zamknij

Wiadomości

Nasi radni zajmować się będą Telewizją Trwam

2012-02-16, Autor: Redakcja
To nie jest żart: w programie najbliższej sesji rady Miasta Rybnika znalazło się głosowanie w sprawie „zajęcia stanowiska w trosce o uszanowanie praw widzów Telewizji Trwam”.

Reklama

Wnioskodawcami tej uchwały są radni klubu Prawa i Sprawiedliwości. Chcą, aby Rada Miasta Rybnika zajęła stanowisko w sprawie nieprzyznania Telewizji Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji prawa do nadawania w cyfrowej telewizji naziemnej.

W przygotowanym przez radnych PiS projekcie uchwały czytamy m.in.: „Wielu Rybniczan jest przekonanych, że KRRiT zastosowała wobec Telewizji Trwam niesprawiedliwe i dyskryminacyjne kryteria, podejmując negatywną decyzję w sprawie przyznania transpondera. Telewizja Trwam dociera do tysięcy Rybniczan niezwykle przywiązanych do swej stacji. Są to niejednokrotnie ludzie starsi lub chorzy o silnej wierze katolickiej, którzy poprzez niezrozumiałe decyzje administracyjne KRRiT ograniczające im dostęp do telewizji, czują się dyskryminowani.”

 

Stanisław Jaszczuk – szef klubu radnych PiS wyjaśnia, że podejmowanie uchwał przez rady miasta w sprawie TV Trwam to ogólnopolska inicjatywa jego partii. Przyznaje, że jako wieloletni radny nie pamięta podobnej uchwały w programie sesji rady miasta. Jego zdaniem jednak, teraz sytuacja jest wyjątkowa. - Nie byłoby takiego kroku z naszej strony, gdyby nie krzywdzące decyzje KRRiT. Szacunek do naszych wyborców wymaga, aby również rada miasta zajęła stanowisko w tak ważnej sprawie – mówi radny Jaszczuk.

 

Zupełnie inaczej sprawę widzą radni Platformy Obywatelskiej. - Trudno komentować takie kuriozalne projekty uchwał. Wygląda na to, że radnym PiS partyjne wytyczne odebrały zdrowy rozsądek. Rada miasta naprawdę ma ważniejsze sprawy, którymi powinna się zajmować – komentuje szef klubu radnych PO Piotr Kuczera.

 

Wygląda jednak na to, że są duże szanse na to, iż Rada Miasta Rybnika przyjmie proponowaną przez PiS uchwałę. Wszystko zależy od stanowiska koalicjanta – Bloku Samorządowego Rybnik. - Nie znam jeszcze projektu tej uchwały. Na pewno przed sesją w naszym klubie będziemy tę kwestię dyskutować. Z pewnością żadnej dyscypliny głosowania nie będziemy wprowadzać, a każdy radny zagłosuje zgodnie z własnym sumieniem – mówi Jan Mura – radny BSR.

Oceń publikację: + 1 + 15 - 1 - 48

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (68):
 • ~icebox 2012-02-16 12:38:00

  witam, czy to są jakieś kpiny po wszystkich zagraniach tej rady w sprawie szkół w Rybniku, ktoś się dobrze tu bawi

  0 0
 • ~Mandaryna 2012-02-16 12:57:26

  dla informacji Pana Mury: http://bip.um.rybnik.eu/docs/1202/PDF/HAPZ0GFP.PDF

  0 0
 • ~tedi 2012-02-16 13:06:56

  A więc nastąpiło pospolite ruszenie.Tatuś działa.Niechby tylko ktoś z PIS-u miał inne zdanie i głosował inaczej, to jutro by już nie był członkiem tej partii.Okazuje się, że jednak ludzie lubili czasy PRL-u, bo gdy partia kazała, to nikt nie mógł się sprzeciwić...Ciekawe, czy w innych miastach rady dostały taki sam "prikaz"?

  0 0
 • ~Mandaryna 2012-02-16 13:15:45

  dostały! http://www.powiat.krosno.pl/index.php/aktualnoci/268-w-obronie-telewizji-trwam.html

  0 0
 • ~glossumienia 2012-02-16 13:24:01

  Smutne - prawanik Stanisław Jaszczuk - popiera absurdalny projekt uchwały. Zobaczymy kto jeszcze. Całe szczęście, że głosowanie nie będzie tajne. Dowiemy się którzy Radni nie mają pojęcia o działaniu Rady Miasta i obowiązkach Radnego. Ciekawe dlaczego opiniować uchwałę ma Komisja Samorządu i Bezpieczeństwa, która w swoim zakresie zajmuje się 1.Statutem Miasta,2.Dzielnicami Miasta,3.Ochroną przeciwpożarową i przeciwpowodziową.4.Wyborami powszechnymi oraz referendami,5.Insygniami miejskimi,
  6.Miejskimi wyróżnieniami honorowymi,7.Nazwami ulic, placów oraz rond,8.Wznoszeniem pomników,
  9.Porządkiem publicznym i bezpieczeństwem obywateli,
  Komisja wydaje również opinie w innych sprawach dotyczących samorządu i bezpieczeństwa miasta, które zostały skierowane do komisji.
  Chyba tylko dlatego, że jej przewodniczący - radny Cebula jest członkiem PIS-u
  F A R S A ! Zdejmijcie tą uchwałę jak najszybciej z porządku obrad i nie róbcie z siebie pośmiewiska

  0 0
 • ~werkk 2012-02-16 13:33:35

  Apeluje do radnych PiS oszczędźcie Rybnikowi wstydu. Zajmijcie się problemami z dostarczeniem do domów wody a nie bzdetami.

  0 0
 • ~werkk 2012-02-16 13:36:39

  Proponuje Radnym PO zachowajcie twarz i jak będzie omawiany ten punkt opuście salę obrad to jedyne wyjście z twarzą z tej groteski.

  0 0
 • ~ 2012-02-16 13:38:58

  To nie radio katolickie. To radio polityczne pod przykrywką. Zamknąć to g*ówno a Rydzyka na rynek w dyby złodzieja i pomidorami obrzucić.

