Kultura, rozrywka i edukacja

Nauczycielka Tygla nie dała szans przeciwnikom i pobiła rekord Polski!

2015-04-03, Autor:
Na pływalni MOSiR Tychy odbyły się zawody pływackie z cyklu Grand Prix Polski w kategorii Masters. Po raz kolejny doskonale podczas pływackich zmagań zaprezentowała się nauczycielka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, Anna Duda, które nie tylko zdobyła wiele medali, ale też ustanowiła nowy rekord Polski!

W Polsce pływanie Masters z każdym rokiem zyskuje coraz więcej zwolenników. Pływacy, którzy biorą udział w zawodach, podzieleni są na poszczególne grupy startowe ze względu na wiek. W zawodach tych startuje z sukcesami nauczycielka popularnego „Tygla”, Anna Duda. Już pierwszego dnia zmagań Anna zwyciężyła w swoich konkurencjach . Najpierw wygrała na dystansie 50 metrów delfinem, a następnie nie dała szans rywalom na 200 metrów stylem zmiennym ustanawiając na tym dystansie nowy rekord Polski! Dobra passa Anna Duda trwała nadal także drugiego dnia zawodów, w którym rybniczanka zwyciężyła na dystansach 50 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów delfinem. W klasyfikacji generalnej open (bez podziału na kategorie wiekowe) do której zaliczono trzy najlepsze starty według punktacji FINA (międzynarodowa federacja pływacka) Anna Duda zdobyła 2 miejsce!
Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0