zamknij

Wiadomości

Niespokojny tydzień na rybnickich drogach. Na Rajskiej zderzyły się dwa samochody

2016-04-08, Autor: bf, źródło: KMP Rybnik
Policjanci z rybnickiej komendy Policji, wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło w na ulicy Rajskiej. W czołowym zderzeniu dwóch pojazdów ucierpiał 38-letni kierujący renault, który został zabrany do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. To już kolejny wypadek drogowy w tym tygodniu.

Reklama

Do wypadku doszło wczoraj, około 14.20 na ul. Rajskiej w Rybniku. - Obecni na miejscu zdarzenia policjanci wydziału ruchu drogowego ustalili, że kierujący volkswagenem, 27-letni rybniczanin, jadąc w kierunku ulicy Patriotów nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Renault – wyjaśnia sierż. Anna Karkoszka z KMP w Rybniku.

W wyniku zderzenia, kierujący renault 38-latek z Żor, został zabrany przez pogotowie do rybnickiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich śledczych, postępowaniu przygotowawczym.

Od początku roku na drogach miasta i powiatu doszło do 394 kolizji, 22 wypadków drogowych w których zginęły 3 osoby, a 22 osoby zostały ranne. Dlatego rybniccy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności do kierujących o ostrożność.

Policja apeluje: kierowco zwolnij!
- dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze,
- przy zbliżaniu się do skrzyżowania lub przejścia dla pieszych pamiętaj o wydłużonym czasie hamowania,
- zachowaj szczególną ostrożność przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania,
- przed wyruszeniem w trasę poświęć chwilę na oczyszczenie szyb i reflektorów w pojeździe,
- jeśli masz możliwość to zmień opony na dostosowane do warunków zimowych,
- zanim dokonasz manewru skrętu upewnij się, czy na pewno nie spowodujesz zagrożenia w ruchu innych pojazdów lub pieszych,
- i przede wszystkim – jedź ostrożnie!

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (21):
 • ~karolVTEC 2016-04-08 12:28:24

  Kierowca VW pewnie zbyt ochoczo wszedł w prawy zakręt, który się tam znajduje i który jest bardzo zdradliwy. Jest to de facto "hopa", gdzie auto na wyjściu jest odciążone i lubi wynosić na lewy pas. Po prostu... zadziałała fizyka i niedostateczna ocena drogi i własnych możliwości.

  34 0
 • ~bartezz 2016-04-08 12:42:12

  Odnosząc się do przed ostatniego zdania w tekście: " jeśli masz możliwość to zmień opony na dostosowane do warunków zimowych " ??
  chyba raczej już na opony letnie....w końcu mamy wiosnę

  19 0
 • ~auralfloat 2016-04-08 12:46:36

  Czyżby znowu zasłabnięcie lub zaśnięcie, hehe? To już epidemia. Alfa, teraz golf (od Niemca co dzwonił, że odkupi) w wersji convertible.

  0 9
 • ~Arteks 2016-04-08 13:13:46

  Trzy kraksy czołowe w ciągu jednego tygodnia przy całkiem pogodnej aurze powinne zainteresować władze miasta, policję w tym mieście i komisję bezpieczeństwa. Szkoda, że patroli policji prawie w ogóle w Rybniku nie widać. Nie wiem czy oni tylko siedzą i przebierają papierkami w komendzie? W Rybniku przepisy drogowe można łamać nawet na oczach komendy - zobaczcie ile koło komendy aut stoi na trawniku czy chodniku, ilu kierowców skręcając z Biedronki przejeżdża przez ciągłą itd... Niestety ale w Rybniku znacząco zmniejsza się bezpieczeństwo, a aut jest tak dużo, że nawet w niedzielę trudno przejść na drugą stronę ulicy czy włączyć się do ruchu. To wszystko jest pokłosie lekceważenia zasad zrównoważonego transportu i rozwoju przez wiele lat...

  0 38
 • ~ 2016-04-08 13:30:36

  Arteks - ja tam patrole widuję nader często a po drugie, nie wszędzie się da ustawić choćby gliniarza by stał i patrzył.
  Druga rzecz: wiosna przyszła i części "kierofcuf" palma odbiła, bo można gaz mocniej przycisnąć albo lekki deszcz i ludzie głupieją.
  Wczoraj w Katowicach dwa wypadki w tunelu jednego dnia - bo zamiast jechać te 70 do zasuwają jak do pożaru a dwa - brak umiejetności przewidywania, wciskanie się i nie patrzenie w lusterka.