  0 0
 • ~ 2012-02-16 13:59:37

  po to jest demokracja wlasnie

  0 0
 • ~brukarz 2012-02-16 14:07:50

  toć to bardzo ważna sprawa społeczna... PiS musi walczyć o telewizję trwam, bo przecież jak inaczej będąm babciom i dziadkom wode z mózgu robić. Toć one tylko księdza posłuchają, - a jak ksiądz w telewizji powie na kogo głosować i kto jest świnia, cham i prostak, to babcia też tak samo pomyśli.

  Smutne ale nasze polskie społeczeństwo, jest zbyt zdominowane przez kościoł katolicki.
  Lepiej by się zajęli usunięciem religii ze szkół, żeby za moje podatki, jakiś klecha dzieciom bzdur do głowy nie wpychał, które i tak nijak się mają do codzienności. Dlaczego wszyscy mamy płacić na jego pensję? Jak kto chce dziecko religii uczyć, niech pośle do kościoła i da klesze co łaska (czyli 500-1000, jak w przypadku innych "co łaska" posług kapłańskich).

  Wstyd będzie dla miasta wstyd. Wstyd dla Polski.

  0 0
 • ~wielki_BU 2012-02-16 14:44:03

  A może Radni zainteresują się ulicą Wodzisławską i tym co się tam dzieje? NO Właśnie ponoć remont pod górką przed STATOILEM miał być zrobiony do Listopada. Teraz sypało śniegiem i co? Radni się telewizją Trwam zajmują, Referenci Urzędu miasta udają rybki w akwarium. Polepili dziury i tyle. Może niech Radni, wyciągną konsekwencje w stosunku do Urzędników którzy rozstrzygali przetarg na remont? A nie zajmować się ... no właśnie czym...

  0 0
 • ~tiiki 2012-02-16 15:07:03

  A ja popieram tą uchwałę. Warto, żeby opinia publiczna wiedziała, że Rybnik ma zupełnie normalną Radę Miasta, która sprzeciwia się kneblowaniu ust, bezpodstawnym oskarżeniom, dyskryminacji i kłamstwom.

  0 0
 • ~Fiodore 2012-02-16 15:09:33

  Kuczera się zapędził, bo jeszcze niedawno to w PO "partyjne wytyczne odebrały zdrowy rozsądek", kiedy głosowali za ACTA. Zapomniał wół jak cielęciem był... y tzn JEST?

  0 0
 • ~Fiodore 2012-02-16 15:15:40

  Oczywiście wspomnianego projektu uchwały nie popieram, to absurd, aby takie decyzje podejmować na szczeblu samorządowym i to w mieście, które ewidentnie nie lubi PO; co to ma zmienić niby? Powinni walczyć o nowych wyborców, a nie umacniać się wśród obecnych, bo oni swojego przekonania nie zmienią. Osobiście nie jestem za ani mam nic przeciwko TV Trwam i wcale nie musi być w NTC, ale jak już ma być, to niech traktuje równo o wszystkich wyznaniach i nie faworyzuje tylko jednego; podobno wszyscy modlimy się do jednego Boga, oczywiście poza buddystami, którzy notabene nie wiedzą do kogo się modlą skoro w buddyźmie jest tylko Budda-nauczyciel i oświecenie.

  0 0
 • ~tiiki 2012-02-16 15:15:55

  Dokładnie, jeśli ktoś spełnia wytyczne partyjne niczym niemyśląca jednostka, to tylko Kuczera i jego ludzie - wszyscy wpatrzeni w Jego Tuskowskość jak w obrazek.

  0 0
 • ~glossumienia 2012-02-16 15:18:24

  ~ miano . Chyba nie wiesz co piszesz. RADA MIASTA RYBNIKA nie jest od tego aby zajmować się telewizją TRWAM i podejmować w jej sprawie jakiekolwiek uchwały- NIE MA TEGO W SWOJEJ KOMPETENCJI. To powinien wiedzieć każdy średnio myślący człowiek.

  0 0
 • ~tiiki 2012-02-16 15:59:05

  ~glossumienia. Widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Oczywiście, że Rada Miasta nie ma kompetencji, żeby podejmować decyzje w sprawie jakiejkolwiek telewizji. Rada Miasta może natomiast ZAJĄĆ STANOWISKO w sprawie. To oczywiście w żaden sposób nie wpłynie na tok sprawy, ale nie o to chodzi. Chodzi o zajęcie stanowiska, ustosunkowanie się do sprawy.

  0 0
 • ~dr Becker 2012-02-16 16:22:18

  Cholera nawet do nas dotarło to szaleństwo?
  TV Trwam nie dostało koncesji bo nie spełniało jednego z wymogów (finansowego) do otrzymania koncesji - end of story.

  0 0
 • ~marus 2012-02-16 17:39:23

  Jako "ukrytej opcji niemieckiej" żadna "działalność" PiS-u nie jest w stanie mnie zdziwić. Wyznawcom Rydzyka nie wyszło ze Smoleńskiem, nie udała się akcja z krzyżem na Krakowskim Przedmieściu no to teraz mają Trwam. Mam nadzieję że w geście katolickiej solidarności upomną się o 12 innych nadawców, którzy też nie otrzymali koncesji. A wracając do prywatnego przedsiębiorcy z Torunia, to z tą jego telewizją coś krucho. Według KRRiT sygnał z toruńskiej telewizji dociera do ok. 10 milionów Polaków. Średnia dobowa oglądalność to ok 6 tysięcy. W szczytowych momentach nie dochodzi nawet do 50 tysięcy. To gdzie te 9,95 miliona? Media Rydzyka posługują się hasłem, że to katolicki głos w Twoim (moim) domu. Jeżeli tym głosem, jest głos Antoniego Macierewicza lub Beaty Kempy, to ja serdecznie dziękuję.

