zamknij

Wiadomości

Niektórzy mają za nic apele, by nie palić odpadów. Strażnicy interweniowali w Niedobczycach

Są tacy rybniczanie, którzy nie przejmują się prośbami, apelami czy groźbami dotyczącymi spalania odpadów. Straż Miejska w Rybniku nadal otrzymuje zgłoszenia, gdzie lekkomyślność przeważa nad zdrowym rozsądkiem. Funkcjonariusze ukarali ostatnio dwóch mieszkańców Niedobczyc.

Reklama

W miniony wtorek dzielnicowy interweniował w Niedobczycach po zgłoszeniu mieszkańca, w sprawie silnego zadymienia w rejonie ul. Niedobczyckiej. - Podczas kontroli okazało się, że właściciel wlał do pieca przepalony olej roślinny, za co został ukarany mandatem – powiedział Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.Dzień wcześniej strażnicy przyjęli zgłoszenie o spalaniu mebli. - Zgłaszający wskazał miejsce w pobliżu boiska w Niedobczycach, gdzie pewna osoba podpaliła stary tapczan. W tym przypadku na sprawcę również nałożono mandat karny – dodał Dawid Błatoń.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Arteks 2016-03-23 15:58:05

  Mandat dla osób niedostosowanych społecznie jest koniecznością.

  2 5
 • ~Escape 2016-03-23 16:33:13

  a dlaczego mandat ?
  do sądu za !!UMYŚLNE!! zagrożenie zdrowia i życia - tak życia ludzi. (tego od oleju w piecu)

  mogą sobie wiadomo gdzie,.wsadzić ten mandat na parę złotych. iie dostał 100 zł? bo nie pyskował

  3 3
 • ~jurempus 2016-03-23 19:18:06

  Escape no tylko mandat za to w myśl przepisu jeżeli go przestrzega dostanie tylko mandat 100zł.

  A przepis brzmi:

  art. 163 § 1 „Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do 10 lat”, tutaj widać że to pare kartonów gdzieś na polu więc tylko mandat pewnie dostał

  0 1
 • ~Escape 2016-03-24 06:12:44

  jurempus kolego, mam na mysli palenie oleju w piecu /Podczas kontroli okazało się, że właściciel wlał do pieca przepalony olej roślinny

  0 1
 • ~jurempus 2016-03-24 06:34:48

  W piecu to wiesz wezmą próbkę popiołu i wiedzą co paliłeś w nim. Ale od kiedy weszła segregacja odpadów coraz żadziej sie zdarza że ludzie palą wszystkich co mają w domu ale jeszcze sie zdarza

  1 1
 • ~Tomek_81 2016-03-24 14:38:45

  Kontrole są rzadkie a kary za niskie. Ci co mają równo pod sufitem tego nie robią pozostałym debilom trzeba tłumaczyć przez kieszeń.

  2 1
 • ~ 2016-03-25 15:28:06

  Jest całkowita racja, że toksycznych rzeczy nie powinno spalać się w naszych piecach. Gazy i dymy z różnych sztucznych materiałów zdecydowanie niekorzystnie odbijają się na naszym zdrowiu. Są to materiały, które często powodują choroby rakotwórcze. Jedyny wniosek dla naszych mieszkańców: chcesz być zdrowy i mieć sąsiadów zdrowych to nie pal plastików.
  W Niedobczycach w dalszym ciągu pali się hałda rymerska i truje podczas niżu mieszkańców osiedla Generała Andersa. Pytanie się nasuwa czy Kompania Węglowa też płaci mandaty.

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien zamykać kopalnie?
Oddanych głosów: 2257