  20 0
 • ~Arteks 2016-04-08 14:18:53

  Przykład z Jastrzębia: http://www.tujastrzebie.pl/wiadomosci,kierujaca-podczas-ruszania-wjechala-w-budynek-stacji-benzynowej,wia5-3266-10598.html I nie mam racji że conajmniej 1/3 kierowców w ogóle nie powinna brać się za kierowanie pojazdami? Od razu napiszecie że to kobieta... A moim zdaniem to nie ma nic wspólnego. Kobiety które są zawodowymi kierowcami i np. kierują pojazdami dostawczymi czy autobusami miejskimi, przeważnie zachowują się bardziej racjonalnie i kulturalnie niż faceci.
  Zwracam uwagę na negatywne społeczne zjawisko nad którym powinni pochylić się włodarze miast i wsi którzy sterują lokalną polityką w tym komunikacją. Twórzmy dobrą alternatywę komunikacyjną bo część społeczeństwa totalnie nie ma predyspozycji do kierowania pojazdami i oni są naprawdę wielkim zagrożeniem dla innych!!! Dać niektórym auto to tak samo jak dać małpie pudło z granatami...

  1 17
 • ~jolaw2 2016-04-08 14:37:33

  ulica Rajska jest jak wstążka na wietrze...albo nawet wstążeczka

  14 0
 • ~regan 2016-04-08 14:38:20

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 1
 • ~Arteks 2016-04-08 14:47:33

  @regan - pisanie na temat to merytoryczność. A taki wpis jak twój to trollowanie... Najbardziej oburzeni mogą czuć się ci którzy dowartościowują się autami a tak naprawdę nie potrafią kierować i stanowią zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

  1 14
 • ~regan 2016-04-08 15:27:23

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 2
 • ~ 2016-04-08 17:59:21

  Może w końcu ktoś się pokapuje i przerobią ten zakręt. a swoją drogą to na Rajskiej od Cukierni Król aż do torów nikt nie jeździ a przepisową prędkością... i niestety też nic z tym nie można zrobić...aż dojdzie do jakiejś tragedii...

  16 0
 • ~bartezz 2016-04-08 19:12:20

  Arteks - to, że kierowcy przejeżdżają przez tą ciągłą wyjeżdżając z Biedronki w tym miejscu musieli by objechać Piłsudskiego, Kościuszki, Chrobrego i 3-go Maja by znowu obrać kierunek Reymonta, Miejska lub kierować się na Chwałowice czy też Zamysłów. Zobacz ile miasta trzeba objechać w tym celu... nie bądz taki akuratny bo nie wierzę, że jesteś takim nieskazitelnym kierowcą na drodze!!

  16 0
 • ~lordofthedrinks 2016-04-09 09:06:20

  Jeśli chodzi o ten wyjazd z Biedronki.....Po pierwsze, to tam nie powinno być żadnego marketu. Po drugie , jest to przykład jednego z bardziej debilnych rozwiązań komunikacyjnych w Rybniku. Tak jak kolega w poprzednim komentarzu zauważył, poł miasta trzeba objechać..

  14 0
 • ~czorcik 2016-04-09 09:26:26

  arteks to twoje słowa:" część społeczeństwa totalnie nie ma predyspozycji do kierowania pojazdami i oni są naprawdę wielkim zagrożeniem dla innych!!! Dać niektórym auto to tak samo jak dać małpie pudło z granatami..."....kto oprócz redakcji dał ci prawo do obrażania społeczeństwa??? Jak w ciebie walnie, czy zahaczy prawidłowo jadący pojazd, bo ty miałeś jakąś chwilkę "zapomnienia", to do której grupy się zaliczysz?

  14 1
 • ~bartezz 2016-04-09 11:11:11

  czorcik - pewnie on zaliczy się do grupy lepszego sortu bo my chyba jesteśmy z tej grupy gorszego sortu..

  11 1
 • ~xerim 2016-04-09 12:17:11

  Arteks - czytając twoje komentarze odnoszę wrażenie, że usilnie starasz się zainteresować innych swoją wizją, jak widać po minusach przy twoich komentarzach ludzie mają głęboko i szeroko twoje tezy.

