zamknij

Wiadomości

Nie będzie hali sportowej przy pawilonie Wanda, miasto ma inną lokalizację

Bartłomiej Furmanowicz 2022-03-30, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Wstępny pomysł budowy hali sportowej przy pawilonie Wanda jest nieaktualny. Teren byłego boiska nie należy do miasta, a tuż przy ul. Budowlanych powstaje nowy pawilon handlowo-usługowy. Magistrat nie wyrzuca jednak koncepcji hali do kosza. - Mamy inną lokalizację – słyszymy w magistracie.

Reklama

O tym pisaliśmy już w czerwcu 2021 roku. Przypomnijmy, prezydent Piotr Kuczera na spotkaniu z przedstawicielami rybnickiego sportu zdradził, że miasto myśli o budowie pełnowymiarowej hali sportowej w centrum Rybnika. Wg wstępnych planów nowy obiekt sportowy mógłby stanąć na byłym boisku przy pawilonie Wanda, choć już wtedy magistrat studził emocje »W centrum Rybnika powstanie hala sportowa? Prezydent zdradził sportowcom plan«

Lokalizacja jest jednak nieaktualna. Ten wątek pojawił się pod postem radnego Radosława Knesza, który omawiał prywatną inwestycję przy ul. Budowlanych, tuż przy byłym boisku Bob-Transu, które notabene do 2024 roku wynajmuje prywatny podmiot

Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku nie wyjaśnia nam, dlaczego miastu nie udało się pozyskać terenu i na jakim etapie stanęły rozmowy, bo takie były prowadzone. Zapewnia jednak, że miasto nie odstąpiło od deklaracji związanych z budową hali.

Mamy inną lokalizację, aktualnie szacujemy koszty, rozpoznajemy możliwości, jednak jest za wcześnie by mówić o szczegółach. Z chwilą, kiedy temat przez miasto zostanie już przygotowany, podamy szczegóły do publicznej wiadomości – mówi Agnieszka Skupień.

Nasza rozmówczyni zaznacza, że wcześniejsza informacja, która była przekazana na spotkaniu z klubami sportowymi, nie była informacją ostateczną, co do lokalizacji hali, a jedynie propozycją.

Dodam od razu, że koncepcja, którą widzieli sportowcy została przygotowana przez pracowników urzędu, nie była zlecana na zewnątrz, nie ponosiliśmy z tego powodu żadnych kosztów – dowiadujemy się.

Co do samej inwestycji przy Budowlanych, 10 sierpnia 2021 roku magistrat dał zgodę na budowę pawilonu handlowo-usługowego. Nie ma innych postępowań będących w toku, a dotyczących wskazanej wyżej działki.

Do tematu jeszcze wrócimy, gdy tylko dowiemy się, gdzie ma stanąć hala sportowa.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 57

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~MArudzia 2022-03-30
  17:44:55

  72 17

  Czyli zgodnie z przysłowiem "obiecać,to nie grzech",
  Co można myśleć o kimś, kto jedno mówi, a co innego robi ??

 • ~donia96 2022-03-30
  20:01:33

  6 18

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

 • ~Lateks 2022-03-30
  20:51:10

  11 8

  A to jakaś tajemnica ? Przecież od lat trąbią że chcą halę postawić na stawie za kąpieliskiem Ruda, chyba że coś się zmieniło?

 • ~Dintojra 2022-03-30
  21:27:29

  9 24

  @MArudzia: "Czyli zgodnie z przysłowiem "obiecać,to nie grzech",
  Co można myśleć o kimś, kto jedno mówi, a co innego robi ??"
  Nick adekwatny do treści posta... wskaż proszę jakąkolwiek wypowiedź włodarzy miasta, z której by wynikało że ta inwestycja w tym miejscu jest pewna na 100%.
  Ja udałem się za linkiem z niniejszego artykułu i wyczytałem coś takiego: "Ten plan jest jeszcze mało wyrazisty i znajdziemy przy nim więcej pytajników niż odpowiedzi. Niemniej hasło już padło. Prezydent Kuczera na spotkaniu z przedstawicielami rybnickiego sportu zdradził, że miasto myśli o budowie pełnowymiarowej hali sportowej w centrum Rybnika!" ...dla Ciebie to brzmi jak obietnica ???

 • ~Karolina# 2022-03-31
  07:31:21

  20 6

  Rybnik ma 27 dzielnic, przypadkowo, całkowicie wiejskich, bo wiocha zaczyna się za rynkiem, więc skoro budowa hali w Rybniku, to tylko w centrum, najlepiej na rynku!!!!!

 • ~moratorek 2022-03-31
  08:40:22

  13 4

  Jak w centrum, to na terenie byłego PKS, który to teren miasto chce odkupić.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 433