczasty. Nie dotykaj bo może być już pod napięciem by ludzie nie uciekali ze środka. I wtedy wszystko ci się rozjaśni co to znaczy obóz pracy. Poczytaj również inne fora i wypowiedzi jak jest w takich firmach. Nie wszyscy jak ty, siedzą u adasia w urzędzie na garnuszku.

  21 0
 • ~Tadeusz Dybala 2014-11-04 18:35:31

  pit75rk - Jest jedna kandydatka startuje z hasłem likwidacja Straży Miejskiej. Lila Ślipek okręg 4 nr 11. Nasze dzieci muszę pracować za jałmużnę w marketach, albo wyjechać z miasta. Za to Fudali bawi się aby tylko wygrać lampkami, figurkami bez głowy itp., biorąc sobie pożyczki socjalne nie ważne czy zgodnie z prawem czy nie mając prawie 14 tysięcy. Zmarnował pieniądze na sokolnika potem na mieszkańców to zwalił, jakby nie potrafił tego przewidzieć. Zwolnienie urzędników, potem odszkodowania im płacił z naszych pieniędzy. Światła na deptaku całkowicie nie potrzebne. Sprzedał sam osobiście budynek wraz z staruszką ponad 70 letnią a potem czynsz wzrósł jej o 400%. I tak by można wymieniać, ale po co, jak on w moim przekonaniu albo jest nafaszerowany środkami odurzającymi, albo już nie kumaty, dlatego nie chcą go puścić na debatę. Fudali antyrodzinny człowiek.

  11 0
 • ~Arteks 2014-11-04 18:47:04

  @Tadek D. - jest trzecia droga, dzieci nie muszą pracować na miejscu, nie muszą wyjeżdżać za granicę - mogą żyć na garnuszku państwa - da się? Prawda Tadek że się da? No sam powiedz w czym problem i te gorzkie żale? Tak samo z mieszkaniami, zrobisz znowu jakieś akcje, będziesz całą rodziną nachodził ZGM, postraszysz mediami i... mieszkania komunalne dla twoich dzieci się znajdą. Trzeba mieć po prostu dużo czasu na pisanie pism, być bezczelnie roszczeniowym, wymagającym wobec innych i potrafić świetnie grać, a wtedy jak się to mówi da się wszystko "wyszczekać".

  0 25
 • ~Tadeusz Dybala 2014-11-04 18:54:05

  ~Arteks - jeżeli masz coś do mnie to otwarcie wal. Kto żyje na garnuszku Państwa? Dawaj? Wkurzasz mnie Ty i ten twój idol kłamca, który p.... o moich dzieciach, że są niepełnosprawni i że biorę na nie pieniądze. Ale co się dziwić jemu, jak kłamie w sądzie, składa fałszywe zeznania to w mediach też może sobie pokłamać. Ostatni raz pytam kto żyje na garnuszku Państwa i konkrety proszę bo znikniesz jak mnie wkurzysz jak student z netu.

  4 0
 • ~Arteks 2014-11-04 21:18:56

  @Tadek D. - nie obchodzą mnie ani twoje groźby ani ploty o twoich dzieciach. Nie przekraczam granicy przyzwoitości tak jak student. Natomiast to że sam zrobiłeś z siebie celebrytę i media pisały o tobie że jesteś rencistą oraz ile masz lat czy to że dostałeś mieszkanie komunalne to są fakty które potwierdzają że żyjesz na garnuszku państwa, a raczej innych podatników. Bo przecież ktoś musi płacić do ZUS żeby innym mógł wypłacać. Dziwi mnie to że cię to oburza bo dla każdego normalnego czterdziestolatka siedzenie w domu zamiast pójście do pracy to byłoby prawie jak kara. Na Śląsku masę emerytów górniczych czy policyjnych sobie dorabia jako stróże, ochrona czy gospodarze bo bezczynność ich nudzi. Mnóstwo osób niepełnosprawnych w różny sposób sobie dorabia. A ty wolisz pisać te swoje głupie hejty na wielce zasłużonego samorządowca jakim jest Fudali... A jeśli tak już go hejtujesz to sam popatrz - gość nie ma nóg, jest po ciężkiej chorobie, a chce mu się pracować i to od rana do wieczora i to mimo że jest 20 lat starszy od ciebie...

  0 20
 • ~ 2014-11-04 21:31:22

  Ktoś wyżej napisał że specjalistami w dziedzinie pogrzebów jest ekipa Masłowskiego i chyba coś w tym jest PLUJĄ JADEM na swym forum... Prowadzą brudną kampanię - niskie to i przykre!!! A na klepsydrze wypisz wymaluj ich program wyborczy... Że niby dla młodych, dla seniorów, dla rodzin... Może skoro tak źle jest w Rybniku i nasze miasto jest źle zarządzane to Pan Masłowski wyprowadzi się ze swoimi klakierami do Żor, Wodzisławia albooooooooo Jastrzębia :) Żałosne że ludzie dla zdobycia poparcia są w stanie uciekać się do takich metod...

