zamknij

Biznes

NFZ dogadał się z przychodniami

2021-06-29, Autor: ww

Narodowy Fundusz Zdrowia porozumiał się z Federacją Porozumienie Zielonogórskie w sprawie aneksowania umów w Podstawowej Opiece Zdrowotnej. Lekarze POZ zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim podpisali aneksy, które będą obowiązywać do końca 2022 roku. Aneksy zostały podpisane na dotychczasowych warunkach finansowych.

Reklama

Na mocy zawartego porozumienia, decyzją Ministra Zdrowia powołany zostanie zespół do spraw poprawy funkcjonowania i wypracowania założeń reformy podstawowej opieki zdrowotnej pod przewodnictwem konsultanta krajowego ds. medycyny rodzinnej, oraz przedstawicieli obu stron.

Ponadto, zgodnie z zapisami porozumienia od września zostanie wprowadzony nowy, wypracowany przez ww. zespół mechanizm dot. kształtowania wysokości stawki kapitacyjnej w odniesieniu do wskaźnika udziału teleporad. Do tego czasu będą obowiązywać aktualnie przyjęte rozwiązania.

W przypadku placówek POZ, którym umowy wygasają 30 czerwca, które realizowały powyżej 90 procent teleporad, przez co nie sprawowały należytej opieki nad pacjentami, dyrektorzy oddziałów wojewódzkich NFZ będą weryfikowali przekazywaną przez placówki POZ sprawozdawczość. Przypomnijmy, NFZ zapowiedział, że nie przedłuży umowy m.in. z dwoma przychodniami z Rybnika>>

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 10

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~Longina b 2021-06-29 10:22:02

  Teleporady to niech sobie wsadzą.Dla pacjenta sama rozmowa z lekarzem w gabinecie już jest początkiem leczenia.Lekarz który cierpliwie wysłucha pacjenta budzi zaufanie.

  66 5
 • ~anettk 2021-06-29 11:13:05

  Wybór czy teleporada czy wizyta u lekarza powinien należeć do PACJENTA,a nie "królewny" w rejestracji.Jak słyszę,te ich dyskusje..a co to się dzieje? i dlaczego chce Pani do lekarza? itd..to mi się "ciepło" robi.Tak naprawdę g..o Cię to obchodzi dlaczego chcę wizytę u lekarza.Nauczyły się i robią sobie takie selekcje według ich widzi mi się,kto do lekarza,a kto nie...Zdrowia Wszystkim życzę,żeby nie trzeba było nerwów tracić na wstępie na dzwonienie się(do przychodni),a pózniej na bezproduktywne rozmowy z osobami po drugiej str.telefonu.

  88 6
 • ~Marek Twardowski 2021-07-06 23:19:39

  Tak, rejestratorki robią teraz za "pierwszego po bogu". Zresztą to nie od dziś. Ale jeszcze kilka skarg i się zmieni.

  2 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 464