  0 0
 • ~glossumienia 2012-02-16 18:39:07

  ~miano Chyba sobie żartujesz albo nie masz pojecia podobnie jak Radni z PIS o zasadach działania i uprawnieniach Rady Miasta. Na pewno nie należy do nich zajmowanie stanowiska w sprawie telewizji TRWAM. Jezeli chcesz sie na jakis temat wypowiadać to najpierw zapoznaj sie ze stosownymi dokumentami i przepisami. Mam nadzieję, że radni nie należacy do PIS maja troche oleju w głowie i usuną tą uchwalę z porządku obrad.

  0 0
 • ~Jan R. 2012-02-16 19:08:18

  Muszę tutaj przypomnieć niektórym forumowiczom, że znakomita większość telewizorów w Polsce ma dostęp do więcej niż 1 kanału, odwrotnie jak np. w Korei Północnej gdzie bodajże jest jeden albo dwa takie same. Dlatego nikt nie musi oglądać telewizji, która mu się nie podoba. Więc po co to bicie piany? Uważam, że telewizja ta powinna była otrzymać tę koncesję. Rada niepotrzebnie dała pozostałemu Kaczyńskiemu kij do ręki.

  0 0
 • ~dr Becker 2012-02-16 19:21:08

  @ Jan R.
  Skoro nie spełniali wymogów to nie powinni dostać tej koncesji.

  0 0
 • ~tiiki 2012-02-16 19:25:26

  ~glossumienia. Widzę, że nie orientujesz się zupełnie w "stosownych dokumentach i przepisach" dotyczących Rady Miasta. Oto fragment ze Statutu Miasta Rybnik:" Rada, w formie uchwał, może wyrażać opinie i zajmować stanowisko we wszystkich sprawach istotnych dla Miasta." Niewątpliwie "sprawy istotne" to wyrażenie względne. Sądzę jednak, że sprawa z TV TRWAM (choć nie ma znaczenia o jaką telewizję by chodziło) to sprawa bardzo istotna dla wielu mieszkańców Rybnika. Stąd dobrze, że radni w formie choć mało znaczącej uchwały chcą podzielić opinię mieszkańców dla których ta sprawa jest "sprawą istotną".

  0 0
 • ~adamb 2012-02-16 19:29:14

  Cyt:"Są to niejednokrotnie ludzie starsi lub chorzy o silnej wierze katolickiej"
  Jeśli ta telewizja i radio (Trwam i R Maryja) szerzy wartości katolickie to ja już dawno powinienm być wybrany na papieża !
  Taką nienawiść do bliźniego żadko się spotyka nawet dziś w tych beznadziejnych czasach.

  Pozdrawiam normalnych ... i tych mniej normalnych też :)

  0 0
 • ~roger 2012-02-16 19:53:43

  Ja mam proste pytanie do radnych: CZY WY NAPRAWDĘ NIE MACIE O CZYM DEBATOWAĆ???? Co Tv Trwam ma wspólnego z Rybnikiem? Dlaczego nasze wspaniałe miasto ma być pośmiewiskiem innych miast? Rybnik ma większe problemy jak np. dziurawe drogi lub dziwne remonty jak remont na raciborskiej przecież tam to już KPINA!!!! W Krakowie się szybciej buduje niż w Rybniku kawałek drogi remontuje. Przestańcie debatować za podatników pieniądze nad czymś co miastu nic dobrego nie da.

  0 0
 • ~elazar77 2012-02-16 20:08:11

  PAJACE Z PISu ludzie pracy nie mają nie mamy za co żyć w wy się takimi pierdołami zajmujecie .Dlaczego nie interesuje was jak żyją ludzie bez prawa do zasiłku i bez pracy !!!!! Jesteście daremną bandą dupolizów myślicie że w papciach do nieba pójdziecie jesteście żałośni!!!

  0 0
 • ~Jan R. 2012-02-16 20:09:06

  dr Becker, Donio Ti zlecił opracowanie sondażu i wyszło mu, że jak nie da koncesji to dostanie więcej punkcików niż gdyby dał, ot i cała filozofia Donia. A sprawa zabezpieczenia majątkowego to temat guma można go naciągnąć jak się chce. Powoli, powoli Donio zaczyna mi działać na nerwy. Ciekawi mnie jedynie, kiedy zrówna się w tym działaniu z pozostałym Kaczyńskim, który, jak na razie, działa mi na nerwy jeszcze bardziej.

  0 0
 • ~jaczyk 2012-02-16 20:23:59

  Dziwni ludzie...dziwne komentarze. Tu nie chodzi o PIS czy w ogóle politykę. To jawny zamach na wolność słowa. Już niedługo i Wasze (niektórych) wypociny i komentarze też bedą blokowane. TRWAM jest jedyną katolicką stacją i reprezentuje wielką rzeszę ludzi więc wszelkie zabiegi odpowiedzialnych za przydział na multipleksie są zamierzone. Brawo radni trzeba sygnalizować łamanie konstytucji, która na razie jeszcze istnieje

  0 0
 • ~ciekawe 2012-02-16 20:30:56

  Radio Maryja sekciarski głos w Twoim domu! Skrywają się za znakiem krzyża. Robią pranie mózgów, manipulują, opluwają, zamiast budzić sympatię i miłość bliźniego tylko zieją nienawiścią. Zamiast jednoczyć to dzielą. MY - ONI. PiS - PO. Radio Maryja jako radio katolickie (religijne) TAK, jako polityczne medium NIE! Radio Maryja, TV Trwam, Nasz Dziennik, itp. to MEDIA PiSu więc dlatego zależy PiSiorom na ich obronie... Czy Chrystus miał jakaś legitymację partyjną? A Maryja? ODRĘBNOŚĆ PAŃSTWA OD KOŚCIOŁA!!!

  0 0
 • ~Arteks 2012-02-16 20:44:33

  Radni biorą pieniądze za to aby dyskutować o sprawach miasta, a nie o telewizji i to w dodatku kościelnej! To nie jest ich sprawa. Chcą wspierać tego darmozjada z Torunia to niech mu przeznaczą co miesiąc swoją dietę ale nie mają prawa wypowiadać się za mieszkańców Rybnika wobec tak kontrowersyjnej i nielubianej postaci jaką jest biznesmen Rydzyk.