  0 3
 • ~firmaq5 2014-11-04 21:33:02

  ~Arteks - jak czytam twoje komentarze i wypowiedzi to mnie skurcz łapie w prawej ręce ( by czasem nie je...ć w klawiaturę ) i zatwardzenie po ziołowej herbacie ...

  8 0
 • ~Arteks 2014-11-04 21:36:00

  @firmaq5 - to powinieneś udać się do lekarza i mu powiedzieć że masz skurcze. Tylko nie idź z tym do ginekologa. ;)

  0 21
 • ~lena03 2014-11-04 21:48:00

  Arteks,boziu jakbym cie spotkal to dalbym ci z mojego roboczego buta ktorego dostalem w tenneco prosto w twarz,jakie perspektywy dla mlodych jakie swiatowe koncerny wiesz np.czym sie rozni tenneco od balkonu? tenneco nie utrzyma 4 osobowej rodziny,za taka robote jak tam w ciaglym cieple i ciaglym stresie powinno dostawac sie 2 razy tyle co sie dostaje,moja zona non stop szuka pracy,mieszkania dla mlodych jedna wielka kpina to juz menel dostanie predzej mieszkanie,ja za mieszkanie place 400 czynszu wiecej niz 4 lata temu a zarobki to same,park tematyczny kpina,deptak kpina,szpital kpina dostaniesz pod koniec roku skierowanie pocalujesz klamke nawet tak promujacy nasze miasto RYJEK to kpina po Zwykly mieszkaniec sie tam nie dostanie zreszta ceny biletow tez dla szarego mlodego mieszkanca to KPINA

  12 0
 • ~Arteks 2014-11-04 21:52:33

  @lena03 - kiedyś parę osób się wypowiadało na forum bardzo pozytywnie o pracy i zarobkach w Tenneco. Możesz się w razie czego zamienić na pracę w Nifco albo Mokate w Żorach za 1300 zł na rękę na umowę o dzieło... Przy czym tam sobie takich pracodawców mimo wszystko cenią bo innych nie mają. A u nas możesz iść np. na kopalnię jak ci źle w Tenneco. ;) Ps. I bez tych argumentów z butem bo to bardzo prostackie. :[

  0 29
 • ~orient 2014-11-04 21:59:05

  Zamiast podpisu pod klepsydrą "Rybniczanie" powinno pisać "rybnickie żule". Brak innych słów na taką głupotę.

  0 18
 • ~Tadeusz Dybala 2014-11-04 22:01:44

  Arteks - jeszcze raz Ci powiem, że nie żyję na garnuszku Państwa a powielanie niesprawdzonych informacji jest takim samym kłamstwem jak te, które celowo Fudali powtarza. Zastanawiam się gdzie ty mieszkasz u mnie, że widzisz mnie nonstop w domu. Masz się odczepić ode mnie i nie powielać nieprawdziwych informacji. Ostrzegam bo mam dość tych Twoich kłamstw na mój temat. Zajmij się lepiej twoim góry i zapytaj go dlaczego składa fałszywe zeznania przed sądem. Zapytaj go dlaczego korzystał z pożyczek socjalnych w UM, gdy sam zabraniał tych pożyczek brać, wprowadzając odpowiednie przepisy. Dlaczego brał pożyczki chociaż zarabiał nawet 10-krotnie więcej niż szeregowy pracownik. Dlaczego zwalniał z urzędu pracowników a potem płacił naszymi podatkami odszkodowania. Czy na ul. Prostej mamy przez urząd zrobioną bombę ekologiczną. Nie mów mi, że Fudali pracuje po mimo, że nie ma nóg, bo ja mu je nie zabrałem. Zapytaj twojego góry dlaczego tak jest, może prawdę ci powie. Tak nawiasem mówiąc on już dawno by odszedł, tylko nie może i moim zdaniem taka jet prawda.