  17 1
 • ~daro 2016-04-10 15:54:18

  odnosząc się do poprzedniego komentarza od atreks---- co ma bezpieczeństwo do parkowania na trawie z biedronki też tak wyjeżdżam bo nie chce mi się objeżdżać całego rybnika sam na pewno robisz to samo zmień lepiej dilera

  10 1
 • ~Arteks 2016-04-10 20:38:05

  @bartezz - nie jestem nieskazitelnym kierowcą ale też nie robię obciachu tak jak ci którzy wyjeżdżają z tej Biedronki - czasami blokując ruch za sobą! Każdy kto wjeżdża w pewne miejsca musi liczyć się z tym, że wyjazd może być tylko w jedną stronę - i ci którzy jadą tam na zakupy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dlaczego więc nie chcą szanować przepisów w tym miejscu? Czy tak samo nie jest jeśli chodzi o wyjazd z Auchana na Kotucza? Uważasz, że byłoby normalne aby łamać ten zakaz i skręcać tam na "chama" w lewo? Jeśli zakaz został tam wprowadzony to ma jakiś cel i służy bezpieczeństwu. Dlatego powinne być tam zamontowane separatory ruchu, albo zlikwidowany ten zakaz albo też wzmożone patrole policji w tym miejscu. Wiele razy widziałem tam niebezpieczne sytuacje bo ci którzy wykorzystują moment wolnego - patrzą tylko w lewo i szybko przyśpieszają, a tam zaraz są pasy oraz kolejne skrzyżowanie z drogą od lewej strony. @piotrusbartus1 - sorry ale piszesz trochę jak niepoważny koleś - również dobrze można byłoby stwierdzić, że po co omijać "całe miasto" jak lepiej jechać krócej pod prąd na jednokierunkowych... @xerim - jesteś przykładem na to, że zainteresowałeś się moimi "wizjami" - czyli one nie są obojętne nawet dla ciebie. :D Super. Może się zainteresują ci którzy zajmują się ruchem drogowym w naszym mieście. I oto chodzi!

  1 10
 • ~bartezz 2016-04-10 23:22:06

  Arteks - ja wiem, że ty zawsze masz swoje racje i teorie tylko zauważ, że nikt tutaj się z nimi nie zgadza... minusy od ludzi przy twoich komentarzach jak pisze ~xerim o czymś świadczą! nawet gdybym chciał to nie mogę się zgodzić z tobą niestety w wielu sprawach, o których piszesz. Znak znakiem a życiem życiem mało kto chce objeżdżać pół miasta w tym przypadku. Osobiście przejeżdżam tą drogą dziennie kilka razy i przez wszystkie lata nie widziałem ani razu by ktoś skręcający tam w lewo na tej ciągłej dostał mandat. Bo z obserwacji widzę, że jeżeli ktoś decyduje się już na ten manewr to robi to w taki sposób by nie utrudniać ruchu innym kierowcom. Albo gdy nic nie jedzie lewym pasem lub gdy jest mały ruch szczególnie wieczorem to ludzie sobie no to pozwolą. Nie dawaj za przykład wyjazdu z Auchana gdzie jest nakaz jazdy w prawo w kierunku ul. Raciborskiej bo tam akurat skręt w lewo byłby naprawdę już dużym nadużyciem nawet w przypadku małego natężenia ruchu. Tych dwóch sytuacji nie da się sobie porównać ze sobą bo są akurat w tym przypadku zupełnie odległe.

  9 1
 • ~Arteks 2016-04-11 11:18:12

  @bartezz - takie lekceważące podejście do przepisów jak twoje to klucz do odpowiedzi dlaczego w Polsce mamy tak dużą ilość wypadków. Niestety ale zbyt dużo ignorantów bez predyspozycji do kierowania pojazdami - prowadzi auta.

  1 6
 • ~bartezz 2016-04-11 20:59:23

  Arteks - mów co chcesz i myśl co chcesz ja i większość tu komentujących wiemy swoje i dlatego twoje komentarze są tak minusowane!!
  chciałbym widzieć tak z ukrycia jakie ty masz predyspozycje na drodze bo przeważnie tak jest, że ta krowa co dużo ryczy to mało mleka daje...

  3 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich?
Oddanych głosów: 4189