  0 0
 • ~Jan R. 2012-02-16 20:53:53

  Arteks lizusie jeden radni w 99 % gadają o d.... Maryni więc czy będą dyskutować lub nie za TVT ojca Dyrektora to nie będzie to miało żadnego znaczenia dla mojej kasy (czytaj podatków płaconych przeze mnie dla miasta).. Niech se gadajo jak chco (wersja dla goroli).

  0 0
 • ~ 2012-02-16 21:00:53

  wczoraj w nowinach byla reklama jednej z firm sprzedajacej piece co oraz zestawienie miast naszego regionu dot.dofinansowania do nich
  rybnik jest na ostatnim miejscu,a ty arteps feudali kupil radnym po laptopie,a dlaczego nie kupili sobie z wlasnych diet? kabotyny

  0 0
 • ~glossumienia 2012-02-16 21:34:25

  ~miano. Proba podciagniecia pod pojecie "istotnej sprawy dla Miasta" uchwały w sprawie koncesji dla telewizji Trwam jest daleko idącym nadużyciem. Gratuluję jednak kolego z PIS-u próby obrony absurdalnego polecenia Prezesa. Całe szczęscie, że PIS ma tylko 5 radnych w Radzie miasta. Mam nadzieję, że wszyscy pozostali wiedzą co okresla Statut Miasta Rybnika i nie bedą udawadniac, że sprawa istotna dla Miasta Rybnika jest koncesja dla telewizji Trwam bo to jakaś totalna bzdura

  0 0
 • ~smr 2012-02-16 21:39:07

  Rany julek co to za oszołomy Ci radni z Pisu zamiast zająć się czymś pożytecznym to będą gadać o pierdołach telewizyjnych ...

  0 0
 • ~hardmark 2012-02-16 21:50:55

  Obawiam się ,że już klamka zapadła. BSR musi spłacić dług wobec Pisuarów. Rybnik dołączy do gmin , które popierają obłudę, nietolerancję i dyskryminację ,którą serwuje pan Rydzyk i jego załoga w tv trwam.

  0 0
 • ~jarotar 2012-02-16 21:54:20

  Panie Jaszczuk, coś się PANU POPIER.....O. Rybnik to nie Toruń. Skończ Pan, wstydu oszczędź.

  0 0
 • ~alex 2012-02-16 21:54:47

  Dajcie spokój tym biedakom. Prezio kazał to robią chałturę, albo ich wywalą. Na szcęście o niczym nie decydują. Jednak wstyd dla Rybnika.

  0 0
 • ~Fiodore 2012-02-16 21:57:52

  Kuczera - przyganial kociol garnkowi, jak w PiS partia decyduje co, jak i kiedy maja mowic i robic jej poslowie i wyznawcy to jest zle, ale jak PO kaze swoim ludziom robic, mowic i zyc tak jak ona chce, to jest w porzadku? Hipokryci!

  0 0
 • ~Tadeusz Dybala 2012-02-16 22:25:57

  Ja bym tak chciał znać prawne uzasadnienie wprowadzania takiej uchwały. Najbardziej by mnie interesowała interpretacja magistra prawa Stanisława Jaszczuka. Zapewne nie pierwszy raz będzie dalece odbiegająca od prawa i sprawiedliwości, jak w przypadku interpretacji prawa odnośnie przebywania na sali sesyjnej rady miasta na której każdy obywatel ma prawo nagrywać sesję np. kamerą, zaś według niego na balkonie też to można robić bez problemu, widząc pół sufitu na siedząco a wychylając się po za barierki pół stołu radnych. Jak już nie jednokrotnie pisałem, nasza rzeczywistość niedalece odbiega od mechanizmów komunistycznych. Życzę szczęścia wszystkim, którzy chcą zobaczyć jak który radny głosuje.

  0 0
 • ~ujek 2012-02-16 22:42:04

  widać że w Radzie Miasta nie ma co robić....inicjatorom pomysłu proponuję wziąć łopaty i iść się "przeluftować" odgarniając śnieg z chodników....wtedy będą se "Trwać"... a wchodzenie do tyłka Jarkowi i innym Rydzykom niech sobie zostawią jako zajęcia po pracy w Radzie Miasta....Rada Miasta to nie miejsce na taki KABARET

  0 0
 • ~przemo7 2012-02-17 09:03:10

  WSZYSCY MAMY ŹLE W GŁOWACH ZE ..............MIESZKAMY W TAKIM KRAJU!

  0 0
 • ~mariusz64 2012-02-17 09:34:34

  RADA MIASTA WRAZ Z PANAMI Stanisław Jaszczuk, Jan Mura POWINNA ZAJĄĆ SIĘ LIKWIDACJĄ ZASP I DOPROWADZENIEM CHODNIKÓW I DRÓG DO SPRAWNOŚCI I CZYSTOŚCI A NIE JAKIMIŚ BZDURAMI

  0 0
 • ~Lateks 2012-02-17 11:00:13

  Hmmm ciekawi mnie to że nikt nie słucha radia ani nie ogląda telewizji ojca r. a każdy wie co tam jest pokazywane?
  inna sprawa że .ebie mnie to czy będzie ta telewizja dostępna czy nie, i tak wiem że to jest jeden wielki bełkot TVP/TVN/POLSAT/czy nawet TVT każdy dobrze mówi o tym kto im płaci... p.s. byleby nie przyszli do mnie po abonament

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2012-02-17 14:25:41

  Te dzisiejsze "niusy" to jakiś chory kawał. A 1 kwietnia jeszcze daleko przecież :/ Radnych PiS-u za tak absurdalne pomysły powinni usunąć w trybie natychmiastowym i pociągnąć do odpowiedzialności. Od kiedy rada miasta ma zajmować jakiekolwiek stanowisko w sprawie walki z mafią i blokowanie sekciarstwa?Żenada :/

  0 0
 • ~hub381 2012-02-17 18:10:29

  Tak czytając czym zajmuje sie Rada Miasta ?To głowa boli RAJCY MIASTOWI - opanujcie się !
  Są sprawy poważniejsze od"TRWAM",ot np.Brak HOSPICJUM !!! Tu mieli byście pole do popisu a na to czekają starsi"terminalni".
  Wezcie przykład z Żor !