  6 0
 • ~lena03 2014-11-04 22:05:08

  @Arteks,czlowieku widac ze jestes rozpieszczonym dzieckiem bogatych rodzicow i g...wno wiesz o zyciu,na jaka kopalnie? w gornictwie kryzys i nawet absolwentow szkol gorniczych odsylaja z kwitkiem no chyba ze ktos z rodziny zalatwi a sadzac po tym co piszesz to takową masz wiec mozesz mi zalatwic a chetnie odejde z tenneco z mila checia,ty bys tam 3 godz nie wytrzymal zreszta jestem pewien ze kasy ci nigdy nie brakowalo bo tatus dal lub zalatwil jakas lekka robotke za niezly pieniadza,a fizycznie nigdy nie pracowales,nie kazdy ma w zyciu tak lekko jak ty gogusiu

  12 0
 • ~Arteks 2014-11-04 22:24:46

  @lena03 - bardzo się mylisz odnośnie mojego statutu bo miałem raczej trudną sytuację finansową w rodzinie i musiałem się dorabiać od zera. Przy czym nigdy na nikogo nie narzekałem i nie miałem pretensji o to ani do rodziny ani do władz miasta czy państwa bo nie jestem osobą roszczeniową tak jak ty czy wielu innych z tego forum. Specjalnie dla takich memrałów którzy lubią narzekać wszedłem sobie na gowork a tam pełna informacja od pracowników o zarobkach w Tenneco i wychodzi z tego że ci którzy pracują tam dłużej niż rok mają zarobki powyżej 2500 zł. To bardzo niezły wynik jak na zwykłą... fabrykę tłumików. Ile byś chciał zarobić pracując w takim ciepełku składając jakieś elementy tłumika - 5000?! To mogłeś skończyć medycynę albo prawo albo zostać menadżerem czy maszynistą pociągu - to miałbyś takie zarobki. Twoja praca być może jest mniej odpowiedzialna niż kasjerki w markecie dlatego raczej nie sądzę abyś kiedykolwiek tam zarobił więcej. Dla porównania żorskie Nifco z podobnej branży co Tenneco płaci mniej więcej połowę mniej tego niż twoja fabryka... Oczywiście możesz powiedzieć że te 2500 zł to mało ale stary, żyjemy w wolnym kraju w którym nikt do niczego nie przymusza. Chcesz więcej zarabiać, mogłeś wcześniej pomyśleć o jakimś lepszym fachu lub wyjedź za granicę. Każdy jest kowalem swojego losu... I nie wyżywaj się za to na Arteksie. Z tego co czytałem na gowork i na tym forum opinie o Tenneco jako pracodawcy są pozytywne więc to z tobą musi być coś nie tak...

  0 22
 • ~brendonx 2014-11-04 23:31:29

  te arteks ale to są wypłaty za pracę 7 dni w tygodniu po 12 godz. apo drugie jedni zarabiają 7000 a inni 1200 to średnią se wylicz sam

  9 0
 • ~truman20 2014-11-04 23:38:47

  ~Arteks - Cytat " Ile byś chciał zarobić pracując w takim ciepełku składając jakieś elementy tłumika - 5000?!" - a dlaczego nie? Takie koszty ponosi pracodawca, gdy pracownik zarabia około 3000zł netto (czyli realnie jakieś 2500zł). Gdyby nie milion obciążeń podatkowych oraz kosztów zatrudnienia (z których zwykły pracownik i tak nic nie ma, pracodawca też nic z tego nie ma), to bez problemu mógłby dostawać za tą samą pracę 4000-5000zł netto. Pomijając jednak kwestię podatków, to widząc REALNĄ SIŁĘ NABYWCZĄ tej kwoty, to jest to minimalna kwota, jaką powinien zarabiać facet utrzymujący rodzinę i nie mówię tu o osobie z wyższym wykształceniem. Twoja gadka, to gadka w stylu propagandy partii rządzących: "dobrobyt kraju ciągle rośnie, Polacy zarabiają coraz więcej, średnia pensja rośnie z minuty na minutę"... tylko szkoda, że realnie zarabiamy drastycznie coraz mniej...

  8 0
 • ~truman20 2014-11-04 23:42:04

  ~Arteks - tak przy okazji, to patrząc na sumę ocen twoich komentarzy w tym artykule, to osiągnęły one chyba jeden z najwyższych szczytów - jak to mówią w niektórych kręgach - automasakry. :-)

  15 0
 • ~Arteks 2014-11-04 23:43:42

  @truman20 - masz rację tylko, że to jest raczej problem ogólnopolski. Weź też pod uwagę, że gdyby zarobki w tego rodzaju produkcji tak bardzo poszły w górę - to jaki byłby dalszy sens ekonomiczny takich fabryk? Czy nie byłoby zagrożenia przeniesienia ich do jakichś biedniejszych krajów? Coś mi się wydaje, że osoby niewykwalifikowane nigdy nie zarobią, za to fachowcy w różnych branżach radzą sobie świetnie nawet w takim kraju jak nasz.

