zamknij

Wiadomości

Nie dało się uratować Szarika. Sprawa trafi do prokuratury

2019-10-16, Autor: bf

Niestety, pomoc przyszła za późno. Nie dało się uratować życia Szarika. Pet Patrol Rybnik zawiadomi prokuraturę. U właściciela skąd zabrano Szarika, znaleziono bowiem jeszcze jednego psa – równie zaniedbanego i zarobaczonego.

Reklama

Przypomnijmy, kilka dni temu opisywaliśmy sytuację, do której doszło w Żorach. Przedstawiciel Pet Patrol Rybnik Odebrali właścicielowi psa. Zwierzę nie umiało ustać na łapach. Jest zarobaczone, wychudzone i skołtunione >>Kołtuny, robaki, same kości. Piesek walczy o życie<<

W poniedziałek Pet Patrol Rybnik podzielił się jednak smutną informacją. - Dzisiaj rano otrzymaliśmy bardzo smutne wiadomości z lecznicy. Szarik pobiegł za tęczowy most... Strasznie nam przykro, pomoc przyszła za późno... trudno będzie się z tym pogodzić – czytamy.

Jednak to nie koniec historii. Okazało się, że na tej samej posesji, gdzie znajdował się Szarik przebywa jeszcze jeden zaniedbany pies.

- Nie mogliśmy pozwolić na to by podzielił los Szarika. Nasi wolontariusze ponownie pojechali na miejsce, gdzie znaleźli Miśka - drugiego pieska, którego ciało porastała skołtuniona sierść, utrudniająca poruszanie, będąca siedliskiem pasożytów. Na miejscu była z nami policja i piesek został zabrany.

- mówi Izabela Kozieł z Pet Patrol Rybnik.

Piesek trafił prosto do lecznicy, a następnie do salonu, gdzie udało się uwolnić go od kilogramów sfilcowanych włosów.

- Wszystkie zabiegi Misiek zniósł bardzo grzecznie. Czeka go jeszcze seria badań diagnostycznych, Niestety nie mogliśmy pomóc Szarikowi za środki ze zbiórki, w którą Państwo tak wspaniale się zaangażowali. Wszystkie pieniądze wpłacone przez Was zostaną przekazane na pokrycie kosztów leczenia Szarika oraz leczenie i opiekę dla Miśka, który dzielił razem z nim smutny los. Nie pozwolimy, aby jego też spotkał taki dramatyczny koniec. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby dać pieskowi drugie życie, wspaniale, takie na jakie zasługuje

- zwraca się do darczyńców Izabela Kozieł.

Dowiadujemy się również, że sprawa trafi do prokuratury. Choć właściciel wydawał się miły podczas spotkań z Pet Patrol Rybnik, to jest podejrzenie, że zaniedbywał zwierzęta.

- Jeden pies nie żyje, drugi, gdyby pozostał u tego cudnego właściciela, podzieliby jego los. Pies był tak skołtuniony, że nie mógł swobodnie się poruszać. Po podaniu tabletki na odrobaczenie z odbytu Szarika wyszła tona robali!

- dodaje Justyna Kozieł.

Oceń publikację: + 1 + 35 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~PogromcaSzkodnikow 2019-10-16 23:45:02

  W glowie sie to nie miesci. Kara za zameczenie / zabicie domowego zwierzaka powinna byc tak samo wysoka jak kara za zabicie czlowieka.

  Jezeli ktos cos takiego zrobil zwierzeciu to z duzym prawdopodobienstwem zrobi to tez czlowiekowi.

  38 12
 • ~Karolina# 2019-10-17 07:22:48

  tacy zwyrodnialcy nie boją się kar w sprawie karnej, bo cóż im grozi? aż 2 lata w zawieszeniu i szacunek innych zwyrodnialców, bo to przecież tylko pies? Oprócz kary, powinien zapłacić też karę finansową, pokryć koszty, jak zapłaci ok. 5 000 za leczenie + tyle samo np. na schronisko, wtedy większość takich podobno ludzi zastanowi się, czy warto mieć psa. W sobotę przy ul. Rybnickiejj obok rest. Korona w Ochojcu leżał potrącony pies, niestety nadal "wyprowadzenie" psa w takich dzielnicach polega na "otwarciu furtki". Co z tym psem? osobiście także zgłaszałam do SM, czy ustalono właściciela i ukarano mandatem w wysokości 5 000 zł za psa biegającego luzem, stanowiącego zagrożenie dla innych, w tym podróżujących? I co z tym psem? Udzielono mu pomocy? Na czyj koszt?

  30 7
 • ~cenzuraus 2019-10-17 17:00:41

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 4
 • ~cenzuraus 2019-10-17 18:09:49

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  7 5
 • ~cenzuraus 2019-10-17 18:31:09

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  6 5
 • ~Woziwoda 2019-10-18 18:55:45

  Niestety Karolina ma rację. Na takich zwyrodnialców nic nie podziała, żadne odwoływanie się do sumienia, do wartości, do elementarnej przyzwoitości, kara upublicznienia wizerunku, drobna grzywna, wyrok w zawieszeniu. Natomiast dotkliwa kara pieniężna podziała bez cienia wątpliwości. Zresztą nie tylko w przypadku zwyrodniałych dręczycieli zwierząt. Zwyrodnialec zrozumie tylko język dotkliwego niedostatku, gdy pozbawiony części dochodów będzie musiał wegetować przez kilka miesięcy. To zapamięta.

  5 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 973