  0 0
 • ~cige 2012-02-17 22:01:34

  A co wam to przeszkadza? Ciekawe co by pisaliście gdyby koncesji nie dostała telewizja TVN albo GW na wydawanie - to co byście robili? Dlaczego koncesje dostały stacje które generują straty?

  0 0
 • ~LESZEKHB 2012-02-17 22:24:56

  W swoich publicznych wypowiedziach zawsze podkreślam, że nie jestem przeciwnikiem partii politycznych, ale tylko i wyłącznie konkretnych osób. Jeśli zarządzająca obecnie naszym krajem łobuzerka polityczna to ludzie PO, to nie mam na to większego wpływu. I w tym kontekście każdy, kto uważnie śledzi sytuację w naszym kraju, czy tego chce, czy nie, musi mieć świadomość tego, że piąty rok władzy Donalda T. i jego ekipy nie byłby możliwy bez całej gromady medialnych sprzedawczyków i równocześnie mistrzów od manipulowania opinią publiczną, dla których okłamywanie nas wszystkich od rana do wieczora na łamach całej listy brukowców i różnych telewizorni to zadanie numer jeden. Skoro więc Telewizja TRWAM nie może byc kontrolowana przez obecną władzę, to robi się wszystko, by tę telewizję zniszczyć. Dlatego w biały dzień, przed kamerami telewizji, z bezgraniczną arogancją, łamiąc umowy międzynarodowe, podstawowe prawa wolności wypowiedzi, depcząc naszą Konstytucję, przedstawiciele PO i KRRiT odmawiajĄ TV TRWAM prawa istnienia. Nie chodzi więc tylko o tę telewizję, ale o bezczelność, z jaką traktuje nas obecna władza. Gdyby było inaczej nie zebrano by w krótkim czasie ponad MILION CZTERYSTA TYSIĘCY podpisów jako protest przeciw polityce łamania praw obywatelskich. Protest wysłały również setki różnych organizacji i rady wielu miast. Oczekuję więc, że w interesie całego Narodu również nasi radni staną na wysokości zadania. Leszek Leśnikowski / Księgarnia PRO Veritas - PKP Rybnik

  0 0
 • ~ 2012-02-17 22:43:26

  do > czy to TVN czy POLSAT to niema roznicy obie sa zlodziejskie stacje jak moga pobierac oplaty za oferte programowa ktora co najmniej w 35 % czy nawet wiecej naszpikowana jest reklama i to jest akceptowane ogolnie przez polakow ,-programy HD nie sa i nigdy nie byly w rzeczywistosci w w >HD< tylko te logo jest wysylane w HD a reszta to czyste kpiny pisze sie 1920 x 1080 ale kto to widzial ,-bzdury zobaczcie sobie niemieckie ARD ZDF sa nieplatne extra za HD ( tylko abo) ale w HD i to prawdziwe HD ,- bez reklam daleeeeeeeko Wam do niemiec ,-zycze powodzenia i wyTRWANIA ,-- .

  0 0
 • ~mieszkankarybnika 2012-02-17 23:47:12

  Ja pierdziele na dworze kupa śniegu woda drożeje a te leśne Fudalowe dziadki zajmują się telewizją trwam ale na co możemy liczyć szef wygrywa wybory po przez kościoły to jego bo pis też jest jego zajmują się telewizją trwam ŻENADA

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2012-02-18 06:01:47

  Dzień dobry wieczór :) na początku chciałbym przeprosić jeżeli ktoś zrozumie moje wielopostowe wypowiedzi jako spam/flood.. po prostu chciałbym uzyskać klarowność wypowiedzi odpowiadając każdemu "forumowiczowi" z osobna :) Uprzedzając inne komentarze typu "i co ty życia nie masz że piszesz o tej godzinie" ... nie oceniaj :) jedni żyją tak inni mają pracę tak :) po co tłumaczyć ważne że wypowiedź jest na temat i coś wnosi do dyskusji :) więc jak to się mówi :P "do dzieła..." :)

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2012-02-18 06:08:40

  @spadochron..... na początku chciałbym powiedzieć że bardzo często czytam twoje wypowiedzi(pomimo dosyć "agresywnego" podejścia) z ciekawością bo uważam że masz coś ciekawego do powiedzenia ale tym postem po prostu...nie rozumiem Ciebie...niewiem czy tak naprawdę bronisz "Trwa(m)-łych" czy tylko najeżdzasz na inne stacje..ale zrozum że tu nie chodzi o innych...uważam że równie wielkie oburzenie było by gdyby radni danego miasta pochylali się nad brakiem koncesji dla innej stacji. A to że trwam jest biznesem pod przykrywką "wiary" (specjalnie napisałem to ogólnie i w cudzysłowie gdyby ktoś miał wątpliwości :) )to całkiem inna bajka na inny temat :) I wracając do twojego pytania. TAK tak samo JA byłbym zbulwersowany gdyby rada mojego miasta obradowała na temat jakiejkolwiek innej stacji...bo nie od tego są. A tłumaczenie tego ogólnie pojętym "interesem obywateli" jak ktoś wyżej napisał jest szeroko pojętym nadużyciem :) pozdrawiam serdecznie Ciebie :)

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2012-02-18 06:19:53

  @leszekhb - z jednej strony zgadzam się z Tobą...gdyż jakikolwiek "zamach" na wolność słowa jest po prostu nie dozwolony...ale nie róbmy z telewizji rydzyka(specjalnie piszę z małej litery) jakiegoś wielkiego wieszcza narodów i proletariatu prawdy i jedynych słuszny wartości...nazywajmy rzeczy po imieniu..biznes szemrany (mafia) i sekta :) rozumiem że jako pro veritas starasz się pomagać ludziom i nie przeczę że jesteś dobrym człowiekiem ale proszę bardzo nie mieszajmy do tego wiary (jakiejkolwiek) i prywatnego biznesu na który miasto w pewnym momencie nie przyzwoliło tudzież nie dało dodatkowych środków...(sprawa stosunkowo "stara" nie wracajmy do niej w tym temacie...możemy o tym porozmawiać na priv albo w innym wątku)To że PO jest partią "spindoktorów" i marketingowców zgadzam się...ale z dwojga złego lepsza taka partia która martwi się o swój "image" niż taka która opluwa wszystko i wszystkich do okoła(czytaj..każdego kto nie zgadza się z ich polityką)...o dokonaniach danych polityków/partii nie rozmawiajmy bo to nie temat na taką debatę...zgadzam się że obecni rządzący przegięli na tyle że zaczęło się "pospolite ruszenie" tak poważne że zgromadziło wiele podpisów..wiele głosów i wiele "krzyków"........... cdn.....