  1 25
 • ~Arteks 2014-11-04 23:46:03

  @brendonx - dzięki za kolejną ciekawą informację w temacie. Te najniższe zarobki to dla tych z agencji i pracujących przez pierwsze miesiące bo według informacji pracowników z gowork tam pensja rośnie wraz ze stażem. Jeśli ktoś przechodzi do Tenneco po roku zarabia tyle ile pisałem czyli ponad 2500 zł. Nie wiem jaki tam jest socjal ale to nie jest zły zarobek. Napisz z ciekawości kto zarabia tam 7000 zł?

  0 24
 • ~Arteks 2014-11-04 23:50:35

  @truman20 - faktycznie moich komentarzy jest więcej niż zwykle ale zauważ ile w nich ciekawych informacji i jak bardzo kontrastują z różnymi bredniami jakie ludzie próbują pociskać jak to źle jest w naszym Rybniku a jest wręcz odwrotnie, bardzo dobrze na tle naszego kraju. Nawet ci którzy wypuścili tę klepsydrę nie potrafią merytorycznie udowodnić ani jednej swojej tezy... Taki zwykły hejt tyle że nie internetowy...

  0 28
 • ~ 2014-11-05 00:51:43

  A fajne, uśmiałem się ;) Dużo racji w tym. Szkoda tylko, że ktoś kto objąłby ten urząd w miejsce AF, w 4 lata raczej nie będzie w stanie wszystkich tych punktów wykonać. A wtedy będzie znowu lament. Fakt, sam wielki jaśnie pan AF też nic z tym nie zrobi.

  2 0
 • ~mobilek 2014-11-05 01:02:11

  Arteks - czytając twoje komentarze, można jasno wywnioskować, że jesteś bliskim związanym z naszymi władzami w mieście! nie wyprzesz się tego, dlaczego tak zaciekle bronisz swego pryncypała?? to co ten ktoś napisał na tej klepsydrze - napisał szczerą prawdę a widać prawda was boli!! 16 listopada przy urnach wyborczych mamy okazję odpłacic się panu F. za to jak nas traktuje, nie licząc się ze zdaniem mieszkańców!

  15 0
 • ~alfagaz 2014-11-05 06:30:32

  arteks co Ty sie tak tych Żor uczepiłeś? Żory maja się dobrze. Nie rozumiem co Ty widzisz w tym zasyfionym Rybniku:) AF to pis, a pis to Ty...nic dobrego, a Twoje wypowiedzi to tak jakbym lalusia i ssij cycka hofmana słyszał hahaha

  4 0
 • ~bolo 2014-11-05 07:16:34

  mobilek: feudalim kieruje z tylnego miejsca śmigło a za nim stoi cała rzesza urzędasów z chrobrego i wszystkich bonzów miejskich spółek i organizacji. Wszyscy oni drżą porciętam,i z arteksem na czele, by tylko feudali przeszedł w wyborach bo jak nie to będzie wielkie pakowanie.

  10 0
 • ~ 2014-11-05 07:20:19

  RYBNIK żyje na 100%,tylko władza miasta zmarła,bo już niema pomysłu na rozwój miasta,a jak jakiś jest to zły,pamiętajcie o tym jak pójdziecie do urn

  6 0
 • ~ 2014-11-05 07:41:51

  A te buraczane ryje na kazdym slupie w Rbk nikomu nie przeszkadzaja ??

  9 0
 • ~Sterling 2014-11-05 09:53:59

  Każdy szuka sposobu, żeby zaistnieć w kampanii, tylko, że te klepsydry trochę są aktem desperacji. Jeżeli nie można wygrać z Fudalim w ramach normalnej kampanii wyborczej, to trzeba walnąć czymś z grubej rury i przy okazji zrobić to anonimowo.

  0 2
 • ~Arteks 2014-11-05 10:01:07

  @mobilek - czytając moje komentarze przede wszystkim zawsze można się coś ciekawego dowiedzieć. Poza tym podsumowywując tę dyskusję zauważyłem, że wszyscy hejterzy którzy mają coś do Rybnika albo zmyślają albo nie potrafią logicznie niczego udowodnić. Puszczą hejta - a potem cisza. Lub podają przykłady które są absurdalne tak jak z tym Opolem - które jest w tej chwili antyprzykładem bo w porównaniu do potencjału przemysłowego Rybnika to kompletna dziura z jedną cementownią i jedną fabryką mleka w proszku! Anonymous też nie odpowiedział na moje argumenty mimo że go prosiłem. @alfagaz - Żory są modelowym przykładem upadku miasta centralnie planowanego z czasów PRL, a następnie modelowym przykładem fatalnego zarządzania i finansowej degrengolady. Kiedyś zwróciłem uwagę na jeden podstawowy fakt. To nie w Rybniku jest problem z miejscami pracy ale w naszym subregionie! Bo jeśli mieszka w nim prawie 600 tys. ludzi (tyle co we Wrocławiu), a miejsca pracy generuje w zasadzie tylko Rybnik i Racibórz (poza tym w górnictwie Jastrzębie, Radlin i Rydułtowy) to wcale nie dziwmy się, że nie ma tu takiej różnorodności jak we Wrocławiu. Przy czym gdyby nie Rybnik - to byłaby całkowicie biała, gospodarcza plama... Zamiast to uszanować i cieszyć się, że okolica ma reprezentacyjne miasto w okolicy i miejsce które daje odrobinę cywilizacji - cały czas kąsacie i hejtujecie...

