zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Nasze szkoły wypadły z setki najlepszych

2012-01-12, Autor: Redakcja
Miesięcznik „Perspektywy” po raz kolejny opublikował ranking szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Dwa wiodące rybnickie licea wypadły z prestiżowej setki najlepszych placówek.

Reklama

W Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących pod uwagę brano 4 kryteria: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez kadrę akademicką.

W gronie 500. sklasyfikowanych szkół znalazło się II LO z Oddz. Dwujęz im. A. Frycza Modrzewskiego oraz I LO z Oddz. Dwujęz. im. Powstańców Śląskich. „Frycz” zajął 117. miejsce (w zeszłym roku 97.). a „Powstańcy” 176. (poprzednio 88. miejsce).

Natomiast w osobnym, ogólnopolskim rankingu techników zabrakło rybnickich szkół. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się za to Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia, który zajął 18. miejsce w kraju i 1. w województwie – czytaj więcej.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~dominika40 2012-01-12 07:32:29

  Miasto musi wyznaczyć stypendium tak po 5 stówek na ucznia to się młodzież weźmie może do nauki.

  0 0
 • ~toomann 2012-01-12 07:35:19

  I co? Zatkało kakao? Te oplute, znienawidzone "pastuchy w furmankach" z SWD mają lepsze wyniki niż SR.... Bo zamiast wpisywać głupoty na forach chwytają się porządnych rzeczy. DO ROBOTY NIEUKI!! Bo za chwilę zawodówka z Pszowa was wyprzedzi.

  0 0
 • ~truman20 2012-01-12 08:50:30

  Kolego ~toomann, nie myl wiedzy nabytej z inteligencją.

  0 0
 • ~major666 2012-01-12 12:19:53

  kolego toomann. Sam chodziłem do I LO w tej szkole, a przynajmniej w mojej klasie, nie było samych SR. byli ludzie z Orzesza,Czerwionki, Kamienia, Rydułtów. Więc tak samo do Wodzisławia mogą uczęszczać uczniowie z innych miast niż tylko SWD więc nie ma co się wywyższać. Pozdro

  0 0
 • ~wojtek_jj8 2012-01-12 13:28:24

  ~toomann, czytając Twój wpis już wiem, dlaczego wybrałeś taki login (moim zdaniem za łagodny jak na możliwości Twojego intelektu, prezentowane na tym forum).

  0 0
 • ~toomann 2012-01-12 17:23:29

  @major666: Chciałem tylko uświadomić, że nie "blacha" czyni człowieka, sam chodziłem do "Czwórki" i było tam bardzo dużo osób z Jejkowic, Jankowic, Świerklan lub Żor; @truman20: akurat kryteria przyjęte na olimpiadach promują inteligencję wspieraną widzą nabytą; @wojtek_jj8: primo- Twój wpis, będący atakiem ad personam, świadczy jedynie o Tobie, secundo- mój nick TOOMANN, czytany "toman", pochodzi od mojego nazwiska - bardzo popularnego w krajach Beneluxu (tylko się różnie pisze, np. Toomann, Tooman, Thomann, Toman), dlatego Twoja "wycieczka" na temat inteligencji znów świadczy o Tobie, tertio (wrzucając kamyczek do Twojego ogródka)- sądzę, że Tobie podobni skutecznie obniżyli punktację rybnickich szkół w rankingu

  0 0
 • ~ 2012-01-12 17:25:37

  No i jesteśmy w domu...propaganda i tzw. pijar to jedno, a rzeczywistość (w Polszy) to drugie. Nawet katowicka Konopa czy Mickuś tak sobie radzą, a co dopiero 5 razy mniejsze (wieloaspektowo) licea w niewielkich miastach powiatowych. Chwilowej "rangi" Wodzisławia nie należy przedwcześnie i pochopnie przeceniać. Dobrze, że jest nieźle, ale co będzie dalej, nie wiemy...Trendy, słupki, tabelki, itd. lubią się oscyloskopowo zmieniać, w zależności od tego, kto nimi w danym momencie - powiedzmy - operuje.
  A tak w ogóle czy tzw. ranking ma (aż tak?!) wymierne znaczenie? Wiele w życiu pokazano, gdy tzw. "lepsza młodzież" po tzw. "lepszych liceach" w praktyce i w teorii- poza często (nie zawsze) wybujałą, nadmuchaną, nieproporcjonalną do swoich realnych możliwości - samooceną, niewiele prezentowała... A o realiach i apanażach w późniejszej pracy, obyciu, ogładzie, tzw. szerokości światopoglądowej, wszechstronności, itd, itd. - w Polsce - "nazwa" LO często niewielkie ma znaczenie...niezależnie (zupełnie!)od poglądu czy też oglądu tzw. wybrańców...

  0 0
 • ~wojtek_jj8 2012-01-12 19:52:30

  Do ~toomann: Brawo, cóż za inteligentny wpis (chyba" po pierwsze primo" naoglądałeś się Kiepskich a "po drugie primo", Kiepski przy Tobie to Albert Einstein). Po co tłumaczysz pochodzenie swojego loginu? Twój pierwszy wpis świadczy o tym, że jad sączy Ci się z jamy ustnej. Po co rozbudzać animozje pomiędzy mieszkańcami Rybnika i sąsiednich miast? Świadczy to tylko o Twoich kompleksach. A co do punktacji, to jak ja zdawałem maturę, jeszcze przed stanem wojennym, to nie było Frycza tylko Hanka i o rankingach wtedy nikt nie słyszał. Zastanów się nad tym co piszesz, bo jak na razie na tym forum, to Ty głupoty wypisujesz

  0 0
 • ~Arteks 2012-01-12 20:32:26

  Konkretne miejsce zmieniają się z roku na rok i nawet najlepsze licea rzadko kiedy przez kolejne lata zawsze będą oscylować w pierwszej dziesiątce. Za rok wynik może być zupełnie inny. Natomiast z tego co wiem to Frycz i Powstańcy to szkóły twórcze gdzie nauczyciele i uczniowie mają chyba większe możliwości rozwoju swoich umiejętności. Niedawno wspominał mój kolega, że jak z Frycza poszedł na Politechnikę Krakowską to z matematyki był jednym z najlepszych na roku mimo, że na kierunku jaki studiuje są ludzie z bardzo różnych regionów Polski... Dodam tylko, że uczyła go niejaka p. Malinowska. Po czasie docenia się takie wymagające persony.
  @toomaan - wpisy niektórych internautów nie traktuje się serio, druga sprawa to dystans do siebie i swoich miejscowości. A technikum w Wodzisławiu jest jedną z najlepszych szkół na Śląsku od lat i nie słyszałem aby ktokolwiek to kwestionował! :)

  0 0
 • ~ 2012-01-13 22:23:37

  I too muszę poprzeć kolegę toomana. Soda uderzyła załodze tych 2 LO. Dzieciaki - myślały że chwyciły Boga za nogi, no a Bóg - wiadomo, jest sam najlepszy żeby nie wiem co. Tak kiedyś może i było ale to se newrati. Trzeba ciężko zapieprzać ale procesorem a nie dyskiem pamięci. 80% kadry tych szkół nie miałoby szans na pracę w prywatnej szkole w państwie w którym rodzice kontrolują działalność szkoły.

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 1522