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2012-02-18 06:25:56

  @leszekhb A wracając do tematu chciałbym wiedzieć co miałeś na myśli pisząc ====> "Skoro więc Telewizja TRWAM nie może byc kontrolowana przez obecną władzę, to robi się wszystko, by tę telewizję zniszczyć. Dlatego w biały dzień, przed kamerami telewizji, z bezgraniczną arogancją, łamiąc umowy międzynarodowe, podstawowe prawa wolności wypowiedzi, depcząc naszą Konstytucję, przedstawiciele PO i KRRiT odmawiajĄ TV TRWAM prawa istnienia" bo z tego co wiem nie dostali koncesji na nadawanie sygnału na multiplexie...już pomijając to...w jaki sposób obecna władza łamie umowy międzynarodowe podstawowe prawa wolności wypowiedzi?W TYM konkretnym przypadku... ?? P.S.nawiązując jeszcze raz do końcówki twojej wypowiedzi..TAK zgadzam się iż ostatnio nasza władza bardzo bezczelnie sobie pozwala (zarówno lokalna jak i państwowa)m.in. z tematem "na czasie" czyli ACTA i ogólnie rzecz ujmując olewaniem głosu ludu i nie przejmowaniem się potrzebami społeczeństwa które mają reprezentować...zachęcam do normalnej rozmowy :) bez "opluwania" pozdrawiam :)

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2012-02-18 06:32:59

  @johan - z tym się zgadzam :) ale to są już kwestie typowo "techniczne" na które mało osób w naszym kraju zwraca uwagę niestety...dla "lokalnego porównania" to jest tak jakby na koncercie żądać tej samej ceny za bilet w miejscu gdzie danego artystę słuchać możesz tudzież słychać z "harczka" tzw. czyli głośnika z bumboxa za 99 zł i tyle samo żądać za bycie krok od tego artysty plus do tego "gratis" możesz uścisnąć z nim dłoń i poprosić o autograf...analogia do obecnych "wydarzeń kulturalnych" w naszym mieście oraz wydarzeń polityczno-gospodarczych na świecie i w Polsce absolutnie nie jest zamierzona :) pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli i zachęcam do konstruktywnej krytyki i rozmowy :)

  0 0
 • ~dr Becker 2012-02-18 10:41:08

  Naprawdę mam dość tego pieprzenia o zamachu na wolność, niszczeniu TV Trwam i tym podobnych bredni wylizanych z tyłka Rydzyka.
  TV Trwam nie dostało koncesji (podobnie zresztą jak 12 innych podmiotów) bo nie spełniało warunków wymaganych do jej przydzielenia.

  @ spadochron Może coś byśmy pisali gdyby rada miasta chciał się zająć nie przydzieleniem koncesji dla TVN lub Polsat.

  @ LESZEKHB Nikt nie odmawia TV Trwam prawa istnienia, na dzień dzisiejszy bez DVB-T ich sygnał może odbierać 10mln odbiorców tymczasem w godzinach szczytu ogląda ich w Polsce ok. 22000 odbiorców a poza szczytem 6000 odbiorców, nawet jeśli te dane są grubo niedoszacowane np. o 400-500% to i tak jest to bardzo niewiele jak na ich możliwości techniczne, jeśli sobie policzysz ile w tej liczbie statystycznie jest Rybniczan to pomysł tej uchwały jest zwykłym złodziejstwem bo zamiast uczciwie pracować rada miasta będzie się zajmować nieistotnymi pierdołami.

  0 0
 • ~LESZEKHB 2012-02-19 08:00:20

  Przed 10 kwietnia 2010 media na okrągło nadawały całą listę ordynarnych kłamstw i pomówień wymierzonych w ś.p. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Potem okazało się, że był człowiekiem zupełnie innym jak ten, którego pokazywała nam medialna łobuzerka. Przez minione lata na okrągło słychać było medialne informacje o imperium finansowym ojca Tadeusza Rydzyka. Kiedy przyszło do rozdawania koncesji, okazało się, że facet jest bez kasy (pomijając już fakt, że wobec istniejących przepisów prawnych akurat ten aspekt w żadnym wypadku nie mógł być powodem nieudzielenia Telewizji TRWAM miejsca na multipleksie!!!). Jak ktoś nie wie, na czym polega łamanie praw związanych z naszym tematem, to wystarczy, że prześledzi treść protestów adresowanych do J.Dworaka, a drukowanych na bieżąco w Naszym Dzienniku. Pomijając programy o charakterze czysto religijnym Telewizja TRWAM obok audycji Radia MARYJA każdego dnia nadaje audycje związane z obroną Polskiej Racji Stanu, związane z ważnymi wydarzeniami naszego życia społecznego, z polską historią i kulturą. Komu to przeszkadza?! Na pewno między innymi tym wszystkim, którzy 22 miesiące temu nie zawahali się, by z rosyjskimi władzami i rosyjską ambasadą w Warszawie spiskować przeciw własnemu Prezydentowi. Część tych osób nadal zajmuje w naszym państwie kierownicze stanowiska. Czy ktoś o zdrowych zmysłach będzie twierdził, że jest to normalne? Leszek Leśnikowski / Księgarnia PRO Veritas - PKP Rybnik

  0 0
 • ~dr Becker 2012-02-19 11:33:11

  Po pierwsze o zmarłych nie mówi się źle i głównie stąd wynika ta różnica w podejściu do osoby tragicznie zmarłego prezydenta, ale rzecz jasna jest cała masa durni wszelkiego autoramentu oraz oszołomstwa która to zgraja chamów nie potrafi pojąć czym jest kurtuazja i savoir-vivre, co widać po tym jak chętnie tańcują na grobach swoich politycznych wrogów nie szczędząc najgorszych oszczerstw ludziom którzy już nie mogą się bronić.
  Przepisy wymagają aby starający się o koncesję na DVB-T spełniali określone warunki w tym również finansowe TV Trwam ich nie spełniło więc koncesji nie dostali bo w świetle prawa dostać jej nie mogli.
  TV Trwam nie broni polskiej racji stanu a co najwyżej interesu kościoła, czasami tylko może się zdarzyć że są one zbieżne.