  0 15
 • ~brendonx 2014-11-05 10:41:32

  pracuje tam przeszło cztery lata i taką kasę jak 2500 to mam jak przepracuje wszystkie soboty w miesiącu. jest jeden podstawowy problem i to nietylko w tej firmie , że jeden pracownik produkcyjny pracuje na dużo wyższe pensje przynajmniej 10 innych takich jak elekrycy , hydraulicy , jakościowcy itd,itp mianują się czasem na takie stanowiska że sami już nie potrafią wymyślić na nie nazwy . na produkcji oczywiście pracuje zawsze za dużo ludzi ale w biurze dodatkowe krzesło zawsze się znajdzie

  4 0
 • ~mobilek 2014-11-05 11:27:11

  Arteks - człowieku czy ty nie widzisz, czy czy nie chcesz widzieć, że na tym forum każdy cie piętnuje za twoje niereformowalne komentarze?? widać, że mocno trzęsiesz portkami przez zbliżającymi się wyborami, bo cicha posadka w ciepłym pomieszczeniu przy komputerze może odfrunąć.

  9 0
 • ~Arteks 2014-11-05 11:31:45

  @mobilek - tylko hejterzy, malkontenci i dyletanci. Inni bardzo mnie cenią. :)

  0 16
 • ~Teddy 2014-11-05 11:34:19

  @Arteks - masz jakieś ale? Proszę bardzo. Co do jeleniej to zainteresuj się spotem "Jelenia Góra zaprasza inwestorów" i gdybym nie znał Jeleniej od -dziestu lat może pomyślałbym, że to bajka i ściema, ale niestety, pod wszystkim sie mogę podpisać, a że Jelfa działa od lat to też zasługa samorządu bo u nas padła Silesia, Ryfame też okrojono do 30% i to dzięki nieudolności samorządowców i nie tylko Adasia, choc się do tego dokłada cały czas.Długo by rozmawiać jak rozwija się dolnośląskie. W naszym regionie czy województwie nie mamy 10% tego co tam, a w atrakcje turystyczno-kulturalne jesteśmy tak ubodzy, ze aż boli. Pewnie, ze nie jesteśmy Karkonoszami, ale tam z każdego zabytku robi się atrakcje. A co do mieszkań dla młodych to mówisz o tym 23 mieszkaniach ZGM-owskich na Zebrzydowickiej? Byłes, widziałeś? Mieszkania 32-metrowe podzielone na 2 pokoje z czego jeden to łamany, kątowy pokojo-przedpokój miedzy 10 metrowym pokojem a aneksem kuchennym,w którym nie wiadomo co postawić. Mieszkania pow. 40 metrów zaprojektowano jako jednopokojowe - buhahaha. Wiec i tak musisz z tego zrobić klitki podzielone ścianka bo to mieszkanie dla 3 - 4 osobowej rodziny. Ustawienia łazienek i ubikacji takie, ze pożal sie Boze. Ale co tam, po remoncie, panele za ciasno położone już wyciska w górę. Czynsz 9 zł/m2 + 5 zł/m2 za ogrzewanie czyli za 42 m2 aż 588zł czynszu, a do tego 10-krotnosć czynszu jako kaucja. c.d.n.

  3 0
 • ~mobilek 2014-11-05 11:50:05

  buhahahaha Arteks - nie kompromituj się już więcej bo teraz jest już tylko śmieszność ;-)))

