zamknij

Wiadomości

Niecodzienny znak w Czerwionce-Leszczynach. To zdjęcie obiegło polski Internet

2024-06-18, Autor:  bf

Niby to nic takiego, ale diabeł tkwi w szczegółach. Wczoraj w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie z Czerwionki-Leszczyn, przedstawiające znak drogowy „droga z pierwszeństwem przejazdu”. Rzecz w tym, że osoba montująca ten znak ustawiła go na wzór kwadratu, zamiast rombu. Takich pomyłek Internet nie pomija.

Reklama

Ten znak zna na pewno każdy kierowca. Droga z pierwszeństwem przejazdu (D-1) jest widoczny na wielu ulicach w kraju. Mimo to, jego ułożenie – jak widać – może przysporzyć problemów. Wczoraj na jednej z grup w mediach społecznościowych, poświęconych sprawom mieszkańców Czerwionki-Leszczyn pojawiło się zdjęcie obrazujące ciekawą sytuację. Osoba montująca znak D-1 zapomniała lub nie zauważyła, że powinien on być widoczny na wzorze rombu. Tymczasem został „wpisany” jako kwadrat.

O sprawie od razu poinformowaliśmy Hannę Piórecką-Nowak, rzeczniczkę UGiM Czerwionka-Leszczyny. Wyjaśniła nam jednak, że ul. 3 Maja w Czuchowie jest drogą wojewódzką, a nie gminną. Samorząd nie ma więc władzy nad tym, jakie znaki są tam montowane. Zasugerowała, by zwrócić się z tematem do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Tak też zrobiliśmy. Dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi od rzecznika ZDW. Z drugiej strony w Zarządem skontaktował się UGiM i interweniował w tej sprawie.

ZDW zapewnił urząd w Czerwionce-Leszczynach, że sytuacja zostanie unormowana. Dzisiaj otrzymaliśmy wiadomość od Hanny Pióreckiej-Nowak, że faktycznie to się już stało.

Niemniej mieszkańcy gminy wskazują, ten znak widniał w takim kształcie od ponad miesiąca. Do tej pory nikt nie interweniował.

Co ciekawe, zdjęcie znaku z Czerwionki-Leszczyn pojawiło się na Make Life Harder – instragramowym profilu wyśmiewającym polskie absurdy:

To nie jedyna taka sytuacja z Czerwionki-Leszczyn. We wrześniu zeszłego roku pisaliśmy, że na ul. 3 Maja pojawiły się pasy dla pieszych. Nie byłoby to nic ciekawego, gdyby nie fakt, że prowadziły one wprost w barierki »To nie mem. W tym miejscu pasy prowadzą w... barierki«

Sprawa była na tyle głośna, że postanowił odnieść się do niej wykonawca »Zablokowali pasy barierką. Jest komunikat wykonawcy«

Znacie jeszcze jakieś absurdy drogowe? Dajcie znam znać, prześlijcie zdjęcia na [email protected].

Oceń publikację: + 1 + 39 - 1 - 13

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~mariusz mewa 2024-06-18
  11:41:40

  37 8

  Jakiś młodociany i/lub pijany dowcipniś obrócił znak i afera na pół województwa. Nakład energii autora zdjęcia, autora artykułu i jeszcze kilku osób i urzędów zaangażowanych w "sprawę" można było przekuć w obrócenie znaku w odpowiednią stronę. Cała czynność mogła trwać kilka sekund. Niebywałe w jakich czasach żyjemy.

 • ~dawiddawid 2024-06-18
  13:02:43

  16 6

  Mariusz, podejdź do pierwszego lepszego znaku i zauważysz, że fizycznie nie jest możliwe to o czym piszesz... Znak został źle wykonany przez wykonawcę a nie montera.

 • ~kamyl 2024-06-18
  13:47:59

  9 1

  ~dawiddawid A mi się wydaje, że osoba która stawiała znak, źle przykręciła uchwyt do tarczy znaku. Są dwa rodzaje mocowania znaków do słupka przez uchwyty po środku tarczy znaku, wspawany specjalny wspornik, albo na krawędzi znaku, który jest zagięty do wewnątrz na krawędziach. W 100% jestem przekonany, że to ta druga opcja.

 • ~waria(n)t 64" 2024-06-18
  14:50:37

  2 15

  Salcesona bolała szyja z powodu konieczności ciągłego wykrzywiania głowy. Więc dla uczczenia urodzin Pierwszego Sekretarza Komitetu Centralnego najnormalniej w świecie ten przekrzywiony znak po prostu wyprostował...

 • ~dawiddawid 2024-06-18
  16:49:37

  8 2

  Kamyl, ale nadal nie ma możliwość żeby ktoś bez użycia narzędzi ten znak przekrzywil. I raczej nie było to tak jak opisuje nasz przedmówca Mariusz.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy wiceprezydent powinien "dorabiać" w innych miastach i spółkach?
Oddanych głosów: 445