  0 0
 • ~glossumienia 2012-02-19 12:18:51

  ~LESZEKHB Dziwnym trafem w swoich obszernych wypowiedziach zapomniałeś napisać, że telewizja TRWAM ma prawne środki odwoławcze od decyzji KRRiT. Retoryka Twoich wypowiedzi jak i wypowiedzi przedstawicieli telewizji TRWAM jest daleka od zasad obowiązujących katolików. Jak juz napisano na tym forum telewizja TRWAM bedzie mogła bez względu na obecna decyzję KRRiT nadawac swoje programy w dotychczasowym zakresie. Wstyd, że czlowiek przedstawijacy sie jako katolik przedstawia fakt w wygodnym dla siebie zakresie nie do końca zgodnym z prawdą. Kłamstwo jest grzechem o czym ludzie wierzący, a nie zarabiajacy na wierze, doskonale wiedzą

  0 0
 • ~zjawy 2012-02-19 12:22:50

  Szanowni Pantwo. Przecież mamy wolny kraj.Płacisz i masz - a co ja oglądam i na jakim kanale -przecież za to płacę- to nie powinno to interesować ludzi z różych obcji politycznych a szczególnie Radę Miasta Rybnika i wogóle kogokolwiek!!!.Pozdrawiam.

  0 0
 • ~krycha46 2012-02-19 12:51:02

  Widać brukarzu jakie masz skrajne poglądy.Wstyd to ty robisz,że piszesz takie herezje.W Polsce jest ponad 90% katolików i mają prawo oglądać telewizję mówiącą jako jedyna prawdę.Wstyd mi również za rybnickie PO,ale tego się można było po nich spodziewać.A Marus ty podajesz kłamliwe,niesprawdzone fakty!Gratuluję panu Leszkowi odwagi i dobrych wypowiedzi.

  0 0
 • ~LESZEKHB 2012-02-19 13:02:35

  Kochany GŁOSIESUMIENIA!
  Najwyraźniej rozmijamy się w interpretacji tego, czego dotyczy omawiany problem. A problem dotyczy tak zwanego cyfrowego nadawania naziemnego, co wiąże się z tym, że będzie ono bezpłatne. Odbiór Telewizji TRWAM bez obecności na multipleksie będzie później faktycznie możliwy, ale tylko poprzez kanały płatne (np. telewizja kablowa), o których wszyscy eksperci już w tej chwili mówią, że nie mają szans, by wobec nadawania naziemnego utrzymać się na rynku. Co to oznacza dla telewizji, które nie znajdą się na multipleksie, możesz sobie wobec ubogiego polskiego społeczeństwa dośpiewać. Przepraszam więc, ale Twój komentarz jest więc albo wynikiem nieznajomości tematu, albo świadomym powtarzaniem tych samych absurdów, do których odwołuje się Dworak, Luft oraz im podobni. Jeśli wśród protestów przeciw bezczelnej dyskryminacji Telewizji TRWAM znajdujemy np. protesty Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, organizacji kombatanckich i niepodległościowych, środowisk polonijnych i podpisy około 200 profesorów naszych wyższych uczelni, to jak myślisz - czy ci wszyscy ludzie ryzykowaliby swój autorytet dla Sprawy, która nie miałaby większego znaczenia?! Zastanawiają mnie opinie o komercyjnym charakterze toruńskich nadawców. Zróbmy tak - załóżmy, że ci propagujący wartości etyczne i patriotyczne nadawcy faktycznie są komercyjni. W czym problem, jeśli treść nadawanych audycji może tylko ubogacić, a nie ogłupić? Z Miłością - Leszek Leśnikowski / PRO Veritas - PKP Rybnik

  0 0
 • ~LESZEKHB 2012-02-19 13:36:46

  Witam Dr Becker ponownie!
  To jest moja ostatnia wypowiedź w tym temacie, bo mi niedziela ucieka. Pytanie dla wszystkich myślących samodzielnie: Jak to jest możliwe, że w obronie telewizji oglądanej według "wiarygodnych" badań przez maksymalnie 6 tysięcy sierot w ciągu kilku tygodni zebrano MILION CZTERYSTA PIĘĆDZIESIĄT TYSIĘCY (1.450 000!!!) podpisów? Tyle wstępu, bo chodzi mi o te audycje, które rzekomo nie są związane z interesem nas wszystkich, a tylko środowisk kościelnych. Nadawane na żywo lub powtarzane w Telewizji TRWAM na okrągło Rozmowy Niedokończone (codziennie godz 18.15) poruszają np. takie tematy jak: Rocznica powstania Armii Krajowej+Postępująca marginalizacja Polski w UE+Bohaterowie Powstania Warszawskiego+Przesłanie bitwy pod Grunwaldem dla naszych czasów+Dramat powstańców śląskich+Muzyka Chopina jako ambasador polskości...i tym podobne kościelne tematy. Przykładowe osoby prowadzące te audycje: prof. Lidia Kozubek/laureatka konkursu chopinowskiego, prof. Józef Szaniawski/wybitny historyk, ostatni oficjalny więzień PRLu, ś.p. Janusz Zakrzeński/wspaniały aktor, wspaniale opowiadający o patriotycznym przesłaniu granych przez siebie ról, szczególnie tej, w której gra rolę marszałka Piłsudzkiego. Cała lista naszych wielkich postaci życia kulturalnego i naukowego. A w opozycji cała gromada łobuzów, trudniących się przy każdej okazji tym, by opluwać i ośmieszać wszystkich, którzy maja odwagę upominać się o to, co polskie amen! :) Wszystkich pozdrawiam!!! Leszek L.