  6 0
 • ~Teddy 2014-11-05 11:50:11

  ...Dolicz koszty wyposażenia, dopasowania jakichkolwiek sprzętów w które trzeba wyposażyć gołe mieszkanie i przychodzi moment, kiedy warto zrobić kalkulacje, czy pchać się w zależności z ZGM i czekać kiedy od stycznia podniosą czynsz o 30% bo będą potrzebowali kasy za zwrot nakładów. Może lepiej kupić mieszkanie w spółdzielni na licytacji i przynajmniej mieć swoje, a nie czekać aż prezydent będzie miał deficyt w kasie. Przykłady można mnożyć, ale nie ma sensu bo ty i tak walisz Allahy obecnej władzy nawet jak spier...li jedna inwestycję za inwestycją. W kraju nie tak się gospodaruje, no chyba, ze ma się takie władze jak nasze - to wtedy jest to co jest. Acha... są miasta gdzie 6 km obwodnicę o 4 pasach robi się w 2 sezony budowlane.u nas w takim okresie zrobiono... z bieda 2 kilometry. A co do redukcji i naborów w dużych firmach i jak piszesz sa takie okresy.... to gratulacje, jeśłi firma zwalnia specjalistów, po to żeby za pól roku przyjmować nowych, niekoniecznie wykwalifikowanych jak byli starzy. takim firmą można wróżyć świetlaną przyszłość :-)

  5 0
 • ~lena03 2014-11-05 11:59:08

  @Arteks,cos ty za forum czytal o tenneco? Jak ja bym chcial zarabiac 2500 tys w tenneco za piec dni w tyg pracujac po osiem godz ehh piekne by to bylo,czas dla rodziny basen z dzieckiem,kino z zona weekendy wolne to do wisly by sie jezdzilo,echh nie powiem bo mam ciut wiecej bo 2700 ale wszystkie soboty w robocie plus nadgodziny i czemu arteksie nie nalezy mi sie np 4000 tys za moja ciezka prace? znam sie na robocie i byle jaki czlowiek z ulicy nie potrafilby zrobic i pracowac tam jak ja tenneco zarabia w m.in euro wiec pensje powinny byc wyzsze i wracamy do rzeczywistosci,co do tych mieszkan dla mlodych do teddy ma racje znam kilka mlodych par z dziecmi ktore takowe mieszkanie chcialo dostac ale poprostu ich na nie nie stac i wola ostac z rodzicami,

  4 0
 • ~Arteks 2014-11-05 12:03:16

  @teddy - twoje teksty są bardzo emocjonalne, czasami zabawne ale przykładasz chcący czy niechcący rękę do różnej maści malkontentów i hejterów bo jeśli piszesz że mieszkania na Zebrzydowickiej są małe to... czyżbyś uważał że miasto powinne budować apartamenty z publicznych pieniędzy? Ja bardzo lubię Jelenią Górę i znam to piękne miasto ale taki przykład jest zupełnie bez sensu bo ono żyje wyłącznie z Jelfy i turystyki. Innego przemysłu tam nie ma... Więc to raczej Rybnik mógłby być przykładem rozwiniętego wielobranżowego przemysłu z większą ofertą miejsc pracy niż JG. Zresztą nie tylko dla Jeleniej ale także Wałbrzycha, Opola, Zielonej Góry, Legnicy, Gorzowa i wielu innych miast wielkości 100-200 tys. mieszkańców. Owszem u nas upadła Silesia ale zobacz ile ciekawych firm w jej miejscu egzystuje? Purmo, Greif czy Tenneco to światowi potentaci. W wielu miastach upadł przemysł i nie udało się go zastąpić nowym lub tylko w niewielkim stopniu. Wydaje mi się że albo piszecie tak z powodu jakichś fobii wobec Fudalego (gdyby prezydentem był np. Makosz czy Kuczera w ogóle te argumenty by zniknęły) albo nie macie kompletnie pojęcia i porównań z tym co stało się z polskim przemysłem w ostatnich 20 latach. Pomijam już teddy to, że na tym forum wyżywa się sporo hejterów z Wodzisławia, Żor czy Jastrzębia dla których Rybnik jest niedoścignionym wzorem rozwoju, miejskości i cywilizacji...

  0 16
 • ~Arteks 2014-11-05 12:15:54

  @lena03 - ale co nas to obchodzi? Nie chcesz nie pracuj w ogóle. Natomiast twoje wpisy i kolegów z Tenneco potwierdzają, że jak na tak zwyczajną fabrykę zarobki są tam niezłe na polskie warunki. Jakbyś sobie postudiował gowork to byś się dowiedział że w wielu zakładach w Polsce ludzie zarabiają 1500 zł brutto i cieszą się że mają pracę. Przykład Tenneco potwierdza też, że firma która istnieje u nas od lat o wiele bardziej szanuje pracowników niż tzw. "inwestorzy zza siedmiu mórz" którzy np. postawili fabrykę Nifco w żorskiej strefie. Płacą połowę tego co u was, a mimo to skompletowali jakoś zespół produkcyjny (zatrudniając np. kobiety!).

