zamknij

Wiadomości

Niedobczyce: ktoś wyrzucił do kosza nowo narodzonego szczeniaka

2019-05-02, Autor: bf

Fundacja „Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią” miała wczoraj ręce pełne roboty. Doszło do bulwersujących sytuacji. Jedna z nich dotyczyła wyrzuconego do śmietnika nowo narodzonego szczeniaka.

Reklama

Niestety, wśród nas są osoby, które nadal traktują zwierzęta jak przedmioty, które można pozbyć się jak śmieci. Wczoraj przedstawiciele Fundacji Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią.

- Widzicie ten śmietnik? Niedobczyce Rymer, został tam wyrzucony nowo narodzony szczeniak. Na szczęście ktoś zauważył, wziął na ręce i znalazł opiekę dla maluszka. Szczeniak został podłożony suce karmiącej. Ewelina z naszej ekipy jest na miejscu i szuka innych szczeniąt. Bardzo was prosimy, jeżeli ktoś wie, czyje to były szczeniaki, bo nie wierzę, że był tylko jeden... jeżeli wiecie, kto miał sukę w ciąży i po młodych nie został ślad - dajcie nam znać. Takie bestialstwo musi zostać ukarane – mówią wprost członkowie Fundacji.

To nie jedyna przykra sytuacja, do której doszło 1 maja. - Zaczęło się od rana... od zgłoszenia psa wyrzuconego z auta w okolicy Gaszowic. A, że dzisiaj święto, to zabezpieczenie psa było drogą przez mękę – dowiadujemy się.

Fundacja interweniowała też w przypadku koziołka z ranną nogą, który przybłąkał się na prywatną posesję. - Próby udzielenia pomocy nie są łatwe. Na miejsce przyjeżdża lekarz weterynarii... koziołek uciekł. Gdyby ktoś w okolicy Rydułtów widział to ranne zwierzę, dajcie nam znać. Postaramy się pomóc, by trafił do ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt i najbliższą taką placówką w naszym przypadku będzie Pogotowie Leśne w Mikołowie – wyjaśniają przedstawiciele Fundacji.

Macie jakieś informacje dotyczące powyżej przedstawionych spraw? Kontaktujcie się z Fundacją Jestem Głosem Tych, Co Nie Mówią – TUTAJ.

Oceń publikację: + 1 + 62 - 1 - 15

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
 • ~Lateks 2019-05-02 11:11:26

  "A, że dzisiaj święto, to zabezpieczenie psa było drogą przez mękę – dowiadujemy się." A co to za męka? złapać psa i nakramić, ew. sprawdzić czy ma chip lub tatuaż. z resztą można poczekać nawet tydzień.
  P.s. u każdego wet można uśpić cały miot psów jeżeli są świeżo po oszczenieniu i są ślepe. Po co ratować psy których nikt nie chce? Schroniska są pełne takich psów.

  22 78
 • ~malagula 2019-05-02 12:54:39

  idąc tym tokiem rozumowania - domy dziecka pełne są dzieci,których nikt nie chce - i uprzedzając falę hejtu - widzę różnicę - natomiast - jeśli już są - urodziły się - są inne rozwiązania niż wyrzucanie na bestialską śmierć w męczarniach- do ciężkiej nędzy - one czują - czy się to Wam podoba czy nie - odczuwają ból, zimno ,strach. Naprawdę potraficie potem spać spokojnie i patrzeć bez odrazy w swoje odbicie w lustrze i w oczy swoich dzieci?

  77 12
 • ~hanys z Rybnika 2019-05-02 23:18:35

  Droga fundacjo dajcie namiary jak się z wami można spotkać bo jestem zainteresowany dołączyć i bronić zwierzęta razem z Wami
  dajcie

  13 4
 • ~Lateks 2019-05-02 23:26:26

  ~malagula jeżeli ktoś nie dopilnował suki to mógł te szczenięta zanieść do uśpienia a nie wyrzucać na śmietnik. Piszesz o domach dziecka tak jakbyś nie zauważyła różnicy czy ktoś odda dziecko do adopcji czy wyrzuci na śmietnik. I masz rację psy jak każde inne zwierzę czuje.
  Nie mam pojęcia dlaczego ludzie myślą że schronisko to dobre miejsce dla psów. Tych schronisk nigdy nie powinno być. Jeśli ktoś ma psa to powinien brać za niego odpowiedzialność. Szczeniaczka wszyscy chcą najlepiej rasowego lub do rasowego podobnego. Ale jak szczeniak rośnie i sprawia kłopoty to albo do schroniska albo w odstawkę...
  Pies coś zniszczy z nudów to trafia do kojca i jeszcze bardziej się nudzi a potem są problemy... ludzie którzy pracują z swoimi zwierzętami to nie mają problemów i nie muszą posyłać ich do schroniska czy też próbować porzucić...

  5 6
 • ~malagula 2019-05-03 12:28:00

  ~lateks - domów dziecka tym bardziej nie powinno być...to, że my ludzie dopuszczamy się takich bestialstw stawia nas często dużo niżej niż zwierzęta, które dbają o swoje potomstwo. I powtarzam - widzę różnicę- wiem też, że niektórych rodziców przerasta wzięcie odpowiedzialności za własne potomstwo - żeby wyjechać samochodem - musisz mieć uprawnienia - do bycia rodzicem wystarczy biologia...Nie zmienia to faktu, że bycie człowiekiem powinno obligować do uczuć wyższych - tyle w temacie...

  6 1
 • ~auralfloat 2019-05-03 16:27:59

  ~malagula, a gdzie ty widzisz różnice? Ssaki (jak i inne zwierzęta) odczuwają ból, a więc po co implikacje z wiadomej strony (politycznej, ideologicznej)?

  3 3
 • ~Arkadiusz Mokrzycki 2019-05-04 13:01:36

  Na facebooku Fundacji jest informacja o nagrodzie za wskazanie sprawcy.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1086