  0 0
 • ~glossumienia 2012-02-19 14:47:46

  ~LESZEKHB Jakoś dziwnym trafme zapomniałes ustusunkowac się do prawnych możliwości odwołania telewizji TRWAM od decyzji KRRIT. Ciekawe jakie "wiarygodne" żrodła potwierdziły zebranie takiej ilosci podpisów. Wszystkie Twoje wypowiedzi sa tak bardzo krytykowanym przez Ciebie opluwaniem oponentów. Wprowadzasz opinie publiczna w błąd. Nadawanie sygnału w ramach multipleksu wymagac będzie posiadania telewizorów przystosowanych do jego odbioru lub dekoderów, które bynajmnie nie beda bezpłatne. Sygnał nadawany przez telewizję TRWAM będzie odbierany dokladnie przez tą samą liczbe odbiorców która na dzisiaj chce go odbierać. Twoje wypowiedzi są zafałszowaniem prawdy stosowanym przez o.Rydzyka i na pewno nie moga być podstawą podjecia uchwaly dotyczącej telewizji TRWAM przez Rade Miasta Rybnika. Mam nadzieje, że wykorzystasz niedzielę, dzień święty, na rachunek sumienia i więcej nie będziesz naginał faktów na potrzeby działania o.Rydzyka, który jest tylko i wyłacznie biznesmenem próbującym wmówić wszystkim ,że jest inaczej.

  0 0
 • ~steve53 2012-02-19 18:08:15

  Telewizja Trwam ma takie same prawo obecności na multipleksie, jak pozostałe media. Tym bardziej, że to głos prawdy. Wystarczy raz wybrać się do Torunia i zobaczyć jak z wdowiego grosza można zrobić prawdziwie wielkie dzieła!!! Gdyby polskie państwo tak gospodarowało jak ojciec Rydzyk, zupełnie w innym miejscu byśmy dzisiaj byli. A pieski??? Nie przejmujmy się pieskami. Pieski szczekają a karawana jedzie dalej. Piorun nie uderza w to co małe i za stodołą. Ze św. ojcem Maksymilianem Kolbe tak samo wyprawiali, całe szczęście, że Japonia Go doceniła.

  0 0
 • ~markiz 2012-02-19 22:10:29

  Koncesja jest płatna, więc ry dzyk powinien zapłacić jak pozostali operatorzy.
  Poza tym powinien płacić podatki, jak inni przedsiębiorcy.

  0 0
 • ~dr Becker 2012-02-20 11:25:09

  @ steve53
  TV Trwam ma dokładnie takie same prawa do obecności na multipleksie jak inni tyle że TV Trwam nie spełniało wymogów przyznania koncesji.
  Z tą prawdą to tylko taka kpina?

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2012-02-21 16:24:05

  `@LESZEKHB - drogi Leszku skończ już z ta bezsensowną propagandą Rydzyka i jego BIZNESU. Nawet nie wiem z której strony "ugryźć" twoje komentarze bo jakby się nie brać to z każdej strony czysta propaganda która nijak ma się do prawdy. Może tak..powiedz mi proszę jak możesz jeszcze pytać co złego jest w komercji jeżeli mówimy o czymkolwiek związanym z kościołem?Może niema też nic złego w tym żeby np wolontariusze brali monety? Sorry ale ja takiego "wybielania" nie kupuję :) Zauważ że jakiekolwiek większe źródło przekazu gazeta/tv/internet czy partie polityczne..w ogóle jakakolwiek grupa ludzi z własnym "przekazem" narzucająca go siłą na innych jest niemile widziana ;)(patrz "trans" z jakim wypowiada się krycha46 i Ty również..) nie tylko "twój ukochany" rydzyk. Dlaczego np homo są tak nielubiani? Bo starają się "narzucić" siebie innym pod przykrywką "tolerancji". Ludziom już całkowicie się przetarła definicja tolerancji. A jak ludzie widzą że rydzyk robi na tym konkretne pieniądze które wyciąga od nieświadomych emerytów a potem płacze ze niema kasy to tym bardziej ludzi wkurza... Jak napisano wyżej.. Radio Maryja i TV trwam to BIZNES..tak samo jak kościół..i powinien tak samo jak inni płacić podatki i być "przejrzysty" jak kropla wody. Co do twoich "danych" o podpisach etc. proszę o źródła. Co do tematyki radia czy telewizji która podobno miała być "katolicka" czy też "kościelna" wielkim nieporozumieniem jest poruszanie szeroko rozumianych kwestii polityczno-społecznych...

  0 0
 • ~mprzywoski1983 2012-02-21 16:32:51

  I dajmy już może spokój z mieszaniem wiary/polityki/życia społecznego i usprawiedliwianiem jednego drugim tak jak dajmy spokój z dorabianiem ideologi do robienia kasy...Lekarz jest od tego żeby leczyć a nie sadzić kartofle, rolnik jest od tego żeby dbać o plewy a nie lutować płytki drukowane,polityk jest od tego aby reprezentować lud i drogę polityczną w którą państwo jako całość chce się kierować. A kościół jest od tego żeby opiekować się wiarą ludzi którzy są tą wiarą zainteresowani a nie wciskaniem swojego punktu widzenia każdemu pod groźbą różnych restrykcji...kiedyś dawno temu już to przerabialiśmy prawda? takie narzucanie wiary a następnie polityki kościoła np. A tym bardziej KTOKOLWIEK związany z kościołem nie powinien prowadzić żadnej działalności majątkowo-zarobkowej. A jak na razie rydzyka nasz kościół się nie wyparł..vide? rydzyk reprezentuje kościół i zarabia na tym konkretne monety..i tyle

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

"Piątka dla zwierząt" - popierasz ten projekt ustawy?
Oddanych głosów: 1625