  0 14
 • ~ 2014-11-05 12:50:17

  Arteks - szacunek dla Twojej umiejętności zbierania i analizowania danych. Często masz rację. Ale popełniasz podstawowy błąd - utożsamiasz Rybnik z AF. Niewątpliwie prezydent ma swoje zasługi, ale miałby ich więcej, gdyby nie sprawował władzy na wzór absolutystycznego monarchy ze swoim dworem. Sprawdź, kto opracowywał przed laty koncepcję deptaku, skąd się wziął w Rybniku Kampus, przypomnij sobie remonty Wodzisławskiej, Żorskiej i Rudzkiej,sam krytykujesz mototerror, nie zapominaj o wycofaniu się EDF z budowy nowego bloku, który powstaje właśnie w Opolu. W Opolu, które ma swój Uniwersytet i Politechnikę, a pracownicy handlu dostają wyższe stawki niż w większości polskich miast, bo trudno tam znaleźć sprzedawców, którym by się chciało pracować. Jedni wolą wyjechać do Niemiec, a pozostali widocznie mają ciekawsze alternatywy - w Rybniku absolwenci uczelni pracują na kasach w marketach albo stacjach paliw za minimalne stawki. I nie porównuj Rybnika (140tys.) z Żorami (62tys.!), bo musiałbyś jeszcze wziąć pod uwagę, ile ludzi (procentowo) straciło w latach 90-tych pracę tam, a ile w Rybniku (i przed kim stało większe wyzwanie) - ani z Wałbrzychem, gdzie zlikwidowano wszystkie kopalnie wraz z otaczającymi je zakładami - poza koksownią. Pamietaj, że duży udział w dochodach rybniczan to emerytury górnicze, których niewiele ubywa - w przeciwieństwie do Wałbrzycha. Większość ludzi, którzy tu się wypowiadają, też kocha to miasto, ale uważają, że stać je na więcej. I mają rację.

  9 0
 • ~Max 2014-11-05 13:15:10

  Debilizm kampanii wyborczej osiągnął apogeum!!!! Wcale się nie zdziwię, jak frekwencja wyniesie 3 % !!!Same komitety wyborcze będa głosować na siebie!!!Świat się wali!!!Pa

  0 0
 • ~Arteks 2014-11-05 13:15:58

  @domus - ale to nie ja pierwszy porównuje tylko polemizuje z tymi którzy przedstawiają te różne miasta kompletnie nieudolnie jako przykłady. Anonymous zasugerował że nasze miasto wymiera, a tymczasem jak ktoś sprawdzi sobie w statystykach to jest to miasto które straciło najmniej mieszkańców ze śląskich miast w ostatnich kilkunastu latach. Jeśli komuś się chce porównać dane o budowie nowych mieszkań to okaże się, że Rybnik jest na trzecim miejscu w województwie po Katowicach i Bielsku-Białej. Czy można mówić w tym kontekście o wymieraniu miasta? Zostawmy te określenia dla tych którzy autentycznie wymierają... Jeśli w tak dużym ośrodku gospodarczym, administracyjnym czy oświatowym jak Rybnik ktoś wywiesza takie klepsydry to co z okolicą która ma potencjał gorszy niż Rybnik sto lat temu?! Każde miasto przędzie jak może. Masz rację że Opolszczyzna żyje z P.O. i z Niemiec ale to może z kolei powodować, że tam jest pusto na ulicach... Nie utożsamiam Fudalego z Rybnikiem, wręcz przeciwnie uważam, że wiele rybnickich sukcesów wynika z niezależnych czynników które w dużej mierze uchroniły Rybnik przed smokiem tak silnej restrukturyzacji jaka przeszła przez wiele miast nie zostawiając w nich prawie w ogóle przemysłu. Poza bardzo silnym przemysłem i dobrze działającymi mikroprzedsiębiorstwami mamy też dobrze działające handel, usługi i dający bardzo dużo miejsc pracy transport. Mało w którym mieście w Polsce kolej daje ponad 2000 miejsc pracy - a tak jest u nas...

  0 14
 • ~firmaq5 2014-11-05 17:09:30

  ~Arteks - lekarz powiedział bym nie czytał twoich bzdur , albo mam cię odszukać i zabrać ci Pc-ta .. A wracając do postu o Tenneco to Ty chyba tam pracujesz - tylko powiedz jaki dział :) ..

  7 0
 • ~Mieszkaniec 2014-11-05 18:04:44

  I znów głos Urzędu ~Arteks...
  Pięknie.

  2 0
 • ~ 2014-11-05 23:01:58

  Arteks, to, że Rybnik wymiera w mniejszym stopniu niż inne miasta, nie znaczy, że nie wymiera. Problem dotyczy całej Polski, ale może najlepiej zacząć od własnego podwórka? Co do klepsydr: nie mam z nimi nic wspólnego, ale jest różnica między „uśmierceniem miasta”, a „uśmierceniem miasta jako miejsca przyjaznego mieszkańcom”. Czy Rybnik jest przyjazny? Zapytaj przedsiębiorców z Wodzisławskiej i Powstańców. Jako rodzic powiem Ci, że nienawidzę tłoku w przychodniach w sezonie grzewczym – a jednym z generatorów smogu są miejskie budynki. I nie pytaj, gdzie mam to, czy Gaszowice mają gorzej. Pierwszy plac zabaw z prawdziwego zdarzenia powstał w tym roku (wyborczym!) na Rudzie – dlaczego nie w centrum, gdzie łatwo dotrzeć piechotą, np. przy Kampusie - miejsca jest dość? Miasto wygląda pięknie z wierzchu, a jak się przyjrzysz dokładnie, wszędzie wychodzą niedoróbki – jak nowe ławki na deptaku. Nie szukajmy przykładów, kto ma gorzej – naśladujmy tych, którzy radzą sobie lepiej, to nie wstyd! Ile dobrych rzeczy mogłoby się w tym mieście wydarzyć, gdyby było w nim miejsce na dialog, a nie wieczny monolog?

  9 0
 • ~luxveritatis 2014-11-06 07:03:58

  Arteks jesteś tak zaślepiony w swoje miasto i tak bije od ciebie ksenofobią i antagonizmem, że musisz być naprawdę nieszczęśliwym człowiekiem. Wszystko co powstaje w Rybniku jest dla Ciebie atrakcją subregionu, pewnie gdyby AF strzelił kupe na jednym z rond też nazwał byś to super atrakcją subregionu i dziełem sztuki. Czytam wiele twoich wypowiedzi na rybnickim forum i widzę, że z uwielbieniem Rybnika jesteś osamotniony, w skrócie można Ciebie nazwać klakierem AF. Nie trafiają do Ciebie żadne argumenty a w swoim zadufaniu jesteś przekonany o "jedynie słusznej racji". Dodatkowo obrażasz mieszkańców Żor, co jest przykre w kontekście rzekomo inteligentnej i oczytanej osoby ( mowa o Tobie). Zgadzam się z Tobą, że w Żorach powstają niepotrzebne inwestycje miejskie, ale na boga dopuść do siebie informację, że w Rybniku też takie powstają jak i w innych miastach. Nie obrażaj się, bądź bardziej pokorny, mniej zadufany w siebie, i trochę krytyki przyjmij na siebie.

  4 0
 • ~Arteks 2014-11-06 16:35:55

  @luxveritatis - to z twojej wypowiedzi wynika zaślepienie i ksenofobia bo jeśli ja stawiam jakąś tezę to podpieram ją argumentem - ty zaś koncentrujesz się tylko na krytyce MOJEJ OSOBY ale ani słowem nie podajesz przykładów tych moich złych zachowań. W czym obraziłem mieszkańców Żor? Jakie są niepotrzebne inwestycje w Rybniku które można porównać z żorskim monstrum ognia? Jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem żyjącym w bardzo fajnym mieście. Gdyby mi się tu nie podobało - wyprowadziłbym się z niego. Natomiast wielu naszym sąsiadom nie podoba się w swoich miastach i zamiast się z nich wyprowadzić wylewają morze jadu zawiści i zazdrości wobec tych miast które są większe, szczęśliwsze i lepsze do życia. @domus - to był tylko przykład bo akurat problem smogu dotyczy całego Śląska - nawet turystycznych miejscowości w powiecie cieszyńskim! W Rybniku znam całe osiedle które podpięto do ciepłociągu - Tysiąclecia. Faktycznie w kadencji 2006-10 nieco zapomniano o czymś takim jak dbanie o przyjazność miasta i za bardzo skupiono się na infrastrukturze ale z drugiej strony sam popatrz - gdyby nie zainwestowano w kanalizację, Nacyna nadal by śmierdziała, a przez to nie byłoby sensu robienia przy niej nowego parku. Place zabaw? Chyba nie znasz miasta. W ostatnich kilku latach powstało ich w Rybniku kilkanaście, a nie jeden jak piszesz. W samym centrum miasta aż trzy (Wieniawskiego, przy kampusie, przy bazylice).

  0 9
 • ~ 2014-11-07 21:25:38

  No i prawdę na klepsydrze napisali. A urzędnicy: ścigać, karać, monitorować a nie zastanowić się dlaczego tak jest. Jakby nie rozumieli słowa pisanego. I dziwne, że opozycja: PO, SLD, KNP, ABW i KPZR mówi że oni nie a w domyśle : nieważne co jest napisane,ważne że art 63 itp. Miałko to wszystko widzę

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3768